איטום אקרילי. מאפיינים ויישומים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
מה היתרונות או סיליקון איטום היה, הם רחוקים מלהיות אוניברסליים. במקרים מסוימים, מומחים ממליצים להעדיף איטום אקרילי. שממנו הוא עשוי, מה קורה ואיך זה שונה מסיליקון - לך ללמוד ממאמר זה.
מה איטום אקרילי טוב סוגים של חומרי איטום אקריליים: תיאור קצר היקף תחולתו של חומרי איטום אקריליים
איטום אקרילי

מה איטום אקרילי טוב

כל חומרי איטום מחולקים באופן מסורתי לשלוש קבוצות בהתאם למעמדם לאחר הבקשות שהתקבלו: איטום Netverdeyuschie - שונים מסטיק (זו, אגב, חלה על חימר רגיל). מתקשה חומרי איטום - חומרים, לחיזוק תגובה כימית (כבר ידועה לנו סיליקונים). איטום ייבוש - התקשות מתרחשת עקב האידוי האיטי של מים. הנציג הידוע ביותר של הקבוצה השנייה - המבוסס על חומר איטום אקרילי. לאחר החלת זה מתייבש במהלך היום עקב אידוי של נוזלים הנכנסים לתוך הרכב שלה. הבסיס של חומרי איטום אקריליים כולל חומר אורגני - methacrylate polymethyl, שהוא כיום אחד של הפלסטיק עמיד ביותר. איטום אקרילי מאפייני מתחרות של אקריליק - החוזק, מוליכות תרמית נמוכות, גמישות וlightfastness תרמית - מצאו את היישום שלהם ובחלל ותעשייה אווירית, הייצור של פרספקס, אמבטיות אקריליק ואפילו פרוטזות רפואיות. בייצור של חומר איטום אקרילי בשימוש: פיזור מימית של החומר הבסיסי (PMMA) מעבים חומרי מילוי מכבי קצף ופעילי שטח, תוספי חיטוי אמוניה plasticizers היישום העיקרי של חומרי איטום אקרילי - תרכובות קבועות ונייחות. רוב היצרנים ממליצים אקריליק השימוש בטמפרטורות מ -20 ל+70 מעלות וסף המקסימאלי האפשרי בעיוות 15%. איטום קלאסי אקריליק חושש ממגע ישיר עם מים, וזה לא מפתיע - משום שהיא מבוססת על פיזור מימיים שיכול להיות מומס. מאחר שהשימוש ברכב זה מומלץ רק באזורים יבשים: לאטום את הפערים בין הקיר ואדן, סדקים בקירות ומשטחי עץ. איטום אקרילי בסביבה המקצועית אין דעה ברורה בנוגע לשימוש הנרחב של חומרי איטום אקריליים, אבל היתרונות שלהם כאשר משתמשים בו כראוי, הם ברורים: מחיר - עם נפח שווה של אקריליק על איכות זולה חצי פעמים איטום סיליקון. קל לבחור ולהשתמש - בניגוד לסיליקון איטום, אקריליק לא יכול להתפאר במגוון, אבל יותר צדדי. ידידותי לסביבה - בסיס מים אינו רעיל ורק לעתים נדירות גורם לגירוי, כך שתוכל לעבוד עם אקריליק ללא אמצעים נוספים. בנוסף, ההיעדר בממסים מבטיח חומרי בטיחות אש. הדבקה מצוינת למרבית החומרים - אקריליק שומרת גם על משטחים נקבוביים. אפשרות של השיקום של הריתוך וצבע המוגמרים. חדירות אדי מים טובות - חשובות במיוחד בעת התקנת חלונות פלסטיק. יישום איטום אקריליק מאפשר כמה מקומות ללכת בחופשיות החוצה ולא מצטבר בצורה של עיבוי בין התפרים.

סוגים של חומרי איטום אקריליים: תיאור קצר

רצון לשפר את הניסוח והתכונות של חומרי איטום אקריליים הוביל לסוגים חדשים - עמיד למים וsiliconized. הוספת סיליקונים וקוטלי פטריות מאפשרת לך לבצע את המאפיינים הטכנולוגיים של איטום סיליקון אקרילי, תוך שמירה על היתרונות שלו ו.
nevodostoyky אקריליק אקריליק עמיד למים אקריליק siliconized סיליקון
תחומי היישום לעבודות הפנים לעבודות הפנים לשימוש פנים וחוץ לשימוש פנים וחוץ
הדבקה גבוה גבוה גבוה גבוה
אגרסיביות למשטחי מתכת לא לא לא באיטום סיליקון חומצי גבוה מאוד
תדר נמוך מ5-40 ° C מ5-40 ° C מ5-40 ° C מ5-40 ° C
טמפרטורת הפעלה -20 כדי +70 ° C -20 כדי +70 ° C מ-30 ל+80 ° C -40 כדי +150 ° C
עמידות במים מגע קצר לא, אפשר בלחות ממוצע לא תעמוד במגע ישיר עם מים עמידים במים לאחר התקשות עמידים במים
גמישות 10-15% 10-15% עד 200% 400%
אפשרות של שיקום משותף כן כן כן לא
ידידותי לסביבה אינו מכיל ממסים, אינו מחייב אמצעי הגנה נוספים בעבודה אינו מכיל ממסים, אינו מחייב אמצעי הגנה נוספים בעבודה אינו מכיל ממסים, אינו מחייב אמצעי הגנה נוספים בעבודה מכיל ממסים, דורש אוורור נוסף בעת העבודה
אפשרות לצביעה כן כן כן לא, הסדקים הצבע ומתפורר
החיים של הנחות הארוכות עד 10 שנים עד 10 שנים עד 15 שנים עד 15 שנים
עמידות של מבנים בחיצוניים עד 2 שנים עד 2 שנים עד 3 שנים עד 3 שנים
התנגדות UV גבוה גבוה גבוה גבוה
יצוין, כי בטבלה לעיל נחשבים בממוצע איטום אקריליק וסיליקון. במינים מאוד מיוחדים מאפיינים ישתנו - יש איטום עם התנגדות תרמית ולחות גבוהה, ותוספים אנטי פטרייתי מיוחדת. איטום אקרילי בעת רכישת צורך איטום ראשון להחליט על מה שיש לו כדי להגן ואיך חיצוני השפעות יהיו נתון. אל תשכחו שאיטום אקרילי בשל חברותה עולה על אחד וחצי פעמים זולות יותר מאשר סיליקון, אבל כמו כמעט שווה. לכן, אם אין צורך בvodozaschite המשופר, עדיף לתת העדפה או איטום אקרילי siliconized. אקריליק נוסף נוסף בתוספת - הוא מזויף לעתים רחוקות, כך שהסיכון לקנות מוצרים מזויפים הוא נמוך ביותר. למרות זאת, בעת רכישה הוא שימושי כדי לבחון את התעודות הנלוות, הוראות שימוש ולבדוק את תאריך התפוגה של חומר איטום אקרילי.

היקף תחולתו של חומרי איטום אקריליים

אקריליק איטום קלות המותאם בעת מוחלת, יכול למלא את סדקים רחבים למדי ונקיקים, כמעט מעוותים לאחר מיצוק. אקריליק איכות לא להפוך צהוב כמו איטום סיליקון ולא להתפורר כמו קצף תחת השפעה של אור UV. ולבסוף מחיר סביר הופך אותו לאיטום אופטימלי פירושו לעבודת הפנים: תיקון ריהוט סדוק שיקום רצפות פרקט והעץ רבד איטום התקנה של מסגרות דלתות וחלונות התקנה של אובניים מסד חיסול של סדקים בקירות ועל אדני חלונות איטום צנרת מפרקים ואריחים איטום אקרילי עבודה עם חומר איטום אקרילי יכולה להיות באזור מגורים - זה אינו פולט חומרים רעילים במהלך התמצקות וכמעט ללא ריח, והכלי לאחר אקריליק השימוש בקלות לכביסה עם מים. במאמר הבא, שנסייע בבחירת אקדח ההרכבה ולספר לכם על כל המורכבויות של בית וקצף שימוש המקצועי. אלכסנדר Birzhin, rmnt.ru