איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
כנראה אין גינת ירק אחד שלא גדלו יבול כגון ילידים רוסי ירקות כמו כרוב. ירקות זה הובא לחופי הים התיכון, אבל, למרות המגוון של האקלים הרוסי, נתפסו גם בקוטג'ים ובגנים שלנו. לגדל יבול טוב של כרוב הוא קל, אבל אתה צריך להבין איך התרבות הזו חשופה למחלות ומזיקים אשר אינן מתנגד לעליי כרוב "מחנק".
מזיקים כרוב פרפר לבן חיפושיות פשפשים crucifer ובאגים זבובים כרוב שבלולי עירום מחלות של כרוב כרוב כילא להפר שביתה הצהבהבות (לנבול Fusarium) ריקבון לבן בעיות אחרות, כאשר כרוב גדלו
איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים במאמר הקודם בסדרה זו חקלאות ", אורגנית. הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים, "דיברנו על מה שיטות סביבתיות כדי להילחם במזיקים ומחלות נמצאות בשימוש בחקלאות אורגנית, ומאמר" מחלות ומזיקים של מלפפון - מגן ללא כימיקלים "הבינו איך לטפל במלפפונים ללא שימוש בכימיקלים מזיקים . היום בואו נדבר על כרוב גדל, לשקול שיטות של דברה ביולוגית של מזיקים ומחלות של יבול זה. סוגים של כרוב היום יש הרבה. זה ידוע לכל הזנים כרוב שגדלו בימים של רוסיה העתיקה. צבע וכרוב אדום קיבלו נרחבים ברוסיה בתחילת המאה ה -20. בספרי בישול הפעם התייחס גם קולורבי, זכה לכינוי "כרוב רפין". זנים כמו כרוב ניצנים, ברוקולי וכרוב סבוי התחלנו לגדול במחצית השנייה של המאה שעברה. פלא כרוב נתפס על האדמות שלנו עם השתנות אקלים. תכונה של תרבות זו היא שזה בשקט לסבול כפור עד 3 מעלות מינוס, וטמפרטורת סבוי מינוס 5 הופכת להיות אפילו יותר טעימה. למרות המגוון של זנים, עיבוד חקלאי של כל אחד מהם הוא לא שונה באופן משמעותי. כרוב הוא מאוד אוהבים מים. כשהשקיה מספיקה כדי לגדל יבול טוב היא כמעט בלתי אפשרית, יתר על כן, בעת השקיית יש צורך לבחון את האחידות, אחר עלולים לגרום לפיצוח של ראש. כרוב לגדול ביותר בקרקעות הדשנה עשירות בחומר אורגני עם חומציות ניטראלית, ואם האדמה היא חומצי, אתה צריך סוף סתיו או בתחילת אביב כדי להפוך את הסיד בשיעור של 4-5 ק"ג למ"ר 10 טיפול כזה של האדמה הוא מניעה המרשימה ביותר של מחלות פטרייתיות, ובכלל זה מחלה מסוכנת כאלה כמו בקע כרוב שנבגים נהרגים במדיום אלקליין. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים דשן המתאים ביותר עבור כל סוגים שונים של כרוב הוא זבל פרות נרקב או קומפוסט התבגר היטב. להחיל עליה את הקומפוסט בשלה או עלים זבל טריים להפוך מימי, חסר טעם ובלתי יציב למחלות שונות. לעמוד בראש גבוה, הוא צריך לקבל הרבה אוכל. לכן, גם תחת כרוב גדל על אדמות גבוהות צריכים לעשות די הרבה דשן אורגני (8-10 דליים של זבל או קומפוסט 10 מ"ר). מגיב היטב לכל סוג של סרפד מותסס האכלה, מדולל במים ביחס של 1:05. ההאכלה הראשונה צריכה להיעשות 2-3 שבועות לאחר ההשתלה, ועוד - עם הפסקה של שבועיים 5-6. כרוב יכול לבשל כמויות גדולות של מנות טעימות ובריאים, זנים נפלאים רבים המאוחסנים כל החורף והם מקור לויטמינים ומינרלים חיוניים. עם זאת, לא רק אנשים כמו כרוב העלים פריכים והעסיסיים שלה. בתרבות זו, יש מזיקי בגינה רבים, אתה צריך ללמוד לעמוד בפיתוי.

מזיקים כרוב

מגוון רחב של טיסה ולקפוץ חרקים לספק גנן הרבה צרות לפעמים. המזיקים המסוכנים העיקריים כוללים כרוב: כרוב (פרפר לבן כרוב), פרעושים ופשפשים ממשפחת המצליבים, כרוב זבוב, כמו גם שבלולים חשופים.

פרפר לבן

המזיק הזה הוא נפוץ כמעט בכל שטחה של מדינות רוסיה וחבר עמים. Belyanka אוכל לא רק כרוב, אלא גם את כל גידולים ממשפחת המצליבים אחרים (צנון, לפת, צנון, גרגיר נחלים ואחרים). איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים כרוב - פרפר, בעל כנפיים הלבנות עם מסגרת שחורה. פרפרים אלו ניזונים צוף פרח, להזדווג ולהטיל ביצים בחלק התחתון של העלה כרוב. ביצי זחלים שנמצאו הם צהבהב ירוקים עם כתמים שחורים, שהם עלי כרוב נמאס, והשאירו אותם רק וריד מרכזי. השפעה טובה במאבק נגד כרוב מזיקי ריסוס זה נותנת פתרון של אפר עץ בשיעור של 2 כוסות של אפר וכף סבון נוזלי לכל 10 ליטרים של מים. אם זחלים נשכו, הם יכולים להיות שנאספו באופן ידני. גננים חלקם מסודרים על מקלות תיקון של כרוב עימם הושעו על קליפות ביצים. הוא האמין כי פגז הדוחה כרוב, איסוף ביצים. הפרפר לוקח את הקליפה לסוג של היצורים ו" חושב "כי השטח כבר נכבש. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים מרק מפזרים מיטות כרוב עירוי או צמרות עגבניות של קליפת בצל להרתיע ריח מוזר עש הכרוב, והיא לא הייתי לשכפל במיטות שלך.

חיפושיות פשפשים crucifer ובאגים

מזיקים אלה גורמים נזק משמעותי לכל גידולים ממשפחת המצליבים, הסובל בעיקר מהם הוא כרוב. חיפושית crucifer פשפשים - חיפושיות שחורות קטנות זה עד 3 מ"מ עם רגליים אחוריות saltatorial. חרקים ממשפחת המצליבים הם חרקים עם צבע בהיר - פסים אדומים, צהובים או לבנים, כתמים או מקפים על רקע מתכתי שחור או ירוק. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים פרעושים ופשפשים גירדו את השכבה העליונה של עלים ולמצוץ מיצי צמח, גורמים להצהבה, כמישה וייבוש של כרוב צמח. מסוכן במיוחד הם חרקים אלה לשתילים. מספר גדול של מזיקים בגן יכול להוביל למותם של צמחים צעירים. אמצעי יעיל למדי של מאבק במהלך ההופעה ההמונית של חיפושיות וחרקים הוא לאבק מיטות כרוב תערובת אבק טבק בסיד או אפר Pushenko 1:1. הליך זה מתבצע מספר פעמים בהפרשים של 4-5 ימים. עם מספר קטן של חרקים ניתן לאסוף באופן ידני, ובשביל לתפוס חיפושיות נקבעו על סיכות בד מיטות משומנות דבק שאינו מתייבש.

זבובים כרוב

הדברה מסוכנת זה כמו זבוב בית רגיל. היא מטילה את ביציה בקרקע בבסיס של הגזע, שממנו בוקע זחלים לבן אורך של כ 8 מ"מ. זחלים יכולים לעבור ממפעל אחד למשנו, podgryzaya גזע ומקבלים על זה לשורש. צמחים פגומים הם בצבע כחלחל לילך, לא גדל, לקמול ולמות. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים האויב העיקרי של זבוב שורש כרוב והזחלים שלה הם חרקים טורפים, כגון חיפושיות קרקע שניזונים הזחלים של המזיקים. על איך למשוך חרקים מועילים אלה לאדמות שלנו, אומרים לנו במאמר "הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים." המשימה העיקרית במאבק נגד זבוב כרוב - לא לתת את ביציה. כדי לעשות זאת, הקרקע סביב הצמחים יכולה להיות מפוזרת באפר או סיד (זחלים למות בסביבה בסיסית), אתה יכול גם לבנות מחסום מכאני בצורה של צווארון קרטון 10 סנטימטר קוטר, אשר לשים על הבסיס של הגזע. חסם זה מונע את הזחלים להגיע כרוב. מאלץ אדמה טוב משמש גם כהגנה מפני זבוב כרוב, אבל מאלץ הוא מקום מסתור מצוין לשבלולים, ולהחיל אותו במיטות עם כרוב מסוכנים.

שבלולי עירום

חלזונות הם רכיכות דמויות תולעת שיש לשון חדה עם שיניים, שהם חודרים לתוך העלים ויכולים לאכול אותם עד היסוד. שבלולים מופעלים במזג אוויר הגשום גשום, להאכיל בלילה ולהסתתר במהלך היום מתחת למקלטים שונים (לוחות, ערימות של ענפים, דשא). אם המזיקים באזור הרבה, מקלטים אלה יכולים להתבצע באופן מלאכותי במיטות ומשמשים כמלכודת, מתוכם יום אתה יכול לאסוף שבלולים באופן ידני. כדי להילחם בשבלולים גם לעירוי של פלפל חריף, שהוכן על ידי את המתכון הבא:, צ'ילי 1 קילוגרם מחץ לשפוך 10 ליטרים של מים והחדיר ליומיים. לאחר מכן הוא הביא לרתיחה, ומתעקש ביום אחר, פלפלים ואז triturated, מרוקן ואת התערובת וכתוצאה מכך הייתה מסוננת. תרכיז זה יכול לשמש באופן מיידי, אבל יכול להיות כל הזמן בצוואר בקבוק במקום חשוך וקריר. כדי להתמודד עם המיטות כרוב 125 גרם של תרכיז בדילול מלא ב10 ליטר מים, להוסיף 40 גרם של סבון מדולל במים חמים, וריסס במקומות שבם הקרקע ושבלולי האכלה. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים אם אתה מפזרים את הקרקע סביב אבקת החרדל, כרוב, שבלולים לא יכולים להגיע לערוגת הפרחים שלך, את אותו האפקט יש נרגעי סיד והתערובת הייתה הסתובב אפר עם אקונומיקה. הגנה טובה מכל המזיקים הנ"ל תהיה יושבת בסביבה של צמחים כרוב שונים. אם אתה שם סביב מיטות שום, כרוב זבובים שהיו לו לא מגיע. בזיליקום, נענע, שמיר, כוסברה להרתיע חיפושיות, חרקים ופרפר לבן. בורג משאיר מחוספס עימה שלא להחמיץ שבלולים כרוב. כיום, גננים רבים כשליטה מעופפת מזיקים להשתמש בדים לא ארוג שמיכות אלה כlutrasil, agril spunbond. אותם למזיקי צמחי מקלט פשוט לא יכול להתקרב.

מחלות של כרוב

לא פחות ממזיקים, כרוב עלול לסבול ממחלות שונות הנגרמות על ידי פטריות ואורגניזמים אחרים באדמה. מחלות אלה מתרחשות במזג האוויר גשום ממושך, או בגלל טכניקות חקלאיות לא נכונות של טיפוח. המחלות של כרוב המסוכנת ביותר הן: בקע, הצהבהבות (לנבול Fusarium), להפר שביתה וריקבון לבן.

כרוב כילא

המחלה פטרייתית המסוכנת ביותר בדרך כלל משפיעה על כרוב וכרובית. הסימנים הראשונים של המחלה הם: מגביל, מצהיבים וקמלים, גידולים על השורשים של צורות שונות (כדורים, בעבע, דקיקה). כילא לרוב משפיע כרוב גדל על אדמה רטובה מאוד, חומצי, עם לא מספיק חומרים מזינים. כרוב כילא - מחלה ערמומית, שהוא קל יותר למנוע מאשר לטפל (לא ניתן לשמור צמחים פגומים). ברגע שפוגע בגינת הירק שלך, הנבגים של פטרייה זו יכול להתמיד שם 6-8 שנים, ולהביא אותם יהיה מאוד בעייתיים. קיל להכניס לתוך האדמה יכולה, נחת שתילים נרכשו חולים. לכן, בעת רכישתך לשקול בזהירות את השורשים של צמחים צעירים, ולנסות לא לקנות שתילים מאנשים אקראיים בשוק. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים כדי למנוע את המחלה, במקרה של חומציות קרקע מוגברת, לסייד יש צורך לבצע את נפילתו או השיעור באביב של 200-300 גרם של סיד Pushenko לכל 1 מ"ר הרבה. למטרות אלה, קמח דולומיט ניתן להשתמש באותן כמויות. סייעת במניעת השתלת מחלה בשלבים המוקדמים, שכן האדמה הקרה היא פחות מסוכנת - בקע בטמפרטורות נמוכות אינו מתפתח. כדי למנוע זיהום, לא לשפוך לתוך הבארות של זבל או קומפוסט טריים, למניעת מחלות ולאפר עץ המוחדרת לקרקע במהלך נחיתה. זה חשוב כי אם clubroot כרוב נפגע, ואז למקם את לא יכול להיות נטוע זה גידול צמחים ממשפחת המצליבים במשך 6 שנים. צמחים חולים האסורים לשים על ערימת הזבל, הם חייבים לאסוף ולשרוף.

להפר שביתה

מחלה פטרייתית המשפיעה על נבטים זרעים ושתילים צעירים. הנוכחות של המחלה יכולה להיות מזוהה על ידי דילול והשחרת בסיס הגזע כדי ליצור התכווצות אופיינית. גבעול נרקב בקלות ובמשכתי מתוך האדמה. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים יכול לגרום להתפתחות של מחלת לחות מוגברת ותנודות טמפרטורה פתאומיות, כמו גם מטע צפוף ואוורור לקוי. יש לציין כי להפר שביתה מתפתחת לעתים קרובות על שתילים כרוב גדלים בחממות. למניעת מחלה לפני אדמה חייבים להיות מטופלים זרעי שתילה עם פתרון של ארגמן, סגול permanganate אשלגן. הימנע waterlogging במהלך השקיית שתילים לעזור לאבק שכבת אפר אדמת מנופה 1-2 סנטימטר ידוע צמחים חולים צריך מייד להוציא מהגן.

הצהבהבות (לנבול Fusarium)

הוא מחלה מזיקה מאוד מאופיין כרוב זנים מוקדמים וכרובית, עשוי גם להיות נגוע קולורבי, כרוב ניצנים וברוקולי. המחלה נגרמת על ידי מיקרואורגניזמים באדמה, מגיעה דרך השורשים או נזק צמח בחלק הקרקע שלה. זו מעכבת את התנועה של מים בתוך לדעוך התרבות וכרוב. המחלה היא מסוכנת במיוחד במזג האוויר החם והיבש. בשלב זה, ווילט Fusarium יכול להוביל לאובדן מוחלט של המיטות שלך. טמפרטורת קרקע אופטימלית לזיהום היא 15-17 מעלות, ואת ערכי הטמפרטורה והלחות לפתוגן המסוים הזה הם לא. המאפיין העיקרי של המחלה נחשב לצבע צהוב ירוק של עלים ואובדן turgor. ואז עלים חולים ליפול, צמיחה מואטת ועיקולים של ראש. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים על צמחים נגועים, הם צריכים להסיר מייד מהגינה. למרבה הצער, אין אמצעים אמינים כדי להילחם בנגע זה, ולכן מדענים כבר גידלו זנים עמידים למצהיב. אם אתה יודע שהגינה שלך היא התפרצות אפשרית של המחלה, עדיף לגדל אותם להשתמש בו. הזנים עמידים ביותר של כרוב הם: Gingerbread Man, אקסטרה, טריומף, ממציא, ולנטיין ואחרים רבים של צבע שונה במיוחד אחריות עמידה ושימורי מוסקבה.

ריקבון לבן

מחלה פטרייתית די נפוצה המשפיעה על רוב הזנים של כרוב. חזק במיוחד הם צמחים חולים ניטעו על אדמת חמרה כבדה. ריקבון לבן בעיקר משפיע על צווארון השורש והעלים התחתונים של כרוב. רקמה נגועה דהויה, מבט מימי על פני השטח שלהם ציפוי תפטיר כמו כותנה לבנה. במשך זמן, התפטיר הוא חתום, הופך לכתמים שחורים גדולים של צורות שונות. עובש לבן הוא פוגעני במיוחד בתקופת האחסון, המחלה מפחיתה באופן משמעותי את הביצועים "שמירה על איכות" - נגועה בפטרייה זו אינה מאוחסנת כרוב ארוכה. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים עובש לבן בדרך כלל מתפתח במזג האוויר גשום או לחות גבוהה בחממות. אמצעים יעילים כדי להילחם במחלה אינו קיימים היום, ועדיין לא הצליחו להשיג את הזנים שעמידים למחלה זו. לכן, הדרך העיקרית למניעת ההתפתחות של ריקבון לבן היא מחזור זרעים ומכונות חקלאיות ראויות לגידול כרוב. לעזור להפחית את הפגיעות של צמחים מאוחר לזרוע זרעים והשתלה נועדו למטרות זרע. ניקוי כרוב עד כפור יהיה להגן על היבולים מפני התפתחות מחלה במהלך האחסון. עם זיהוי של מוקדי זיהום, כמו במיטות ובמרתפים ובמחסנים אחרים, הם צריכים להסיר מייד ומסולקים על ידי שריפה.

בעיות אחרות, כאשר כרוב גדלו

כדי לגדל יבול טוב של כרוב, יש צורך לבחון את ההשקיה ודישון האופטימליים. אם עיבוד חקלאי נשבר מסיבה כלשהי, הוא הופך להיות התרחשות אפשרית של בעיות כגון פיצוח של ראש או התפתחות ריקבון הפסגה. כרובים פרצו, כאשר תקופה של צמיחה איטית בפתאומיות נותנת דרך פיתוח נמרץ יותר, עם העלים העליונים יפסיקו לגדול ולהתקשות, ומתחילים לבנות בתוך ההמוני, וכתוצאה מכך ראש שבור. תופעה זו קשורה לשינוי פתאומי בתנאי מזג אוויר, כאשר מזג האוויר הקר ויבש בפתאומיות נותן דרך חם ולח. של פיצוח הראש עלול להתרחש עם השקיה סדירה ויישום אחיד של דשנים אורגניים. איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים ריקבון כרוב ורטקס נראה כמו למות קצוות של העלים העליונים, והוא קשור עם הדיאטה לא הגיונית, לא מאוזנת. ביטוי של בעיה זו אומר שיש עודף בחנקן בקרקע ואשלגן, כמו גם חוסר סידן וזרחן. לעזור לפתור את הבעיה של יישום הארץ של דשן פוספט ביחס 2.5 ק"ג למ"ר 10 כרוב נחשב למוצר תזונתי בעל ערך המכיל כמויות גדולות הדרושות לויטמינים ומינרלים אנושיים. דיאטות שונות כרוב מזון משמשות לייצב ולהפחית במשקל, לנרמל את חילוף חומרים. לאחר שהשתלט על הטכניקות פשוטות של מכונות חקלאיות, לומד דרכים טבעיות כדי להגן מפני מזיקים ומחלות, תוכל לזנוח את השימוש בכימיקלים מזיקים שיאפשר לכם לספק את המשפחה שלך עם מוצר ידידותי לסביבה, שהוא רלוונטי במיוחד בימינו לגמרי. rmnt.ru Turishcheva אולגה