איך לעשות את הניקוז באתר

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
המאמר עוסק בארגון של ניקוז קרקע בפרברים. מציע להבין את הסוגים של ניקוז ואת הקריטריונים לבחירת מערכת מסוימת. קחו למשל את הדקויות של עיצוב ניקוז, לדבר על האלמנטים הבסיסיים שלהם. לא נשאר ללא השגחה ואנו הרכבה טכניקה, והטיפול במערכת הניקוז.
מטרה ועיקרון הניקוז סוגים של ניקוז פני השטח, ניקוז פתוח ניקוז אנכי ניקוז עמוק, סגור מנקז אחר תכונות עיצוב ניקוז חומרים לניקוז מתחת לפני הקרקע חלק מהתכונות של המכשיר לטמיון אכפת לי מערכת ניקוז

מטרה ועיקרון הניקוז

כרכים של בנייה פרטית יגדלו משנה לשנה. מכמה סיבות, יש לי לא תמיד בעלי הבתים בעתיד את האפשרות לבחור האתר ההידרולוגי תכנית המושלמת, ובאזורים מסוימים כמעט כל קרקעות מורכבות מחימר "לא מתפקד" וטיט - דוגמה לכך היא בפרברים. הבעיה היא לא אחד לנושאים "ארץ", בעיות במזג האוויר מוספים גבוהה תהום: שלג גדול והפשרת שלגים באביב חד, גשמי סתיו כבדים. שים לב שאזור מאזן מים עשוי להיות מופר והידיים שלנו - עם בנייה בקנה מידה גדולה. אזור פיתוח מחדש זה רב קומות; אגן היקוות של גשם מגג שטח גדול; חצר ציפוי עמיד למים; בריכות ובריכות; גבעות מלאכותיות ושקופיות אלפיני; גדרות מסיביות גבוהות ויסודות עמוקים, מים לעצור. איך לעשות את הניקוז באתר לכן, הבעיה של "עודפי מים": אדמת pereuvlazhnyat - כתוצאה מכך, יש לי בריאות לקויה של צמחים רבים, חורף מים קפוא ותרומת אדמה עם סוגים שונים של מרצפות עיוותים, מדרכות וקרנות קטנות, הדובדבן, מרתפי הצפה, ההרס של קומת המרתף של הבניין הראשי, המראה שונים של עובש ופטריות ביתושי התרחבות מקורה וצפרדעים. והחשוב מכל - להסתמך על טווח קצר גורמים שליליים מסוימים אינם הכרחיים, קשיים כאלה הם שיטתיים ונוטים להחמיר עם זמן. הפתרון היחיד במצב הזה - לעשות ניקוז לאתר. מבנה הידראולי מערכת ניקוז נקרא נתיבי ניקוז אדמה מלאכותיים למשקעים מחוץ לאתר, מי תהום ומים עמוקים. הרעיון הוא שהאתר מסודר ברשת פני השטח (תעלות) או (צינורות מחוררים מחתרת) עמוקים ערוצים המסודרים באלכסון. מים מחלחלים דרך החורים בהם, או במפרקים ובכובד הולך לברכה סמוכה או תעלה (ניקוז פתוח) מחובר לערוץ, או זרועה בור חצץ, שם הוא נספג בהדרגה אל תוך האדמה. אם ההסרה היא לא (עומק גדול של צינורות ניקוז, מבנים שכנים, מיקום גרוע של העלילה ...) ישיר אפשרי, הלחות נאספת בניקוז גם עוקה-שממנו הוא נשאב על ידי משאבות. איך לעשות את הניקוז באתר ביוב הסערה הוא בדרך כלל לא מחוברים למערכת הניקוז, מי גשמים הוא להיות קווים נפרדים עם אותם במקביל למדרון הניקוז הראשי. זה לא אקסיומה, עם חישוב נכון של קבלת ניקוז מים גג אפשרי. אני חייב לומר כי שטח הניקוז אינו שולל, אך משלים את ההגנה של מבנים. איטום של יסודות ואוורור נאות הוא הכרחי בכל מקרה, ובבנייה המליצה מורכבת תנאים הידרולוגיים של יסודות ניקוז. על הגנה של מבנים ידברו במאמר הבא.

סוגים של ניקוז

לפני שמתחיל לעבוד על ניקוז, יצטרך לבחור את הסוג המתאים ביותר למערכת הניקוז באתר שלך במיומנות.

פני השטח, ניקוז פתוח

המתחרה העיקרית של צינור הניקוז העמוק. מערכת זו מתאימה לקרקעות שהם חדירים לאט, כוללים חימר ודשן. מכשיר ניקוז דרך מותנית (!) פשוטה וזולה הכולל רשת של תעלות ברוחב שונה (40-50 סנטימטר), עומק (50-70 סנטימטר) וצורות חתך (בצורת V או קירות טרפז פוע 25-35 מעלות). המערכת מורכבת בדרך כלל ניקוז מרכזי ("ערוץ פלט" את זה), ותעלות שדה הרוחב. יש ערוצים אלה מיקום מערכת של עץ - רצוי בזוויות ישרות זה לזה, "מהסניפים לתא המטען." בהתאם לכך, הניקוז המרכזי גדול יותר ועמוק יותר בצד, ואת הצד - השדה. ערוצי סנטימטר 30-40 ניתן backfilled חומר מסנן (חצץ, לבנים שבורות, חלוקי נחל). לאסוף חול ופסולת בתחתית התעלות להקים קיבולת הדחה מיוחדת. מתנקז משטח עליון יכול להיות מכוסה בארים ודשא מושחר. איך לעשות את הניקוז באתר לפי סוג האירוח יכולה להיות תעלות מקבילות (שנבחר כאשר לאתר אזורים מתים רבים) ואקראי (אם יש מקומיים, אבל כתמים נמוכים גדולים באזור). אזורים נרחבים פרטיות אזור שנקרא ניקוז ליניארי. כאופציה להסרת מקומית של ניקוז נקודת שימוש במים, לדוגמא, כדי להסיר ממרזבי סערת קירוי צינור מוצא. השימוש סביר ביותר של ניקוז פני השטח יהיה באזורים עם מדרון טבעי גדול, שבו מתאים, שהמים למשיכה ליום או יומיים. לחסרונות ברורים של שיטה זו של ייבוש מיוחס כמה מראה דוחה של תעלות פתוחות, מגבלות רציניות בעיצוב, את הצורך להכין כמות די רצינית של חפירה, את הצורך בכמויות מוסמכת הצבת גדולות של קרקע מוגבהת (הוא מלא כתמים קריטיים נמוכים, להציב עצים שמחושבים לאזורי ניקוז ). עבודות עפר הנדרש, למעשה, להפוך את ניקוז בתנאים עלות - צריך לעשות סקרים הידרולוגיים ומיפוי טופוגרפי, זהירות ליישר את העלילה כדי למנוע הטיה הפוכה, להסיר ולפקח על צמחייה, לייצר מחרשת פילוס משטח החלקה מרובה. איך לעשות את הניקוז באתר קשיים מסוימים להתעורר בטיפול של ניקוז פני השטח. לאחר גשמים כבדים במערכת יכולים ליצור גידולים של סחף וצווארי בקבוק אחרים שצריכים להיות במעקב והוסר באופן מיידי. גורם תעלות בעיות חמורות צמחייה פרא, כמה מינים יש בדרך כלל יוסרו מהאתר, כגון ערבה, צפצפה, כאטאיל. מכוסה מתנקז אלמנטים מסננים סופו של דבר הידק לשטוף את האדמה והם בסדר גודל של 4-8 שנים, ולאחר מכן דורש שיפוץ יסודי. מעת לעת דורש מדרונות התאוששות תפעוליים (פילוס שוב והחלקה).

ניקוז אנכי

שיטה זו משמשת כדי להיפטר מן מציף לעתים רחוקות. זה מורכב במיקום של נקודות מסוימות באזור בארות צוותי מיוחדים, בארות ובורות ספיגה, בדרך כלל בתחומים קריטיים, מכרות, מרתפים במצוקה או בניינים סמוכים. כניקוז מיכל נתוני תוכן משאבות מים עם מצוף מתגים נשאבים באופן אוטומטי. החלת מערכת כזו, כאשר ההטיה פתוח הניקוז נדרשת באתר שם, וקו ניקוז עמוק דרך צינורות הקשו על ידי חוסר נקודות מטי מים זמינים. ניקוז כזה, למעשה, הוא הקלה ביותר במונחים של מתקנים ועבודה, עם זאת, כדי לתפקד כראוי זה חייב להיות מתוכנן בקפידה, שזה מאוד קל לעשות. מערכת ניקוז אנכית אחד יכולה להיחשב קרינה כאשר צוותי חפרו בארות ומי תהום בארות ערוצים בתוספת. משמש ניקוז רדיאלי בשל העלות הגבוהה של בנייה למגורים פרטית רק לעתים נדירות. איך לעשות את הניקוז באתר

ניקוז עמוק, סגור

זה הוא מוביל בין כל סוגים פונקציונלי ניקוז, הוא משמש לעתים קרובות ביותר. מערכת כזו היא מתאימה לכל אזורים עם רמות לחות גבוהה או מי תהום מוגזמות, כוללים אלה שבם אין אפשרות לבנות הסרת פני השטח (אין הטיה, בניינים צפופים, גינון נרחב, והמערכת עוקבת אחר גינון multispecies המורכב ...). ניקוז סגור (זמן חיים של יותר מ 50 שנים) ויעיל ביותר, קל לטפל בו, זה מאפשר לפתור הרבה בעיות קשות של הישג ובעיות הנדסיות. באזורי חימר ודשנים צינורות ניקוז להניח אפילו בהיעדר בעיות ברורות, אם אפשר לומר כך, למניעה. איך לעשות את הניקוז באתר ניקוז עמוק מתייחס לסוג ליניארי האופקי, אבל זה אפשרי ונקודת היישום שלה. המרכיב העיקרי של מתנקזת מערכת ניקוז קרמיקה, אזבסט או קוטר צינור מחורר פולימריים של לפחות 110 מ"מ, התקנה אופקית עם נטייה (כ 1 סנטימטר למטר), בדרך כלל לכיוון הזרימה הטבעית של מים באזור או בארות אחסון. ממוקם בדרך כלל מנקז "אדרה" בעומק של כמטר אחד, הם משקרים כרית אבן עמוקה בחול ומרוסק. בסיבובים בצינורות ובארות השלכות ביקורת מוגדרות. אם האזור הוא נרחב והאורך הכולל של הניקוז עולה על 300 מטר ליניארי, ולאחר מכן להחיל לסטות מרכזיים אמר לילדים הורחבו שטח חתך עד 20 דונם בגודל באמצעות אותו הצינור. הבא אנחנו נסתכל מקרוב על מערכת זו כמבטיחה ביותר.

מנקז אחר

אם השטח יש זרימה חזקה של מים מהצד, לפועל לבנות מערכת במקרה זה הוא בדרך כלל ניקוז מסביב למתחם. ניקוז קשורים המשמש להגנה על מבנים מוארכים, מנהרות, תעלות למטרות שונות, כל מיני סוגים של קווי תקשורת באדמה. מתנקז אלה ממוקמים לאורך האזור המוגן. בניינים ליד להשתמש מה שנקרא לקצץ קו ניקוז. כדי למקם את "נקודה" מערכת הטבעת המציאה, אשר יוצרת משפך סגור מעובד. צריך גם להזכיר ניקוז שומה, אשר נועד לסעיף שלפני ייבוש. במקרה זה, הפיתוח הוא חלל מיוחד ללוקליזציה כובד של מים עודפים. איך לעשות את הניקוז באתר במצבים קשים במיוחד או עם דרישות גבוהות לפתור את הבעיה של waterlogging מאגר ניקוז, כאשר תחת כל האזורים הבעייתיים מסודרים שכבות עומק נוטות של חצץ וחול. בהתאם לתנאים הספציפיים של סוגים שונים של ניקוז עשוי להיות משולב.

תכונות עיצוב ניקוז

ניקוז עבודות הבנייה מתבצע לתועלתו החוצה לאחר השלמת בניית הון וסגירה של עבודות בקנה מידה גדולה באתר, על מנת שלא לגרום נזק לאלמנטי הניקוז. אבל עדיף לתכנן מערכת עם הפיתוח של כל ציורים האחרים. לעיצוב ניקוז נכון דורש הרבה מידע: כמעט בודאות צריכים מדידות. יוצאים מן הכלל עשוי להיות מקרים שבם העלילה שטוחה לחלוטין, אבל איכשהו יש צורך לקבוע את האזור המנוקז כולל יחס הטיה לאזור הכפרי שמסביב (Nisin / גבעה), נתיב הנסיגה ונקודת המים הפריקה. מראש צריך להכין תכנית מפורטת של האתר שבו אגן הניקוז מצוין, הנדסה וספציפיות מחייב הדדי של בניינים ומבנים אחרים (גדרות, בריכות, מרתפים, בריכות, גינות סלעים, גג מנקז מי גשמים נקודה ...). תשומת לב מיוחדת מוקדשת לשירותים מתחת לאדמה. נתיבי ציור פריט נמשך נפרדים סללו אזורים, מדרכות סוג גדרות. במצבים מסוימים זה יכול להיות סקרים גיאולוגיים והידרולוגיים מאוד שימושיים, אשר ישפוך אור על אופייה של אדמה, משטר מים ואיזון. רוב החלקות הדשנה תנאים דומים ובחיפושים כאלה יסודיים אין צורך. איך לעשות את הניקוז באתר מה שאנחנו צריכים לקבל מהמפתחים במוצא? קודם כל, אנחנו צריכים להיות טכניים ויהיו נחמדים להצדקה כלכלית של כל סוג של ניקוז. הציורים הבא. הם בדרך כלל מעידים על תכנית מים ניקוז, פיצול הלהקה, קווים קשורים הנחת ביוב, בדיקת נקודת מיקום ובארות אוסף. בתנאים ובמערכות מפותחות מאוד קשה - חתכים אנכיים תמונות הנדרשות ומבני תכנית ניקוז. בנפרד או שרטוטי עבודה יוצרים טבלה של מדרונות ונקבר. בשלב זה יוצר מפרט של כל מרכיבי המערכת (מנקז סוג, פרופיל וחתך), והוא מחושב על ידי מספר הדרוש של חומרי בנייה. ארגונים העוסקים בפיתוח וההתקנה של מערכות ניקוז, נוטים ליהנות "קווים מנחים לעיצוב של מבני ניקוז ומבנים". פיתח את זה ב2000 של "Mossproekt". השני - "המלצות טכניות לתכנון, ההתקנה וההפעלה של צינורות פוליאתילן לניקוז עם קליפת מסנן" (מעבדה של מבנים תת קרקעיים לתבוע את "SRI Mosstroy", 2005). להעריך את החשיבות של תכנון מקצועי מקיף קשה, שכן טעויות בהתחדשות של ניקוז אף עלולות להחמיר את המצב. לכן, אם יש לך את הרצון והיכולת לייצר מתקן שלהם ניקוז, טוב יותר עבור הפרויקט להפנות למומחים, במיוחד לעיצוב מערכת שלעתים קרובות יכול להיות אפילו מרחוק (אם הנתונים הדרושים כדי לספק למפתחים). נוצר בשוק, המחיר הממוצע לעיצוב של אזור ניקוז - זה 15 על אלף רובל באתר, 10 - ללא ביקור באובייקט (אם הלקוח יכול לספק את המידע הדרוש). אודות 20-25,000 ינפיק מחיר, אם האתר הוא גדול, והפרויקט כולל פיתוח של תשתיות ומערכות ניקוז סערה.

חומרים לניקוז מתחת לפני הקרקע

המרכיב העיקרי של הניקוז העמוק - הצינור. אם ניקוז מוקדם יותר עשוי מקרמיקה, חימר, בטון, אזבסט צמנט, מתכת, עץ, אבן, עכשיו כדי להיות מוחלף על ידי פולימר HDPE צינורות (פוליאתילן בצפיפות גבוהה) או קוטר פוליפרופילן 50-650 מ"מ. היתרונות שלהם הם שאין להכחישה: תוחלת חיים של מעל 50 שנים. עמידות בפני קורוזיה גבוהה. לא לצבור משקעים, קלים לניקוי. יש התנגדות הידראולית נמוכה. יש כוח חישוק גבוה ומשקל נמוך. יש גמישות. קל לעלות. האם מחורר ומסנן טקסטיל. אזור ניקוז בבנייה בפרט מתנקז גלי סטטיסטי ממוצע המשמש בדרך כלל עם קוטר פנימי של 110 מ"מ ואורך של 50 מטרים. צינור אספקת יצרנים מסוים הוא לא בסלילים וקטעים 6/12 מטרים. הם יכולים להיות שהונפקו כמחוררים, ובלעדיו (להסרת נקודה). לאיסוף מי גשמים (vadose) ניתן להשתמש עם צינורות פוליאתילן מחוררים רק במגזר העליון - מעבר ניקוז. חורים ממוקמים בעמקים בין הגלים, אשר מונע זיהום, ניקוב חריץ גודל הוא כ -1.5 מ"מ. לבידודה של חלקיקים קטנים ממסנני סתימה מיושם geotextile או סיבי קוקוס. עם צינור בקוטר קטן הוא פצע במחשב, אם לטמיון הוא יותר מ250 מ"מ בחתך, זה בדרך כלל החלת המסנן באופן ידני. על קרקעות עם schebneobraznyh תוכן מסנן חלקיקים מתפתל אין צורך לסנדי טיט, קרקעות חימר - הסינון הנדרש. ניקוז פלסטי עשוי להיות אחד או שני קירות, צלעות מיוחדות. Single-צינור מתאים לרוב האזורים עד לעומק של 2 מטרים. מתנקז בעלי שני קירות עם אלמנטים קשיחות המשמשים אם הצורך להיות שקוע יותר, יש עומס ספציפי (כביש, בניין, שטח באזור ...), שולחן מים גבוה מאוד, שיכול להקפיא וליצור תנועות קרקע חזקות. ולס גם עשוי פוליאתילן גלי. הם נבדלים בקוטר והגובה של הפיר. באופן ספציפי, ייתכן שיש, מספר קוטר והסדר של החיבורים. הגובה של הפיר גם המדויק הופך חיתוך. חיבור ניקוז באמצעות צימוד או צינור הולך ישירות לתוך הבאר - לחור. איך לעשות את הניקוז באתר אלמנט חשוב הוא מסנן הניקוז העמוק. למטרות אלה, geotextile הנפוץ ביותר, אשר מורכב מסריגת פולימרים, שזורה וארוג בדרך. בשל מבנהו המיוחד, כמו גם חורים מנוקבים, הוא אינו כפוף להחל נאגר, אבל בצורה מושלמת מסנני מים. בנוסף, חומר זה מבצע הפרדה ותפקיד הגנתי, שהוא לא מקבל ישן, עומד בכימיקלים חזקים, אינו להוט לצמיחת שורש, לא נאכל על ידי מכרסמים, לא בית גידול לעובש ופטריות. לעתים קרובות, את השכבה geotextile היא חלק מסורג וקרומים ניקוז - קורי סינטטיים עם בליטות פני השטח, אשר מיוצרת על ידי שחול. אנלוגי טבעי של בד geotextile קוקוס, וזה לא מאוד נחות אחרים חומרי בניין במונחים של פונקציונליות ועמידות. לשאיבת מים שנאספו בטנקים המשמשים משאבות ניקוז מיוחדות. הם לא נועדו להרמת עמוד המים לגובה רב יותר, אבל יש ביצועים טובים. הם מחולקים ליחידות למים נקיים - צנטריפוגלי, שמתמודדים עם חלקיקים בגודל של יותר מ 5 מ"מ לא ואת הכמות של מוצקים הוא לא יותר מ -5%. משאבות מים מלוכלכים יש מניע שונה במקצת, ולכן הם מסוגלים להסיר חלקיקים עד 20 מ"מ קוטר, והמקסימום של זיהומים עשוי להגיע 10% בנפח. ליש המשימות התובעניות ביותר משאבות רבות עוצמה עם דיור מתכת, לא יכול להיות עד למקסימום של 35 מ"מ ו25%, בהתאמה. קירור יחידות ניקוז מים, ולכן הם שקועים בביצועים. יתרון ברור נחשב הגדר הנמוכה, המספקת נוזלי שאיבה מלאים. הפעלה / כיבוי נעשה באופן אוטומטי - לצוף.

חלק מהתכונות של המכשיר לטמיון

התקנה של המערכת מתחילה בחפירה. אנחנו קודם צריכים לחפור תעלה בעומק של 20 סנטימטרים יותר מ מנקז התרחשות אופק עיצוב - המרחק הדרוש לרפידות המכשיר. לרוחב אותו העיקרון: מהצינור לקירות של נושא התעלה ל20 סנטימטר עומק משוער מ50 סנטימטר ל3.5 מטרים. בדרך כלל ממליץ על הערוץ שכב מתחת לעומק ההקפאה - הממוצע הוא כ -120 סנטימטר (להסטת מים מהשורשים של העצים העמיקו 1.5 מטר או יותר). המרחק בין הביוב, שנע בדרך כלל 5-10 מטר, נבחר בהתאם לתנאים רבים. צריכה תחתית התעלה לארגן עם ההטיה הפרויקט לאיסוף מאגר זה לא צריך להיות סלעים ופסולת חדים. היכונו להיות הרבה קרקע עודפת, עדיף למיין אותה לשני צדדים - שכבה עליונה ותחתונה נפרדת בנפרד (למילוי לייצר פורה יותר - אחר לקחת או תכנית). איך לעשות את הניקוז באתר כדי לשפר את הסינון והפרדה של השכבות של אדמת מילוי, ציפוי התעלה התגלגל geotextiles. הופק כריות חול למלא את משבצות - שכבה של כ 5 סנטימטר ולאחר מכן הניחו שכבה של חצץ - על 15-20 סנטימטר (8-32 שבריר מ"מ). הוא משתרע על מדרון מתון נתון ואיל. השיפוע יהיה לא פחות מ 3 מעלות, בפועל מתברר 0.5-10 מ"מ לצינור מטר ליניארי. השלב הבא הוא הוריד לתעלה, הצינור ולהדק אותם לאיסוף ובארות, לחבר את הקטעים ביחד. משמש לחיבור אביזרים, זיווגים, או ריתוך בטמפרטורה גבוהה. איך לעשות את הניקוז באתר עכשיו צינורות ובארות מכוסים בשכבת 20 סנטימטר של סנטימטרים 5-10 חצץ וחול. למלא בקפידה את המקום בצדדים של ביוב. מכסים בgeotextile מילוי העליון. מה שהופך את האדמה למילוי צריך להיות מונח דשא. לתחזוקה מונעת אפשרית בכל שנייה (מומחים רבים ממליצים לכל אחד) מתנקזים פנייה חדה ביוב מותקן. כמו כן, מומלץ ליישם את כל 50 מטרים על ניקוז ישר. איך לעשות את הניקוז באתר במקום שבו הסעפת נכנס גם האוסף או בריכה, להתקין שסתום סימון שמונע מים זורמים לכיוון האתר, אם מסיבה כלשהי להגדיל את הרמה הנורמלית פתאום.

אכפת לי מערכת ניקוז

באמצעות שליטת בארות צריכים לבדוק מעת לעת במערכת, במיוחד לאחר גשמים כבדים ובמהלך הפשרת השלגים הפעילים. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לנוכחותם של מזהמים ולהקטין את מהירות נסיעה של עליית מפלס מים בבארות. עם זיהוי של סטיות מן הנורמה - יש צורך לנקות את הניקוז. המערכת לנקות עם מים בלחץ. משאבת צינור היא לשים על הפעמון, הציג בתוך מתנקז לקדם אותו במורד הרמפה. ההליך זה חזר מבארות שונות. גם אם נמצאו בעיות, אנו ממליצים על כמה שנים לעשות ניקוי מונע של צינורות ובארות מים. פתחי ביוב חייבים להיות סגורים בחוזקה מכסים במהלך כל תקופת המבצע. אם אזור הניקוז במיומנות תוכנן וחומרים שנאספו כראוי, נבחרו כראוי, את הטיפול שלו הוא יותר מדי בעיות, המערכת ללא כל בעיות וישרת אותך ואת הילדים שלך. Turishchev אנטון rmnt.ru