ארמון החורף: מקום מגוריו של הקיסרים והסמל של הבירה הצפונית

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
עתיק הקרמלין במוסקבה כבר זמן רב לסמל של רוסיה, הכוח המלכותי ומתמודד עם התפקיד של מנהיג מגורים במדינה, אבל יש בניין שהוא גדולתו ומשמעותו עשויה בהחלט להתווכח עם הקרמלין. כמובן, זה הוא ארמון החורף, שהפך לסמל של סנט פטרבורג ושימש כמקום מגוריהם של הקיסרים הרוסים ל142 שנים ארוכות.
בנייה אגדות נתונים היסטוריה
צפה של ארמון החורף מהאדמירליות
Perrot פרדיננד-ויקטור. צפה של ארמון החורף מהאדמירליות. 1840
שקלו את ארמון החורף יכולים, אולי, רק לטירה וינדזור, שבה יש תשע מאות שנה היא למגורי הקבע של משפחת המלוכה הבריטית, או ורסאי, מהחדרים המפוארים ששלטו בארץ מלכי צרפת.
ארמון החורף
ארמון החורף - מבט מלמעלה
אין הקרמלין הלשכה מלכותית או ארמונות הקיץ של חצי האי קרים לא יכולה להתווכח עם החורף ולא על תפקידה בהיסטוריה של המדינה, ולא את הפנים המלכותיים, ולא במספר האגדות ומיתוסים שקיימות מסביב לבניין הראשי של הבירה הצפונית.

בנייה

מעטים יודעים שקיים היום ומכירים בצורה מושלמת לכל המבקרים בעיר סנט פטרסבורג, ובנייתו של ארמון החורף - זה האופציה החמישית שלו. חצר ארמון הקשורים לאגדה - המבנה הראשון באתר של המגורים העתידיים של הקיסרים נבנה בשנת 1711 ויש עדים ואירועים השמחים והעצובים ביותר בחייו של הקיסר הרוסי הראשון. בית בסגנון "ההולנדי" תחת גג רעפים קטן, בן שתי קומות הוצג בפני פטר גדול, אלכסנדר Menshikov, המתנה הייתה מתוזמן כדי להינשא למלך קתרין Alekseevne.
ארמון החורף הראשון
ארמון החורף הראשון
זה היה בבניין הזה היה חגיגת החתונה המלכותית ובו, כאגדה, 12 שנים מאוחר יותר, פטר הגדול תפסה את אשתו של בגידה שלו. מעניין לציין, שהשתמר ארמון החורף הראשון. כן, הוא לא נהרס במהלך הבנייה של הבניין השני מרווח יותר, כפי שהוא לא היה על נהר נבה, ובסמוך - ברחוב מיליון הנוכחי. עכשיו הבניין ממוקם בקומות התחתונות של Hermitage התיאטרון, שמופרד מהבניינים העיקריים של Hermitage חורף התעלה. במוזיאון המוקדש לקיסר הרוסי הראשון היא דלת עץ בולטת, כך שבדרך כלל מקבל את כל התהילה של "אח גדול" - צאצא של ארמון החורף הראשון. הקמת שנייה של ארמון החורף נכתבו במהלך חייו של פיטר הראשון - בפינה של נהר נבה ותעלת החורף, ולאחר מכן נשא את ערוץ Zimnedomny שם. קיסר המשפחה עברה לבניין חדש, שנבנה על ידי אדריכלי ג'ורג' Mattarnovi ולאחר מכן דומניקו Trezzini, ב1720.
שנית ארמון החורף
שנית ארמון החורף
כבר בשנת 1731 שלט אז הקיסרית אנה החליטה שהארמון הקיים קטנה מדי וביקשה הבנייה של אדריכל מגורים חדש פרנצ'סקו ברתולומאו Rastrelli. זה Rastrelli היה הנציג הבולט ביותר של "בארוק רוסי" כביכול, שנקרא גם "פיטר או סנט פטרסבורג בארוק". סגנון זה של מסורת האירופית בארוק מחוברת עם רוסית, "סגנון Naryshkin", המתאפיין במגדל הפעמון, ערכות צבעים בהירים מספיק, השימוש בלבנים אדומים וגג שנערם. סנט פטרבורג נבנתה בסגנון קפדן יותר, "מערבי", וארמון החורף Rastrelli מתאים באופן מושלם לנוכח חריג לרוסיה, אך עיר יפה מאוד.
שלישית ארמון החורף
שלישית ארמון החורף
בהתגלמות שלישית, החשבון של ארמון החורף הוא תכונות גלויות של המבנה הנוכחי, אבל זה קיים זמן רב - בשנת 1750 אליזבת הגיעה למסקנה כי הבניין שאליו כל הזמן הזה הצטרף הנחות רבות, לבש צורה של "צבעוני ומלוכלך מדי" ואיחל לבנות מחדש את הארמון. בתחילה ברתולומאו Rastrelli רק מנסה להרחיב את השטח של מקום ומבנים לעמוד באותו הסגנון כמו הבניין הראשי, אך אליזבת החליטה גם להגדיל את גובה הבניין ל22 מטר (שיאו של ארמון החורף השלישי הוא רק 14 מ ') והאדריכל החליט שזה יהיה קל יותר לשאת מבנה ולבנות מחדש. תמונות של הרביעי, ארמון החורף הזמני, שנבנה מעץ Rastrelli בפינה של הסוללה נבה וכיורים והיה ביתם של המשפחה הקיסרית בזמן הבנייה של ה ', שנשתמר עד לימינו של ארמון החורף, שנמשך 1754-1762.
חזית ארמון החורף
חזיתו של ארמון החורף, המשקיף על סוללת נבה
הארמון תוכנן ונבנה בצורה של ריבוע סגור, המקיף את חצר גדולה - כיכר ארמון. במועד ההשלמה היה הבניין הגבוה ביותר בסנט פטרסבורג ובאופן ברור שלט במרחב שמסביב. אגב, מנסה לשמור כגון עליונותה של המגורים הקיסריים, ניקולאי הראשון בשנת 1844 הוציא צו שאסר על הבנייה של מבני ציבור בעיר, אשר תהיה גבוהה מארמון החורף - הבניינים הסמוכים היו צריכים להיות לפחות מטר (2.13 מ ') נמוך יותר. Rastrelli הקדיש תשומת לב מיוחדת לעיצוב חזיתות - הצד השני של הארמון, שפתח על הסוללה Neva, נראה כמו שדרת עמודי דרגש מוצק, שאין לה בליטות משמעותיות. החזית הראשית - דרום, מחפש בכיכר הארמון, יש שבעה ניסוחים, שמרכזה לחתוך 3 קשתות לכניסה, הוא מעוצב יותר עשיר rizalit המעוטר.
חצר פנימית של ארמון החורף
חצר פנימית של ארמון החורף
הבניין כולו של ארמון החורף, עם העמודות שלה, חלונות, ממוסגרות עם קופידונים ראשי כרכובים ומסכות אריה, עשרות אגרטלים ופסלים דקורטיביים שמותקנים על מעקה הגג, נראה מאוד אלגנטיים ומלכותי. החל אוסף אמנות מדהים, שהפך לבסיס לתערוכת Hermitage המפורסם בעולם בעתיד, הונח בשנת 1764, כאשר קישוטי הארמון הקיסריים החדשים נרכשו בזמן 225 ציורי האמנים המפורסמים ביותר.

אגדות

יחד עם האגדה על ייסודה של ארמון החורף הראשון, את מקום מגוריהם של קיסרים מחזיק הרבה סודות אחרים, והסיפור שלה מלווה בהרבה מיתוסים. ראוי לציין לפחות אירוע משמעותי כמו מותו של קתרינה הגדולה, שמת בביתו בארמון החורף. שמועות חוזרות ונשנות כי מותו של הקיסרית הפך תשוקה מוגזמת היא לא הכרחית, אבל עדות נשים, שוב ושוב ראתה את רוח הרפאים של קתרינה השנייה בתאים של הארמון, ראויות ליותר כבוד. חוץ מזה, על פי כמה מקורות היסטוריים, גם בלילה שבין 5 ל -6 בנובמבר, כאשר הקיסרית כבר היה קרוב למוות, בנה פול לא יכולתי לישון והתייסר בחזיונות מוזרים ומטרידים (ופילגשו של המעמד של האימפריה הרוסית, שנודע לו רק בבוקר) . עם זאת, יש פול רצון חזק ואופי חזק, וגם היה לי כמה שיחות עם רוחו של האב הקדמון הגדול שלו - פטר הגדול, שלכאורה הזהיר הצאצא של מותו בטרם עת. התפשטות גדולה גם יש סיפור על זה בערב מותו, קתרין ראה את עצמה יוצאת בלבוש פורמלי מהאולם של ארמון החורף, ואמר מקורב שהשעה קרובה. היו גם שמועות על הרצח והקיסרי, אבל הם לא אושרו.
דיוקן רשמי של קיסרית קתרינה השנייה
דיוקן רשמי של קיסרית קתרינה השנייה, מאוחסן במוזיאון במינסק
מעניין גם היא האגדה של מרוצי קרל יוהן כריסטיאן, שלושים סרן גדוד סמנוב משמרות, שהפך לגיבור של פולקלור העירוני סנט פטרסבורג לאחר מותו הפתאומי שפקד אותו בדיוק בזמן כדי לראות את ארמון החורף. לפי אגדה, איש צעיר נרדם על משמרתו, והתעורר מהקיסר ניקולאי הראשון. רואה כיפוף מעליו קיסר, השומר מת באופן מיידי מלב שבור, וככל הנראה הצטרף לשורות רוחות הרפאים של ארמון החורף. יש שמועות על הסיבות להגירה ומגורים בארמון החורף בTsarskoye סלו מהחלטתו של ניקולאי השני - המיסטי ואנשים נוטים לקחת את הדברים יותר מדי ללב, הקיסר לא יכל לחיות במקום אלכסנדר הרבה יותר צנוע והשקט חגיגי ונושאה משרטטת את ההיסטוריה של החורף, והעדיפה ארמון. ישנם גם אגדות על מעברים סודיים הרבים ומדרגות, קיימות בארמון החורף, לעומת זאת, שמועות כאלה תמיד ילוו את כל החשובות ולשחק תפקיד בהיסטוריה של צמחים (אם כי קיומם של כמה מעברים סודיים וחדרי מדרגות במעון הקיסרי אישר).
הסתערות על החורף
הסתערות על ארמון החורף
עם זאת, האגדה העיקרית של המאה הקודמת, הקשורים לארמון החורף נשארת תקיפתו במהלך הפיכת אוקטובר 1917. הבולשביקים לשלטון, המציאו הרבה סיפורים, המנציחים את מאורע חשוב זה, ואת הסרט "אוקטובר" של סרגיי אייזנשטיין, בבימויו ב1927, כבר זמן רב נותר הגרסה הרשמית בלבד. בינתיים, כפי שמוצג על ידי העובדות ועדויות הראייה של הזמן, לא קרב עקוב מדם לא היה, וקרנסקי עזב עוד לפני סערת החורף ולא בשמלה, ובמכונית שלו ויצא עם ראשים קטנים וצפון הבולשביקים הון הלכו כל כך פשוט כי חדש מנהיגים פשוט לא ידעו מה לעשות איתם נפלו על כוח.

נתונים

עכשיו הבנייה של ארמון החורף ב1084 חדרים ממוקמים (בסוף המאה השמונה עשר בארמון, היו עד 1,500 חדרים, רבים מהם נהרסו במהלך ניתוח נוסף), אזור מגורים - יותר מ -46 אלף מ"ר, חדרי אור ותאים של חלונות הארמון 1945 יש 117 מדרגות (ביניהם נסתרים). גם בדלתות הבניין בשנת 1786 ו329 ארובות, ואורכו של מסגור מרזבי גג - מעל 2 קילומטר. עלות בנייתו של ארמון החורף של אוצר האימפריה בסך של כ 860 אלף רובל (זה היה די צנוע בזמן כזה בקנה מידה גדולה מבנים) באתר הבנייה המועסק יותר מארבעה אלף איש. כס קיסרות ראשי להגדיר באולם סנט ג'ורג', תחומים חשובים האחרים כוללים פיקט (החדש) הול, 1812 מלחמת גלריה, לכלי הול, פילדמרשל הול, פיטר (חדר כס קטן), כמו גם את מדרגות ירדן, שנקרא במקור השגרירים, ולאחר מכן שינה את השם בשל העובדה שמדוברת במדרגות לתהלוכת חג ההתגלות למטה כדי לטבול לתוך החור, מה שנקרא "ירדן".
כס קיסרות גדול בסנט ג'ורג' הול
כס קיסרות גדול בסנט ג'ורג' הול

היסטוריה

במהלך קיומה, ארמון החורף שרד לא רק את פרויקטי שלושה בקנה מידה גדול הבנייה, אלא גם הרבה אירועים שמחים ודרמטיים, ביניהם כמה שהייתה ההשפעה הגדולה ביותר על ההיסטוריה של הארמון ואת כל המדינה: חתונה של הקיסר פול העתידי עם ילהלמינה של הסה-Shtadskoy (אימוץ האורתודוקסיה הפכה נטליה א '), שנערכה 29 ספטמבר 1773; 1776 נטליה מתו בתאים של ארמון החורף במהלך לידה; 6 נובמבר 1796, מת בביתו קתרינה השנייה; בשנת 1826 ידי ארמון החורף של ניקולאי השני הופיע חברי תהילה של המלחמה הפטריוטית 1812; בשנת 1837 בארמון החורף מהאש לכבות שלקח שלושה ימים, בתחומים רבים של הבניין נפגעו קשה. למרבה המזל, רוב האוסף של עתיקות, ציורים ופסלים ניצלו ואדריכלי סמנכ"ל Stasov וא 'Briullov לאחר שנתיים שוחזרו במלואו חדרים מפוארים פנים; בשנת 1869 הופיע בתאורת גז ארמון, החליף את הנרות כרגיל, כבר בשנת 1880 התקיים מים (לפני האישים הקיסריים נאלצו להשתמש כיורים קונבנציונליים), בשנת 1882 בארמון החורף זכה הטלפון הראשון ואילו בחופשת חג המולד בשנת 1884 את הנחות היסוד של החורף אור סמוק וחשמלי. מעניין לציין, שנבנה כדי לספק את כל האולמות של הארמון בנזיר בכוח ל15 שנים נשאר בגודלה באירופה; בשנת 1880 בפיצוץ ארמון החורף - Narodovolets Halturin נרצח צאר אלכסנדר השני, לעומת זאת, לא המלך ולא משפחתו סבל, נהרגו 11 חיילים של המשמר; ב1881, לאחר ההתנקשות בחייו של אלכסנדר השני, הקיסר החדש החליט להעביר את מקום מגוריו של ארמון החורף בGatchina, מחשש לשלומם של בני משפחתו. עם זאת, אלכסנדר שלישי עדיין לקח אורחים מחו"ל במסדרונות הארמון וחי מעת לעת בחורף; מעמד קבע של מגורים של הקיסרים איבד את ארמון החורף ב1904, כאשר ניקולאי השני החליט להאריך את מקום מגוריו לארמון אלכסנדר האהוב בTsarskoye סלו; בשנת 1905 תחת קירות ארמון החורף נורה הפגנה של העובדים שהיה תחילתה של מהפכת 1905; בשנות 1915-1917 הוא עבד בארמון החורף בבית החולים הצארביץ' אלכסיי, שלקח נפצעו במלחמת העולם הראשונה; 1917 החורף חווה אירועים הדרמטיים ביותר בהיסטוריה שלה - המהפכה בפברואר, כמה חודשים הוא מקום מושבם של הממשלה הזמנית, ולאחר מכן בהיסטוריה של הארמון הקיסרי הייתה מהפכת אוקטובר, ירי תותחים ופול מבצר, ביזה, ערכי תחבורה במוסקבה ובהלאמה; מאז 1920 בארמון החורף, מוזיאון המדינה של עבודת המהפכה, שנסגר רק ב1941; במהלך מלחמת העולם השנייה, ארמון החורף שימש כמקלט מפני הפצצות לאלפי התושבים לנינגרד במצור, יתר על כן, בבניין שמרה את המוצגים החשובים ביותר של Hermitage ומוזיאונים אחרים. במהלך ההפצצה הגרמנית של ארמון החורף היו 17 פגזי ארטילריה ושתי פצצות, סבלו אחד מהקישוטים הראשיים של הבניין - ירדן מדרגות, אבל כבר בשינה 1944 החורף נפתח שוב את שעריו למבקרים, אם כי עבודות שיקום נמשכו מספר שנים.
ירדן מדרגות
ירדן מדרגות
נכון לעכשיו, ארמון החורף הוא חלק מפרויקט "הרמיטאז'", למעט מקרים שבו כולל גם בניינים ישנים, קטן והחדש Hermitage, בית פסיבי ותיאטרון Hermitage. מתחם המוזיאון כולל גם את האגף המזרחי של בניין המטה הכללי, Menshikov הארמון, מוזיאון הקיסרי מפעל פורצלן ושיקום ומרכז האחסון "הכפר ישן". אנה גריזלי, rmnt.ru