בטון

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
בטון - הוא אחד מחומרי הבנייה הנפוצות והחשובים ביותר, המתקבל על ידי ריפוי תערובת של קלסר, מים, אגרגטים ותוספים.בטון הוא בשימוש נרחב בבנייה אזרחית ותעשייתית. במקרה של הבנייה של מבני בטון, הסוגים והציונים שלה נקבעים בשלב של יצירת הפרויקט. למרכיבים השונים של מבנה הבניין כפופים לסוגים ומותגים של בטון שונים. נחוץ כדי לקבוע איזה אלמנט ספציפי מבני (קרן, קירות תומכים, קירות פנימיים, רצפות) ציון הנבחר של בטון.

המאפיין העיקרי הוא חוזק הלחיצה בטון מבטון המגדיר את המותג. לפי סוג בטון קלסר הם:
- מלט;
- סיליקט;
- בטון פולימר, וכו '

לפי נפח בטון מסה מחולקים:
- צפיפות בצובר מעל 1,800 kg/m3, המשמשת לבנייה תעשייתית - כבד;
- קל משקל - צפיפות בצובר שאינו עולה 1800 kg/m3.

המחיר של בטון תלוי:
- הסוג של בטון (הסלולרי זול בטון כבד);
- מכיתה בטון (יותר מהנתון בסימן הקונקרטי, גבוהה יותר את המחיר).

אל תנסה:
- השתמש בבטון כבד לבניית מחיצות או מבנה של הבניין פנימיים;
- השתמש במכשיר שלך עם מבנים הסלולר בטון תת קרקעי (מרתפים, מרתפים וכו ').

האופטימלי הוא לרכוש ישירות מהיצרן של בטון, דבר שיחסוך כסף רב.הכנת תערובת בטון

בבניין הבודד כדי להכין תערובת בטון כמו בקלסר הוא נפוץ ביותר צמנט פורטלנד 400.
יש להבין כי המלט הוא מאוד hygroscopic, דהיינו מהירות סופגת לחות מהאוויר ומתקשה. לכן אתה לא צריך לקנות מלט מראש, ואם הוא נרכש, זה צריך להיות מאוחסן במכל אטום (למשל, עטוף היטב בפלסטיק).
צריך להיות חול משמש נקי (לא חימר, סחופת ותכלילים אורגניים) וגדול. כדי לבודד את תכלילים הזרים מומלץ ניפוי חול. החול הטהור יותר הוא, גבוה יותר את כוחו של תערובת בטון וכתוצאה מכך. שימוש מספיק חול מטוהר יגרום לעלייה בצריכת מלט על ידי 10-20 אחוזים ממומלצים.
חצץ הוא טוב יותר לשימוש (חלק 5-20 מ"מ) קטן. תוצאות אופטימליות מתקבלות על ידי השימוש בסלעים טבעיים חצץ, נהר רדוד או חצץ מרוסק. אולי השימוש בחצץ מלאכותי, סיגים, חימר מורחב, אך יש לזכור כי מבנה הבטון באמצעות חומרי מילוי כזה יהיה פחות עמיד.

מספר משוער של חלקי מרכיבים כדי להפוך את תערובת בטון 100 ליטר:
מלט - 30 קילוגרם (3 דליים);
חול - 70 קילוגרם (5 דליים);
מרוסק - 100 קילוגרם (8 קופסות);

צריכים להיות במים להכנת התערובת נקיים וחופשיים של גופים זרים. כמות המים קשה לקבוע מראש, כפי זה תלוי בתוכן הראשוני הלחות של חול וחצץ ומלט מvlagopotrebnosti. בדרך כלל, את הסכום הדרוש של מים נקבע במהלך תקופת ההכנה של התערובת. חומרים יבשים הראשונים (מלט, חול, חצץ) מעורבבים יחד ואז הוסיפו במנות קטנות עד שהמים עד שהתערובת מקבלת המרקם של "פודינג סמיך." התערובת לא צריכה להתפשט, כדי שתוכל לבשל באופן ידני באמצעות אתים סקופ או כידון במתכת או רצפת בטון מגן עץ. יש לזכור כי העבודה על הכנת תערובת הבטון צריכה להיות מוחזקת בטמפרטורת סביבה חיובית.

בטון מזוין

מבנים מבטון מזוין מחולקים לצוותים ומונוליטי. טרומי חיזוק מבני בטון (לדוגמא, בתים) נאספו באתר הבנייה של האלמנטים הבודדים (בלוקים, לוחות, וכו ') שנעשו בבתי חרושת.
מבני בטון מונוליטי בטון באתר הבנייה ונאפשר לך ליצור את הבית הפתוח המודרני ביותר עם אזורים גדולים של מבנים רבים ותכונות בידוד תרמיים גבוהות של קירות חיצוניים. עבור סוג זה של הבנייה בשימוש מסגרת מתכת קשה ומבנה רצפה מונוליטית וקירות.

פתק

קלסר משמש לעתים קרובות במאמץ מלט בטון המזוין שבו יש את הנכס לגידול בהיקף במהלך ריפוי. כתוצאה מכך, מקבל בטון מתח המתיחה חיזוק - דחיסה ומבנה בטון הופך samonapryazhennoy. בשילוב עם בטון מסגרת מתכת נותן אפשרויות בלתי מוגבלות לשימוש במבנים ארוך טווח מה שנקרא, כמו מעשנים ו100 מ ', עם "גלישה" של חלל פונקציונלי למשנו, בריכה מקורה גדולה, וכו' ללא תומך ביניים נוסף, תוך שמירה על עובי קיר קטן וול תכונות בידוד תרמיים גבוה. בניית שלוש שכבה של קירות חיצוניים משתי שכבות של בטון מזוין בעובי של 5 סנטימטר בידוד יעיל (פוליסטירן מוקצף) באמצע. עיצוב זה הופך את אור מאפיינים, מאוד מבודדים, והוא הרבה יותר זול מאשר באמצעות כל לבנים.
יתר על כן, על בסיס מאמץ בטון מכתיר כמעט עמיד למים, כך שאתה יכול להשתמש בם בעת בנייה ללא איטום נוסף.

ערך

בר קשיחות מוגברת; חוזק גבוה; התנגדות מים גבוהה; עמידות בפני קורוזיה גבוהה; עמידות

מגבלות

אבזרי מתכת מובילים ליצירה של שדות חשמליים בתוך הבטון, שיש לו השפעות שליליות על בריאות אדם.