בנייה הריסות

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
בנייה חצץ שנקראת מאבנים טבעיות של צורה לא סדירה, עם שני משטחים מקבילים פחות או יותר (מיטות). האבנים טבעיות מתאימות לבנייה, כוללות גיר, אבן חול, coquina, טוף, גרניט ויסודות סלע לבניית בניינים עד שתי קומות. המשמש לבנייה של אבני הריסות בדרך כלל יש מסה של 30 קילוגרם. גודל אבנים גדול יותר בעבר לפצל לתוך קטן. תהליך זה נקרא plintovkoy. יחד עם פינות חדות plintovkoy אבנים ביקע להפוך אבני prikolku מה שנקרא להתאים כדי ליצור מקבילון. לאבנים מלבניות plintovki השתמשו בפטיש במשקל של כ -5 קילוגרם, ולטיפול באבנים - מסת פטיש אגרוף של 2.3 קילוגרם, שיערוף את הפינות החדות (איור 1). אותה אבן הריסות הפטיש וrasschebenivayut כועס על בנייה. כמו כן מכשירים באיור. 1, בבניית הריסות באמצעות אותם הכלים כמו בלבנים.איור. 1. כלים להריסות.
ו-- מתכת בטישה; ב - פטיש אגרוף.

כאשר הריסות היא קשות להשיג הלבשה יסודית כלהנחה של לבנים, כפי שאין להם את האבנים בצורה הנכונה ומשתנות בגודלם. לכן, הבחירה והסידור של אבנים בשורות verstovyh ומילוי אחורי של בנייה עושים כדי להבטיח קשירה, כך שכאשר אבני דפון יכולה להיות מונח לסירוגין אז הצד הארוך - כפיות, קצר - לתקוע. כתוצאה מכך, בכל שורה נמצאת לסירוגין ברצף הנחת אלונקה בונדר ואבנים במיילים ובמילוי בחזרה. בשורות סמוכות על אבני אלונקה tychkovymi הניח, ועל האלונקה - בונדר. בדרך זו, מספק הריסות תפרי תחבושת, שהוא דומה לשרשרת עם רוטב עשוי מלבני בנייה. גם הניח אבנים בשורות בצומת של קירות ופינות (איור 2).

איור. 2. קשירת של אבן בנייה הריסות.
ו-- הקירות; ב - הצומת של הקירות; - זווית.

אבנים בעת הנחת שנבחר והותאם כך שניתן ליצור מספר באותו הגובה הנחה בטווח של 20-25 סנטימטר ותפרים אופקיים. כך ניתן לערום 2-3 אבן בנייה דקה ברציפות, וניתן לכלול כמה אבנים גדולות בשתי סדרות בנושא של בנייה ב. הריסות לפעול "מתחת לכתף", "מתחת למדרגת" ו "תחת המפרץ" (איור 3).איור. 3. סוגים של הריסות.
ו-- "מתחת לשכמה"; ב - "קליפ"; - בטפסות; g - vraspor.
1 - קילומטר אבנים; 2 - פתרון; 3 - שנערם בסיס חצץ; 4 - השורה הראשונה אבני postelistye.

הנחת תחת "הלהב" לבצע שורות אופקי 25 ס"מ עובי עם גיוס ואבני prikolkoy rasschebenkoy חללים (מילוי) וחבישה של תפרים. במקום הראשון בשורה התחתונה של הבסיס היבש מוכן של אבנים גדולות postelistyh מול המיטה למטה. אבנים שתתאמנה היטב לקרקע, עם הפנים כלפי מטה מדוך שלהם. ואז למלא את החללים הריקים ביניהם אבנים קטנות או חצץ ויוצקים את התמיסה נוזלית (לסנטימטר 13-15 השפל) כדי למלא את כל החללים שבין האבנים. Rasschebenku גם נדחס על ידי בטישה. להוביל בנייה הבאה poryadno התבוננות תחבושת על פתרון פלסטיק. פתרון ניידות לבנייה יהיה בהתאם לסנטימטר קונוס טבילת 4-6 הסטנדרטי

הנחת שיטת תהליך "מתחת לשכמה" מתבצעת לפי הסדר הבא. כל שורה שלאחר מכן מתחילה בנחת קילומטרים. לפני הבנייה של הפנים וחוץ של קילומטר וחצי בפינות וצמתים בכל מ '4-5 בקטעים ישרים מונחים על אבני majachnye קיר פתרון. על ידי אבני majachnym בשני הצדדים למשוך בנייה prichalku, אשר בתהליך של הנחת שורות אופקית ולבדוק את היושר של המשטח הקדמי של היסודות וקירות. אבני סדרת verstovyh להתאמה לגובה, להפיץ יבש ראשונה, כדי למצוא את המיקום היציב ביותר בבנייה. ואז להרים את האבן, להניח שכבת טיט 3-4 סנטימטר עובי ולהגדיר את האבן סוף סוף לרסן את הפטיש שלו. לאחר שהניח קילומטר, מתחיל למלא בחזרה מילוי.

פתרון למילוי חזרה כסדרת verstovyh האכילה עם את חפירה והתפשטה עודף, כך שכאשר מעמיסים את האבנים שנדחס למפרקים האנכיים בין האבנים ל. חזור מילוי יכול להיות עשוי מאבנים בכל הגדלים וצורות עם התקף חזק (אין נדנדה) על המיטה ומתחת לתחבושות, לסירוגין נגיחה עם כפיות. לאבנים שתילה צפופות יותר כועס או להתעסק עם פטיש. יש להקפיד כדי שהאבנים לא נוגעות זה בזה בלי מלט, שכן הוא מפחית את עוצמתה של הבנייה באופן משמעותי. לאחר הנחת בחזרה מילוי לפעול לרסן בנייה rasschebenku בפתרון של חצץ פטיש החלש ואבנים קטנות. מספר הבנייה, הניח משטח מיושר על ידי הוספת פתרון רק בחריצים שבין האבנים. השורות הבאות של בנייה לפעול באותו הרצף.

הנחת "תחת הסוגר" משמש בבנייה של קירות ועמודים. בנייה זו - מיני בנייה "תחת להב כתף," והוא עשוי אבנים מאותו הגובה, שלוקטו מתבנית.

בנייה עם משטח קדמי prikolkoy כסוג של בנייה "תחת השכמה." כאשר בליטות בנייה זה על הפנים של האבנים הונחו ביתבצר מראש מייל החיצוני או פנימי. על prikolkoy המשטח הקדמי להפיץ בדרך כלל עמודים וקירות של מרתפים.

הנחת בדרך טפסות "מתחת לשכמה" לבצע כדי לקבל משטח חלק משני צידי הקיר בmalopostelistom והריסות לא אחידות. במקרה זה, הבחירה של אבני postelistyh verstovyh סדרה של זוויות ולא יכולה לעשות.

הנחת "במפרץ" עשוי מהריסות קרועות או מרוצף ללא אבנים וחישובי התאמת verstovyh סדרה. הנחת "תחת המפרץ" על מנת להפוך את טפסות, אשר מוגדרת בחפירות לאחר חפירה. אם האדמה חזק, התעלה בעומק של עד 1.25 מ 'יכולה להתבצע ללא vraspor טפסות והבנייה עם הקירות של התעלה. השכבה הראשונה של גובה הריסות 20-25 סנטימטר מונח על בסיס יבש ללא vraspor מרגמה עם קירות ונדחס על ידי בטישה. ואז למלא את כל הפערים בין האבנים קטנות אבנים והריסות. שכבת דיס Laid שפך כך שכל החללים היו מלאים. הנחת הבאה של עופרת באותה דרך שורות אופקית 20-25 סנטימטר, כל אחת דיוס של בנייה.

בנייה הריסות "במפרץ" עקב הקטן של כוחה תתאפשר אך ורק ליסודות של מבנים עד 10 מ ', ורק בעת בנייה על קרקע לא יציבה.

בנייה באמצעות רטט יש כוח של 25-40% יותר בנייה כוח עשה את הדרך "מתחת לשכמה." אבנים מונחות ברצף הבא: השורה 1 - היבש, למלא את החללים שבין אבני הכורכר, ולאחר מכן התפשטו בשכבה של תמיסה של 40-60 סנטימטר וחתום עד המצמד עד הפתרון הוא כבר לא לחדור לבנייה. בשלב בא, הפתרון מונח על הסדרה של דרך האבן הבאה "מתחת לשכמה", לכסות אותו עם פתרון ומחדש נדחס. הדבר נעשה בבנייה או timbering vraspor הקירות של תעלות בקרקעות צפופות.

בנייה קיקלופיים משמשת כאשר אתה רוצה ליצור משטח דקורטיבי. כדי לעשות זאת, בצע את דרך ההריסות "מתחת לכתף", ועל פניו של האבן המשמשת אבנים שנבחרו במיוחד, המעמיד אותם בשורות אנכיות כדי ליצור דפוס של התפרים ביניהם.איור. 4. בנייה קיקלופיים.

תפרים אלה עושים יותר מדי קמורים (2-4 ס"מ רוחב) ולרקום אותם. לפעמים בנייה זוויות תוך שימוש באבנים מחוספסות, לשים vperevyazku אותם עם קירות אבן. מיושם גם מול אבנים רגילות postelistymi הריסות קיקלופית לאחר הבנייה של בנייה.