בסיס לוח

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
המאמר מתאר את המאפיינים של יסודות לוח רציפים. פירוט רב על היקפם, הבדלים תפעוליים ומבניים. הקדמי נסוג מיושם על שאלות הנוגעות ללוחות בסיס טכנולוגיית הבנייה.
למה לבחור בבסיס לוח חוזק יסודות מוצקים ליקויים מותנים לוח בסיס עיקרון הפעולה של לוח הבסיס מצב בעיה החלטה עיצוב כולל בסיס לוח לוח בסיס טכנולוגיית בנייה
בסיס לוח זהו המשך של סדרה של יסודות מאמרים והמון דברים מגניבים שכבר פורסמו. לכן, אנו ממליצים: איך לעשות את הניקוז באתר איזה סוג של בסיס לבחירה רצועת קרן. חלק 1: סוגים, קרקעות, הנדסה, עלות רצועת קרן. חלק 2: הכנה, סימון, חפירה, טפסות, חיזוק רצועת קרן. חלק 3: פעולות קונקרטיות, סופיות רצועת קרן. חלק 4: לבנות מבנים העשויים בלוקים מבטון קרן פיר בסיס ערימה בסיס לוח, המכונה גם "מוצק", המכונה גם "צף", המכונה "הצלחת השבדית וסקנדינבית" - צלחת מקשה אחת, ממוקמת מתחת לכל שטח הבניין, שקועה באדמה, או נטועה עליו. ישנן מספר צלחות אפשרויות עיצוב - בצורת קופסא, שטוחה, מצולע, צוותי של מוצרי RC כביש, מונוליטי, עם סיומות בפינות, עם או בלי חיזוק, ... לכולם יש חם וקר מאפיינים ייחודיים משלהם והיקף מסוים. לארץ פרטית בונה על מאפיינים כלכליים ותפקודיים של לוח מוכח היטב מונוליטי שטוח מבטון בעובי של 20-40 סנטימטר עם בידוד. עליהם ואנחנו נדבר עוד יותר.

למה לבחור בבסיס לוח

בבניינים נמוכים שיש להם, למעשה, מעוניין בסוג זה של בסיס לסיבות רבות יהיה עדיף על מתחרותיה (וקלטת, ומבני ערימה). זאת בשל ההטבות כמו אופי טכני גרידא וokolostroitelnogo.

חוזק יסודות מוצקים

בסיסי גיאולוגיה צדדיות. צף עיצוב יכול להיות מיושם בצורה נכונה בכל סוגי קרקעות, כוללים לא מגובש, עולה ויורד, בצורה אופקית, מרגשת, רמות גבוהה של מי תהום, שכבת אדמה קפוא ... יש כמה הגבלות על ההקלה - זה קשה לבנות בסיס על מדרון עשוי להיות עדיף על הערימה. עם זאת, יש טכנולוגיה מוכחת של צלחות אמריקאים זקפה על הגבעות, שבעיצוב שלו (בחלק התחתון של האתר) הם מרכיבים של קלטות מונוליטי גבוהות. מתאים עוד למקומות כאלה "קנטאור" - grillage יסוד ערימה עם נמוך בצורה של לוח מונוליטי. יכולת נשיאת עומס טובה. האיכות זאת בשל האינטראקציה הספציפית של הבית / התנור / האדמה "המכניקה". בפרק הבא אנו רואים בפירוט את הרגע. בקצרה - תנור יש אזור השפעה גדול, ולכן הלחץ על אדמת הקרן הוא נמוך מאוד (0.1 kgf / 2 סנטימטר). כתוצאה מכך, בית האבן על שני קומות בצלחת ניתן להעלות בבטחה. אומר מגדל Ostankino פיר מעלית עומד על לוח מונוליטי. בסיס לוח קשיחות מרחבית גבוהה. הוא נגרם על ידי חוסר זה תפרים והמפרקים, שימוש בחיזוק קשה, בנייה מוצקה וצריכת חומרים גבוהה. בסיס לוח הוא מושלם עבור בתים עם קירות "קשיחים", כי הם חוששים מאוד מ( מ"מ 1-3) אפילו קטן מאוד מסיט את המבנה התומך - לבנים, בטון סודה, shlakoblochnogo, גיר וחומרי מינרלים אחרים. בנוכחותם של קרקעות עולה ויורד מוגזמות ורגישות רבה לעיוות לא אחידה של מבנים מומלץ לבנות עליהם בחולשה העמיק וnezaglublennyh לוחות בטון מזוין מונוליטי שמתחת לסדר כריות nepuchinistyh חומרים. SP 50-101-2004 "עיצוב ופריסה של היסודות של מבנים." בידוד מאפיינים טובים. עם עיצוב נכון הוא עמיד למים ומונעים איבוד חום דרך הרצפה. טכנולוגיה פשוטה של הבנייה, שנבנתה במהירות. שעליך לעשות הוא מסומנת, חפירת מינימום, טפסות פשוטה ובטון מזוין בקלות. בוני יכול להתבצע עם כישורים נמוכים.

ליקויים מותנים לוח בסיס

מבחינה טכנית מאוד קשה לשלב בבניית לוח רציפה ומרתף. יוצקים צלחת יכולה להיות רק במזג האוויר נוח (מעט ביצועים טובים יותר באיסוף ויסודות ערימה טרומית). בסיס לוח עלות גבוהה. צריכה מוגבר של חומרים (בטון, אביזרים), כמובן, משאיר את חותמו. אבל אם אתה מסתכל על הבעיה במתחם, ואז התמונה משתנה באופן דרמטי - בחומרים אחרים, בשלבי הבנייה, פעולות ייצור, אנחנו איתן לשמור: צלחת הופכת הקומה הראשונה הקומה תת - לא צריכה לעשות חפיפה; בצלחות משקל יכול לסלול חימום תת רצף קורן, ולא בשבילו כדי למלא את המגהץ נפרד; לייצור לוחות shuttering וreleasably דורשים חומרי לוח או גיליון פחות (לפחות מחצית, בהשוואה למבנה החגורה); אין צורך לשלם עבור הקרקע בהיקפים גדולים להסרת / תכנון שנבחרה; הופחת גובה של קירות חיצוניים, כפי שאתה יכול לקבל בסיס נמוך יותר (וזה לא חומרי חזית זולים, עבודה ...); ציוד הרמה, משאבות בטון, מחפרים, לדפוק קופרה, אסדות נפט - אין צורך, הכל הוא מכונית מערבלים מוגבלים; אתה יכול לבנות בעצמם ולא להעסיק קבלנים מקצועיים בתשלום, פחות סיכון פיננסי לסבול מ" הגורם האנושי "(טכנולוגיה פשוטה יותר). מתברר שהחסרון העיקרי של בסיס לוח - זה מודעות בונה מקומיות קטנות על היתרונות שלהם. אבל בחלקו הצפוני של ארצות הברית ובסקנדינביה בסיס לוח מונוליטי הפך מספר 1.

עיקרון הפעולה של לוח הבסיס

מצב

צפיפות בנייה גדלה, יותר ויותר אנשים צריכים לבנות על הקרקעות "רעות" (חלשה, לחות כל הזמן, ומתחו, קפוא ...). פרויקטים מודרניים של בתים במדינה הפכו הרבה יותר מסובך במונחים של פתרונות תכנון אדריכליים ו: חלקים שונים של הבניין בנויים בגבהים שונים (אופציות וחצי קומות, מוסכים מצורפים, פתרונות מיוחדים לחדרי מדרגות ופלטפורמות ...), חלוקה לא שווה של עומס נושאות קירות בשטח האתר. בית עכשיו יותר גבוה יותר קשה יותר.

בעיה

על גבי התשתית ובסיס טבעי הן השפעה לא אחידה מהבית. קרקעות תחתונה או מורכבות נוטות ליצור כשלים מקומיים תחת מבנה או כפור כוחות עולה ויורד לדחוף את הבניין, ולאחר מכן הפשיר, לבזבז. קיימת הסכנה של עיוות ושבר של מבנים תומכים.

החלטה

להגדיל את פני השטח התמיכה של הקרן, הפחתת העומס מהבית על בסיס טבעי. מקסם את הקשיחות המרחבית של הקרן באופן שווה להפיץ את לחץ "מלמעלה למטה". פער מבודד מחומם חדרים של הקרקע מתחת לבית - כך, לתקן את חוסר השוויון של הקפאה מתחת למבנה (בחורף לא יכולה להיות מופשרת הקרקע מתחת ללוח). כל השיטות להתמודדות עם "אי סדרים" במצב של פעולה הניחה אלה מבודדים לוח מונוליטי. זה סוג של פלטפורמה משותפת מתחת לבית, שאינו כפוף לעיקולים מקומיים (עם עיצוב נכון), ומסוגל לנוע ללא עיוות ביחד ממש עם הקרקע - "צף".

עיצוב כולל בסיס לוח

עיצוב צלחות שונה באופן משמעותי מסוגים אחרים של יסודות שיטות פיתוח. כאן מהנדסים גם לקחת בחשבון את כל הפרמטרים העיקריים של הקרקע וכל העומסים (מבנים במשקל, במשקל הפעלה, לחץ שלג). SP 20.13330.2011 לא בוטלו. עם זאת, בסיס לוח צריך להיחשב כאחד, עובד במשותף לעצב "חלק תנור nadfundamentnaya". לכן, במקרה זה, תשומת לב מיוחדת מוקדש למחקר מפורט של אתרים ספציפיים והמבנה התומך של הבניין בכללותו, הם בבית ומחושבים דיאגרמות ציורים המציינת את חלוקת עומסים, הכיוון שלהם. בסיס לוח הבעיה היא במורכבות של לחמניות אפשריות עומסי כיפוף דוגמנות קרוא וכתוב, כי טווח בדיקות, ובכך לחשב את העובי שלה, התצורה, את הצורך בחיזוק, כולל מקומי. העיצוב היעיל ביותר של צלחות בסיס מתבצע באמצעות מערכות מחשב ספציפיות, אשר נותנים שרטוטי עבודה מפורטים מאוד. זו הסיבה שאנו ממליצים על הזמנת תשלום של לוח הקרן בארגון פרופיל, את העלות של עבודה כזו תהיה 5-10 אלף רובל. עובי הצלחת ביותר בשימוש נרחב 20-40 סנטימטר, עם פרט אחד מאוד מעניין: רוב החישובים מראה כי לאותו הבית, אתה יכול להשתמש בעובי של הצלחת שונה, אם מניפולציות חיזוק אחוז כמו שצריך. לדוגמא, בסיס איתן לאיזה בניין מופשט. ב20 סנטימטרים - יש צורך להפוך אזורים מקומיים "doarmirovanie" במיוחד עמוסים ולהימנע מטעויות בחישובים, ב25 סנטימטר - יכול לסרוג מסגרת באופן שווה, במיוחד ללא סיכון. אבל מגוון 30 הסנטימטר, בהשוואה לבנייה של 25 סנטימטר, כדי לשמור על השסתום לא יאפשר בטון אבל זה ילך הרבה יותר. חישוב באופן בלעדי מוסמך מאפשר ליהוק לוח אפילו עבה 15-18 סנטימטר שים לב כי באופן משמעותי לשפר את חבטות צלחת התנגדות, תוך הפחתת העובי הכולל שלה (כלומר הצריכה של חומרים) אולי עושה עיבוי מקומי של המרתף בפינות האזור, קירות משותף נושאת סביב ההיקף, תחת העמודות. לוחות חיזוק כזה נקראים לעתים קרובות "אמריקאי" בסעיף, הם נראים כמו פריזמה. בסיס לוח בסיס לוח באזור לא יכול להיות פחות מהקונסולה הביתית צריך לכלול את כל התחומים. לדוגמא, אם הבניין יהיה revetted עם לבנה או חומרים כבדים אחרים, חייבת להניח הצלחת גדולה כדי לספק משטח תמיכה לריצוף.

לוח בסיס טכנולוגיית בנייה

מאז יסודות לוח משמשים לעתים קרובות בתנאים גיאולוגיים מורכבים מאוד, התכנון והבנייה של מבנים צפים חייבים להיות של הדרישות המחמירות שצוינו בתקנות רבות, למשל, לגזור 3.03.01-87 "ספקים וול" או SP 50-101 - 2004 "פיתוח והגדרה של היסודות של מבנים." באופן טבעי, לבניית צלחות בסיס יש להשתמש בחומרים איכותיים בלבד. בניית יסודות מוצקים עשויים בערך באותו הדפוס: עיצוב. פריסה (בטבע לסבול רק את קווי המתאר של הבניין). ההסרה של דשא, אדמת דגימה (אם כרית דרושה / ניקוז). קווי חותם נקבר שירות (מים, ביוב). ניקוז כריות התקנים. התקנת מתקני מים ובידוד חום. הרכבה "רצפה חמה". הזדווגות והטלה של כלוב החיזוק. טפסות הרכבה ומתיר. ביטון בבטון. טפסות. בואו נבדוק עסקות אלה בפירוט. עם העיצוב, אנחנו מסודרים פחות או יותר. לבנות משהו רציני - מהנדסי בסיס פיתוח פרויקט לעשות טובים יותר באופן ייחודי לשמור את העצבים וכסף. שאלות של עבודת הכנה, ההסרה של טבע סימונים שכבר דנו במאמר "רצועת הקרן. חלק 2: הכנה, סימון, חפירה, טפסות, חיזוק ". באשר לחפירה. אם החלפה של הקרקע (כריות עבות) ובידוד אינה נדרשת, זה מספיק כדי להסיר את השכבה העליונה בלבד של פורה, אחרת, קרקע בסיס טבעית מוסרת בכמות הנכונה. לפעמים, לפני הסרתו הגיונית כדי ליישר את השטח הבנוי - לעשות podsypku. ואז מכבש צלחת התנודה בזהירות רבה בחומר נוסף. בסיס לוח התנאי החשוב ביותר - מילוי מתחת לבסיס הלוח על כל מאפיינים אסור לוותר על יבשת (טבעית). אל תדאגו בקשר לעובדה שמתחת ללוח יהיה קשה לשמור על תקשורת. הכל נעשה כרגיל: שבו יש חדר טכני, תמיד בצלחת שנעשתה עבור כניסה לבור (בסמוך לצינור הונח קצף, או שהוא מחוץ לקווי מתאר טפסות), קטן יותר זה, יותר טוב לנוקשות של הקרן. בכל מקרה, הצינור לא ניתן zamonolichivat בחוזקה. על פי תקשורת הלוח בתעלת ניקוז backfilled חומרים. על קווי הניקוז של תקשורת, קרא את המאמר "כיצד לנקז את האזור". הכרית היא בסיס מלאכותי, הוא נועד להחליף את האדמה "רעה". כחומר לכריות לעתים קרובות משמש תערובת של חול וחצץ, אשר יש תכונות ניקוז טובות, מעט דחוסות, לא עמוקות. כרית חול וחצץ שנערמו בשכבות של 100 מ"מ וכל עוגה מהודקת בקפידה Vibroplatform. אם אתה משתמש בחול נקי, אז זה צריך לשפוך מים. בסיס לוח כדאי שמדי פעם לפקח על כל שכבה אופקית של כריות. באזורים עם מאזן גרוע במים, מתחת ללוח (כרית) ממליץ על מספר מתנקז שכבו לניקוז מים. רוב מסלולים לייצור יסודות מוצקים להציע geotextiles התפשטות מתחת לכרית, אשר מונעת חול וחצץ בסחף (לקרוא תכונות חשובות להפסיד לנו). להידרו וגם בידוד תרמי נשכבו ולא היה מעוות מסה של בטון, את החלק העליון של הכרית צריך להיות כמשטח שטוח. חלק מהיצרנים מעדיפים יסודות צפים אפילו לעשות לקשור אימונים של peskobeton. כרית מכוסה היטב בניילון נצמד, או חומרי איטום אחרים, המונעים דליפה במהלך ביטון בבטון לדמם. הגיליונות מונחים עם חפיפה והדביק / מולחם. בסיס לוח הניחו על שכבת האיטום של עובי בידוד עד 100 מ"מ. קצף השתמש בעבר, עכשיו כל מה שעבר על קלקר extruded. בונים יש סבורים כי בידוד - לא שכבה מחייבת, אבל זה מקטין את איבוד החום דרך הלוח, מונע קרקע תחת הלוח ללא שליטה, גם בצורה לא אחיד הפשרת חדרים מחוממים. אם ברצונך להחיל רצפה חמה - זה לא לחמם את כדור הארץ, ותן לי ללכת את כל החום אל תוך הבית. במסלולי חברות זרות המלץ חמה יותר (וכרית) להניח מעבר לצלחת. צינור חימום תת רצפתי באמצעות רשת מיוחדת הונח ישירות על גיליונות אפס, כמובן, שהם אינם מבודדים כל חומר כדי לפזר חום טוב יותר. שכבה זו עשויה גם להאריך כמה ריצות חימום - כי הם נערכים בשרוולים והמבודדים תרמית. כל הקצוות נגזרים מהבור לתקשורת, טבעות המערכת, crimped. אוויר דחוס נשאב לתוך הצינור מונע עיקומם בעת מילוי בטון. חיזוק - אולי המיבצע המורכב ביותר בבניית יסודות צפים. ייתכן שיש יותר מסתם טעויות, הן טכנולוגיות ועיצוב. בואו נתחיל עם המנהלת. לדברי SP 52-103-2007 שיעור מזערי של לוח בטון חיזוק הוא 0.3%. רואה את זה באופן הבא: תיקח חתך של הצלחת ולחשב את שטחו, לחשב את השטח הכולל של כל מוטות מברזל לחתוך להשוות את הנתונים האלה. אם תוכן המתכת מבטון אינו מספיק, להגדיל את הקוטר של השסתום או מספר המוטות (להפחית צעד). לצלחות עבות המשמשות מתכות רובד שלישיים בצלחת עבה יותר. בפועל מראה כי לעתים קרובות מספיק כדי לשים שתי שכבות של קוטר חיזוק של 12-14 מ"מ וצעד מ"מ 150-250. בסיס לוח אל תשכח כי באזורים הדגישו (עמודות קיר עומס נושאות בתוך הבניין ...) עשוי לדרוש חיזוק נוסף, בארים אורך עזר חותם נשא בתוך חבטות מנסרות. לפעמים בהתאם לעיצוב של הבניין תחת עומס נושאות הקירות ועמודות הגיוני לעשות בעיות אנכיות חיזוק (SP 52-103-2007), אשר תספק קשיחות נוספת של "חלק תנור nadfundamentnaya". שכבת הגנה מבטון - תנאי של חיזוק איכותי. כלוב חיזוק רשת הוצג בפולימר מיוחד תומך-פטריות. פטריות רובד תחתון - קטן, בערך 4-5 פטריות סנטימטר יש לי ביניים (בין שתי הרשתות) בגובה בהתאם לעובי של הצלחת, כך שמעבר לחיזוק העליון עדיין הייתה כ -5 ס"מ מבטון (שכבת הגנה). פטריות נערמים, המספר הכולל (המגרש) צריך לספק יציבות מספיקה לעומסי המסגרת עולה במהלך ביטון בבטון. אין ליישם את הציפוי הפנימי של עץ שונים, אבן ומתכת. הקצוות של המסגרת, הרובד העליון ותחתון, המלץ (SP 63.13330.2012) הקישוריות אלמנטים בצורת U של אביזרים. אין לי rebars מגע עם טפסות, כפי שהוא חייב לספק שכבת הגנה מבטון בעובי שלא יפחת מ 40 מ"מ. חוט מוטות מברזל צמיג מסגרת מיוצרת. מותר להשתמש בריתוך קשת חשמלי, אבל אז אתה חייב להשתמש באבזור ברמת A500C, או דומה, עם "C" המדד. בשל הכמות הגדולה של עבודה על החיזוק, סביר להשתמש מרותך טרומי סטנדרטי. מתקבל לאחר הנחת מפרקים גידלו בזהירות כדי "מעד" - מפרקים מוכנים של רשתות חיזוק רובד התחתונות חופף את כל הרשת של הרובד העליון. בסיס לוח הסיפון בסיס צף הולך קל מאוד, אתה רק צריך ליישר את כל צד של המערכת. שים לב שהבטון משמש הרבה, ואת הלחץ על לוחות להיות די רציני - כך באיכות גבוהה מאוד razoprite אותם מהאדמה. טפסות צריכים להיות בתוך אריזת פוליאתילן כדי למנוע דליפה של חלב מלט דרך הסדקים. לחלופין, אתה יכול להניח את גיליונות טפסות ליד אפס, אז הם באופן מאובטח "ידבקו" לספק לוחות בידוד, בטון ואנכיים. בסיס לוח קלקר גם לשתף הקשורים לבניית הבית, אשר צריך הבסיס שלה (מוסך, מרפסת, מרפסת ...). טפסות מעגל קטן נפרדות שנעשו בור תחת תקשורת. טפסות וחיזוק יכול לקרוא במאמר "רצועת הקרן. חלק 2: הכנה, סימון, חפירה, טפסות, חיזוק ". ניתן למצוא ניואנסים ייצור מונולית בפרסום שלנו "קרן הרצועה. חלק 3: בטון, פעולות סופיות ". ביטון בבטון יש לבצעו במשמרת אחת. רוב רציונלי להזמין מערבל בטון privozku ישירות מהמגש ויוצקים את היסודות. ביטון בבטון אזורים מרוחקים ניתן להחיל מצנח תוצרת בית. בסיס לוח בטון צריך להיות אטומים ויברטורים חובה. לייצור של לוח בטון בסיס משמש עם מאפיינים שמוסדרים על ידי SP 52-103-2007. רוב חברות הבנייה לייצר יסודות צפים, הצעה קונקרטית להורות עם מאפייני הביצועים הבאים: כיתת כוחו של B22, 5 (אין חותמת מתחת M300); מקדם של W8 עמידות למים; כפור על F200; ניידות של P-3; אולי גופרה אם מי תהום היא גבוהה. בסיס לוח לנוכח המציאות של מקומי, יזם פרטי עדיף להזמין בטון, לפחות במותג המנורמל גבוה יותר - יהיה סיכוי טוב יותר להשיג את מעמד כוח העיצוב. אחרי לתפעל בטון טיפול. כאשר סיר לצבור כוח אחוזים 50, ניתן להסיר טפסות. אנחנו בדקנו ביסודיות את העבודה הזאת במאמר "רצועת הקרן. חלק 3:, פעולות קונקרטיות סופיות ", והוסיפו כי ביום שלמחרת, לאחר המזיגה שווה מטוס צף בסיס לוח עליון למחות - זה יהיה בסיס טוב להתקנה של כל ריצוף. בצפון אירופה ובארצות הברית יסודות צפים נמצאים בשימוש נרחב במשך יותר מחצי מאה, הם אמינות מוכחת זמן, פונקציונלי וכדאיות כלכלית. במדינה שלנו, גם מצא הבונה הצלחת שלו. משנה לשנה את היסודות מוצקים הופכים פופולרי יותר ויותר כחלופה במקרים רבים הם פשוט לא. Turishchev אנטון rmnt.ru