גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
פטריות - מחסן אמיתי של חומרים מזינים. במוצר מזון בעל ערך זה מכיל כמות גדולה של חומצות אמינו חיוניות, ויטמינים ומינרלים. שימוש בהשפעות מועילות פטריות על מערכת לב וכלי דם ועיכול, מחזק את חסינותו של האדם. ברפואה עממית, פטריות מזרח נמצאות בשימוש נרחב לטיפול במחלות רבות, החל מזיהומים נגיפיים ותצורות הסרטן שהסתיימו.
טיפוח נרחב של פטריות צדפה שיטה אינטנסיבית של גידול פטריות צדפה מה מתקנים דרושים הכנת מצע תפטיר נחיתה (חיסון) נביטה פרי
לרוע המזל, מסיבה כלשהי לא לכולם יש את ההזדמנות כדי לגוון מעדני הפטריות בתפריט שלהם. מצב זה הוא קל לתקן - פטריות ניתן לגדל בהצלחה על המגרש. היום פטריות היא אחד הענפים הרווחיים ביותר של חקלאות. גידול פטריות - ייצור של כמעט אפס פסולת כמצע פסולת יכול לשמש כתוסף ויטמין בהזנת בעלי חיים, כמו גם חומר דשן וחיפוי. פרטים על היתרונות של קש שתארנו במאמר "חקלאות אורגנית. אנחנו עושים את הארץ טובה ". במקום הראשון בין הפטריות המתורבתות באופן מלאכותי הוא שטח צדפה. בואו לראות איך עם השקעה מינימאלית של מאמץ, זמן וכספים לגדול מוצר מזון בעל ערך הזה לעלילה שלך. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך אויסטר, בהשוואה עם פטריות מתורבתות באופן מלאכותי אחרות, יש לו מספר היתרונות. פטרייה זו היא מאוד manufacturable, יש כלומר שיעור צמיחה גבוה ועמידות טובה למחלות שונות שעלולים להתרחש בהשפעת מיקרופלורת זרות. אויסטר הוא גדל על פסולת חקלאית שונות. מספר המינים של מצעים שיכולים לשמש לגידול שלה, פטרייה זו היא ללא תחרות. החומר הנפוץ ביותר למטרות אלה הוא קש חיטה. בארצות הברית ובדרום אירופה לגידול פטריות צדפה באמצעות גבעולי מגורר תירס וקלחים, אסיה - פסולת מהייצור של כותנה וקש אורז, ביפן - קליפת חמניות, פיליפינים - קליפת קוקוס. במדינות עם תעשיית עץ מפותחת להכנת הקליפה משמשת מצע והנסורת. אויסטר ויכול להיות מעובד בתערובת של קש, סויה, קליפות תפוחי אדמה, פסולת מעיבוד קפה, טבק, ענבים, קני סוכר. הכל הולך, שיש במשק. באופן טבעי, בתנאי תרבות זהים, יבול תלוי באיזה סוג של חומר המשמש למצע. הטכנולוגיה של גידול פטריות צדפה היא די פשוטה ואינה דורשת הכנה ממושכת וטיפול במצע (שלא כמו פטריות). לאחר קציר, המצע הזה יכול לשמש כמזון לבעלי חיים חקלאיים או כדשן. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך ליקויים בצדפה קטן, אחד העיקרי הוא את השבריריות של גופי הפרי, ולכן יבילה חסר חשיבות. עם זאת, קל לגידול ואיכות מזון חשוב לצמצום החסרונות האלה לא. כיום במשקי בית פרטיים נהוג שתי שיטות לטיפוח מלאכותי של מין זה של פטריות - ענפות ואינטנסיבית.

טיפוח נרחב של פטריות צדפה

בצדפה הפראית גדל על עצים שונים. זה יכול להיות צפצפה, אלמון, אלון, צפצפה ואגוז, דובדבן פראי, הר אפר, שזיף, סמבוק ועוד. היכולת הזו של הפטרייה להדביק מינים שונים של עצים ומשמש בתהליך של טיפוח נרחב. ראשית, שיטה זו נוסתה בגרמניה בתקופת מלחמת העולם הראשונה. כאשר היה מחסור חמור במזון, הם התחילו לארגן מטעי פטריות של יומני עץ שהצילו הרבה אנשים מרעב. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך כיום, שיטת תרבות צדפה נרחבת נפוצה במדינות עם תעשיית ייעור מפותחת, שבו ייצור של פטריות המשמש גדמים וגדמי עצים. אתה יכול לגדל פטריות על סלעים בדרגה נמוכה מעץ אחד שעליו צדפה מתרחשת באופן טבעי באזור שלך. יומנים ארוכים ניסרו לחתיכות באורך הכרחי של 30-40 סנטימטר ולהשרות במים במשך שבוע. לגידול נרחב של נוח ומעשי להשתמש בכל הברים בקוטר של 25 סנטימטר או יותר. אם זה עתה נוסר עצים, להשרות אותם אין צורך. לפני ביצוע לחות עץ שרצים צריכה להיות ברמה של 80-90 אחוז. לאחר עץ מבושל שריה להיות נגוע תפטיר צדפה. ישנן מספר דרכים: ברים הכינו רכובים אחד על השני בכמה שורות, ואילו בסוף כל פכו 100-150 תפטיר פטריית צדפה גרם. תפטיר כעת ניתן לרכוש בכל משווק מורשה לזרעים ומוצרים לגן, גן ירק. כדי למנוע התייבשות, והתקין את הסורגים נגועים עטופים בפוליאתילן, ונרדם על נסורת רטובה עליונה או קש. הפוך תפטיר יכול, קידוח או פרופילן בברים הפתיחה, שבו לישון תפטיר, והחלק העליון אטום עם קולק או קלטת אזוב. להדביק ברים כדלקמן: ראה את עובי הדיסק העליון של 1.5-2 סנטימטר, יוצק ציפורני כונן תפטיר לאחר מכן במסמרים. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך נגוע באחת מהשיטות הבאות כדי לנקות עץ חדר עם טמפרטורה של 15-20 מעלות (זה יכול להיות מחסן מגניב, מרתף ריק). העץ לא יבש, זה מעת לעת פיזר במים, וכדי לשפר את מיקרו האקלים של המכסה המחורר בניילון הנצמד. ברים מגודל ל2-2.5 חודשים. שהם בשלים לגמרי יכולים להיות מזוהים על ידי הופעתו על פני השטח של הציפוי הרך הלבן עץ. התפטיר מוכן - אתה יכול לשים אותו למקום קבוע. אפשרות אידיאלית לכך יכולה להיות מוצלת אזור של הגן. Bruschi digged לכדור הארץ על ידי שני שליש הגובה, זה יהיה מכשול לתפטיר ייבוש ולהגדיל את היבול עתידי. פטריות תגדל כאשר זה מזג אוויר גשום ולהגדיר את הטמפרטורה 8-14 מעלות, זה קורה בדרך כלל בחודשי ספטמבר אוקטובר או מרץ, אפריל, כלומר בתקופה שבה הם מופיעים בטבע. חשוב לציין כי אם יש בקיץ חם ויבש, התפטיר חייב להיות מושקה מעת לעת. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך תשואה תלויה בזני הצדפה של עץ המשמשים ואת הקוטר של הסורגים (יותר טוב). כאשר בתרבית על פרקט (עץ אלון, בוק) תשואה של 18-20 quintals לעץ קילוגרם על עץ רך (ערבה, אלמון, צפצפה, ואחרים) - 12-15 קילו. תשואה מקסימלית עם התפטיר נאספה, ברוב המקרים, בשנה השלישית. שיטת טיפוח צדפה נרחבת דורשת כמעט שום השקעה כספית, צריכת חשמל והכנת מתקנים מיוחדים. זה פשוט, ברור ומושלם לכל מי שרוצה לגוון את מעדני הפטריות בתפריט שלה.

שיטה אינטנסיבית של גידול פטריות צדפה

שיטה אינטנסיבית שונה מהמספר הרב של יתרונות, כלומר: תשואות גבוהות יותר, והעובדה שניתן להכין פטריות בכל ימות השנה, לא רק בעונת הפרי הטבעית שלהם. במקביל שיטה אינטנסיבית דורשת מתקני אימונים מיוחדים וליצור בהם מיקרו אקלים מסוים קבוע, כמו גם את זמינותו של השטח וציוד לאחסון וההכנה של המצע. ניסיונות הראשונים לגדל שיטה אינטנסיבית צדפה נעשו באמצע שנתי ה 60s של המאה העשרים בהונגריה, ובשינה 1971 בהולנד התחילו את חוות פטריות הכיתה א '. מאז, צעדים גדולים הפטרייה התפשטו ברחבי העולם והוא עדיין פופולרי מאוד בקרב כל מי שרוצה לארגן את העסק שלהם, או פשוט יש דרך קטנה וקבועה של השתכרות.

מה מתקנים דרושים

לגידול בדרך אינטנסיבית צדפה אתה יכול להשתמש בכל מקום שבו ניתן לשמור על מיקרו האקלים הנדרש (טמפרטורה מסוימת, לחות, תאורה ואוורור נאה). מכאן ברור כי המקום חייב להיות לפחות מחושמל. יצוין, כי צדפת פירות עוצרת בטמפרטורות גבוהות יותר מאשר 25 מעלות, כך שבמקרים מסוימים זה יכול להיות נחוץ לא רק לחימום, אלא גם קירור אוויר. בהתחשב בעובדה זו, לגידולי פטריות המשמשים הטוב ביותר מרתפים, שבו הקיץ לא חם מדי. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך שלב טיפוח אויסטר מורכב משלבי נביטה ופרי הדורשים טמפרטורות שונות, דרגות שונות של תאורה ולחות שונות. אם אתה רוצה לשים את התיק על המסוע, יש צורך להתכונן לשני חדרים מבודדים. חדר שבו אתה מתכנן גידול פטריות, חייב להיות מוכן בזהירות. פול, אידיאלי צריך להיות בבטון, או לפחות למלא בחול או חצץ, הקירות צריכים להיות מטויחים או פוליאתילן obtyanut. לפני ההתקנה בלוקים פטריות כל המשטחים צריכים להיות סיד כי יגן על התפטיר ממיקרופלורת פתוגניים זיהום.

הכנת מצע

כפי שראינו, לגידולי פטריות צדפה יכולה להשתמש בחומרים שונים זמינים. עם זאת, האפשרות האופטימלית וזולה ביותר היא להשתמש להכנת המצע הוא קש של דגנים שונים. קש צריך להיות טרי, צבע זהוב, נקי וחופשי של עובש. השלב הראשון בהכנת המצע הוא שחיקה שלה לגדלי 5-10 סנטימטר. אחרי אותו לילה על הקש חייב להיות ספוג במים, כך שהוא ספג את האספקה ​​הכרחית של לחות. לחות אופטימלית של המצע היא 70%. לקבוע אחוזים אלה בבית יכול להיות כדלקמן: אם אתה לסחוט את המצע הספוג ביד, אנחנו חייבים לדרוך טיפות מים. אם מים זורמים בנחלים, הלחות העודפת מהצורך להיפטר לחיצה. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך השלב הבא הוא ההכנה של טיפול לח חום של קש, שמאפשר להרוס את צדפת מתחרים - פטריות טחובות ומיקרואורגניזמים מזיקים אחרים. למועד זה, ישנן שיטות סטרילי ולא סטרילי. מהותה של השיטה כוללת במצע עיבוד סטרילי באמצעות אוטוקלאב. אבל בגלל נגישותה ועלות הגבוהה, הוא משמש רק במעבדות מיוחדות לייצור התפטיר. בחוות gribovodcheskih גדולות וטיפוח צדפות באזורים פרטיים של שיטת טיפול בחום שאינו סטריליים ביותר בשימוש. בבית קונבנציונלי אתה יכול לעשות זאת: מגורר קש לח להציב בכל תפקיד פנוי במשק וביוצקים מים רותחים, מותר לעמוד על 4-5 שעות, לאחר שהמים מנוקזים - המצע מוכן לשתילה. טיפול זה הופך את הקש פחות נוקשה ומתרגם אותו מכיל חומרים מזינים בצורה זמינה לצדפה.

תפטיר נחיתה (חיסון)

שתילה צריכה להתחיל רק כאשר המצע התקרר לטמפרטורה של 25-30 מעלות, אם השיעורים הם גבוהים יותר, התפטיר יכול פשוט לגווע. רוב חוות הפטריות לשתילה באמצעות בלוקים מה שנקרא, כלומר שקיות פוליאתילן מחוררות ממולאות במצע מעורבב עם תפטיר. הגודל האופטימלי של התיק למטרה זו הוא רחב 50 סנטימטר ו100 סנטימטר גבוה. שקיות מחוררים מראש, ביצוע 10-12 חורים בקוטר של 10 מ"מ בכל צד. תפטיר נחיתה הוא כדלקמן: שכבה נדחס לתוך המצע מוכן שבתפטיר החזירה הדק, וככה שכבות מחסנית לחלק העליון. שיעור היישום של התפטיר הוא 3-5%, לפי משקל של המצע. יצוין, כי קודם לתפטיר שתילה יש לאחסן במקרר, ויום לפני החיסון להכניס לחדר עם טמפרטורת הסביבה. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך לאחר מילוי השקית הוא מזועזע מספר פעמים ובתקיפות להדק את החלק העליון כך שפוליאתילן במגע עם קש. המשקל של יחידה זו הוא בדרך כלל על 14-15 קילו. לוקי פטריות מוכנים מועברים לחדר לנביטה.

נביטה

הטמפרטורה המתאימה ביותר לצמיחה וההתפתחות של תפטיר פטריית אויסטר היא 24 מעלות, הלחות יש לשמור על 75-90%. כדי למדוד את הלחות שיש מכשיר מיוחד - מד לחות, וכדי לשמור אותו ניתן להציב בבית או מיכל עם מים מהעת לעת רק כדי לשפוך קומות. האור במהלך הנביטה הוא לא הכרחי, להפך, אור בהיר יכול לעכב את ההתפתחות של התפטיר. גם אוורור בזמן לא בילה כמו כמה עודף פחמן דו חמצני נחשב מועיל לנביטה. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך כמה ימים לאחר השתילה פני מצע הוא תפטיר לבן, צמיחה מלאה תפטיר מתרחשת 14-18 ימים, תלוי בגודל של הגוש ואת כמות הזרע הציגה. לאחר בלוקים שלמים יתר הועברו לחצרים לפרי. יש להקפיד כדי שהתפטיר לא היה נגוע. הנוכחות של זיהום יכולה לדבר כתומה שחור, בהיר או כתמים ירוקים על פני השטח של המצע. שקיות אלה יש להסיר מייד מחדר הנביטה.

פרי

כדי להתחיל התהליך של פרי חייב להתקין את הטמפרטורה הפנימית של 20 מעלות, ובתוך 4-5 ימים, להפחית בהדרגה אותו ל15 מעלות ולהשאיר ברמה זו עד סוף הבשלת פטריות. תאורה צריכה להיות כלולה ל8-10 שעות ביום, ובכך יהיה מספיק כדי למקם את הנורה כחולה וקרה לכל 20 מטרים רבועים. חוסר מ 'של אור יכול להוביל לעיוות של הצורה של פטריות, אבל מידת עקמומיות או רגליים מתפתלות תלויה במידה רבה על המחסור בחמצן. כדי לעורר פרי הוא חיוני כדי להבטיח גישה ללוקים של אוויר צח. לצורך כך, ברוב המקרים אוורור מאולץ משמש עם האפשרות להחליף את נפח האוויר ב4.3 שעה. קאמרי פרי לחות יש לשמור על לא פחות מ 90%, מאז הירידה שלה עלולה להשפיע לרעה על הכמות ואיכות היבול. מהמראה של יסודות גופי הפרי של פטריות לפני הקציר מתרחש, בדרך כלל 6-7 ימים. concretions אויסטר הגובר, שהם פטריות בגדלים שונים. צריך לחתוך את כל החבורה בבת אחת, גם אם אתה רוצה לעזוב קצת פירות, הם עדיין לא גדלים. גידול פטריות צדפה. רווחים נוספים באתר שלך גלי פרי צדפה, עם הגל הראשון של כ -70% מהקציר בסך הכל, השני - 20-25%, ושלישי - שנותר 5 לכן מומלץ להגביל את האוסף הראשון והשני, ולאחר מכן להסיר את השקיות מהמצלמה ולהכין אותו למחזור הבא. . מרווח הזמן בין הגלים הוא חצי או שבועיים. יחידות הפועלות לא צריכה לזרוק. אתה יכול לשים אותם במקום מוצל בגינה, ולכן הם נתנו את הקציר הנותר. לאחר מכן, את המצע של השקיות המשמש גם כתוסף ויטמין להזנת בעלי חיים, או כחומר דישון וחיפוי בעל ערך עבור גן. כפי שניתן לראות, צדפה גוברת היא ייצור כמעט ללא פסולת להשגת מזון בעל ערך עבור המשפחה שלהם. אם תרצה, גידולי פטריות יכולים לשמש כהכנסה נוספת - העיקר כאן כדי למצוא קונה. חובבי רבים שהתחילו עם שניים או שלושה בלוקים במרתף קטן, הבינו את הטכנולוגיה והפכו את התשוקה הזאת לגדולה לעסק רווחי. הכל יהיה תלוי בצרכים וביכולות שלך. rmnt.ru Turishcheva אולגה