הבניינים חריגים ביותר במוסקבה

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
כל עיר על פני כדור הארץ, כמובן יש לו, תכונות ייחודיות משלה שמבדילות אותה בין ערים אחרות בעולם. התמונה הכוללת של הנוף העירוני מורכבת מחלקים רבים: בניינים, רחובות, ערוגות פרחים, גנים, סמטאות ושדרות, אבל כמעט בכל העיר אתה יכול למצוא יוצא דופן, "לנצח את" של סדרה זו של מבנים דקים. יש בניינים, מפורסמים לעיצוב יוצא דופן, בוודאי במוסקבה.
"בית ספינה" בטולה "בית ביצה" על Mashkov בית הסוחר Morozova Vozdvizhenka "העמודים בית" בלנינגרד פרוספקט "Stolnik" בקטן Levshinskiy ליין "בית פאזל" במספריים העליון "בית חלב" בית נחושת בית מגורים "פומפיי בית" בÔèëèïïîâñêîì ליין "בית הרומי" בקוזאק ליין 2 "האחוזה" בליין הזנב
הבניינים חריגים ביותר במוסקבה
ליאן ג 'ן. חלום עיר מס '4
חלקם נבנו במאה שעברה ויש לי ההיסטוריה הארוכה שלהם, אבל יש בניינים שהם בבירור להבחין בין המסה הופיעו בבירה בשנים האחרונות, מתחמי מגורים ומרכזי קניות. סיבות ליצירות מופת ארכיטקטוניות כאלה הן תמיד שונות, אבל התוצאה היא תמיד בנוף מוסקבה מופיעה אלמנט מקורי שמושך תשומת לב ואזרחים ואנשי מקצוע מן השורה.

"בית ספינה" בטולה

בניין יוצא דופן זו קיבל כמה שמות: "בית ספינה" בגלל הצורה והמרפסות יוצאות דופן, פשוטו כמשמעו, המקיפה את הקומות העליונות, מה שהופך את הבניין נראה כמו ספינת תענוגות עם חפיסות מרובות; "בית של מדעני האטום" - על פי אגדה, אחד מהמפקחים של פרויקטים של בנייה בקנה מידה גדולה עבד בעבר בתעשיית הגרעין ועשה כמה שינויים בפרויקט "במקרה של מלחמה הגרעינית"; "רווק הבית" כדירות חדר שינה אחד בבנייה למגורים זה היה לעתים קרובות גברים לא נשואים; "לונג בית" או "בית הגדול" - הבניין הוא 400 מטרים מטפס ארוכה לגובה של 50 מטרים. ממדים חריגים כגון נגרמו כינוי אחר - ". גורד שחקים שכיבה" בניית פרויקט של בתים ברחוב גרנד טולה עלתה ב1970s, אבל לפני השלמת לפני עשר שנים, ובפרויקט הפיני המקורי היו שינויים רבים. בבניין יש מספר התכונות: מערכת יציבות מוגברת Seismological המורכבת להפליא של אספקת מים, יש דירות בגדלים שונים מאוד ופריסה, יש אפילו מיותר, חדר "תוספת", עם חלונות, אבל אין כניסה. בניין קומות מבחינה ויזואלית נראה 16, ושתי הקומה ראשונה היא מאוד גבוהה, אבל באופן רשמי ב" בית הספינה "של כל 14 הקומות. כניסות הבניין ואת כל 9 1000 הדירות.
הבית של אטומי
"בית של מדעני האטום" ביג טולה, 2

"בית ביצה" על Mashkov

עוד בניין יוצא דופן במוסקבה שהתעורר ברחוב Mashkov לא כל כך מזמן - ב2002 -. וקיבל "מדברת שם" בית ביצה "או" ביצת פברז'ה " בניין זה - קומה 4, הקומה ראשונה או בלובי הכניסה כביכול הוא בצורה של רגל-volutes יוצא דופן, כי הם חלונות אשנב. שתי קומות המגורים הבאות תוקצינה חלונות בנישות עמוקות, והקומה האחרונה היא בעליית גג כמו "כובע", אשר מופרד מן המרזבים רחבים קומות מגורים העיקריים. בניין בולט בצורה לא רק העגולה, אלא גם בצבע האדום בוהק, כך שזה הפך לאחת האטרקציות של הרחוב Mashkov. אגב, במקור הרשויות במוסקבה לא נתנו אישור לבניית האחוזה המקורית, אבל אז החליטו שאת הנוף של הרחוב לא סובל יותר מדי מחדשנות מסוג זה. בנייה נמשך כשנתיים, "קליפה", "בית ביצה" בצורה יוצאת דופן עבה - מסגרת מתכת עם מילוי, ולאחר מכן בידוד ולבנים. גובה התקרה בעליית הגג - 4.5 מטר בדירת ארבעה חדרים האחרות - 3.2 מטרים. "פברז'ה ביצה" מצוידת במעלית משלה, מערכות אוורור וטיהור מים. הגג עשוי מנחושת, ובקומה העליונה הוא המוסך.
בית ביצה
"בית ביצה" ברחוב Mashkov
באופן מעניין, למרות מקורי של הפרויקט והרבה יתרונות בבית כדי שאף אחד חי באופן קבוע. במקור אחוזה נמכרה תמורת $ 1,200,000 ל2002 שהייתה יקר למדי, ובשנת 2007 הבניין הועמד למכירה ל10 מיליון רובל. קונים חדשים עדיין לא נמצאו.

בית הסוחר Morozova Vozdvizhenka

זהו אחד המבנים העתיקים ביותר למגורים במוסקבה יוצאת דופן, שנבנו בשנת 1894. סוחר מורוזוב ארסניי ארוך נסע לפורטוגל וספרד, לעומת זאת, לאחר ששב הביתה, הוא החליט על הקמת בית הוא בהחלט בסגנון "המורי". סוחר באדי - אדריכל ויקטור Mazyrin - מורוזוב עזר לתרגם את הרעיון, אבל הסוחר מעורב באופן אישי ביישום התכנית, וסלסולים שצוירו כיורים, עיטר את החזית נוספת.
בית הסוחר Morozova Vozdvizhenka
בית הסוחר Morozova Vozdvizhenka
מעניין לציין, כי אמו של סוחר, שבעצם נתן לו חלקת אדמה שבו לא הייתה כל כך יוצא דופן עבור אחוזת אבן לבנה אמנותית, הגיבה בן תחביב כדלקמן: "לפני שאני רק ידעתי מה טיפש, ועכשיו כולו של מוסקבה יודעת על זה." בניין עם מגדלי העמודים הממוקמים ברחוב Vozdviz 16 \ 3.

"העמודים בית" בלנינגרד פרוספקט

המחבר של פרויקט יוצא דופן זה היה אדריכל סובייטי מפורסם ומהנדס והממציא אנדריי Burov. פרויקט בנייה עלה ב1936, יושם ב1941 ונועד לשמש בית מודל לדוגמא שבו כמה שנים יחיו כל האזרחים סובייטיים.
בית העמודים
"העמודים בית" בלנינגרד פרוספקט
תכונה יוצאת דופן של פנלי העמודים פלדת בניין שמסתירים את אכסדרה (גישה אליו, דרך אגב, על פי הפריסה, מגיעה עם מטבח). לוחות חינניים נוצקו ברישומים של אמן בסדר מעוטר חזית ולדימיר Favorskogo, אבל הבית הטיפוסי ולא, נשאר בעותק יחיד, וזה לא מפתיע, בהתחשב ברצונה של הממשלה הסובייטית לבנות הדיור בעלות נמוכה הטוב ביותר האפשרי.

"Stolnik" בקטן Levshinskiy ליין

ידוע 8 בית קומות, המכונה "Stolnik" - הבניין הזה אולטרה המודרני של זכוכית ובטון, המתנשא בקטן Levshinskiy ליין 5. דקל הגדר מזעזעת המתכת, כמו סריג שלו עוזב, להפוך את מראה הבניין דומה יותר למרכז במשרד מודרני, ולא בניין מגורים יוקרתי, הממוקם בחלק ההיסטורי של העיר הבירה. בבניין אמיתי, מתאים באופן מלא לפנטהאוז דרגה גבוהה כל כך.
סוכן
"Stolnik" בקטן Levshinskiy ליין
בנייה נמשכה 2000-2003, הפרויקט תוכנן סדנה "-B" והפך "פיצוץ" אמיתי, הממוקם במרכז ההיסטורי של מקום הפולחן, מקורי ומאוד שחצן.

"בית פאזל" במספריים העליון

זו סדרה חדשה של תמציות ממתחמי מגורים טיפוסיים במוסקבה שיודעים בדיוק כמה קומות בבניין רק לאחר מחקר מדוקדק של מסמכי פרויקט. למעשה, מראה יוצא דופן של הבניין בשל העובדה שהאדריכלים ניסו לפתור את הבעיה העיקרית - איך אתה יכול להציב על שטח קטן יותר כמו הרבה מקום שמיש. כתוצאה מכך, בגדלים של דירות עלו בשיעור של מסדרונות, לובי מעלית וחדרי מדרגות.
בית רבוס
"בית פאזל" במספריים העליון
כל הדירות ממוקמות כך שמסדרון אחד "משרת" רק שתי קומות ובכל דירה יש שתי רמות - תקרות גבוהות עם 5 מטרים, ו" שינה "- תקרות כאן בדיוק פי 2 נמוכות יותר. על החזית ברמת הדירה מתאימות לחלונות גדולים וקטנים. מומחים מציינים את הדמיון של ניסויי פרויקט עם קונסטרוקטיביסטים, שנפגשו לעתים קרובות בבניין ההון בתקופה סובייטית.

"בית חלב"

הבניין הפך ידוע רק בשל מיקומה - את הכתובת של מתחם המגורים האליטה -. ליין חלב 1 בית במשך שנתיים החזיקו בתואר מהבניינים היפים ביותר במוסקבה, פרויקט שפותח על ידי קבוצת האדריכלים בראשותו של סרגיי טקצ'נקו, קיבל הרבה פרסים וזכה להכרה כל קהילת האדריכלים. במקביל בתים בליין מוצרי חלב הפכו ליקרים ביותר בעיר הבירה - ב2002 עבור 1 מ"ר של דיור מבוקש יותר מ -10 אלף דולרים.
בית חלב
מתחם מגורים בליין מוצרי חלב
בינתיים, למרות מספר הכותרים, החזית היא מאוד פשוטה - בסגנון של מינימליזם היה מעוטר פתחים רק חלון ממוקמים ב" הקצב שהופל ", לא קישוט או פרטים מיותרים, רק לסיים את האבן יקרה וכובע שקוף. ב "הבית שביל החלב", החזית שבם היא קשת כפופה מול דשא ירוק, אין מרפסות - הם הוחלפו על ידי "חלון צרפתי", המשתרעים מריצפה ועד למגורי תקרה.

בית נחושת בית מגורים

אדריכל נודע סרגיי Skuratov הוא המחבר של פרויקטים במוסקבה רבים, כוללים מתחמי מגורים יוצא דופן. בית הנחושת - הוא צורה מעוקב שלושה בניינים, הנמצאות בקטן "עומד" בButikovskiy ליין. בניית מתחם מגורים הושלמה ב2004, והפרויקט תוכנן על ידי אדריכל ל2 שנים לפני כן. חזיתות שיש בנייני 6 קומות נחושתי נחושת, אשר נותנת את הבניין צבעי חיים מפוארים.
בית נחושת בית מגורים
בית הנחושת בButikovskiy ליין
מעניין לציין, כי בצד השני של הבניין הוא כמעט ללא חלון - מתחם מגורים מיועד לכל החוף ונראה כי נחושתן מסגור הוא מתחרה עם גלוי מחלונות דירות פיטר I. Tsereteli. בית הנחושת נקרא הדוגמא המפורסמת ביותר של אדריכלות המודרניסטית היום. בקומה הראשונה נמצאים המשרדים של נחושת בית, והשאר - הדירות למגורים יוקרה. הבתים רק חיסרון - חוסר מרפסות ואכסדרות, שהאדריכל החליט לתרום ליישום הפרויקט יוצא דופן. על החזית הקדמית של בית מגיעה לפארק בפינת נתיבי חלב וButikovsky, קבועה בזוויות שונות משתקף צלחות המשקפות את השמים, בניינים שכנים וסביבה, כדי להסתיר את החזית שלו.

"פומפיי בית" בÔèëèïïîâñêîì ליין

השם הרשמי של הבניין הזה יוצא דופן דירה - Amorini דוראטי, היה שמו של אחד מבתי האצולה היוונים העתיקים בפומפיי. המחבר של הפרויקט היה האדריכל מיכאיל Belov, שהחליט לקשט את הציורים יוצאות דופן החזית, ורצפות מקוריות הכרכובים האחרונים חלון, עמודות ואכסדרות.
בית Pompeian
"פומפיי בית" בÔèëèïïîâñêîì ליין
הצורה של בניין מגורים זה - הנפוצה ביותר - תיבה, אשר רבים ברחובות מוסקבה. אבל הרעיון של "לתפור" תיבה זו בחזית אטרקטיבית, בהירה ויוצאת דופן כזה היה win-win בפעם הראשונה בבירה "בסגנון Pompeian" שבה האדריכלים ניסו לעבוד בעבר, הפך לנושא המרכזי של הבית. הבניין הושלם בשנת 2005, פרויקט הפיתוח של האדריכל לקח 2 שנים.

"בית הרומי" בקוזאק ליין 2

המחברים של מבנים יוצאי דופן החליטו לפנות לסגנון שאף פעם לא יוצא מהאופנה ותמיד יהיה רלוונטי, בגלל האוהדים הרבים - קלאסיציזם. ממוקם בבית בחצי עיגול עם עמודים ואכסדרות דקים, מקיף את חצר רומית טיפוסית.
הבית הרומי
"בית הרומי" בקוזאק ליין 2
בשל ההקפדה של קווים ופתרון מעניין שהוצע על ידי אדריכל מיכאל Filippov, מתחם מגורים עיתון "איזבסטיה" בשם הבניין היפה ביותר במוסקבה במאות השנים האחרונות. ומומחים ציינו פה אחד כי הפרויקט, שיושם על ידי המחבר ב2006, נתן תקווה לתחייתה של קלאסיקה רוסית מסורתית.

"האחוזה" בליין הזנב

המחברים של הבניין הזה - אלכסנדר Shchukin ומיכאיל ליאונוב - החליטו להקים בניין בסגנון מאוד מיוחד, שמומחים נקראים לעתים קרובות "Uzorochie הרוסי". זה אופייני לסגנון האדריכלי של רוסיה של ימי הביניים, שנבנתה כמעט כל אבירים ומגדלי סוחרים.
ארמון
"האחוזה" בליין הזנב
"האחוזה", הממוקמת בנתיב הזנב 5, קהילת האדריכלים בשם "אהבה עשתה פראות." יש דוגמא חיה זו של אדריכל רעיונות יוצאי דופן כל המאפיינים של מגדלי 17th המאה טיפוסיים: מעטפת, עם arochki הצריח של הקאמרית, שפע של פרטים המעטרים את חזיתו. זה מעניין, כי בית החצר נראה נציג טיפוסי של העיר המודרנית ולא יכול להתפאר בשום תענוגות. מבנים יוצאי דופן כאלה, לעתים קרובות לתת לאטרקטיביות, הכדאיות והפונקציונליות שלהם הפכו לנושא שנוי במחלוקת, כמובן, לעשות את משימתם העיקרית - להביא את המגוון לנוף של רחובות עיר, למשוך תשומת לב ליצירתיות והיכולות של אדריכלים המסוגלים לעצב לא רק מתחמי מגורים טיפוסיים, אבל יצירת מופת יוצאת דופן כזה. אנה גריזלי, rmnt.ru