הגנה מפני סערות ומתח פרץ. חלק 1

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
סטטיסטיקה אומרת כי הסערה היא אחת המסוכן ביותר לתופעות טבע אנושיות. בעיר ההגנה שלנו חושבים ששירותי דיור קהילתי. אבל בבית כפרי, כל האחריות נופלת עלינו. על איך להגן על עצמם כראוי, אנו דנים במאמר זה.
הגנה חיצונית מפני הסערה מוטות ברקים כבל מנצח ברק כליא ברק נקי מגן פעיל הגנה על מבנים וכיכרות
הגנה מפני סערות ונחשולים ההגנה הטובה ביותר מפני הסערה היא האדם עצמו בית במדינה, כמובן, אם בית מוגן כראוי. אבל בלי ביטחון, זה יכול להיות מקור לסיכון נוסף. כל הסיכונים שרעמים הוא עבור בית במדינה יכולים להיות מחולקים לשתי קבוצות: חיצוניות ופנימיות. החיצוניים מתייחס כל מה שקשור ברקים ישירים פגעו בבית. אותם סיכונים מקומיים הקשורים להשפעות של ברקים ברשת בבית. תרופה אוניברסלית למרבה הצער לא קיימת. לכל קבוצת סיכון תצטרך לפתח מערכת משלו. רק הנוכחות הזמנית של מערכות כאלה יכולה לספק הגנה אמיתית מפני הסכנות שמציבות בסערה.

הגנה חיצונית מפני הסערה

זוכה לעתים קרובות עם המצאתו של הנשיא האמריקאי פרנקלין כליא ברק. למעשה, הנשיא לא המציא שום דבר, ועל ידי הזמנתו בוצע ניסוי פיזי משמעותי מאוד. במהלך סופת רעמים, השמים הושק עפיפון, שאליו צורף מפתח מתכת. ברק פגע במפתח והחבל, שהיה קשורים עפיפון נשרף. כך הוקם אופי פיזי של ברקים. וכן הוא פריקה, התברר כיצד להתמודד עם איום כזה. ולאחר מכן פיתח את מוטות הברקים הראשונות. עם זאת, המטרה לא הייתה כדי להגן על בתים פרטיים. ובכל זאת, הנשיא עמד משימות ממשלתיות. והרבה אוצר נזק נשאו משריפות ופיצוצים במחסני תחמושת, אשר לעתים קרובות קורה אחרי הברקים פגעו בהם. טבעו החשמלי של הברק כיום ידוע היטב לכל תלמיד. לכן, עניין רב יותר אלינו הוא התוצאה של נשיא ניסוי נוסף. החבל שרפה מאז למטה, וזה אומר שגבוה הנוכחי. לכן, לקחת את החשמל שפגע בכליא ברק (כליא ברק), אתה צריך אספן אמין, אשר זוהר כמו על חבל דק. הגנה מפני סערות ונחשולים מאז ילדות, למדנו שהגנת ברקים ממוקמת על הגג של כליא ברק. אני חייב לומר כי מונח זה הוא מיושן ואינו מתאימות לתפקידים שהוענקו לו. ואכן, הרעם - זה נשמע. לכן, המכשיר, הנקרא כליא ברק אין כל קשר אליו. מטרתו של מכשיר כזה - לקחת על פריקה חשמלית. לכן, זה יהיה יותר טוב לקרוא למכשירים כאלה או ברק כליא ברק. אבל זה יכול להיות באופן כללי יותר - grozoulovitel. כל המושגים האלה הם מילים נרדפות ולתאר את המכשיר מוקצה את אותו התפקיד. הסוגים הנפוצים ביותר של ברקים יידונו בהמשך.

מוטות ברקים

זה אולי הברקים עיצוב הוותיקים והמוכרים ביותר. רק אורך ועובי גזע. פרמטרים שנקבעו על ידי המבנה של המוט, שהוא מגן. עם זאת, ייתכן שיש מבנים מורכבים למדי. אבל זה רק קישוט על הפונקציונליות שאין להם השפעה. לייתר דיוק, אנחנו לא צריכים להיות. במציאות, עיטורים אלה יכולים לשבש את החוזק המבני או להיות השלכות בלתי צפויות אחרות. לדוגמא, לא יכולה לצבור לחות, אשר מאיצה קורוזיה, ובכך לקצר את חייו של כליא ברק. הגנה מפני סערות ונחשולים לכל כליא ברק פרמטרים שנקבעים כדי להגן על הטריטוריה. הוא מותקן באופן שיהיה מעל האובייקט המוגן. ברור שustnovlenny אחד כליא ברק מוט בכל מקום, ההגנה היעילה של הבית כולו ואינה יכולה לספק, במיוחד כאשר הבית הוא גדול ויש לו צורה מורכבת. שיטת חישוב מתוארת בRD 34.21.122-87 "הוראות להגנה מפני ברקים של בניינים ומבנים." מסמך מדהים זה לוקח בחשבון את כל, והתדירות של סופות רעמים באזור, ואת תכליתו של הבניין, הפרמטרים הפיזיים שלו וכאלה. לבית הפרברי הממוצע בקווי הרוחב המרכזיים שלנו יכול לעשות הערכה פשוטה. מהחלק העליון של החרוט לבנות כליא ברק. זווית יוצרת נלקחת בדרך כלל 45 מעלות. אם לחשב בדיוק לפי ההוראות לעיל, זה יכול להשתנות 1-5 מעלות לכל כיוון. השאלה עשויה להתעורר, ומה לעשות אם קונוס מחדש אינו מכסה את כל המבנה? זה פשוט מאוד - אתה צריך לשים יותר מוטות ברקים, כך שכולם יחד הם כיסו את המבנה המוגן. כל אחד מהם יכול להיות מופחת לאחד קרקע. אבל עלינו לזכור שקשר כזה חייב להיות אמין ותואם את האספן הנוכחי.

כבל מנצח ברק

עבור אובייקטים מוארכים, אתה יכול להשתמש בסוג אחר של ברק, אשר נקראים חבלים. הם מורכבים מכבל מתכת החזק המחובר לשתיים או יותר תומך. אם סביב שני הסוף תומך לבנות קונוסים על כללים דומים לכליא ברק, ולאחר מכן להטיל אותם בשני מישורים לאורך הכבל, ולאחר מכן נקבל את אזור ההגנה, שסיפק חבל כליא ברק. אם יש לנו מבנה מורכב של בתים, תומך יכול להיות גדול יותר והכבל ימוקם בהתאם לגיאומטריה שלו. לדוגמא, לאורך החופה הגג. הגנה מפני סערות ונחשולים באופן עקרוני, מוט כגון ברקים, אתה יכול להגן על האזור המקומי כולו חופשה לא רק בית, אלא גם. זה עשוי להיות נחוץ, לדוגמא, אם אתה משתמש במערכת מתקדמת של השקיה או תאורה, המכילה כמות מספקת של יקרים רכיבים אלקטרוניים. הוקם שני תרנים חזקים גבוה יותר, וביניהם נמתחו כבלים שצד אחד של האספן הנוכחי מחובר לקרקע.

כליא ברק נקי

מדינה רבות בתי גג מתכת. מתפתה, למה לא להשתמש בו ככליא ברק? למעשה, זה בהחלט אפשרי, אבל אתה צריך לקחת בחשבון כמה מהתכונות. אם אתה זוכר את החוויה של פרנקלין, את החבל שהוא נשרף. לכן, בעובי נמוך של המתכת וחיבור רע בין הסדינים עם גג מתכת יכולה לקרות אותו הדבר. אם נעשה בו שימוש, למשל, סיפון אמין, אז הכל יהיה בסדר. כמובן, גג מתכת יש צורך להתחבר אספן קורקע. במקרה של חומר הגג הוא מבודד, יש פתרון אחר אשר נקרא diverter רשת. אנחנו שמים גג מעל רשת מתכת, אשר יהיה כליא ברק. כמו כן, אתה יכול לעשות כאשר אמון בגג המתכת הוא לא. הגנה מפני סערות ונחשולים לארגונים כגון ברקים נפוצים רשת פלדה. גודל התא אינו נלקח לעתים קרובות מאוד, אבל יש גבול - לא יותר מ העובי מ '6x6 של החוט צריך להיות לפחות 5 מ"מ. חשוב היא השיטה של ​​תיקון הרשת. ללא קשר לחומר קירוי, רשת טובה יותר רכוב על מבודדים. וגם, כמובן, אתה צריך לוודא שחיבור מאובטח עם האספן הנוכחי.

מגן פעיל

עיצוב של ברק, כפי שפורט לעיל, פעל עשרות, או אפילו מאות שנים. היתרונות והחסרונות שלהם ידועים היטב, עבדו בבנייה. עם זאת, אנו חיים בעידן של כל מיני חידושים טכניים. והם לא יכלו להופיע בתחום ההגנה מפני הסערה. הפיתוח המוצלח הראשון שראשיתה בשנים שמונים של המאה שעברה. ואז קבוצה של חובבי היה הרעיון להפוך את המכשיר חדש לחלוטין. ברקים ברקים לתפוס בדרך כלל מזדמנים. הגנה יכולה להיות יעילה יותר אם אתה לומד איך למשוך ברקים, הגנת ברקים שהיא להפוך פעיל. הגנה מפני סערות ונחשולים עיקרון הפעולה מתואר בפשטות. הדבר הראשון שצריכה להיות מסוגל לעשות מכשיר כזה הוא לזהות מצב ששרר לפני סערה. זה נקבע על ידי השדה החשמלי בין הענן לבין הקרקע. והכי חשוב, את השדה החשמלי ניתן למדוד, מה שאומר שאפשר לקבוע את הערך הקריטי. שנית, כאשר הסכנה מזוהה, כלומר הגיע לערך הקריטי של השדה החשמלי, חייב המכשיר לקחת את הפעולה הכרחית, כי הוא פשוט ברקים הדק. מבחינה מבנית, מכשיר כזה, כפי שהיא מכונית ברקים, נראה מאוד פשוט. בעיקרו של הדבר, כליא ברק זה, שאליו מתווסף קשר אחר, שבודד מהגזע. בין הקשר ופער סט הליבה, אשר תואם את הערך הקריטי של המתח. כאשר מגיעים לערך הקריטי, ההתמוטטות מתרחשת או קשתי בין המגע והמוט. זהו הערוץ שאליו את הרוכסן צריך להיות משוחרר. לאחר פריקת עוצמת השדה יורדת. היתרון העיקרי של מערכת זו נחשב לאזור שהוא מגן. בדרך כלל, מערכת זו נועדה להגן על רדיוס של כמאה מטר סביב הטרמינל האווירי, שהוא גבוה באופן משמעותי מאשר בעת שימוש בכליא ברק הסטנדרטי. הגנה מפני סערות ונחשולים יש גם יתרון נוסף של מערכות אלו לעתים קרובות בהשוואה לאמינות. רוכסנים עצמם אינם צפויים מאוד, כמו רוב תופעות טבע. זמן של ברק במערכת ההגנה מפני ברקים הוא עוד יותר בלתי אפשרי לחזות אותם. לכן, אירוע כזה יכול לחכות חודשים או אפילו שנים. ברור שהאמון בבריאות של מערכת כזו לא יכול להיות, וברגע המכריע היא עשויה פשוט לא לעבוד. המערכת חייבת להישמר באופן קבוע ומסומנת. ואם לא קורה כלום, ולאחר מכן עבודות כאלה אינן מוזנחות. מערכת הגנה מפני ברקים פעילה - דבר נוסף. ראשית, הם בנו את פונקצית בדיקה. אם יש ספק כלשהו במערכת שלך, פשוט לחץ על הכפתור ולוודא שהכל פועל כשורה. שנית, למערכת יש ביטים דלפק. תמיד נחמד לדעת כמה פעמים שהמערכת מוגנת בבית, במיוחד לאור העלות של מערכות פעילה ברקים הגנה, אשר מתחילה מ120 אלף רובל.

הגנה על מבנים וכיכרות

בית במדינה בדרך כלל לא נבנה בשדה הפתוח. בכל אופן, הוא נוצר סביב כל ארץ הגן. זה יכול להיות מוסך, לשפוך לכלים, ואולי חממה קטנה או אפילו בלול תרנגולות. יתר על כן, האזור עלול להיות נטוע שיחים ועצי פרי. אם במקרה כזה כדי להגן על עצמו מהסערה רק חופשה בבית, ולאחר מכן לביטחון המוחלט זה לא מספיק. Lightning Strike לתוך עץ או אסם וסכנה לבית. מרחקים קטנים, והאש יכולה להתפשט למבנים נוספים, ובם הבית עצמו. אתה יכול, כמובן, כדי להגן מפני הסערה כל בניין בנפרד. אבל הפתרון הרציונלי הוא גישה כוללת. לשם כך יש צורך לקבוע את האזור שדורש הגנה מפני הסערה, ורק לאחר מכן לבחור את מערכת הגנה מפני ברקים. החלטה רציונלית היא תמיד בודדת. בחלק ממקרים זה יהיה הגנה ראויה הגדרה יקרה פעילה ברקים מערכת בשני מספיק כדי להתקין מספר ברקים זולים יותר. יתר על כן, גם מותר להשתמש בסוגים שונים של ברק, שייקחו בחשבון את הממדים הגיאומטריים של האובייקט, וחומרים שמהם הם עשויים. הגנה מפני סערות ונחשולים ייתכן כי בבית הכפרי של ברקים אף פעם לא יהיה. רכוב על עץ גבוה או בכליא ברק תורן מגן על הבית וכל המבנים המקומיים. במאמר זה אנו דנים בהגנה במצב שבו ברק פגע ישירות בבית. אבל אם ברק פוגע בקו מתח במקום כלשהו בעיר רחוקה מהבית, ללא השלכות גם עזב. כיצד להגן על הבית שלך מפני סכנה זו, נדון בסעיף הבא. ואדים Zhigulyovskiy, rmnt.ru