הדוד חימום עקיף

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
במאמר זה: דוד חימום עקיף מינוי; מנגנון ותפעול; מאפיינים חיוביים ושליליים; מחירים והיצרנים; קריטריונים לבחירה; כיצד לחבר את דוד חימום עקיף; כיצד להסיר את החלאות ולכלוך.
למה אנחנו צריכים את דוד חימום עקיף עיצוב ותפעול הדוד חימום עקיף - יתרונות וחסרונות יצרנים ומחירי דודי חימום עקיפים כיצד לבחור בדוד חימום עקיף חיבור דוד חימום עקיף כיצד descale החימום העקיף הדוד
הדוד חימום עקיף מידת הנוחות של חיינו קשורים כל כך בתוקף למרכיב חיוני של ציביליזציה כפי שנוכחות מתמדת של מים חמים - לשטוף כלים, לכבס, לשטוף את עצמם. בסביבה עירונית, המים החמים הוא פחות או יותר בהווה בברזים, אבל המרחב העצום של כפרי עם הבעיה DHW - הוא רק חימום בתים, במחזור במערכות החימום היחיד במעגל עם דודים. אפשרות לספק משקי בית עם מים חמים באמצעות דודי חימום חשמליים קטנים אטרקטיביים - חשמל לא זול, דודי גז, או מוכרים יותר, יש לי גייזרים ממדים מרשימים ולא מסוגל לשמור על טמפרטורת מים קבועה. האפשרות הטובה ביותר - דוד חימום עקיף.

למה אנחנו צריכים את דוד חימום עקיף

הדוד חימום עקיף שנרכש עם הדוד לולאה אחת - עם הציוד לוקח מקום רב יותר והוא יקר יותר מאשר הדוד מניפה. עם זאת, יתרון חשוב על פני הדוד קומבי - את היכולת לספק כמות משמעותית של מים חמים משקי בית כמעט ללא הפרעה, בעוד שהטמפרטורה שלו היא קבועה. הדוד חימום עקיף יש כל מערכת לחימום מים המבוססת על זרימת מים לחימום שני גורמים שליליים - הביצועים שלו מספיק רק למונח אחד או שתיים מצריכת מים, טמפרטורת מים בזה הפכפך. לדוגמא, משקי הבית לא יוכלו לשטוף כלים באותו הזמן ו, נניח, להתקלח בלי לסבול זה חוסר המים וירידה חדה בטמפרטורה שלו, וזה מאוד לא נעים. צריך לפתח כמה צריכת לוח זמנים פנימית של מים חמים - אם מישהו הולך להתקלח, אז הוא צריך להודיע ​​לדיירים האחרים של הבית ולשאול כי הם לא צריכים לפתוח את ברז מים החמים ולא ספקו את להתרחץ אי הנוחות צפויה. במשפחות עם מספר משקי הבית של 2 או יותר אנשים יזרמו מערכת חימום מים תהיה יעילה, פתרון טוב יותר - דוד חימום עקיף. בעת השימוש בשימוש בו זמני בדוד חימום עקיף של נקודות של שימוש בדוד מים חמים הוא קיבולת מוגבלת רק על - מים חמים בזה כבר התאספו ויש לו את אותה טמפרטורה בכל הנפח, כלומר, לא צריכים לחכות עד שזרימת המים כאשר הברז לספק טמפרטורת מים חמים הנדרשת .

עיצוב ותפעול

דוד חימום חיצוני עקיף דומה לחבית מתכת כדי לאסוף מים ויש לו צורה גלילית, זה עשוי להכיל עשרות או מאות ליטרים של מים - את הסכום המדויק תלוי בדגם המסוים. יש שני דודי התקנה אנכית ואופקית - הסוג הראשון הוא צמוד לקיר בגובה מסוים מרמת הרצפה ועדיפה כאשר חדר דודים על שטח קטן. מיכל אחסון גוף עשוי מפלדה צבועה באמייל, פלסטיק ופלדה אל חלד - שני חומרים שעבר לספק חיים עוד הרבה זמן, כי הם לא לשיתוק. הדוד חימום עקיף 1 - הזנה של מים קרים (DHW); 2 - מחליף חום צינור; 3 - שקע נוזל קירור; 4 - כניסת נוזל קירור; 5 - מחוץ למים חמים (DHW) צינור מחליף חום סרפנטיין עשוי מפלדה או פליז, בקיבולת של הדוד מותקן חימום עקיף, לעתים קרובות יש צורה מורכבת המאפשרת לנוזל הקירור במחזור בו הוא טוב יותר ויהיה לחמם את המים. הסלילים של מחליף החום יכולים להיות ממוקמים קרובים יותר לתחתית כלי הדוד שבו קר מצטבר שכבה של מים, או להיות ממוקם באופן אחיד בנפח של המכל - פי היצרן, הסדר זה עושה את זה קל יותר לחמם את המים, כדי להשיג טמפרטורה אחידה. ישנם שני מודלים של דודים עם מחליפי חום צינורי, הראשון שבם נועד למחזור של נוזל קירור ממערכת החימום, שנייה - לנוזל הקירור ממקורות אחרים, למשל אספן, שמש או משאבת חום. הדוד חימום עקיף חוץ מדודים מצוידים בסלילים ללא דפוס עשוי מצינורות החלפת חום - דודי חימום עקיפים כזה מורכב משתי מכולות, סט אחד למשנו, שנעשה בתוך נירוסטה, ובינוני החום מסתובב בין הקירות של המכל החיצוני ופנימי. הדוד חימום עקיף 1 - הזנה של מים קרים (DHW); 2 - שקע נוזל קירור; 3 - מיכל נירוסטה; 4 - כניסת נוזל קירור; 5 - מחוץ למים חמים (DHW) בתוך הדוד מלא במים במכל עשוי מהאנודה מגנזיום. היא נועדה להגן על המתכת מיכל לקורוזיה גלווני - זה פוטנציאל חשמלי נמוך מזו של מתכות בבניית הדוד, ולכן קורוזיה תשפיע ולהרוס את האנודה היא מגנזיום. דורש החלפה תקופתית עקב בלאי - "אוכל" קורוזיה זה. רוב הדודים מצוידים בחימום החשמלי עקיף טאן, המשמש בעונה החמה, כאשר הדוד כבוי. דודי חימום עקיפים לפעול בתכנית פשוטה למדי - על ידי הזנה לתוך המכל נכנס למים בדוד הקרים, מחליף חום סליל או בין הקירות כפול פגז זורם נוזל קירור מחומם על ידי הדוד, בתורו מחמם את המים בדוד וכדי לשמור אותו בטמפרטורה קבועה. לכל אחד יש הדוד צינורות הזנת חימום ותפוקה עקיפים שלחבר אותו לדוד, והמים מחוממים מוזנים לנקודות הצריכה באמצעות פלט צינור מיוחד. כדי להפחית את אובדן חום בעת חשיפה לאווירה בתוך חדר הדוודים ומבטלים את הסכנה של נזק לדוד בשל התנודות המתמדת של טמפרטורות פנימיות וחיצוניות מחוץ המכל שלו סגר את חומר בידוד קצף פוליאוריטן, קלקר או צמר סלעים. דוד חימום עקיף מעטפת חיצונית הוא גלילי או מלבן סגלגל. הדוד חימום עקיף נמוכה זרימת מים, כלומר אינו גבוה מ1.3 ליטר / דקה, ההתקנה של דודי חימום עקיפים וחד הדוד הוא לא רווחית, קל יותר וזול יותר להתקנת דוד כפול לחץ. לא שימוש רווחי של הדוד כזה ודוד חשמלי לחימום חימום נוזל הקירור, ייצור חשמל עם גנרטור דיזל. במקרה, כאשר יש צורך במים חמים כדי למלא את עבודות אמבטיה ודוד על דלק מוצק או גז טבעי - אין דוד חימום עקיף לא יכול לעשות!

הדוד חימום עקיף - יתרונות וחסרונות

תכונות חיוביות: אינו מגדיל את העומס על הרשת במהלך העונה הקרה, שכן הוא אינו משתמש בחשמל כדי לחמם את המים בעונה זו; ציוד מחליף חום ביצועים גבוהים הניתן בקוטר מספיק ודוד לולאה אחת מספיק כוח; אין קשר ישיר עם קירור המים המחומם, כלומר, את פני השטח הפנימיים של הסליל במגע העקיף דוד חימום רק עם המים מטופלים המכילים כמויות קטנות של מלחים; לספק לצרכנים עם מים חמים מבלי לרוקן את הנקודה של מחזור הצריכה השיגה, דוד הדרך נגיש ללא בלאי המוגבר הראשון; מותר החיבור של מקורות חום שונים, כמו גם מעבר עונתי מאחד למקור אחר של נוזל קירור. תכונות שליליות: עלות הגדולה של הציוד (הדוד + מעגל בודד דוד חימום עקיף), בהשוואה לדוד חשמלי או הדוד קומבי; לחימום מים קרים במיכלים בעלי קיבולת של 100 ליטר יכול לקחת כמה שעות, בתקופה של חימום מים מפחית את עוצמת חימום למגורים; קיבולת הדוד, נפח גדול במיוחד תופס הרבה מקום, אשר יוצר קשיים כאשר הניחו בחדר הדוודים ומחייב תכנון קפדני. הדוד חימום עקיף הדוד דומה עקיף חימום וסוגים אחרים של מחממי מים: גייזר - זה דורש ההתקנה של הפרויקט, הבנייה של הארובה ואישור מראש מרשויות מדינה. עמודת גז חוזה תחזוקה הנדרשת. החסרון העיקרי של סוג זה של מחמם מים - חוסר היכולת לשמור על טמפרטורת מים יציבה. תנור גז, מצטבר - מאפיינים דומים ביותר עם ​​דוד חימום עקיף, אבל דורש מבצע את אותו אמצעי זמני כהגדרת עמודת הגז. חשמלי מיידי - חימום מים מהירים, אך פריון נמוך עקב פחות חשמל מאשר הדוד החימום העקיף. חשמלי מצטבר - כמו במקרה של תנור חימום חשמלי מיידי יש פחות כוח, למה לא לספק חלק חדש של חימום מים בזמן קצר. מחממים רציניים מינוס כל חשמל - צריכת חשמל גדולה. הדוד turbofan - הביצועים של דוד הזה הוא קטן, ואת הטמפרטורה של המים החמים אינה קבועה. החסרון העיקרי בהתמודדות WAN באמצעות הדוד קומבי - overgrowing סליל, אשר מפיץ מים, פיקדונות גיר (הסתיידות). כתוצאה מכך, דוד כפול לחץ מאבד את הכוח, שכן בקנה מידה מונעת העברת חום, סעיף מופחת של סליל הצינור, וגרם למים בברז זורם, זרם עדין - להסיר את החלאות לחלוטין בתוך הסליל הוא קשה מאוד.

יצרנים ומחירי דודי חימום עקיפים

דוודים עם נפח של מיכל מים 80 ליטר שווה כ 14 אלף רובל, ואחד מהמרווח ביותר - 900 ליטר - בממוצע כ 165 000 רובל. הדוד חימום עקיף בדודי רוסיה עם חימום עקיף של מים עבור מגוון רחב של מותגים ונפח - הגרמני «Buderus», «יונקרס בוש Gruppe», «Reflex», «Viessmann», «וולף» ו «בוש», הצרפתים «Saunier Duval», צ " Protherm »,« Mora »ו« Drazice », הסלובני« Gorenje », הפולני« Galmet », האיטלקי« רטה »ו« הבלגי ACV ». אגב, דודים ללא סליל - במקרה כפול - לייצר רק בלגים.

כיצד לבחור בדוד חימום עקיף

בחירה מתחילה עם מבחר של קיבולת הנפח האופטימלית של הדוד. הצריכה ממוצעת מים חמים על ידי אדם אחד ביום: בכביסה - 6-17 ליטר; לשטיפת כלים - 20-25 ליטר; במקלחת - 60-90 ליטר; אמבטיות מינוי - 160-180 ליטר. בהתבסס על נתונים אלו על זרימת מים מחושבת הצרכים ביתיים מקורבים, מעוגל כלפי מעלה וקבע את קיבולת הדוד הנדרשת. שים לב שקיבולת דוד החימום העקיפה של 20 ליטר מים מתחממת לטמפרטורה האופטימלית ל40 דקות, וב200 הדוד l זה ייקח יותר מ -6 שעות. הדוד חימום עקיף לאחר שהגדיר את היכולת של הדוד ולהמשיך לבדיקה של מודלים המוצעים על ידי חנויות, לשים לב לחומרים שמהם עשוי סליל צינור בתוך מיכל המים והבידוד בינו לבין המעטפת החיצונית. דגמים במחיר נמוך יותר מגיעים עם סליל פלדה מרותך לקיבולת של הדוד, יש להם את הדגמים יקרים יותר סליל נחושת בחלק מהדגמים - עם מקורבות המצורפות סנפירים. סליל נחושת נשלף הוא יעיל יותר בחימום מים, קל להסרת ונקיה מקנה המידה, שלא ניתן לעשות עם סליל פלדה מרותכת. טנק זול עקיף חימום דוד מים מוגן משכבה קורוזיה של קרמיקה אמייל או זכוכית, אבל הציפוי הזה לא יימשך זמן רב - שינויי הטמפרטורה יגרמו להיווצרות של microcracks, שייחל התהליך של קורוזיה. לכן, הבחירה הטובה ביותר תהיה דודים עם קיבולת של פלדה אל חלד. הערה: אם הטנק עשוי מדוד הנירוסטה, זה יבטיח לו יותר משנה אחת, אם לא - עד שנה. ודא כי הבידוד בין קליפות של הדוד עשוי מפוליאוריתן - בדגמים זולים הבנויים על הבידוד ללבוש במהירות מרופדת. כל הדוד מצויד בחימום עקיף של הגנה קתודית, לקבל את ההשפעות של קורוזיה גלווני. ישנן שתי דרכים להגנה מפני קורוזיה כגון: מגנזיום האנודה semiannually שנה לביטול; הגנה קתודית, שיש ספק כוח חיצוני - אין צורך לשנות את זה, אבל צריכה להיות מחובר לרשת החשמל. קריטריון חשוב בבחירה יהיה הזדמנויות חד הדוד, אשר יהיו מחוברים לדוד החימום העקיף - אם הדרכון הוא הכריז זרימת מים בדוד עובר דרך הסליל מחליף חום, המתאימים לשיעור 45-50% שקבע בבית שלך הדוד, ולאחר מכן את הביצועים של מערכת החימום בבית יהיו מופחתים באופן משמעותי . בנוסף, הארכת החיים של DHW חימום. הדוד חימום עקיף בדוק את שסתום התרמוסטט ובטיחות, בדרך כלל עם הדוד - הם נחוצים להפעלתה של היחידה. דודי חימום עקיפים שונים בשיטה של ​​התקנה: הנפח עד 200 ליטר הם יכולים להיות קיר ורצפה, עם יותר נפח - רק רצפה.

חיבור דוד חימום עקיף

הלולאה פועלת במקביל לחימום, אשר מוטבע עצמאי משאבה במחזור - וכך השיגה עצמאות ממערכת חימום מים החמה. יתר על כן, חיבור זה יאפשר, במידת צורך, כדי לנתק את מעגל דוד ולהעביר רק את נוזל הקירור בדוד. הדוד חימום עקיף התקנת דוד חימום עקיפה במערכת חימום כובד מותרת, יש להזין אותה ברצף מעגל חימום דרך העוקף, אחרי הדוד ומכשירי חימום. תכנית וכיצד להתקין הדוד מקבלות בדרכון שלו. אם רכשת יחידת קיר, אתה צריך להרים אותו לגובה כזה שהחלק התחתון היה גבוה יותר מחלקו העליון של הדוד - עם הסדר זה המים זה יחממו מהר יותר.

כיצד descale החימום העקיף הדוד

על פי ההנחיות שסופקו על ידי היצרן לדוד, התחזוקה מנע מתבצעת כל ששת חודשים או שנה, עדיף להחזיק אותו פעמיים בשנה - לפני ואחרי עונת החימום. יצרני דודי חימום עקיפים, לעומת זאת, כמו כל מכשירי חימום אחרים, לא שיש מניעה משלה, מרכזי שירות מורשים בלבד, ולכן לא נותן שום מידע כמו לפתוח גישה ליכולת הפנימית של הדוד. להסיר ולהחליף יכול רק קתודה מגנזיום, תוך צמצום אורכו בחצי. אבל descale דרך חורים קטנים באוגנים ללא ציוד מיוחד לבלתי אפשרי. מה ניתן לעשות בסביבה ביתית, כלומר, בכוחות עצמם? הדוד חימום עקיף קודם כל, לקבוע את מידת אבנית הצטברות על מחליף החום לצורך זה כדי למדוד את הטמפרטורה של נוזל הקירור בקלט והפלט של הדוד כדי לקבוע את אובדן חום. במהלך פעולה רגילה של הפרש טמפרטורת הדוד בקלט והפלט לא יעלה 15 ° C,, אם תקליד בנוזל קירור דוד החימום העקיף יש כלומר טמפרטורה של 90 ° C, תפוקת C 75 ° - והכל במטרה. אבני, כפי שפיקדונות על פני השטח החיצוניים של הסליל-מחליף, ומונע את העברת החום אם ב90 מעלות צלזיוס בכניסה טמפרטורת מים מהדוד לC ° הגזירה 80-85 - יש צורך descale אחרת להגדיל את תקופת חימום מים שוב ושוב. אם השכבה של סולם במחליף החום היא קטנה, כלומר, הפרש הטמפרטורה בקלט הפלט הוא לא פחות מ 14-12 מעלות צלזיוס, אתה יכול להסיר אותו פירושו "מכת חום". כדי לעשות זאת, לנקז את המים מהדוד ולתת לנוזל הקירור דרך הסליל מריצת הדוד ל10 דקות על מנת למקסם את מחליף החום במכל הדוד הוא ריק. ואז למלא את הדוד במים קרים - זה צריך למלא את המכל של 3-5 דקות. כתוצאה מכך, הבדלי טמפרטורה גדולים יותר בין הסליל ופיקדונות סיד מים המקיפים יהיו מאופקים מהצינור - לשטוף ולחזור על ההסרה האבנית "ההלם התרמי" שוב. עם זאת, אם הבדל קלט פלט טמפרטורת נוזל קירור הדוד של פחות מ 12 ° C, דרך "הלם תרמי" יהיה לא יעיל - בקנה מידה גדולה מדי הצטברות על הסליל. דורש השימוש בהסרת האבנית כימית, באופן אידיאלי - מומלץ על ידי היצרן של הדגם של הדוד. להשתמש באמצעים מסוימים "בית" ויצירות להסרת אבנית לא ממליץ - קיבולת הדוד יכולה להיות פגומה. סוכני הסרה אבניים כימית במיוחד עבור דודי חימום העקיפים, מדוללים במים - פרופורציות הטמפרטורה ודילול שלה נתון על האריזה אומר טיהור. תערובת גויסה היא שפך לתוך קיבולת הדוד, בתנאי שרמתו היא סליל מחליף חום סגור במלואו. תקופה מונעת על ידי היצרן של חומרי הניקוי כימי, ככלל, זה מ4 עד 8 שעות בהתאם לכמות של הדוד. עם פקיעתו של התוכן של הדוד ניקוי חימום עקיף נמחק לחלוטין, אז זה חייב להיות מלא פעמיים עם מים קרים ומסננים אותו - הסרת אבנית זה נגמרה. rmnt.ru Abdyuzhanov רוסתם