הסכם תחזוקה תמידי - דרך משתלמת לקנות דירה או מוגזם סיכון

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
כפי שאתה יודע, את בעיית הדיור - בעיה מאוד כואבת עבור רוב המשפחות רוסיות. והחיפוש אחר פתרון של סוגיה זו רבים מאוד חלום לקנות בית בתשלומים על פני תקופה ארוכה למדי, ללא ריבית ובמחיר נמוך בהרבה משווי שוק.
חוזה תחזוקה לכל החיים
דניס Ichitovkin. מבקר את סבתא. 2006
זה היה נראה שיש לו חלום כזה אין שום סיכוי להפוך למציאות, אבל חוזה תחזוקה לכל החיים נותן הזדמנות ייחודית, כמובן, אם נחתם על ידי כל הכללים. הקוד האזרחי של חוזה תחזוקת החיים ברוסיה נקרא הסכם בין שני אנשים, שבו הנושא של החוזה הופך להיות מקרקעין - בית או דירה. וכך, בצד אחד מהם הוא אדם נכה בגלל בריאות או גיל (להלן - המעביר) העברות לצד השני, המבצע את רוכש הנדל"ן, אזור מגורים - דירה, בית או חלק מהם. במקום לחיות רוכש נכס השטח מתחייב לספק אספקה ​​לכל החיים המעביר מהותי בסוגו בצורה של דיור, בריאות, תזונה וסיוע במידת צורך. כמובן, כפי שהחומר יכול לפעול על מנת להבטיח את הסכום החודשי של כסף, שממדיה הם משא ומתן בנפרד. אנשים בכל המכונים לעתים קרובות פשוט מילה אחת - "לצפות". במבט הראשון, את החוזה של תחזוקת חיים הוא מאוד מועיל לשני הצדדים - אדם מבוגר מקבל סיוע כספי ופיזי, להימנע מלעסוק הקשישים, נאלץ לעבור לבית אבות ובנוחות לחיות את שנותיהם האחרונות, מוקף בתשומת לב וטיפול. נמען של הנכס עובר לדירה או הבית, שעלותה עולה בהרבה על כל העלויות כרוכות בטיפול באדם מבוגר. נותר בעיה מרכזית - למצוא סב שיסכים להגיע להסכם כזה. מעניין לציין, כי על פי הקודקס האזרחי, המעביר בחוזה של תחזוקת חיים יכול להיות כל אדם נכה שהגיע לגיל הבגרות, בפרט 1, 2 ו 3 קבוצות נכים, ללא קשר לגיל, אבל רוב העסקות מסוג זה הם בדיוק עם קשישים, וזה מובן - הנמען רכוש לא רוצה להיות יותר מדי זמן לחכות חלל מגורים הנחשק. לחפש את קשישים בודדים דרך האינטרנט - תרגיל עקר, אנשים כאלה הם לעתים רחוקות מאוד לפרסם. כמובן, אתה יכול לפנות למתווכים שבמקרה של חוזה של תחזוקת חיים לקחת אחוז מערך השוק של נכס, אבל זה אופציה, הסיכון היקר ביותר של להיות קורבן של הונאה. הדרך הטובה ביותר למצוא גמלאים בודדים המבקשים להגיע להסכם על קצבה במקום מרחב מהחיה - הוא מחפש דרך חברים ומכרים, וכן באמצעות ארגוני גמלאים מודאגים - ותיקי איגודים, מחלקות רווחה וכן הלאה. אבל במקרה הזה, יש סיכון נוסף - בירורים יכולים להעלות חשד בקרב פקידים ואזרח פעיל מדי כהונאה. מתברר כי ללא קשרים אישיים בחיפוש אחר גמלאים המתגוררים לבדה, מוכנים להיות המעביר, קשה מאוד לעשות.
הסכם על קצבה
לאוניד Milovanov. אישה זקנה עם עצים להסקה (לידה סייסואב). 2008
למרות האטרקטיביות של רכישת מקרקעין על ידי חוזה של תחזוקת חיים, ההסכם הוא לעתים קרובות קשור לסיכון עבור שניהם בודדים ועבור המפלגה. וכאן יש שני היבטים עיקריים - סיכונים המשפטיים הקשורים בברירות מחדל וסיום, כמו גם את הגורם האנושי. אחרי הכל, חוזה תחזוקת החיים סיכם בין אנשים שלא היו לעתים קרובות אפילו מכירים קודם לכן מרמז תקשורת הארוכה, לפעמים היומית שלהם. ובכן, אם שכר הדירה החודשית משולם במזומן ויכול אף להישלח בדואר, ואם החוזה מספק לטיפול היומיומי של הקשישים, האדם החולה, לתת לו טיפול רפואי, טיולים לבית המרקחת, קניות, הבישול - קונפליקטים להתעורר במצב כזה קל מאוד ועלול להוביל לכך שאחד הצדדים להמשיך לבצע רק rethinks ההסכם. לכן, החתימה על חוזה לכל חיים עם תחזוקה, לא חושב כי הנדל"ן הוא קל להגיע - לעתים קרובות נאלצו לסגור מערכות יחסים שנמשכים שנים רבות ולוקח הרבה זמן ומאמץ. בהיבט המשפטי, יש לציין כי תפקידיו של הונה על ידי שותפים חסרי מצפון יכולים להיות בשני הכיוונים, ולכן יש צורך לבחון היטב את כל התכונות של הסכם זה ומפורט ככל האפשר לקבוע את החובות של הצדדים. לקשישים זה חיוני כי כריתת החוזה תחזוקה בדיוק לכל החיים של תלות, ולא חוזה מכירה או חוזה שכירות קבועה עם אפשרות לקנות משלם השכרת נכס. אתה לא יכול לבצע את המעשה ודיור, כמו במקרה זה, את כל הזכויות המשפטיות ללכת ישר לנמען, ועלול להיות פנסיונר ברחוב. עדות לפיה דירה הופכת לרכושה מספק סיוע כספי לאדם לאחר מותו של המעביר, יכולה בקלות להיות שונה ללא ידיעתו של הצד השני, כך ששיטה זו של רישומו של ההסכם היא כבר מסוכנת לנמען. ברגע שתמיכת החוזה לכל החיים עם תחזוקה, סגורה בעמידה בכל החקיקה מבטיחה כי מותו של המעביר למקבל הנכס אין כל עניין קנייני בעסקת נדל"ן - לפנות פנסיונר למכור את נכס, החליף או משמש כבטוחה להלוואה. כלומר, הוא סיכם על חוזה לכל חיים עם המעביר תחזוקה אינו סיכון להישאר ללא מרחב מהחיה - סיכון היחיד הוא שהנמען יכול ללכת רע לב את התחייבויותיהם, אך במקרה זה, חוזה תחזוקה לכל החיים עשוי להסתיים על ידי בית המשפט ופרש שוב נשאר לבד עם הדיור שלהם. בנוסף, חשוב למעביר לחוזה היה רשום מחיר שוק של הדירה, כמו גם מוגדר באופן ברור את כל חובותיו של הנמען, כתוכן החודשי עשוי להיות נמוך יותר מאשר בעלי בתים שהיו צפויים.
אכפת פרישה
קארל Briullov. חלום של סבתא ונכדה. 1829
סיכוני רכוש נמען הם בדרך כלל הרבה יותר חזקים והסיכון מתחיל בשלב של חתימה על חוזה של תחזוקת חיים. אם בעתיד זה יהיה הוכיח כי במועד חתימה על המעביר לא היה סמכות משפטית, החוזה ייפסל, וכסף, אף אחד לא חוזר. אז, לפני שתחתום על החוזה, אתה צריך לבקש פנסיונר לספק תעודות המאשרות את יכולתה. כמו כן ראוי לקבוע בזהירות את כל האחריות של הנמען ואת סכום תשלומים. לפעמים מחייב את המעביר לשלם לו באותו זמן חלק מהעלות של נכס, ובמקרה זה את הסיכון של להפוך לקורבן של הונאה עולה פעמים רבות. אם דרושה פנסיונרית באופן מיידי לשלם 30-40% מהעלות של דיור, והשאר - בתשלומים חודשיים, אתה צריך לקחת בחשבון - אם להיכנס להסכם בתנאים כאלה. בנוסף, האחריות של המקבלים יכולה ללכת די רשימה, כגון: מתן טיפול רפואי, כלומר תשלום של טיפול, אשפוז, תרופות הכרחיות - כל זה יכול להוביל לדי סכום משמעותי; מתן הלבשה והנעלה; כל הארוחות; ניקיון הדירה או הבית; תשלום של שירות ותקשורת; ואפילו מתן תוכניות תרבות, כמו ללכת לתיאטרון או לקולנוע. חשוב מכל, אם החוזה של תמיכה לכל חיים יציין את הסכום החודשי המרבי של שכר דירה שאינו זכאי ליעלו אף צד. ועל מנת להגן על המעביר מההייפ, זה שווה את הצבעה ואת הסכום המינימאלי שמתחתיו לא ניתן להשמיט את העלויות של הנמען של הנכס. עליך לזכור על ניואנסים כאלה: חוזה תחזוקה לכל החיים הוא סיכם ומבטיח את זכויותיהם של הצדדים רק אם אושרו על ידי המדינה ולא נוטריון פרטי; אם במהלך נזקי רכוש חוזה או המוות תשיג את זה לא לשחרר את הנמען מתפקידו. כלומר, אם הבית או הדירה מושפעת ברצינות על ידי האש, זה לא להקל על הנמען מחובת תשלום מזונות ולדאוג לפנסיונרים; במקרה של סיום החוזה בבית המשפט, גם אם זה נעשה ביוזמתו של הנמען, לדוגמא, אם המצב הכלכלי שלו השתנה והוא כבר לא יכול לבצע תשלומי סיוע, העלויות שלו לא יפוצו. לפיכך, חוזה תחזוקה לכל החיים יכול להיות דרך מצוינת לקנות בית בתשלומים ובמחיר נמוך למדי, אבל זה צריך לעשות כל דבר אפשרי כדי להבטיח מפני סיכונים אפשריים. בפרט, להגדיר מראש את כל פרטי ההסכם, שיתאימו את שני הצדדים, כמו גם חתימת חובה של הסכם לתקן נוטריון ציבורי. בנוסף, שווה הנמען לשמור את כל הקבלות ותקבולים הקשורים לעלות של טיפול ותחזוקה של אדם מבוגר, שכן זו תהיה ההוכחה הטובה ביותר למילוי התחייבויותיה במקרה של הליכים לסיים את החוזה בבית המשפט. © אנה גריזלי, במיוחד עבור rmnt.ru