זכוכית מוראנו

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
זכוכית מוראנו - חומר מכובד ואפילו פולחן. למה לא פשוט הפיקו אמנים מוכשרים! חרוזים וחרוזים, כוסות ואגרטלים, צלחות וכוסות, ומאוחר יותר - זכוכית המראה ומקושטת בזרי נברשות. כל זה פגע וטכנולוגיה וירטואוזיות, מגוון רחב של צבעים ומוצרי טכניקות לקשט עידון ומרשים.

תמונה

ההיסטוריה של זכוכית מוראנו היא לא כמו סיפור תם על הדיג הלאומי המורכב. במקום זאת, הוא מלא בדרמת תשוקה מעורבת על האגו יצירתי לוחמני, הרצון עיקש לונציאנים בכל מחיר כדי להשיג מונופול בייצור הזכוכית באירופה. ראשון יצירות glassmakers הוונציאנית שלהם הראו לעולם לכמעט לפני אלף שנה. במהלך מאות השנים של ייצור זכוכית עשר הארוכות ונציה חוותה התפתחות מהירה, תהילה ותהום נשייה כהה ופריחת אור חדשה ...

וכל זה התחיל לקירות מוצקים של המנזר הבנדיקטיני שבו נזירים החליטו לפני אלף שנים כדי להפוך את צנצנות זכוכית לליקר המפורסם שלהם. הניסויים שלהם על סודות מועשרים זכוכית להמיס glassmakers הביזנטית בורחת, הובילו למלאכה משגשגת חסרת תקדים. glassmakers מקלטים, ונציה לא איבדה. אדונים ונציאניים מוצרים בשווי משקלו בזהב, והביאו הכנסות רבות לקופת האוצר.
סדנאות היו בתחילה ונציה עצמה, אלא כעיר הייתה הרבה מבני עץ, ואז כל הייצור הקשורים באש, הוא איים ללא הרף על ידי אש. לכן, בסוף המאה שלוש עשרה, החליטה הממשלה להעביר את סדנאות זכוכית על אי נפרד - מוראנו. מאז ייצור זכוכית ונציאנית קשור קשר בל יינתק באי הזה וזכוכית מוראנו בשם.

תמונה

זכוכית ההיסטוריה נפלאה מלאה של דרמה. שליטים ונציאניים אף אחד לא רצה לחלוק את הרווחים והטילו מונופול על הייצור שלה. באירופה, היו סודות ציידים רבים. מאסטרים של מוראנו פיתה למדינות אחרות, מבטיחים שכר גבוה יותר. בוונציה, הגילוי של סוד הייצור שלה היה מוות, אדונים רבים, שהצליחו לעזוב את האי למדינות אחרות, מתו באופן מסתורי על הכביש, לוקחים איתו אל הקבר את הסודות של כלי השיט.
סוף התחרות "הקטלנית" זו הונח מהדורה של הספר "אמנות הזכוכית", המתאר את הטכנולוגיה של הייצור שלה במלואו. עכשיו ובכל רחבי אירופה התאפשרו לייצור מוצרים ב" הסגנון הוונציאני ". היסטוריה נוספת גילתה כי הייצור של ידע מוצרי יופי הייחודי לבדו אינו מספיק. רבים מכירים את ההערות, אבל מוסיקה להלחין רק נבחרה. בפסלים, הכלים וצלחות, אגרטלים וכוסות, תאורה, וכלי שולחן, דוגמאות אלגנטיות של פלסטיק קטן - חרוזים וסיכות, כל כך אהובים על ידי תיירים מכל רחבי העולם מראה בבירור דרך המסורות האמנותיות עתיקי ימים, מושחז על ידי דורות של אומנות, כתב ידו של מחבר בודד.
למה כל כך מוערך זכוכית מוראנו בימי קדם ומוערך בימינו? הייחוד של מוצרים נמצא במצב יוצא דופן ייצור שלהם. טכנולוגיה מודרנית עושה זכוכית בצורה פשוטה כדלקמן: לשפוך את שכבת חול קוורץ המותכת על הפח החלק המראה. את כל התהליך מהתחלה ועד סוף המקום אוטומטי ולוקח בתנאים שנוצרו במיוחד. התוצאה הסופית - חלקה לחלוטין, מוכרת לזכוכית המראה שלנו.

תמונה

זכוכית מוראנו, למרות ההתקדמות טכנולוגית, המיוצר באופן בלעדי על ידי יד. נשימה - כאן הוא רכיב שנותן להם חיים, נותן תחושה של אוורירי וקליל. מאסטר חמוש בצינור ברזל, עץ מכוסה שלישי (לא לשרוף את הידיים שלך) ומצויד בשופר בקצה אחד ובקצה השני - עיבוי בצורת אגס של הזכוכית לסדורה. מחומם בצינור vyduvalnoy סוף האש טבל מסת זכוכית מותכת אשר בקלות שומרת על הצינור, ויצר com חם. מהירות הסרת הצינור מהתנור, האמן מתחיל מייד לנשוף לתוכו מהקצה השני. בתרדמת זכוכית נוצרה עליות חלל חלולות כמו האוויר הוא התפוצץ לתוכו ... בדרך זו, כל פריט מיוצר: כלי זכוכית וחלונות זכוכית גדולים וקטנים. במשך אלפיים שנים של ייצור זכוכית צינור ברזל לא השתנה ולא היה שום שיפור. אולי משום שיצירה כל כך אטרקטיבית, ולכן רגשית של אמני מוראנו בכל נושא - זכר לנשימת אדם חי. מכאן הייחוד ומקורי של פני השטח ואת הצורה של כל אחד ממוצרים, ובנוסף, מגוון עצום של צבעים ודקורציה אמנות זכוכית.

Murantsam הביא תהילה בעיקר טוויסט זכוכית (פיליגרן). זכוכית כאשר לקשט vityu המוצר מלופפת חוטים לבנים דקים של זכוכית אופל. חוט שזור בצורה ספיראלית היה לאין שיעור מגוון מקלעת. מוצרים מומלצים ומילפיורי מוראנו ציוד (אלף פרחים), כאשר צלחות קטנות המתארות את הפרח ססגוני, התמזגו לתוך המשטח החיצוני של הזכוכית. ייצור זכוכית היפה להפליא זה היה לוט בערפל.
לייצור של תחמוצת מתכת בצבע זכוכית צבעונית בשימוש. נותן תחמוצת ברזל ירוקה, טון ירוק או אדום - תחמוצת נחושת. צבע כחול מתקבל על ידי קובלט, גוון אודם נותן תערובת של זהב. זכוכית שקופה ונציאנית, Cristallo המפורסם, מחזה ססגוני קריסטל מרשים של אור וקלות רבה. באמצעות פח תחמוצת מיוצר זכוכית לבנה חלבית אטומה. מגוון גדול של צבעים ודפוסים נוטה זכוכית אגת, בהיקף של מקומות שונים ושכבות בצבעים שונות.

תמונה

בתחילת המאה שבע עשרה ההורים של הסוג Miotti הומצא זכוכית על המשטח המלוטש שנצץ נקודות מבריקים אינספור, בהפקת אין השפעת אור אין דומה לו. זו נודעה בשם זכוכית גולדסטון. זה מתקבל על ידי הוספה למשקל של נחושת הזכוכית, אשר על קירור זכוכית מגובשת. עיצוב ראוי לציון, תכשיטים, אשר נקרא "krakelazh". ולעשות את זה כך: פריט מנופח שבתוכה נשמר בטמפרטורה גבוהה, טבול במים קרים, שממנו את השכבה החיצונית של זכוכית מכוסות בסדקים קטנים. סדקים יישארו על הדפוס המוזר קישוט מוצרי פני השטח.
אגרטלי ענק תוצרת רושם שנעשו בטכניקה של "pulegozo". אם הזכוכית הלוהטת שקועה במים, ולאחר מכן להחזיר אותו מייד לתנור, בועות האוויר שנוצרו בתוכו. נראה כי זכוכית קפוא באורח פלא "לרתיחה".

תמונה

המוצרים הקדומים ביותר ששרדו שייכים לאמצע המאה החמש עשרה. בשלב זה, ביסס את צורות יציבה של כלי זכוכית אמנותית שהפכו סטנדרטי עבור דורות רבים של מאסטרים של קערת מורנו גדולה מרווח ומנה, עומדים על רגליים חזקות; צנצנות דמויות ביצה עם צוואר קצר וידית גבוהה, באלגנטיות מעוגלת; כלי למשקאות דומים כוסות גותי מאוחר; משקפיים, יש לו צורה של משפך חרוטי ברגל נמוכה. כל זה מיוצר במוראנו בכמויות ענק. אובייקטים מזכוכית חסרת צבע שקוף, כמו גם מוצרי זכוכית צבעונית, בדרך כלל מקושטים בפרטים מרותכים-חסרי צבע או בצבע: רוזטות, מסכות, בליטות בצורה של טיפות ובועות; כלי עשו קצוות מעוגלים וגליים. תפקיד לעתים קרובות מוזר ובה בעת קישוטים פונקציונליים וציפור הופיעו זנבות בעלי חיים, רגליים, כנפיים וצדפות ...

בתהילת המאה השישה עשר זכוכית מוראנו הפכה גלובלית אמיתי. בעלי המלאכה בימי הביניים מוצרים השיגו עידון מדהים, לפעמים מבלבל את מסת המשקל והזכוכית שלה פגעה בטוהר ושקיפות. ברוסיה, מוצרי זכוכית מוראנו הופיעו בזמנים טרום Petrine. כלי זכוכית ומראות היו ברוסיה בכבוד גדול.

תמונה

כיום, כמו לפני שנים רבות, באי מוראנו לפתוח מפעלים ובתי מלאכה חדשים. ישנם מפעלים רבים לייצור gizmos מזכרות הזול שלעתים קרובות הביא לנו במסווה של זכוכית מוראנו בלעדית ונמכרים במחירים מטורפים. כדי להימנע מלהפוך לקורבן של הונאה, עליך לדעת שזכוכית בלעדית מיוצרת רק כמה צמחים של האי (Formia, Seguso VIRO, וכו '). כל המאסטרים של מוראנו חתמו ממוספרים ומסופקים עם תעודה. יש מחירים לפריטים אלה ללא הגבלה.
שמש והים הביאו זכוכית ונציאנית מתנה בבהירות, מבריק, גוונים משתנים וייחודיים. היא נושאת אווירת חג תמידית ותמיד רכישה מוזמן לאניני טעם ואספנים. בסעיפי הפנים המודרניים עשויים מקוסמי מוראנו נראה שליחי עת עתיקה, מביא לנו את התעלומה וקסם של פעם.