חומרים לבניית בסיס

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
אבזרים בטון רכיבי בטון בלוקים מבטון
תמונה

אבזרים

אם אתה זקוק לכל מבנה מבטון מזוין, נוטה להשתמש באבזור מוט וחוט ופרופיל תקופתי חלק וחבלים של פלדות פחמן וסגסוגת נמוכה. עיצוב אלה במזג כוח רב יותר מתגלגל חימום וחשוף לעיוות קרה או חמה.

מבנים מבטון מזוין מחוזקים עם חוט, מוטות בודדות, רשתות ומסגרת מרחב (איור 1).

בטון

בטון הוא חומר מרוכב, המתקבל על ידי דפוס וריפוי הנובע מתערובת בטון נבחרה כראוי המספקת את כל המאפיינים הדרושים הקונקרטיים ביותר: חוזק, אטימות, כפור, וכו '

באופן כללי, בטון הוא תערובת של המרכיבים הבאים: קלסר, מים, חומרי מילוי ומוספים מיוחדים. תערובת בטון כדי להתאים את המאפיינים של החומר: יש לי גשר עביד טוב, שיטת איטום מתאימה בשימוש, ובמהלך ההובלה וההתקנה כדי לשמור על אחידות, וכתוצאה מכך הייצור. באופן אידיאלי, את חלקם על פי משקל של תערובת הבטון צריך להיות מלט 8-15%, אגרגטים 80-85%.

כל הבטון, ויש צפיפויות שונות בהתאם לסיווג לקבוצות הבאות:

- בטון Extra-כבד, שבו הצפיפות של יותר מ 2500 kg/m3. בטון אלה נעשים על הבסיס של חומרי מילוי נוספים כבדים, כגון barite, מגנטיט, גרוטאות ברזל ומשמש לבנייה של מבנים מגן של עיצוב מיוחד;
- צפיפות בטון כבדה 2200-2500 kg/m3. נעשה על הבסיס של חול חצץ אבן,, מרוסק של סלעים מוצקים ומשמשים לבנייה של מבני עומס;
- בטון קל עם צפיפות 1800 - 2200 kg/m3. בעיקרון, בטון אלה משמשים במבני עומס;
- בטון קל, צפיפות של 500-1800 kg/m3. בתורו, בטון אלה נחלקים ל:
- 1 בטון קל עם אגרגטים נקבוביים של טבעי ומלאכותי;
- 2 בטון תאי (בטון מוגזים ובטון קצף), הכולל בסיס החריף, מים, מרכיב צורניים עדין וממיר;
- 3 בטון נקבובית או bespeschanye גדול המבוסס על צבירה גסה או נקבובית צפופה ללא השימוש במצטבר קנס;
- בטון במיוחד קל משקל, במשקל של לא יותר מ -500 kg/m3. בדרך כלל הם מבוססים על חומרי מילוי סלולריים ונקבוביים. בדרך כלל משמש לבידוד.

רכיבי בטון

מלט א. מארק בטון תלוי בכיתת העיצוב של כוח דחיסת בטון.

מלט מותג מוגדר כדלקמן:

M150 כיתה בטון - MZOO מלט המותג
הכיתה בטון M200 - MZOO מלט M400 המותג
מלט M400 מותג - הכיתה בטון M250
הפוך MZOO בטון - מלט מותג M400 M500
מלט M400 M500 מותג - הכיתה בטון M350
מלט M500 M600 מותג - הכיתה בטון M400
מלט M550 M600 מותג - הכיתה בטון M450
מלט M600 מותג - הכיתה בטון M500
כיתה בטון ומעל M600 - מלט M600 מותג

במקרה של בטון מעל התיוג המומלץ לסוג מסוים של בטון, מאוד לדלל את החומר פעיל שטח מפעל מלט. זה ימנע הצפות עלות של מלט באיכות גבוהה.

חול ב 'פילר בסדר. כקנס מצטבר מתאים. אבל, יש צורך לקחת בחשבון את העובדה שחלקיקים קטנים, כגון אבק, חימר, סחף, ביקוש גדל צריכת מים תערובת בטון ומלט נוסף. לפיכך, לפני שמוסיף את החול, הוא חייב להיות ניקה של זיהומים על ידי שטיפה.

ב 'פילר קרוב. כהמצרפי גסות לחצצו שימוש בטון, אבן כתוש, גודל גרגר 5-70 מ"מ אשר. אם הבטון מיועד למבנים די מסיביים, גודל גרגר וחצץ יכולים להגיע 150 מ"מ.
כל צבירה, גדול וקטנים כ, יש לבדוק את הימצאותם של אטומים רדיואקטיביים.

ג מים. מים המשמש לערבוב בטון והשקית בטון יש לנקות של מזהמים שיכולים להפחית את ההגדרה והתקשות של תוסף קלסר. למטרות אלה, עדיף להשתמש במים ברז או במי שתייה ממאגרים טבעיים. PH-pH של רכיב המים צריך להיות לא פחות מ 4. מים חייבים לכלול מלחים בהרכב הוא לא יותר מ 5000 מ"ג / ליטר (פחות מ 2700 גופרה מ"ג / ליטר). אתה צריך להימנע משימוש בביצות, מי שפכים ביתיים ותעשייתיים, או לנקות אותו ביסודיות.

כדי להכין את תערובת הבטון בבית, אנו ממליצים על החומרים הבאים והפרופורציות שלהם מלט - חול חלק 1 - 2 חלקים, כתושים - מים 2 חלקים - 0.7 חלקים.

להיות מודע לכך שעל מנת להימנע מעוד הצרור שלה, תערובת הבטון לא צריכה להיות ניידת מדי.

אחד החסרונות של בטון, כמו גם, וכל חומר אחר אבן - חוזק המתיחה הנמוך שלה. זה כ 10-15 פעמים נמוך יותר מאשר חוזק הלחיצה של בטון. בבטון מזוין לא חסר כגון מתח מתיחה נופל בעיקר על השסתום. מקדמי הקרבה של התפשטות תרמית ולספק בטון עבודת צוות ההדבקה חזק ומוטות פלדה במבנה בטון בכללותה.

זו הסיבה שמבני בטון בטון וחיזקו נמצאים בשימוש נרחב בבנייה מודרנית.

בלוקים מבטון

משמש בדרך כלל להקמת יסודות רצועה טרומיות. איור 2 ו -3 להראות את הממדים של אבני בניין ורפידות קרן.

תמונה

על מנת להקטין את הצריכה של בטון ולמזער את המשקל של ההרכבה, בלוקים המשמשים לבנייה של קירות המרתף עשויים עם חללים חלולים חיתוך צולב צרים. הרוחב של חללים מסוג זה יהיה פחות מ 40 מ"מ. או יכולות להיות סגורות צלחות חלולות עם חללים גדולים.

תמונה

בקרקעות שרוויות בלחות, בלוקים עם חללים לא ניתן להשתמש מאז החללים יכולים לאחסן מים, אשר במהלך ההקפאה יכולה להרוס את הקיר בלוקים מבטון.