חומרי מלט

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
materalov מחייב מטרה - עניבה לכל מונוליטי כל הרכיבים של מוצרים או עיצוב עתיד. ישנם שני סוגים של קלסרים - להקשיח רק באוויר - אוויר וחומרים, את המאפיינים של אשר, אחרי מים הגדרה ראשוניים לא יכולים להיות מושפעים לרעה, ובמקרים מסוימים יש אפילו השפעה חיובית - gidavlicheskie. על ידי מיזוג מתייחס חימר, גבס ומיזוג סיד. על ידי הידראולי - סיד ומלט הידראולי.טיט

קליי - מגוון רך, קנס של סלעים. דילול עם צורות מים המוני פלסטיק חשוף בקלות לכל עיצוב. במהלך ירי sinters החימר מתקשה והופך לגוף kamnevidoe ובטמפרטורות ירי גבוהות יותר כדי להשיג להמיס ויכול זגוגי מדינה.
בהתאם לחימר הזיהומים לוקח צבע בצבע שונה. סוג המשאב היקר ביותר של חימר - החימר לבן - קאולין.
יש קליי היכולת לספוג מים עד לגבול מסוים, שאחריו זה כבר לא בעמדה לספוג או לעבור את עצמו. מאפיין זה משמש ליצירת שכבות איטום חימר bulked.
בהתאם ליציבות הטמפרטורה של חימר טיט lekgoplavkie, עקשן ועקשן מבודדים. טמפרטורת ההתכה שלהם, בהתאמה, 1380, 1550 ומעל 1550 מעלות. קאולין הטהור נמס בטמפרטורה מעל 1750 מעלות. טיט עקשן המשמש כחומר גלם לייצור חומרים עקשן.

ליים

סיד מתקבל על ידי calcining הגיר בטמפרטורות גבוהות יותר. כך מתקבל נקראת סיד סיד סיד בשביל להיות במגע עם מים הוא פליטה דו תחמוצת הפחמן פעילה. תהליך זה נקרא "מרווה". עבור רוב היישומים זה סיד חייב להיות "כבוי". סיד נפרע הופך לבצק שניתן לאחסן במשך שנים רבות. ממאפייני אחסון לטווח הארוך של סיד עשוי אפילו להשתפר.
לממרח סיד פתרון קלסר המעורבב עם חול. פתרון זה משמש בהנחת יסודות לתנורים, ארובות עד 4-5 מ 'והוא משמש לסיוד קירות בתים ותנורים.

מלט

מלט - קלסר הנפוץ ביותר, מאפשר קבלת מוצרים ועיצובים העמידות הגבוהה ביותר. מלט - התוצאה של מוצרי sintering טחינה דקים של סוג אחד של חימר - חוואר או תערובת של אבן גיר וחרסית. Sintering התהליך מתבצע בתנורים מיוחדים. כאשר טחינת מוצרים היוצר על sintering גבס תוסף מינון, סיגים, חול ורכיבים אחרים, המאפשר לקבל מלט עם מגוון רחב של תכונות.
בהתאם לחומרי הגלם ותוספים הציגו מכתיר פורטלנד נחלקים ולסיגים. בין bystrotverdeyushchie potrlandtsementov מבודד וצמנט פורטלנד עם תוספי מינרלים.
מבני בטון שמשתמשים באחד או סימן האחר של מלט יכולים לרכוש מאפיינים ייחודיים. קודם כל זה הוא בטון עמיד מאוד, למשל, מסלולי שדה תעופה ואתרי שיגור רקטות, כפור, חום ומותג סובלני מלח.
כדי לציין את תכונות חוזק המרביות של רעיון מותג מלט בשימוש. מותג 400 מציין כי המעבדה המפעל בבדיקות ניסוי של קוביית בטון קשוח עם קצה למחוץ 100 מ"מ על העיתונות שנגרמה לו עומס של לא פחות מ 400 kg/cm2. הציונים הנפוצים ביותר הם 350-500. הופק אותו מותג של מלט ל600 דקות, ואפילו סימן 700.
כל מכתיר הם מספיק זמן ריפוי מהיר. התחל ריפוי - הגדרה - שקרים בטווח של 40-50 דקות, וסופו של דבר ריפוי 10-12 שעות.

גבס

הגבס שהושג על ידי calcining הרוק - הגבס ויתכלה טחינה שלאחר מכן. מלט גבס נחותים באופן משמעותי במוצרים של כוח שהושגו על ידי השימוש בו כמו בקלסר, כמו גם נחותה ממנו בhygroscopicity - היכולת לעמוד בפני חדירת הרטיבות לתוך מבנה הגוף. לכן, גבס משמש בבניית פתרונות ועובדים בבית. גבס הוא כיתה-מוקדם (בסוף ההגדרה פחות מ -15 דקות) וכיתה ב '- בדרך כלל (הסט אחרון - 30 דקות).
גבס הוא הבסיס של פתרונות לאיטום סדקים קטנים ואי סדרים משטחי בטון של קירות ותקרות, כמו גם תנורי טיח.