חיווט: סמוי וגלוי

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
חיווט מוסתר

רוב הבתים הפרטיים ודירות כמעט בכל חיווט מוסתר. בעת התקנת חיווט נסתר בקירות גבס ותקרות אגרוף תלמים רדודים, שנערמים בחוטי החשמל. לאחר השלמת חריצי החיווט המוטבעים בבהט מרגמה או לדיס. אם התקנת חיווט נסתרת הוא עשה בבית חדש שנבנה, את הצורך בחבטות תלמים נעלם. ראשון החיווט, חוטים מהודקים במסמרים שהוחדרו לתוך המרגמה בין הלבנים או primazyvaniem בהט אותם אל הקיר בכמה מקומות, ולאחר מכן עשה טיח קירות ותקרה והחוטים נמצאים תחת הטיח.באזורים של החוטים מותקנים תיבות חיבורים שבו כל שכבת חוטים נסתרים. יש להתקין תיבות צומת במשטח של הקיר, סומק עם זה. נסגר תיבות מסיבות ביטחוניות וכיסויים פלסטיים אסתטיים. להתקנה של שקעים ומתגים להשתמש באותה התיבה לצומת. הם עשויים מפלדה או מפלסטיק. שקעים ומתגים המשמשים בהרכבה מבוצעת גם לחיווט נסתר. לאחר התקנה, הם כמעט אינם בולטים מעל פני השטח של הקירות.

להתקנת סומק משתמש נחושת וחוט אלומיניום בנחושת PVC מבודד - סעיף 1 מ"מ 2, אלומיניום - לא פחות מ 2.5 מ"מ 2. הרכבת סומק הדירות מתבצעת בערוצים, שנעשתה מראש על קירות ותקרות בטון. לכן, המתגורר בדירות צריכים להיות זהירים מאוד בעת מעבר חיווט חשמלי שונה והחלפה של מתגים ושקעים. להחליף או אפילו לגדול חשמלי ששברת בטעות כמה צריך להפיל את אריח, ייתכן שהנחת לאחרונה, אחרת עד לצומת של חוטים אתה לא מקבל.

חיווט פתוח

חיווט פתוח נעשה על פני השטח של קירות ותקרות. להתקנה שלה באמצעות נחושת או חוט אלומיניום עם בידוד גומי, מצופה PVC. ניתן גם להגיש בקשה להתקנה של חוטי נחושת ואלומיניום עם בידוד PVC של אחד, אבל רק אם עילת הפרדת התיל שמפרידה בין אחד מחוטי המנצח האחרים. חוטי חשמל חשופים חיווט קבוע על הקירות והתקרה עם גלגלים עשויים מחומר בידוד - פורצלן. לכל סרט ציר חור, אשר עובר דרך תפס אבטחת המסמר לובש חוטים אותו לקיר.

הסעיף הקטן ביותר של התיל המשמש למשטח הרכבה: הנחושת - 1 המ"מ 2, האלומיניום - 2.5 המ"מ 2. חוטים בעת התקנת סעיף אופקי חיווט על הקירות הודבקו במקביל לקווי חיתוך של הקירות ותקרה במרחק של לא פחות מ 100 מ"מ ולא יותר מ -200 מ"מ מהתקרה או הגג. החלק האנכי של החיווט (ירידות,) שבוצע בניצב לתקרת המטוס. סביב דלתות וחלונות תיל הונחו במרחק של 100 מ"מ מהקצה של הדלת או חלון מסגרת. רולים לתיקון חוטים נמצאים במרחק של 50 סנטימטר אחד מהשני.

מתגים ושקעים עם חיווט פתוח אינם מחוברים ישירות למשטח של הקיר, וציפוי בידוד מיוחד עשויים מעץ היבש וקרא מארזים. Podrozetnik מחובר לבורג הארוך הקיר, אבל אליו כבר עם שני ברגים קטנים דפקו את המתג או שקע. סמי מתגים ושקעים לחיווט פתוח שונים מאלה המיועדים לחיווט ומראה ובדרך של תיקון על הקיר מוסתרת, שכן, בשל הפרטים של ההתקנה אינם בקיר, ועל פני השטח שלו. בקומת המרתף של הבית בשל תנאים מסוכנים (רטיבות, רצפות וקירות מוליך), לא ניתן להגדיר את המתג, הוא מוגדר על קיר המטבח. חיווט עכשיו פתוח בבתים הוא נדיר, אבל זה תלוי איפה. הבית עם חיווט אחר קירות עץ פשוט לא יכול לעשות.