חכם כרם. כיצד צמח ענבים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
גננים רבים בטוחים כי גידול ענבים - ". יבחר" משימה די קשה, במחיר סביר ממשיך להכחיש אותה הדעה שגויה לחלוטין. במאמר "חכם כרם. השתרשות בלי בעיות "למדנו איך לקחת ייחורים מהעונה אחת כדי לקבל שתיל של שנה אחת גדול. מאמר זה יהיה לדבר כמו השתיל הזה ניטע בצורה נכונה, כי ב7-8 השנים הבאות לא תהיה לי בעיה עם כוחו של בוש ושלה ויוצרים. בשלב זה, להבין מה katarovka איך לשמור על אדמה בכרם, ומה שצמחים יכול ומה לא יכול להיות נטוע בסמוך לגפן.
נחיתה על Karasev תעלות גלקינה מהו katarovka ומדוע הוא נחוץ (או לא צריך) איך לשמור על האדמה בכרם ענבי שכנים שימושיים ומזיקים
חכם כרם. כיצד צמח ענבים אז אתה מושרש גזרי ומרגיש נפלא. סתיו, יכול להיות נטוע סייחי בני השנה הבאות למקום קבע, וזה חייב להיעשות על מנת להשקות ולהאכיל את המוט היה צריך להיות שתיים או שלוש פעמים במהלך הקיץ. כורמים מנוסים מאמינים שניתן ליצור כרם יציב וחזק רק דרך הארגון של בורות שתוכננו במיוחד נחיתה או תעלות, המצויד בהשקיה עמוקה וניקוז טוב. איך עשה את זה בצורה נכונה?

נחיתה על Karasev

שיטה זו מאומתת על ידי ניסיון רב ומספקת התפתחות טובה של השיח עם כל שיטה של ​​יצירה. חשוב להתבונן בשני כללים בסיסיים, בהיקף של העובדה כי, ראשית, השורשים לא צריכים לקבור יותר מ -40 סנטימטרים - זה יתרום להתחממות בזמן ולהאט את הצמיחה של השיח. שנית, צריכים להיות שורשי היצע גדול של לחות, אשר יכול להיות מושגת רק בעומקים גדולים. זה היה נראה סכסוך יכול להימנע אם לצייד את בור הנחיתה כמו שצריך. עומק בורות כזה צריך להיות 70 סנטימטר, רוחב - 40cm, אורך - 80cm, זה צריך להיות משך בכיוון מדרום לצפון. אדמה שנחפרה נערמה במקום מסוים, שבו הוא מעורבב עם חול וחומוס (חול - דלי אחד של חומוס - שתיים). ואז לעשות ניקוז: תחתית הבור לשפוך אפר חפירה על אשר הניח שכבה של חצץ, אבנים מרוסקות או עובי חימר מורחב של 10 סנטימטר (זה יהיה בערך 3.5 דליים). חכם כרם. כיצד צמח ענבים בצד הדרומי של הבור לחצץ שנדבק חתיכת הצינור בקוטר של 10-15 סנטימטר - יתאים לכל (פלסטיק, אזבסט צמנט). אורך חייב להיות כזה כי זה עלה ב 7-10 סנטימטר מעל פני הקרקע. אחרי זה, חצץ מוערם מקלות, לוחות שונים, לניקוז אדמתנו לא שחה מלכתחילה. חכם כרם. כיצד צמח ענבים בהמשך לשכבת הבור נרדם מעורבב עם חול ו20cm גובה אדמת החומוס ו10-15 סנטימטר מצפון לצינור להפוך תלולית קטנה, לשים על זה מיישר טוב שתיל עם שורשים ואדמה בור להירדם לחלוטין. שתילים בשתילה צריכים להיות מוטים מהצינור למרכז הבור - זה יספק אותו עם התחממות טובה. כאשר שתילת שני ניצנים נמוכים בהחלט העמיקו לתוך הקרקע, על פני השטח נותרים אחד או שניים, תלוי על הגפנים העתיד להרכיב הצפויות. פרטים נוספים על אופן שאנחנו מדברים ויוצרים במאמרים הבאים. חכם כרם. כיצד צמח ענבים אז שיח ניטע בשנה הראשונה לא צריך לדשן, אתה רק צריך מים, שכל שבוע עד אמצע הקיץ שופך לתוך הצינור 1-2 דליים של מים, תלוי בתנאי מזג אוויר. לאחר ההשקיה צינור בקלות עם לא מתאדה מים והצריכה שלה הוא הרבה פחות. השנה שלאחר מכן, באותו אופן שניתן תהיה להעביר את השורשים של דשנים אורגניים והאכלה שונות אחרת. צינור נדרש לכסות את החלק העליון בלבנים או בפחיות, זה יהיה להגן עליו מפני זיהום ובליעה של כל יצורי החיים, כגון צפרדעים או קרפדות. בשנים שלאחר מכן, התקלח ו" להאכיל "שיח כל כך נטוע הכרחי בדרך הרגילה, שנשקול ביתר פירוט במאמרים בעתיד.

תעלות גלקינה

יצירת להסלים, להגביר ולהגדיל את מספר השיחים למסוק תארגן עומק תעלה מיוחד של 70 סנטימטר, רוחב של 30-40 סנטימטר, אורך יכול להיות שרירותי. בחלק התחתון של התעלה מלאה וניקוז (חצץ, טיט, חצץ) בעובי של 10 סנטימטר, והצינורות מוכנסים כל ארבעה מטרים. כדי לנקז לא שחו, הניח עליו או לוחות צפחה, ראש כל "עיצוב" זה מתמלא האדמה מעורבבת עם חול וחומוס מבוסס 4:02:01 (אדמה, חומוס, חול, בהתאמה). חכם כרם. כיצד צמח ענבים גפנים נטועים בבורות משותפת משני צידי התעלה במרחק של מטר וחצי. השפעה במקרה זה היא אפילו טובה יותר, שכן התעלה היא קיבולת ענקית עם סביבה משופרת משותפת לשורשים. השורשים של שתילים צעירים מוצאים מהר מאוד את דרכם אל תוך התעלה, ויש מפותחים היטב, ובכך להגדיל את כוחו של בוש, ומכאן את כמות היבול גם מעלה. השקיית כרם פשוט - תקוע הצינור לתוך הצינור, והמים זורמים אל תוך הלילה, כמות ההשקיה הנדרשת לכל הקיץ הוא מ 2 עד 4, תלוי במזג האוויר. חכם כרם. כיצד צמח ענבים יש לציין שאם אתה משוחרר הקרקע הפורה האזור, הניקוז יכול להיות מיותר או יכול להיות תעלה בור ומילאה חומוס התבגר היטב.

מהו katarovka ומדוע הוא נחוץ (או לא צריך)

תחת katarovkoy להיות מובן הסרת פני השטח (rosyanyh) שורשים של הגפן, שהם אספנים של טל. בואו לראות אם הוצאות katarovku בכרם שלך, לגלות יתרונות והחסרונות שלה. כורמים מנוסים הסירו את השורשים של השיקולים הבאים פני השטח: עבורם לעתים קרובות נצמד כנימות הפילוקסרה; הם תמיד נפגעו מבצורת; אם בסוף הקיץ, לאחר שמזג האוויר יבש מגדיל באופן דרמטי לחות, שורשי משטח לאסוף במהירות לחות, מה שמוביל לפיצוח משמעותי של פירות יער. חכם כרם. כיצד צמח ענבים עם זאת, מומחים מאמינים כי החזקת katarovki - לא תמיד טוב לענבים: ראשית, שורשי rosyanyh הסרת - זה תמיד הוא פצע ומתח למפעל, לאחר הניתוק של שורשי פני השטח, חלק יורה עשוי poniknut לנגד עינינו, כפי שהם אכלו מהם. בנוסף, אם יש katarovki החזקת מזג האוויר הקריר הגולמי יכול לקדם את מחלה מסוכנת כגון כמו ענבי סרטן. פרטים נוספים על רפואת הענבים יידונו במאמרים בעתיד. שנית, באזורים עם שורשי משטח הידוק קרקע כבדה ענבים הם פשוט הכרחיים, במיוחד באזורים עם הרמות גבוהה של מי תהום. כאשר מים בקרקע עולה גבוהות מדי, שורשים עמוקים סובלים ממחסור בחמצן, והוא שורד גפן בשל שטח שורשים המשמשים כחיץ, איזון קפיצות מים בקרקע. ולשורשי פני השטח לא הולכים לאיבוד לחות במזג האוויר יבש, האדמה מתחת לשיחים צריכה קש. מאלץ גם חוסך מים ומשפר את מבנה קרקע ושיפור פוריות. למידע נוסף על זה, עיין במאמר "חקלאות אורגנית. מספיק כדי להשמיד את כדור הארץ כפי שחופר ולנכש ". ארץ zamulchirovat מושכת לחות מהאוויר ותורמת לאובדנה בצורה של טל, החליקה בהתאמה קופצת לחות וrosyanye שורשים אינם סובלים עוד יותר עם גשמים בשפע לא נצפה פיצוח של פירות יער.

איך לשמור על האדמה בכרם

מהאמור לעיל ניתן להסיק כמה מסקנות לגבי התוכן של הקרקע מתחת לגפנים. קודם כל, אנחנו מארגנים בורות "חכמה" או תעלות להשקיה ותזונה אופטימליות. לאחר מכן חיפוי הקרקע מתחת לשיחים כל, זמינה בחומרים אורגניים יד (קש, נסורת, קליפה, חציר, דשא קצוץ). מעבר יכול zagazonit או לארגן מיטות יש לגידול ירקות שונים. על מה אתה יכול ומה לא יכול להיות נטוע בסמוך לענבים, נדבר קצת יותר מאוחר. בכל מקרה, ממאלץ דשא הוא הטוב ביותר כדי להפריד את הגבול מכל דבר (לוחות, לבנים, צפחה). אם זה לא נעשה, את הסדר בכרם שלך לעולם לא - מאלץ יהיה לישון במעבר, ועשבים תחת הגפנים לטפס. חכם כרם. כיצד צמח ענבים אם עשבים בין השורות לכסח פעמיים בחודש, הם נעלמים במהירות, הוחלפו על ידי עשבי אחו שלכסח זה לא משהו שהוא לא מפחד, ואפילו טוב יותר לאחר שיגדל, והתוצאה הוא שאתה מקבל בין דשא נפלא ענבים. אם תחליט לארגן מיטה של ​​מעברים ירקות, הוא גם טוב יותר לגבול גדר וגדל במקצת. למידע נוסף על זה, עיין במאמר "חקלאות אורגנית. איך להניח מיטות חכמות ". עם זאת, ניתן לגדל לא כל הירקות ליד הגפן.

ענבי שכנים שימושיים ומזיקים

Allelopathy - המדע של צמחים, לומד את ההשפעה שלהם אחד על השני בתהליך של צמיחה משותפת. דברנו על זה במאמר "חקלאות אורגנית. שתילה אינטנסיבית ". לגבי ענבי ניסויים מדעיים נרחבים בנושא זה החל מגדל היין אוסטרי לנץ מוזר המפורסם בשנתי הארבעים של המאה שעברה. גם אז, הוא הבחין כי עשבים שונים משפיעים באופן שונה גפן. לדוגמא, בארנק של הרועה ועזרה כוכבית לפתח את השיחים, ותארה, tansy, לענה - להחליש את הענבים. אנא מוזר קשור שיחי דיכוי שהעשבים לוקחים משם לחות ותזונה, אבל אז שם לב שגם עשבים שוטים בודדים להשפיע על המצב של הענבים מאוד. הוא שם לב שהשכנים המזיקים נחלשו שיחים קופאים בחורף עם שורשים, תוך השעם הקר שקית, הקטניות או דגנים של הרועה מגודל גפנים נורמלית. ניתן לומר את אותו הדבר על גידול ענבים לצד מגוון רחב של ירקות. לדוגמא, שבו הולך וגדל סויה, יורה נמתח לאורכו של 1.2 מטרים, וwinterkill לא היה יותר מ -3%, ואם הענבים הנטועים בסמוך לתפוחי האדמה, לאורכו של יורה לא היה יותר ממחצית, וקופא על 22% מהשיחים. לכן, מוזר בילה כמות גדולה של ניסויים ונבדקו 174 צמחים מתורבתים ופראיים. המסקנה הייתה ברורה - תרבויות מסוימות לעודד את הצמיחה של ענבים ולהגדיל את התנגדותה לקור ומחלות, ואילו אחרים לעכב את הגפן. יש לציין גם שהשיחים גדלים על קרקע נקייה, לא תמיד היו מתקדמים יותר מאלה שבם גדלו שימושיים לצמחי ענבים. חכם כרם. כיצד צמח ענבים על ידי צמחים שימושיים, לעתים קרובות גדלו בגנים, כולל: שמיר, מלפפון, חומעה, אפונה, בצל, צנון, כרוב סלק כל ציונים, התותים, מלון. פרחים הם שימושיים ביותר עבור אסתרים ענבים, זכריני, שלהבית, רקפת. לא צריך להיות נטוע בסמוך לצמחי הענבים כגון פטרוזיליה, חצילים, פלפלים מסוגים שונים, תפוחי אדמה, חמניות, עגבניות, סוגים שונים של חסה, תירס, פרחים - זלזלת, ציפורני חתול (קלנדולה), knapweed, חבלבל שדה. ארגון כרם, צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת לכך וענבים שניטעו ליד רק את הגידולים שיתרמו לצמיחה טובה יותר שלה ופיתוח. אז, עכשיו אנחנו יודעים איך לבחור את גבעול כיתה או שתל המתאים ביותר, אהבנו הגפן, לחתוך אותו בשכן דאצ'ה. בדקנו בסנה הצעיר שניטע בצורה נכונה על מנת להבטיח מזון והלחות שלו במשך זמן רב. עכשיו אנחנו יכולים לבחור את דרך התוכן של אדמה מתחת לשיחים, ואנחנו יודעים מה צמחים לא יכולים, ומה שאתה צריך להיות נטוע בסמוך לגפן. יצוין, כי נטיעת ענבים, זה לא הכרחי כדי לארגן לאתר במיוחד שהוקצה זה, אתה יכול פשוט לשמור את השיח בביתן בחצר - אבל זה שאלות הנוגעות באופן ישיר ויוצר. במאמר הבא נבחן בשלב זה קשה ביותר עבור רוב הגננים מובטחים. המשך יבוא ... rmnt.ru Turishcheva אולגה