חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
קשה להדגיש יתר על מידה את היתרונות ואת הטעם של ירקות כגון פלפלים. ירקות זה עושר של ויטמינים חשובים לבריאות ומינרלים, כוללים ויטמינים A, C ו-E השימוש במזון מבושל פלפל מחזק את ההגנה של הגוף ויש לו השפעה חיובית על כל האיברים והמערכות בגוף האדם. עם זאת, כדי לגדל יבול הגון, אתה חייב לעשות קצת מאמץ - אם לא אכפת כראוי יבול ירקות זה יכול להיות חולה, ואין לה כל מזיקים קטנים.
מכונות טכניקות בסיסיות מחלות של פלפל להפר שביתה כימשון ריקבון לבן ריקבון ורטקס מחלות ויראליות של פלפל מזיקי פלפל כנימות ואקריות עכביש Wireworms Medvedka
חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות במאמר הקודם בסדרה זו חקלאות ", אורגנית. הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים, "דיברנו על איך, ללא חומרי הדברה מזיקות כדי להגן על צמחי ירקות ממחלות ומזיקים. ובמאמרים "מחלות ומזיקים של מלפפון" ו" איך לגדל יבול שופע של כרוב בריאים ללא כימיקלים "כיסו את השיטות ביולוגיות הבסיסיות של מזיקי שליטה במחלה וחרקים שתוקפים את מלפפונים וכרוב. היום בואו נדבר על איך להגיע פלפל יבול עשיר וידידותי לסביבה. פלפל - מכרז המפעל וthermophilic, זה הוא ביתם של מרכז אמריקה. זה היה משם הוא הובא לאירופה על ידי המלחים של קולומבוס. לאחר גילוי אמריקה, גידולי הירק הזה גדלו בספרד, פורטוגל ובולגריה, שממנו היא באה לגנים שלנו - זנים שונים לא פלא של פלפלים מתוקים שאנו מכנים פעמון. באזורים הטרופיים של דרום אמריקה, צמח זה עדיין נמצא בטבע על ידי הטבע, והוא שיח רב שנתי. ברוסיה ובחבר עמי פלפל טיפח כיבול שנתי גדל שניהם במערכת סגורה ובשטח פתוח.

מכונות טכניקות בסיסיות

מיטות עם פלפל הכרחי שמוארות היטב ואזורים מחוממים, מוגנים מפני רוחות קרות. המבנה המתאים ביותר לאדמות יבול זה טיט אור או אדמת חולית. הפלפל הוא מאוד רגיש להשקיה. ייבוש של הקרקע הוא בלתי מתקבל על הדעת, אבל לחות מוגזמת מובילה לחוסר חמצן, שממנו מאט את תהליך הבשלה. כאשר רכס לחות עודף להכהות, ואומר על חוסרה של עלים והשחלות קמלים. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות חייב הטמפרטורה המתאימה ביותר עבור פלפלים גדל הן אינדיקטורים של 20-25 מעלות, עם ירידה ניכר במיטות שלה מכסה בנייר כסף או agrovoloknom קל. הקפאה לתרבות זו הרה אסון. היווצרות נכונה ממלאת תפקיד חשוב ליבול טוב. הפרודוקטיביות כדי להמריץ את הצמיחה ולהגדיל הוסרה ניצן ראשון. חיתוך laterals, פריירים ועלים נמוכים מסייע להפחית את העומס על הגזע הראשי, אשר תורם להתפתחות של השיח. יכולים להיווצר זנים גבוהים בשניים או שלושה נובע מקורם laterals שאינם מסתיים, ולצבוט יורן אחרי הגיליון השני והשלישי. חשוב לציין, הזנים השונים של פלפלים מואבקים אחד את השני. לכן, אם אתה מחליט לשים על מגרש של צמחים ממינים שונים, יש צורך להתבונן על מרחק מספיק בין המיטות (טוב יותר לעשות אותם בחלקים שונים של גן הירק), לא כדי להשיג תוצאה של כיתה "מרה בולגרית". חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות אכילה בררנית פלפל. עלים ושורש האכלה צריכה להתחיל שבועיים לאחר ההשתלה לתוך האדמה. דשן אורגני בסיסי לפלפל נחשב אפר עץ והעירוי של mullein או זבל עוף. כדי להכין את צורך למלא את קיבולת על ידי זבל שליש ומכסים במים, מכסים במכסה או פוליאתילן (באופן רופף). תערובת זו התעקשה במשך שבועות, תוך ערבוב טוב. כדי להאכיל את עירוי פלפל 0.5 ליטר בדילול מלא בדלי מים ושופך כל שיח במרווחים של 1.5-2 שבועות. אפר עץ משמש עבור מיטות האבקה. היא פיזרה ישירות על הצמחים, את הטוב ביותר באת הטל. זה לא רק מגרה את הצמיחה, אבל גם הוא במניעה של מחלות מסוימות, ההגנה מפני מזיקים רבים.

מחלות של פלפל

כמו צמחים המתורבתים ביותר, פטריות פלפל לפעמים מושפע, זיהומים חיידקיים או נגיפיים המתרחשים בעיקר בנמוך תחת תנאי גידול אופטימליים, אשר לעתים קרובות אינו תלוי בגנן - קביעות לא מזמן פמפרס עשו מזג אוויר. לטיפול בזמן והמוצלח והמניעה צריכה לדעת את הסימנים ומאפיינים של מחלות מסוכנות, שהעיקריים בם הם: רגל שחורה, Blight, ריקבון לבן, קודקוד ריקבון, כמו גם מחלות ממקור ויראלי (פסיפס, פס, נמק פרי פנימי).

להפר שביתה

מחלה פטרייתית מסוכנת המשפיעה על שתילים וצמחים צעירים. עלול להתרחש בחממות ובחוץ באביב. המחלה באה לידי הביטוי בצורה של צווארון שורש השחמה עם התכווצות אופיינית, לפעמים אתה עשוי להבחין בפטינה אפורה. עם ההתקדמות של פטריית המחלה מדביקה את השורשים, הצמח קמל ומת. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות אחד הגורמים העיקריים של להפר שביתה היא לחות גבוהה, ולכן המניעה היא הכרחית כדי למנוע את שתילי יבול הצפופים ותנודות חדות בטמפרטורה, מיטות מים מומלצים מים חמים (20 מעלות). כדי למנוע את המחלה בחממות וחממות צריכה כדי להבטיח אוורור טוב, ואת האדמה לפני שתילת זרעים לחטא עם תמיסה של אשלגן permanganate בשיעור של 5 גרם לכל 10 ליטרים.

כימשון

מחלה זו נגרמת על ידי חיידקים התוקפים את העלים והפירות. בא לידי ביטוי בצורה של נקודות קטנות שחורות עם מסגרת צהובה, שתגדלנה סופו של דבר לגודל של 1-2 מ"מ בקוטר. פטוטרות וגבעולים גם כתמים שחורים, אבל יש לי צורה מאורכת. אם Blight כבר צץ במהלך פרי, הפרי מכוסה בגבול מימי נקודות כהות, שיגדל עוד יותר ל6-8 מ"מ והופכים לפצעים. מחלה זו מקטינה באופן משמעותי את האיכות וכמות של היבול. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות חיידקים להיכנס לרקמות הצמח דרך הפיוניות, והפירות - דרך נזק מכאני. מחלה פעילה במיוחד מתפתחת כאשר לחות ופתוגנים יכולים להתמיד במפעל פסולת במשך 10 שנים. לכן, למניעת נקודת חיידקים צריכים לאסוף בזהירות ולשרוף את חלקי צמח הפגום. כדי למנוע את התרחשותם של המחלה מומלצת שהסיבוב, נחרט לפני שתילת זרעים בתמיסה של permanganate אשלגן (1 גרם לכל 100 מיליליטר) או חיטוי אותם במים חמים ב60 מעלות במשך 10 דקות ואחריו שטיפה וייבוש. נפלא מונעת, ובשלבים הראשונים והאפקט טיפולי נותן ריסוסים עירוי של שום. כלי זה הוא מוכן כדלקמן: 100-150 גרם של עלים או פתיתים יבשים מלא 10 ליטרים של מים ומתעקשים לילה, אחרי שהפתרון המשמש לטיפול בפלפל. כלי זה גם עוזר למנוע מחלות מסוכנות כמו שידפון מאוחר. פרטים נוספים על השימוש בחליטות וdecoctions של צמחים שונים שתארנו במאמר "הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים."

ריקבון לבן

מחלה פטרייתית המשפיעה על כל מיני סוגים של צמחי נוי ומשפיעה לרעה על "חיי המדף" של היבול. המחלה מתפתחת בדרך כלל בחלק הבסיסי של הצמח. גזע מכוסה בפריחה של תפטיר לבן, ובתוכו יצר חינוך שחור מוצק. יתר על כן, הם התרככו, אשר פוגעים באספקה ​​של חומרים מזינים ולהוביל לקמל, ובמקרים מסוימים, מוות של צמחים. פירות נגועים הפכו כיסוי מימי, רך, אוורירי לבן הפשיטה שלהם. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות הבזקים של ריקבון לבן מתרחשים לעתים קרובות במזג האוויר קר עם לחות גבוהה. למנוע את הופעתה של המחלה מסייעת מיטות חיפוי עם שכבת פירורי פלפל של כבול אפקט טיפולי טוב לפחות 5 סנטימטר הוא לאבק מקומות חולים המרוסקים פחם או גיר. למניעה יש להרוס באופן יסודי שאריות יבול פגומות. מקפלים צמחים חולים בערימת הקומפוסט אסור בתכלית איסור, כגורם המזהם יכול לשרוד בקרקע במשך שנות 5-6.

ריקבון ורטקס

מחלה זו היא נפוצה ביותר בחממות ויכולה להיות מקור שני חיידקים ולא זיהומיות. אם ריקבון הפסגה נגרמים על ידי חיידקים, ולאחר מכן הפירות מופיעים כתמים אפורים כהים עם גבולות, וגרמו נזק לריכוך ויבול. מקורות הזיהום במקרה זה נגועים זרעים ושאריות צמחים. למניעת הזרע יש לרכוש בחנויות מתמחות או המשמשת לייצור פירות זרעים של איכות אידיאלית. מחלה מידבקת, מאופיינת במראה המראה על גבי כתמים מימיים פרי ירוקים, אשר לאורך הזמן הוא הוחלף עם כתמים חומים יבשים סביב החלק העליון. פירות אלה מבשילים מוקדם ולאחר מכן במהירות להירקב. ריקבון המוצא זיהומיות ורטקס עלול להתרחש עם השקיה בלתי מספקת וטמפרטורה גבוהה (מעל 30 מעלות) ויכול גם להיות מופעל על ידי חומרים מזינים מספיק. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות מניעה של מחלה זו עולה בקנה אחד עם טכניקות חקלאיות נכונה של טיפוח של פלפל - רצוי לשמור על טמפרטורה קבועה בחממות ולנהל בזמן השקיה עם מים חמים. עירוי האכלה קבוע של לשלשת mullein או ציפור יכול לעזור למנוע ההתפתחות של מוצא זיהומיות ריקבון הפסגה.

מחלות ויראליות של פלפל

מחלות אלו נגרמות על ידי הפעלה של וירוס פסיפס טבק (TMV) וייתכן שיש מגוון רחב של תסמינים וגרימת ניזק, בהתאם לשלב של גידול צמחים ותנאי גידול. מקדם את הופעתם של מחלות ויראליות הוא יותר מדי לחות בשילוב עם תאורה גרועה. המחלות הנפוצות ביותר הנגרמות על ידי TMV הן הפסיפס, פס ונימק פרי פנימי. התסמין העיקרי הוא להבטיח מגוון פסיפס משאיר ציור פסיפס, בהיקף של ירוק בהיר, ירוק כהה ואזורים צהובים. אם המחלה מתקדמת, יש עיוות חזקה של העלווה. TMV מופץ על ידי עיתונים שונים, וגרם לפגיעה בצמחים (השתלה, סיוף, קשירה, קציר). עם גילוי הסימנים הראשונים של המחלה, שתילים נגועים יש להשמיד באופן מיידי. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות סטריק - כתמים כהים של רקמה המתה, המופיעים על גבעולים, הפטוטרות ועלים. פלפלים נגועים מאחורי בגדילה והתפתחות, העלים הופכים קטנים ומעוותים. עם הנמק פנימי בפרות ניתן לראות אזורים מתים של חום רקמה, אשר מקטין מאוד את הכמות, האיכות ו" חיי מדף "של היבול. השיטות העיקריות למניעה של מחלות נגיפיות שנגרמו על ידי TMV היא מחזור זרעים קפדן. מסייע גם פתרון רע חיטוי זרעי permanganate אשלגן, וחיטוי של כל הציוד המשמש וניטע קופסות, אשר מתבצע באמצעות 10-15% פתרון פוספט trisodium (120 גרם של התרופה בדילול מלא בלירת מים חמים ולרסס). למניעת הזיהום יכול להיות מטופלים עם שתיל צעיר עם תמיסה של 10% חלב דל שומן.

מזיקי פלפל

פלפל - מעדנייה מפעל, ולא רק לאדם זה לנשמה. חרקים רבים אינם מתנגד לאכול יבול הירק הזה. האויבים של פלפל המסוכנים ביותר כוללים: כנימות, קרדית עכביש, wireworms וMedvedka.

כנימות ואקריות עכביש

חרקים שורצים בחיידקים אלה יכולים לגרום נזק רב, הן שתילים וצמחים בוגרים. הם התיישבו בצד הפנימי של העלים, כמו גם פרחים, יורה ולמצוץ את המיצים מהם, גורמים להם להתכרבל, הצטמקות והכחדה מוחלטת. קרדית נפוצה יותר בחממות וחממות, וכנימות יכולות להדביק צמחים בשני בשטח הפתוח והסגור. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות אמצעי הדברה ביולוגית של מזיקים אלו בארסנל של חקלאות אורגנית יש להם מספיק. משיכה זו לאזור של אויבים טבעיים (חיפושיות קרקע, פרת משה רבנו), ומפזרים חליטות של כל מיני סוגים של צמחים וערוגות סביב חרקים המזיקים דוחה צמחי תבלין. בפירוט רב יותר את כל הדרכים של עימות מתואר במאמר "חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון. "

Wireworms

זה השם שניתן לזחלים של חיפושיות קליק, ולפגוע בשורשים של תפוחי אדמה רבות וגידולי ירקות אחרים, כוללים פלפל. Wireworms לחיות בארץ לשנים 2-5 בעומק של 10-15 סנטימטר אוהב אדמה לחה, בעוד ייבוש של השכבות העליונות חוזר. הזנת זחלים אלה על השורשים של צמחים, podgryzaya. פגום בפיגור מאחורי תרבות בצמיחה, תשואה מצטמצמת באופן משמעותי. Wireworms לנצח ללא שימוש בכימיקלים ולחפור עמוק, קשה. עם זאת, על ידי ניסוי וטעייה, גננים-עוגב עדיין מצא דרכים להילחם החרקים המזיקים הזה. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות אם האתר הרבה המזיקים האלה, אתה צריך לשתול אותו בכל קטניות (אפונה, שעועית, סויה ועוד) - wireworms הצמחים האלה "לא יכולים לסבול". התרופפות פני הקרקע בחודשי מאי יוני מבטיחה כי הביצים של חיפושיות לחצו בשמש הפכו פסול ולמות. האם פיתיון יעיל למדי בערימות קטנות של העלים של השנה שעברה או חציר רקוב, מפורקות בין המיטות בחודשי אפריל ומאי. ערימות אלה, להרטיב ולוחות כיסוי. לחץ חיפושיות והזחלים שלהם בחיפוש אחר מזון והחום לאכלס הפיתיון שלך, לאחר שהם צריכים לאסוף ולשרוף. פעולה זו ניתן לחזור מספר פעמים. כדי ללכוד wireworms יכול גם להשתמש בשיטה הבאה: לחתוך לפרוסות סלק, תפוחי אדמה, גזר וכושל יצירות אלה על מקלות עץ. פיתיון שהוכן הוא טבל את הקרקע לעומק של סנטימטר 5-7 כל מטר. אחרי 2-3 ימים, הוא הוסר ונהרס יחד עם הזחלים שנתפסו. הליך יכול להתבצע כל עוד צורך.

Medvedka

עסקי הריסה ענק זה, יחד עם תפוחי האדמה חיפושית קולורדו, החקלאי יכול לספק בצרות גדולות. יש לו אורך חרק גדול מספיק של 5 סנטימטר, צבעים חומים, כפות חפירה וelytra קצר - שומה. נחיתות נזק וחרקים בוגרים והזחלים, prokapyvaya במהלכי הקרקע ושורשי מכרסם וגבעולים של גידולי ירקות. שומה אוהבת להתיישב בחלקות מזובלות גם על ערימות קומפוסט ובמקומות חמים ולחים. ואז, אם זה לא להילחם, היא מתפשטת ברחבי גינת הירק, לחפור קינים ומטיל ביצים, שלאחר 20 ימים יש צרצרי שומה צעירים. חקלאות אורגנית. כיצד להגן על פלפלים ממזיקים ומחלות הדרך היעילה ביותר להדברה זו היא לכידתם והרס באמצעות מגוון רחב של מלכודות. פירוט רב על זה, אומר לנו במאמר "הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים." פלפל - "להיות" עדין וthermophilic, ולכן כדי לקבל תשואות הגונה צורך לבחון את מכונות כללים לעיל, צריכים להיות נטועים כלומר פלפלים במקומות ללא רוח חם, זכות למים וליצור שיח, מוזן היטב. עמידה בכללים אלה והמחקר של דרכים טבעיות למאבק במזיקים ומחלות תעזור לך לספק למשפחה יקר של מזון אורגני. rmnt.ru Turishcheva אולגה