כדלת התקנה עצמית

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
כל דלת התקנה מתחילה עם הבחירה, אבל לפני שאתה בוחר, אתה צריך קודם כל לקבוע את הגודל של דלתות. כפי נמדד על ידי עצמך או על ידי שימוש בשירותיהם של אנשי מקצוע, כולם מחליט לעצמו. אבל עדיף לחשוב פעמיים, כמו כל מקרים יש להניח.
עבודת הכנה הרכבה משקוף תיבת התקנה תיבת תיקון התקנת כרכובים
כדלת התקנה עצמית אם אתה בטוח ביכולת שלך לעבוד עם סרט מדידה, מדידות צריכה לקחת בחשבון את המניה 10 - 15mm. האם המרחק המינימאלי בין משקוף הדלת ופתיחת הדלת, בעתיד צריך לריפוד קצף. כמו כן לקבוע את הגודל של דלתות לעזור לבנות שולחן של אורחים. "גודלו של הפתחים בקירות ומחיצות הפנימיים" (GOST 6629 - 88)
חותמת גובה, מ"מ מ"מ רוחב
21-13 2070 1310
21-12 2070 1210
21-10 2070 1010
21-9 2070 910
21-8 2070 810
21-7 2070 710
אבל, למרבה הצער, בגדלים בפועל של פתחים לא תמיד עולה בקנה אחד עם דרישותיהם. ואנחנו לא צריכים לשכוח שהגודל של הדלתות אינו עומד בסטנדרטים בינלאומיים שאומצו ברוסיה. ובהתחשב בעובדה שרוב החברות מעורבות במכירה של דלתות, לתת ערבות לסחורות רק אם הן מוגדרות למומחים שלה, בעיות במדידות, ברוב המקרים, ייעלמו בעצמם. דלת עצמית התקנה תחייב אותך מערכת פשוטה של ​​כלים (אנך, בנייה ברמה, פטיש, מסורה, מברג, מקדחה), כמו גם כמה אספקה ​​(ברגים, טריזים, מפרידי, קצף).

עבודת הכנה

התחל עם הסרת הדלת הישנה והסרת לפחות את מסגרת הדלת הישנה. וגם אם קופסא העץ במצב טוב, עדיף לשנות לאחד חדש. מאז נרכש אישית מתחת לדלת "גודל זר", תרגיל קשה מאוד, ואינו אלא זמן ועצבים בזבז לא ייתנו לך. אם דירה גדולה ושיפוצי (בית), צריכה לשים דלתות חדשות רק לאחר השינוי של ריצוף. ובו בזמן, רצוי להתחיל לצייר יצירות. הרמה האמיתית של המינים בכל מקרה צריך לדעת מראש. ובעוד שרק קישוט הקיר הקרוב (יישור, טיח) הייתי ליישר את הקיר, תוך לקיחה בחשבון את מסגרת הדלת כבר מותקנת. עבודת הכנה פתח, לאחר הסרת התיבה הישנה, ​​גזוז בקפידה, להסיר את כל הפסולת. אם הקירות מבטון או לבנים, אתה צריך לקדוח חורים לתקעים מעץ, שבו ולאחר מכן יוכנסו סיכות (סתומות) או מסמרים.

הרכבה משקוף

לרוב נמכר בקופסות מוכנות להרכבה, אך זמינים גם בקופסות ובמצב מוכן. כלומר, הם כבר נאספו, הם תלו על הדלת, ואת הצירים בהתאם. במקרה זה, הקונה צריך רק להגדיר את התיבה בפתח. אם התיבה צריכה להיות שנאסף, הרכבתה נעשית על משטח שטוח באמצעות ברגים או מסמרים באורך רגיל של 70 - 90mm. כדי להימנע מהופעת סדקים בברים אחידים, מפרקים מראש קדח, לקדוח בקוטר קטן. ועם השימוש בברגים על המפרקים בנוסף מרח דבק PVA. הרכבה משקוף לבנות תיבה הוא עשה עם לוקח בחשבון שבין מסגרת הדלת והבד היה פער קטן ב3 - 4 מ"מ. צירים בדרך כלל לחתוך ל200mm המרחק מהקצה העליון והתחתון של הדלת. אבל יש לזכור את המלצות היצרן, כצירי סופו של דבר על המיקום הנכון ויהיה תלוי באמינות של דלתות בעצמם. לאחר המיקום של הלולאות על העלה את הדלת והתיבה מסומנת תחתם לחתוך את החריץ. עבור רוב הדלתות היא מספיק שתי לולאות, אבל דלתות כבדות לתלות צריכה להתקין מ3 או יותר לולאות.

תיבת התקנה

השיטה הפופולרית ביותר של התקנת משקוף דלת - באמצעות קצף. וכדי לקבל כוח מוגבר, תיבה מאובטחת בנוסף עם ברגים עוגן. במקרים בהם את מסגרת הדלת אין סף, יש צורך לחתוך את spacer ואיתו להדק את החלק התחתון של התיבה בתוקף. לאחר השלמת ההתקנה, יתד זה חזר בו. אם מסגרת הדלת לא תתאים לרוחב, במקום להרחיב את הפתח, אתה יכול לנסות לצמצם את הרוחב של הקווים האנכיים בעצמם. אך לא יותר מ 10 - 15mm, בעת שניסה לחתוך יותר מהעץ, אשר יביא בחשבון עומס קטן יותר. כלומר "לקחת" פחות אנכי עץ, ומצורף אל לולאה. תיבת התקנה ברגע שמסגרת הדלת היא מוכנה להתקנה, הוא מוכנס לתוך הפתח ולהדק טריזי עץ. שימוש באותה טריזים vymerivaetsya תיבה בזהירות והציג עם כל האנכיים והאופקיים. בעת השימוש בברגים עוגן, תיבות קווים אנכיים שנקדחו ב2 - 3 מקומות. כאשר התיבה מיושרת באופן מלא דרך חורים בתיבה, נקדח החורים המתאימים בקיר. ואז הם דפקו וברגים עוגן הם הידקו. לפני לבסוף לתקן את מסגרת הדלת צריכה קודם לוודא שהוא מותקן כראוי. אם כל המטוסים שנחשפו בצורה נכונה, לא צריכים להיות נפתחו דלתות או סגורה באופן ספונטני. התקנה של דלת ראויה מסגרת מסובכת ידי הצורך בעובי מסוים של הקיר או מחיצה. אבל ניתן למנוע חלק מהבעיות עם ההתקנה של דלת מסגרות אם אתה קונה קופסא של עיצוב מיוחד. זה מה שנקרא "evrokorobke", אשר נקרא גם פיצוי או הרחבה. התכונה שלה היא הנוכחות של סט של כותרות וחריצים מיוחדים, שדרכו ניתן להגדיר את הרוחב הרצוי של התיבה.

תיבת תיקון

עכשיו משקוף הדלת מותקן, לאטום את הרווח בין רוב התיבה והפתיחה עזבה. בעבר שימש לדיס מטרות אלה מעורבב עם קנבוס, ביטומן, צמר סלעים. אבל עם כניסתו של קצף, דרכים לאיטום סדקים בעבר הרחוק. קצף הוא לא רק נוח לשימוש, אלא גם את כל תהליך היישום הרבה יותר קל של עבודות מסוג זה. לפני שתתחיל למלא את החללים, צריך להיות מוגן מפני קצף משקוף אפשרי נופל. זה נעשה משום הקצף הוא קשה מאוד להסרה. אם קצף טרי, אתה יכול לנסות להסיר מפני השטח של הממס (באלכוהול או בנוזל), ולאחר מכן קפוא - מכאני. במילים אחרות, היא תצטרך לקרוע את פשוטו כמשמעו. לכן, מסגרת הדלת (ואולי דלת) לפני העבודה עם קצף, להדביק נייר דבק, סרט או עיתונים. מאז יש לו את הקצף היכולת להגדיל באופן משמעותי בנפח (50-300%), ובנוסף, יכול ליצור לחץ משמעותי במהלך ההתרחבות, יש צורך לקחת כמה אמצעי זהירות. ראשית, אנחנו צריכים לחזק את הצד השני של התיבה על ידי תמוכות פנימיות. שנית, כדי לשמור על הפער עובד בדלת המרפסת (בין הדלת והדביקה) מוכנס לתוך להוסיף מתאים. לדוגמא, אתה יכול להשתמש בקרטון המתאים הקלטת (אורך - 200cm, רוחב - 2 סנטימטר, עובי - 3 מ"מ). ושלישית, כדי למנוע עיוות תיבה אפשרית, רצוי למלא את החלל בשני שלבים: ראשון, הקצף מיושם נקודה, ולאחר הגדרתה (1 - 3 שעות) למלא את החלל שנותר. לפני יישום הצד החיצוני הקצף של התיבה והפתיחה טבולה במים. זה הכרחי כדי לשפר את ההידבקות עם פני השטח של הקצף, כמו גם להאיץ את התגובה הכימית של הקצף עצמו. משרה מלאה ייבוש הקצף תלוי בתנאים של שימוש, כמו גם האיכות שלה, אבל באופן כללי התהליך של מיצוק לוקח 3-24 שעות.

התקנת כרכובים

כשהקצף התייבש לחלוטין, לחתוך את העודף, וראה את טריזים הבולטים. כרכובים נחתכים בזווית של 45 מעלות ומהודקות במסמרים קטנים (4 מ"מ). חומרים מסוימים (MDF) של מה שהפך trims, דורשים קידוח מראש. אחרת, לא תהיה ציפורניים פשוט. נוח להתחיל בהתקנה של המעטפת העליונה, ולאחר מכן לעבור לאנכי, נע מלמעלה למטה. הדקו ציפורניים לקצץ ריפוד (או מסמרים "נוזל") במרחק המשוער מ100 האחר - 150mm. התקנת כרכובים במקרים בהם הפתיחה בין המסגרת ו( רחבה) נוצר מרחק משמעותי, הוא בוטל על ידי האורך הדרוש של הסורגים ("transoms"). ברים הם רכובים על ברגים דרך חורים שנקדחו מראש. כאשר הפערים בין הפתיחה וברי - transoms, הם ממלאים את כל אותו קצף לתלייה. בעבודה גדולה זו על ההתקנה של דלתות, יכול להיחשב מוגמר. ואם במהלך ההרכבה וההתקנה של כל הכללים הדרושים מכובדים, ולא היו שום חישובים מוטעים רציניים, דלתות חדשות ואשרת אותך לעוד שנים רבות.