כיצד לסנן את המים בדירה

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
לעשות יותר בטיהור מים דירה בעיר? טיעונים "בעד" לפחות שניים.ראשית, מים למים עירוניים מקבל ניקו רק על המזהמים המסוכנים ביותר (ואת זה נעשה באמצעות כלור, אשר עצמו הוא מסוכן בגלל רעילותו). שנית, שירותי טיפול בעיקר על איכות המים בנקודת היציאה של מתקני טיפול בשפכים - אבל עובר לאורך קילומטרים רבים של תקשורת, הוא יכול לקבל זיהום משני.

אז, ניקיון עירוני - לא תרופת פלא, ומים נקיים לשתיית איכות צריכים את עצמם. ויש להם מה לנקות.

צריכת מים עם קשיחות מוגברת מובילה לתצהיר של מלחים. רמות גבוהות של השפעה רעה מנגן על מערכת השלד. ברזל עודף מוביל למחלות כבד, מגביר את הסיכון להתקפי לב ומשבש את תפקוד מערכת רבייה.

איך אפשר שלא לחשוב על!

בנוסף, בעת שימוש במים לא מטופלים סובל לא רק היקרה הבריאות שלנו, אלא גם מתקנים מיובאים יקרים - בעיקר ג'קוזי, ספא ומקלחות. פיקדונות סיד לסתום את החורים הקטנים בחרירים וראשי מקלחת. מלחי סידן ומגנזיום בטמפרטורות גבוהות כדי ליצור חלאות. וזה היה בקנה מידה היא הסיבה 90% מתקלות ציוד לחימום מים.

כל ברורים: המים צריכים להיות מסוננים. מסנני מים הם ברוטו, עדינים, וטיפול ביולוגי. יתר על כן, אם המסננים העדינים "עבודה" על האנשים, המסננים גסים יותר חיוניים לצנרת טובה. לדוגמא, שסתומים קרמיקה, שעכשיו כל כך פופולריים, מיועדים רק למים שטופלו.

מסננים "ביולוגיים" - הוא תמיד בנוסף לסינון העדין כבר הוקם.

מסננות

כל מסננות אותו מבנה: בתוכם לאורך המים מנותקים לשברי רשת גדולים (חול, חלודה, וכו '). להתקין אותם על כל "נכנסת" בתחילת צינור הפריסה - ההפצה של אספקת מים לשירותים, המטבח, השירותים, וכו '

יש את כל המסנן גס ברזים. הם להאריך את חייו של המסנן. אם הוא מחובר לחשמל, אתה תמיד יכול לנתק את המים, להתיר את הברז ולנקות את המסננת. הדבר נעשה במקרים הבאים:

1. לאחר מעבר / כיבוי במים.
2. כסתימה.
3 למניעה -. אחת לשלושה חודשים.

אם יש לך דירה חדשה - לא לדאוג מנופים שווים: ". בחבילה" במסננת נורמות תכנון העיר מוסקבה כלולה כבר

ואם הבית נבנה זמן רב? אז אתה יכול לקנות מסנן עצמו. הם זולים, יעלו 40 רובל (בשוק) ל100 (בחנויות מתמחות). נמכר לעתים קרובות יחד עם מנוף, שעולה כ -120 רובל.

בנוסף, בשוק ניתן לראות זרבובית קטנה על הברז, אשר לטהר את המים. אל תלכו שולל בציפיות שלהם, "מסנני נס" זולים - זה רק מסננות רגילות. שים ברזי sumps כזה הגיוני במקרה שבו אין אפשרות לגעת בצינור בעצמם.

מסנני HEPA

עכשיו על הסינון העדין. הם פונקציה ותכליתית אחד. להקל Homofunctional:
- חלודה;
- כלור;
- מלחים של מתכות כבדות.

תכליתי לבצע מספר פונקציות.

עכשיו הפך מסננים "fontanelles" מאוד פופולרי עם יוני פחם או כסף - בכל שוק יש מבחר גדול. הם נוחים, קלים לשימוש וזולים. עם זאת, מצפה מהם לכמה תוצאות טבעיות לא צריך.

כדי לבחור מסנן טוב באמת, אתה קודם צריך לדמיין איך זה עובד.

כך או המסנן בסדר להיות כניסה ויציאה בין שאין קשר ישיר. לאחר שהמים נכנסים לכניסה לבקבוק (שים לב שכל צלוחיות היו ברורות!) ומצטברים שם, ולאחר מכן עוברים דרך המסנן וזורמים דרך השקע. כפי שאתה יכול לראות, זה די פשוט.

מסנני HEPA הם משני סוגים: ארוגים ומינרלים.

מסננים ארוגים

מסננים ארוגים לייצג את הגליל שבסופו של חבל או רתמת מיוחד. זה משמש כדי לעכב את גבישי מלח לא מומסים במים (כגון כלור), תחמוצות מתכת ותוספים כימיים מסוימים (רובם הוסיפו למים חמים, כך שהוא שומר על טמפרטורת זמן רב יותר). כאשר הבד על התוף משנה את הצבעים, או שזה חייב להיות מוחלף בחדש, או נקי - לזה הוא שפך מים חמים ומרתיח עד שהוא הופך להיות לבן.

מסננים מינרליים

מסננים מינרליים הם גליל רשת מלא בפירורים מלוחים. הם גם לטהר את המים מתוספי מלח וכימיים. שינויי תוף (ישן נזרק) כאשר נוצרו על הקירות של פלאק.

מסננים עמוקים יותר לטיהור מים דבק הבטחה: חלק מהם לא מתגעגע אפילו מומס בחלק הנוזלי, העוסק איתם בתגובה.

יותר תגובות מתרחשות בתוך התוף, כך גדל שינוי הצבע. לכן קל לאתר כאשר מסנן תחליף. עם זאת, המסננים האלה צריכים להיות זהירים במיוחד. אל תתקין את זה שם את המארחים לעתים רחוקות - למשל, במדינה. צריך להקפיד על כל ההמלצות שניתנו במדריך, והגיע הזמן לשנות את התוף. אחרת, אתה יכול באופן חמור מורעל.

אם אתה גר בבניין דירות, תופים מסנני קנס צריכים להיות שונה במקרים הבאים:
1 אחת לרבעון, אם ההוראות לא צוין אחרת.;
2. במים החמים / כיבוי.

הארוך ביותר הם מסננים רב תכליתיים - עד שישה חודשים.

מסנני HEPA עלות משתנה מ400 רובל (ייצור רוסי) וגבוה יותר. מסנני יבוא הם כמובן יקרים יותר. עם זאת, שלנו, למרות שלא תמיד נאה, לעתים קרובות יותר אמין.

מסנני הגנה ביולוגית לא הופיעו כל כך מזמן, אבל זה הפך להיות מפורסם. הם לטהר את המים כמעט לחלוטין, אפילו הורגים וירוסים וחיידקים. מסננים אלה ממוקמים אחרון, לאחר הסינון העדין הראשי.

מערכת הסינון

כל אלה סוגים של מסננים נמצאים בשימוש בעיקר בבנייני דירות. אם אתה צריך להתקין מסננים בקוטג' או בית פרטי, עדיף להישאר על מערכת הסינון (שילוב כביכול של כמה מסננים ביחידה אחת). כמובן, אתה יכול להתקין את שתי מערכות במקום מסנן גס, למשל, מסנן ארוג בסדר, אבל כל סוחר ייעץ לך לא לעשות - לעתים קרובות מדי יש לשנות את התופים ולנקות את המסננים באמצעות ברזים.

המערכת כבר סיפקה לכולם. דגמים מיובאים הם בדרך כלל ניקוי עצמי, ורכישת הרוסית עשה את זה הכרחי כדי לשים לב. מערכות סינון לפעול במצב אוטומטי ולא יכולות לשנות לשנה, תלוי באיכות מים.

עדיף לבחור את כונן המערכת - טנק מיוחד במים, שבו היא תמכה במשך זמן מה. גדול יותר בבניין הוא, יותר צריך המאגר. אם המכל מחומם, הוא יתרון נוסף: כאשר המים מחוממים, הוא מתרחב. מתכות כבדות ובכך הם זירז על פני השטח של הטנק ולאחר מכן הוסרו על ידי המערכת. לכן, המים הוא נקיים יותר.

ההבדל בין המערכות שלנו ומיובא קטנים, ובעיקר זה את המחיר. אז אם קבוצה של פונקציות בשבילך, אתה יכול לקחת בבטחה מסננים מקומיים.

טקסט: אנה Morozova