כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
דבק מגע, יחד עם רבים המצאות גדולות, נולד במקרה, אלא, כיאה לחומר בעל אותו שם, המעוגן היטב בענפי משק שונים. במאמר זה נתאר מה הוא ומה דבק מגע שזה קורה, את מה שהוא יכול ולא יכול לעשות, כמו גם טיפים וטריקים בנתח השימוש בדבקים מסוג זה.
מהו דבק מגע סיווג של דבק מגע היסטוריה של דבק מגע היקף של דבק מגע בטיחות בעבודה עם דבק מגע נכסים רעילים של ציאנואקרילטים טיפים שימושיים
כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל במאמר זה נדבר על ההיסטוריה של הגילוי של דבק מגע לחשוף ההרכב ומנגנון פעולה הכימי שלה, אנחנו לומדים את השימוש בכל התכונות של חומר זה "superkleyaschego", הסיווג והיקפו, כמו גם לתת כמה עצות שימושיות. צינור קומפקטי ונוח של דבק מגע שיש בתיבה לכל עובד בבית. זה הוא הכרחי אם אתה רוצה להיצמד לכוס הידית הבדלנית האהובה עליהם מודבקת סנדלים היחידים, תינוק לתקן מכונה שבורה. היקף החומר המדהים הזה הוא גבוה מאוד, ואת ההיסטוריה של ומצעד הנצחון של העולם הוא מאוד מאלפת.

מהו דבק מגע

הרכבו של חומר, שאנו נוהגים לכנות "דבק מגע" בהכרח כולל 97-99% מציאנואקרילטים, כלומר חומצת cyanoacrylate אסתר, plasticizers, מייצבים, עם תפר לחות נמוך - מפעילים ומעכבים. כדי להשיג את הרכב ג'ל הדבק יתווסף גם לסיליקה ultrafine לעיבוי. ממסים דבק מגע אינו כלולים. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל מנגנון פעולה של דבק מגע הוא פשוט למעשה - תחת השפעה של סוכני אלקליין חלשים (במיוחד לחומרים כאלה כוללים מים רגילים, ולחות באטמוספרה היא מספיק) חומר polymerized, כלומר מתמצק, מתקשה, וכך מליטה שני משטחים בחוזקה יחד. דבקים קונבנציונליים המבוססים על cyanoacrylate קלות שיעמדו בעומס של 150 קילוגרם / 2 סנטימטר, ומתקדם יותר, למשל, BlackMaxot של Loctite - 250 קילוגרם / 2 סנטימטר. יציבות תרמית דבק מגע רגיל sostavlyaetdo 70-80 מעלות שונה - עד 125 מעלות.

סיווג של דבק מגע

במדינה שלנו נהוג לקרוא לכל דבק שמחזיק ציאנואקרילטים וקופא כמעט באופן מיידי, "דבק מגע". אבל למעשה, יש כמה סוגים של חומר זה: דבק מגע חד רכיבים על בסיס etiltsianokrilatnoy. חומרים פעילים נוספים, כפי שרומז השם, אינו מכילים. מגוון נאה של דבקים ומקשה את פני השטח במהירות - לתכונה שימושית זה נקראת דבק מיידי. יוצקים לטווח מלא אינו עולה על 24 שעות בלחות היחסית לא פחות מ 55%, אבל בדרך כלל במשטח דקות המשיך באופן מאובטח, ואובייקט דבוק שעות לאחר מכן ניתן להשתמש ללא חשש. שני מרכיבים. קליי, שכולל לא רק קלסר cyanoacrylate ותופסים אבל שנותן לו חום ותכונות מוליכות. מאפיינים אחרים של דבק דו רכיבים דומים להרכב אחד המרכיבים. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל בהתאם superglues עקביות לחלק: נוזלי, שהם דקים או חודרים. תחול רק בו הפער הוא קטן למדי - חודר מצוין בין שני חלקים מתאימים קרובים, חורים בעובי של פחות מ 0.05 מילימטרים. ממוצע. דבקי מטרה שיש ההיקף הרחב ביותר. צמיג או ג'ל. תוכל למלא את החלל קטן.

היסטוריה של דבק מגע

כמו הרבה המצאות גדולה של דבק מגע אחר נפתח לגמרי במקרה, ולא פעם אחת, אלא פעמיים. הכימאי האמריקאי הארי Coover לא היה עסוק בחיפוש אחר הדבק המושלם - בשנת 1942 היה הפיתוח של יותר רלוונטי לפלסטיק לכוונת טלסקופית. Coover בעבודתו משמש ציאנואקרילטים, אבל נתן במהירות את הרעיון, כפי שהחומרים אלה בחוזקה תקועות לכל ציוד שטח ומעבדה נכשלים במהירות. למרבה הצער, בזמן שהארי Coover לא מעריך את כל נקודות המבט לפתוח בטעות את המאפיינים של ציאנואקרילטים והמשיך לעבוד על השיפור של כוונות אופטיות כבר עם חומרים אחרים. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל רק ב1951, 9 שנים אחרי הפתיחה הראשונה, כימאי, עבודה עם עמיתו פרד ג'וינר על הקמתה של פולימר אקרילי לחופות סילון, מתמודד שוב עם התכונות מדהימות של ציאנואקרילטים והפעם החליטו להתמקד ביצירת דבק מגע ברצינות. עוד שבע שנים למדענים לפתח הרכב אופטימלי של חומר, הוספת מייצבים וplasticizers, ולבסוף, בשנת 1958, "תערובת של 910» (EastmanCompound 910) הייתה מוכנה לשימוש. אגב, "דבק מגע" הרוסי שם, שאנחנו בדרך כלל קוראים את כל הדבקים המבוססים על cyanoacrylate, הוא העתק המדויק של דבק מגע - שכותרתו כל כך פטנט חלקו ד"ר הארי Coover. מצטער, אבל דבק מגע החל להרוויח רק לאחר תקופת הפטנט פגה דבק מגע. עם זאת, הארי Coover בצדק יש הנתח של תהילה שלו, הוא כיכב בפרסומות להמצאה שלו וקיבל את "המדליה הלאומית לטכנולוגיה וחדשנות" בארה"ב.

היקף של דבק מגע

דבק מגע הוא בשימוש נרחב בתחומים שונים של פעילות -, ייצור, הנדסה ביתית, תעשייתית מכאנית וייצור מכשירים, תיקונים ובנייה. נכון לעכשיו, מספר השינויים של דבק מגע הוא כל הזמן הולך והגדל, בהתאמה, ולהרחיב את היקף השימוש בו. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל לדוגמא, בדבק מגע ברפואה כבר משמש כחומר איטום לhemostasis וטיפול בפצע. ולא כל כך מזמן, מדענים שוודי פיתחו הרכב של דבק מגע כדי לעזור לרפא עצמות שבורות, כוללים עמוד השדרה ועצמות גולגולת ללא השימוש בלוחות מתכת. ניתן להשתמש superglues המודרני מסוגל לעמוד בפני לחץ אדיר, ולכן לא רק להדבקת חלקים קטנים, אלא גם לבצע את מטרות הרבה יותר שאפתניות. לפיכך, דבק מגע Loctite החדש נחשב לחזק ביותר בעולם והיה רשום בספר שיאים של גינס. כעדותם של שני כלי רכב במשקל של יותר מחמש טונות של Loctite היו דבוקה למסגרת המתכת וגדלה לגובה הגון. מכוניות נמשכו זמן מה, ועבור נציגי מליטה ספר שיאים של שימוש רק תשע טיפות של דבק מגע! כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל לדברי מדענים, בסופו דבק מגע מסוגל בהחלט להחליף ריתוך ועוד סוגים עתירי עבודה אחרות של קשרים. כפי שניתן לראות, היום הוא באמת תכליתי ודבק מגע משמש, פשוטו כמשמעו, בכל מקום שאתה צריך ביעילות ובמהירות כמו דבק או חומרים הטרוגניים קטנים. דרך אגב, כמה אנשים יודעים, אבל זוג ציאנואקרילטים יכול לשמש לטביעת אצבע. רוצה לדעת מי לקח בלי לשאול היומן שלך? השתמש בדבק מגע.

בטיחות בעבודה עם דבק מגע

מאז דבק מגע משטח מתקשה ואיגרות חוב באופן מיידי ויש לו מספר תכונות אחרות בעת העבודה עם חומר זה צריכה לשמור על כללי הבטיחות הבאים: גם אם אתה מאוד זהיר, טיפה של דבק עדיין יכולה לקבל על הבגדים שלך, כל כך דואגת להגנה על בגדים. cyanoacrylate הרעיל זוגות - חייב לעבוד עם דבק באזור מאוורר. השתמש את הסכום הדרוש של דבק. הרבה דבק מגע לא צריך לבקש מהסיבות הבאות: ראשית, היא מגדילה את נקודת הזמן ולהחמיר את איכות העבודה; ושנית, סביר להניח שהעודף יבצע מהתפר והפרטים מודבקים בחוזקה מאוד אצבעות או חפצים אחרים, כי הם נלחצו חלקים מודבקים. מאז הדבק הבין באופן מיידי על ידי מגע עם לחות באטמוספרה, צינור האף לעתים קרובות סתום. לכן, לפני השימוש בו שוב יש לנקות בעדינות עם קצה מחט או מספריים. בכל מקרה לא ללחוץ את הצינור בתקווה לשבור את כוחו - דבק יכול לירות במרחק הגון, ובמקרה הטוב ביותר שאתה מכתים את הבגדים או השולחן שלך, במקרה הרע - דבק יכול להיכנס לעיניים שלך. צינור מדריך של דבק צריך להיות לבדי, רצוי למטה, מנסה לכסות ככל האפשר עם ידו, ובכך למנוע את האפשרות לקבל דבק מגע באדם, במיוחד בעיניים - להכות את הקרום של העין, מה שגרם דבק כווייה קשה, הדורש טיפול לטווח ארוך ובהתערבות רפואית! בנד ולקפל את השפופרת של דבק מגע התחיל לא שווה את זה. זה קל מאוד לפרוץ במפרקים - למרוח את הידיים שלך, בגדים, או לקלקל מצע בשימוש. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל עוד סיכון רציני - כאשר מליטה חומרים המכילים תאית, כמו כותנה ונייר, קיימת סבירות של תגובות אקסותרמית, דהיינו חימום פתאומי ואפילו דלקת. זו הסיבה הבטיחות אוסרת על השימוש בבגדי צמר ובגדים מכותנה, במיוחד כפפות ב כשעובדים x \ עם דבק, אשר מכיל ציאנואקרילטים. אחרת, אתה עלול לשרוף קצת אם היה דבק מגע קטן, ורציני, אם הכמות גדולה מספיק. היום שהיינו סוגים מיוחדים של דבק מגע שבזכות תוספים מיוחדים יכול לשמש להדבקת קרטון ולא לגרום לתגובה אקסותרמית.

נכסים רעילים של ציאנואקרילטים

רק לציין כי בדבק מגע המצב הקשה הבטוח, כך שהוא יכול לשמש להדבקת כוסות או צלחות. אבל! תה חם מכוס לשתות עדיין לא שווה את זה, כי דבק מגע תחת ההשפעה של טמפרטורת נוזל מ70 מעלות כדי לרכך. כדי להיות בטוח כדי להשתמש בדבק עם דבק cyanoacrylate רק לכלי חרס דקורטיביים, למשל, צלחות ואגרטלים מצוירים, ולא לשולחן שממנו אתה מתכנן לאכול. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל בצורת נוזל באופן מיידי בדבק מגע ההדבקה פולט אדים רעילים שבמקרה של ריכוזים גבוהים עלולים לגרום לבחילה וסחרחורת. אז, שוב, עבודה עם דבק מגע צריכה להיות מאווררת היטב. עם זאת, ישנם סוגים מיוחדים של ציאנואקרילטים, כגון octyl-2-cyanoacrylate, שהוא רעיל פחות מכל ציאנואקרילטים. דבקים אלה נחשבים רפואיים ובמהלך המלחמה בווייטנאם נעשו שימוש מוצלח כדי לעצור את הדימום, כדי לספק עזרה ראשונה והדבקת פצעים. היום תיקון LifePath, שפותח על הבסיס של דבק מגע מוחל על הפצע אם המנתח לא יכול לאתר את מקור הדימום ולצמיתות חותם את האזור הפגוע, שהציל את חייו של החולה. לכן, לא כל כך מזמן, דבק מגע רפואי הציל את חייהם של שלושה חודשי הילדה עם מפרצת במוח. אוניברסיטת קנזס מומחי בית החולים מודבקת בדבק הרפואי ילד עורק שבר, אשר בכמה שניות, פשוטו כמשמעו, "מולחם" מקום משטף דם במוח.

טיפים שימושיים

בחלק זה יענה על השאלות הפופולריות ביותר שמתעוררות בעת שימוש בדבק מגע: האם הנוכחי דבק מגע? דבק מגע חד רכיבים רגיל - לא, היא מבודדת. ישנם דבקים מיוחדים שחומרים מילוי מיוחדים באמצעות יקבלו את הרכוש להוליך זרם או חום. כיצד לשטוף את הידיים של דבק? דבק מגע לעתים קרובות מדביק את אצבעות כעבודה בכפפות גומי או לטקס היא לא מאוד נוחה כשמדובר בפרטים קטנים, וכפפות כותנה, כמו שאנחנו יודעים, ולא ניתן להשתמש בם. להתמודד עם "anticlinorium" ממס המיוחד העזרה יכולה גם פשוט לשטוף את הידיים במים חמים וסבון ולשפשף עם מטלית, השתמש אצטון או פתרון מרקחת "Dimexid". כאשר עובדים עם "dimeksid" יש לקרוא בעיון, שכן התרופה היא רעילה ומיועדת לשימוש חיצוני בלבד. ואל תדאגו, גם ללא השימוש בממסים עם אצבעות דבק מגע ליפול מעצמו כמה ימים. כיצד לנקות את הבגדים מדבק המגע? אם הג'ינס האהוב עליך או המעיל פגע טיפה של דבק מגע צריך שוב להשתמש "anticlinorium". סוג הממס עם זאת, לא כל הבדים יכולים להתפאר ההתנגדות הדרושה לכימיקל זה, כדי לנסות לשים כמה ממס על סעיף לא בולט, ורק לאחר מכן לנקות את הכתם. אפשרות נוספת - נקודה של דבק כדי לחמם ברזל דרך הבד הדק, בתורו, ועם היד השנייה. בטמפרטורות גבוהות ודבק הרסו את הבגדים שלך אחרי שברזל חם אינטנסיבי היא ברורה. איך לנקות את השולחן של דבק מגע? אם הטבלה מכוסה במשטח מלוטש, יש להותיר מקום מקום היחיד שפתוח, וצלופן הסתרת שאר לא לפגוע בגימור. . אתה יכול להשתמש בDimexidum המרקחת או ממס 647 ניסיונות להפחית את דבק מגע עם פני השטח השולחן עם מלחם חום או כרוך באש, ואחר כך לא יודע איך היא תגיב לליטוש חום, לכה או צבע - יחד עם כתם של דבק על השולחן עלול לאבד חלק מהשטח . הדרך הקלה והיעילה ביותר - באמצעות קומקום מים רותחים או הסקופ - כלי צריכה לשים קצת זמן במקום של דבק. טמפרטורה של 100 מעלות לא תעמוד שום דבק מגע רגיל, רק מודרנית. כמו דבק מגע כדי למלא סדקים גדולים במוצרי הפלסטיק? במקרה זה, השיטה היא בשימוש נרחב על ידי חיבור דבק מגע חובבני עם סודה. לדוגמא, יש לך יצר סדק משמעותי בחלק מפלסטיק. הפער הזה צריך למלא כמות קטנה של סודה, ולמרוח שכבה דקה על גבי דבק מגע הנוזלי. סודה הפכה באופן מיידי akrilopodobny פלסטיק מלא, בשום אופן לא נחות, ולפעמים עדיף על חוזק חומרים המקורי. כל דבק מגע או איפה הגבולות של כוחות העל לבסוף אני רוצה לדבר על כמה מקרים מוזרים להשתמש בדבק מגע, שאמנם נראה, בלשון המעטה, מגוחך, אך אמינות מוכחת ותכונות דבקים מדהימות של החומר. אז מי הוא תושב בגרמניה, פעם אחת בכלא ספרדי, החליט שלא להיפרד מכלתו, שבאו לבקר אותו, וביקש ממנה להביא בדבק מגע מראש להדבקת חלקי חילוף לרכב. בני הזוג שפכו דבק מגע על הכף ולחצו ידיים. כתוצאה מכך, רופאים לקחו כמה ימים כדי לשתף את האוהבים. סטודנט מקסיקני כל כך לא רצה ללכת לבית הספר, אני פשוט הכנסתי את היד שלי לראש המיטה ויום אחד של בית הספר, שבמהלכו הורים ורופאים ניסו לשחרר אותו עדיין לא נענו. והגרוע מכל היה אנגלי, שהיה הקורבן של שובבים נמרח מושב אסלת דבק מגע באחד מהשירותים הציבוריים בלונדון. בחור מסכן היה צריך ללכת למושב פלדה ישר בית חולים. דבק מגע - זה באמת חומר מדהים שהוא כיום פופולרי וקל לשימוש בזמן תיקונים, תעשייה, הבנייה, וכמובן, החיים ביותר. לכמה החסרונות כוללים תפר דבק מגע נוקשות, כך שהוא לא יכול לשמש לחיבורים, כי הם חווים שבר עומס, התנגדות תרמית נמוכה ואי תחולה להתחבר פוליאתילן, פוליפרופילן, סיליקון וטפלון. עם זאת, היתרונות ויתרונות של דבק מגע הרבה יותר, וחברות להמשיך ולפתח עוד ועוד יצירות חדשות, להרחיב את היקף superpomoschnika האגדי הזה. אנה גריזלי, rmnt.ru