לוחות MDF

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
במאמר זה: ההיסטוריה של MDF; טכנולוגיית ייצור; דרכים של גימורים דקורטיביים; מאפיינים; יתרונות וחסרונות של MDF; היקף; יצרנים מקומיים של MDF.
היסטוריה של MDF מה שהופך את MDF - טכנולוגיה למינציה ודרכים אחרות של גמר MDF תכונות MDF יתרונות והחסרונות של MDF MDF יישום מפיקי MDF ברוסיה
לוחות MDF איזה חומר הוא פופולרי במידה שווה וקבלנים ויצרני רהיטים, שייך דקל? ללא ספק, עץ - בעבר הרחוק, חומר זה מגן עלינו מפני הקור, נותן מחסה ואח חם, עץ גם יצר את כל הכלים. מאות שנים עברו, העץ תמיד נשאר פופולרי וביקוש - תחת הלוחות היו אזורים עצומים של יער, חלק גדול מהגזעים במקרה זה היה, שאינו עסקי לדפוק למטה. המצב השתנה לפני למעלה ממאה שנה, כאשר חוטבי עצי חשיבה - האם זה אפשרי להשתמש איכשהו השבבים ונסורת בסט שנותר לאחר ניסור גזעי עצים. כך נוצרו הסיבי וparticleboard, את החוויה של אשר הניבה MDF, שתכונותיהם היו כמעט שווים, ובמובנים מסוימים הזדמנויות עסקיות עץ אף עלו.

היסטוריה של MDF

הלוח ראשון בהיקף של שבבים לא מרוסקים וסיבי עץ, נוצר בטעות ב1924 על ידי אמריקאי, ויליאם מייסון. ממציא זה מנסה למצוא זבל ערימות שימוש בשבבים, שבבים ונסורת, vysivshiysya כמו גבעות מסביב לכל חברות מוצרי יער, להוציא אותם מהצלחת, לפחות דומה באופן הדוק לדיקט. עם זאת, הוא קיווה בתחילה כדי לייצר נייר סיבי עץ ... מכשיר מייסון שנבנה לאחר מכן קיבל את כינוי "אקדח מייסון": צינור פלדה, אטום בקצה אחד ומסופק עם כיסוי נשלף, פתיח במרחק - מאחרים. בתוך המנסרה פסולת הצינור הונח ולשפוך קצת מים, ואז מתחתיו הממציא של מבער גז שהותקן - תחת לחץ צינור חימום שלה גדל, את המכסה הוסרה וסיבי עץ בלחץ וכתוצאה מכך נפלטים מ" הרובים "החבית במלכודת ונקר, בעוד הגלום ב" "חלקיקי עץ אקדח בעיקר התפרקו לסיבים. ממציא וויליאם מייסון
ממציא וויליאם מייסון אבל, לאכזבתו של מייסון, סיבי עץ היו גדולים מדי עבור הנייר, הוא החליט לנסות לאסוף ולשים אותם בעיתונות קיטור, בניסיון לזכות בלוח תחת מטרת הבנייה. והנה ממציא מזל פעמיים - כשל טכני של עיתונות קיטור הישנה והרעב יצא מאוד מקום! לשים את זה בעיתונות קיטור סיבי בוקר קיבל, מייסון שם לב שהדש זורם, עובר קיטור ישירות לתוך סיבי השטיח מעץ שנערמו בין הגלילים לעיתונות. טעות אחת לא הייתה מספיק - לאחר ממציא בצהריים מיהר צהריים, שוכח לכבות את שרירי הבטן שלך. לכן, סיבי עץ מופעלים על ידי דפוס ובמקביל נחשפו לקיטור שחון לכמה שעות. חזרה בחנות, ויליאם מייסון בקדחתנות הפך עיתונות קיטור והוחלט שכל בוקר איבד את העבודה - אבל אחרי השקופית להרים לוח מתחתיו הוא ראה את מדים, סיבי נוקשה באופן מפתיע. הוא קרא לזה שנוצר מלמין "אסון" - מאפייניו, זה הרבה יותר נחות ממושבים מודרניים, אבל fiberboards מתחיל הונח. המושבים
כיריים "אסון" כיריים, ידועות יותר לנו על ידי צירופי אותיות MDF נגזרו משמו האנגלי של החומר הזה - הסיבי בצפיפות בינונית - פצח בייצור המוני סביב 1966 בארצות הברית. פיתוח של צלחת זו נערך בו זמנית על ידי יצרנים רבים, כל כך פשוט לקרוא לממציא שיצר את MDF הראשון בלתי אפשרי. בברית המועצות, MDF לא נעשה, הקו הראשון לייצור של חומר זה הופיע רק ב1997, באזור וולוגדה, כפר Sheksna. כיום יצרנית לוחות ומוצרים מהם הגדולה בעולם היא סין.

מה שהופך את MDF - טכנולוגיה

באמצע המאה שעבר fibreboard הפיק את "רטוב" - שיטה זו דומה במובנים רבים לטכנולוגיית הייצור של קרטון. נכון לעכשיו MDF לייצר "שיטה יבשה". טכנולוגי תהליך "שיטה יבשה" כרוך במספר שלבים: הכנה של חומרי גלם; קבלת סיבי עץ; היווצרות של המחצלת של סיבי עץ, ולחיצה עליו פקק סיימה MDF; שחיקה צלחות שהושגו. זינה -. הכנת ייצור MDF בחומר גלם הוא כל עץ עץ עגול. גזעי עצים ממוקמים במכונת תופים, הסרת הקליפה מהם לחלוטין, ולאחר מכן שהם נטענים ל, עיבוד מעוגל, סביבי מתפורר-עליז לתוך שבבים. גזעי עצי מכונת חיתוך יכולים גם לרכך ולהחליש את הקשרים שנוצרו ליגנין - פולימר טבעי חיבור סיבי עץ יחד. טכנולוגיית שבבים וכתוצאה מכך היא מונחת על מסוע שבו הוא רכוב אלקטרומגנט רב עוצמה, אשר מסיר את כל תכלילים שבבי מתכת. הבא - מיון לשלושה שברים בייקרים עם רשת של קטרים ​​שונים, מגדול לקטן יותר. ייצור לוחות שבבים גדולים מדי מחדש מנותבים לחדר ההגה בdisintegrator, קטן מדי - בהופר הפסולת לשריפה הבאה בחדר הדוודים. גודל אופטימלי שבבים נכנס לסופות ציקלון האנכיים, שבו דהוי של זיהומים מינרליים ופסולת מוסר. עם השלמת שבבי מחזור הכביסה מוזנים לתוך הופר לטיפול מהביל - המשימה של פעולה זו היא החימום האחיד של השבבים ל100 מעלות צלזיוס, עם תכולת לחות של יותר מ 80% על כל המסה שלו. הכנה של סיבי עץ טבול ומחומם לטמפרטורה רצויה האכילו שבבים למכונה מיוחדת -. Defibrator או, כפי שהיא מכונית, refinator. טעון בשבבי defibrator, מזין בורג נגרר עובר בין להבי חרוטי ודיסק, כתוצאה ממנו הוא מופרד לסיבים. הכנה של סיבי עץ במידת צורך, שבבי עיבוד הפעולה בdefibrators חזרו פעמים או שלוש פעמים - במקרה זה defibrators להגדיר מפל. במהלך העיבוד של שבבי עץ בdefibrator בפרפין מערך הקלט, קלסרים ומאיצים התקשות שרפה. התייחסות: ההליך לקבלת סיבי העץ הוא שונה לחלוטין מהטכנולוגיה הטחינה. הייצור של גזעי עצי קמח עץ שחוק על חלק מסוים של חלקיקים וצורות שונות, אלא לייצור סיבי רוצה להדגיש מבנה עץ טבעי סיבים וגודל, אורך הסיבים תלוי במינים של העץ. סיבי עץ סיימו, חיממו על ידי קיטור מוזנים לתוך מייבש בעל צורת צינורי - זה כל אצווה של סיבים שטופלו באוויר חם (טמפרטורה של 170-240 מעלות צלזיוס) במשך 5 שניות. משקל יבש של הסיבים נשלח לציקלון שבו הוא הוסר מהאוויר העודף, ולאחר מכן מועבר לסל האחסון, ולאחר מכן - בדפוס. . יצירת ולחיצה של מחצלת שטיח מיוצר מסיבי עץ נוצר על המסוע - רולים יוצרים מתבצע, במהלך פעולה זו שטיח סיבי עץ עובר הראשוניות במשקל וקשה, שבמהלכם היא מבטלת תאי אוויר שנותרו לאחר העיבוד בציקלון. שטיח נוצרים מסופק לעיתונות העיקרית, היווצרות הסופית של הצלחות. MDF סיים בד הוא חתך לתוך צלחת בגודל שנקבעה מראש, ולאחר מכן הם מקוררים על ידי זרמי אוויר. MDF גריסת MDF. ביציאה של צלחות העיתונות העיקריות לעתים קרובות יש עובי שונה ופני שטח פגמים חלקים מספיק עליהם, ליטוש כל כך חשוף. צלחות סיימו באופן מלא מסומנות ומאוחסנות, או מועברות לגימור המשטח דקורטיבי.

למינציה ודרכים אחרות של גמר MDF

הפופולרי ביותר הם שלושה סוגים של גימור דקורטיבי: למינציה, ציור ולבוד. הדבקת המשטחים החיצוניים של לוחות MDF של סרט PVC הנקרא למינציה. סרט צבע מוחל על הלוח יכול להיות בצבעים מבריקים ומט, מונוכרומטי ודוגמת על אבן או עץ טבעי. סרט מדבקת PVC מתבצע תחת לחץ, שכבת הדבק עשויה שרף פורמלדהיד. לוחות MDF למינציה משטח עמידים בפני שחיקה מכאנית, לא צובר חשמל סטטי, לא דוהה ולא להישבר כאשר הם נחשפים לאור שמש. למינציה ודרכים אחרות של גמר MDF לפנל MDF פורניר מודבק על פני השטח של חזיתות מעץ, ככלל, הוא מינים בעלי ערך. לבוד מתקבל על ידי לוחות MDF כלפי חוץ אינם שונים מעץ אמיתי, בעוד שהוא בעל המאפיינים הטובים ביותר - לא סדק או עיוות, עמיד יותר ועמידה בפני רטיבות. Paint MDF ביצע אמיילים וצבעים שיש נזילות טובות וגמישות. כתוצאה מכך, לוח MDF הצבע רוכש לא רק מראה אטרקטיבי מבחינה אסתטית, אלא גם הגנה מפני ההשפעות השונות של טבע פיזי ומכאני. לפני יישום לוחות MDF משטח איסוף ומסירה shpatljujut ודרוך.

תכונות MDF

תקן המדינה הרוסי של צפיפות בינונית fibreboard אינו קיים, או יצרני MDF לפתח מפרטים שלהם או לשחרר A208.2 ANSI התקן אירופאי צלחת. תכונות MDF לוחות MDF עשויים מהכיתה א 'והשנייה, בעובי של 6-24 מ"מ, מליטה את סיבי העץ מתבצע באמצעות שרף אוריאה פורמלדהיד, וליגנין עץ. יצרנים רבים כמו בקלסר טענו רק ליגנין, ואמר כי אין רכיבים מזיקים לסביבה אינם נוכחים - זה לא נכון. גדלים סטנדרטיים של לוחות MDF: 1650-1650 מ"מ, 2800 מ"מ 1650, 2750 מ"מ 1650, 2250 מ"מ ו1650 ב2440-1650 מ"מ. לוח מיוצר גם ממדים "תוספת" - 3660 1650 מ"מ 3050 1650 מ"מ, 2100 מ"מ ו1650 ב1850-1650 מ"מ. יש לוחות MDF הכיתה משטחי שום פגמים - הם מתואמים בצורה מושלמת, ללא שבבים, סריטות וכתמים. הכיתה צלחות השנייה עומק שריטה יכול להיות לא יותר מ 0.3 מ"מ ולא יותר מ 20 מ"מ, קצוות סדוקים קטנים, פגמים שטח קטנים שחיקה. הכיתה MDF III-th היא מתאימה רק למטרות בנייה, כפי יש שבבים מרובים ופגמי פני השטח. צפיפות MDF מיוצר טווחים 600-1,200 קילוגרם / מ 3. עניין מעמדי (שחרורו של פורמלדהיד החופשי עם 100 משקל ז) עבור כל MDF כיתה - E1, כלומר אינו עולה על 10 מ"ג. יש לו כל פנל MDF התנגדות לחות גבוהה והעובי של הפנל הוא, גבוה יותר הלחות שלו - נפיחות מקסימלי ללוחות עבים 6-8 מ"מ לא יעלה 17% מההיקף המקורי של MDF. במהלך הייצור של לוחות MDF ניתן להקצות נכסים באיכות גבוהות יותר של עמידות במים, עמידות באש וbiostability מאשר לוחות סדרתי.

יתרונות והחסרונות של MDF

תכונות חיוביות: לחות. צפיפות גבוהה ואחידות של צלחות מבנה, המספקת סיבי עץ, יחד עם הציפויים דקורטיביים החיצוניים לשפר באופן משמעותי את התנגדות לחות, להודות, למשל, ניקוי רטוב תקופתי. עם זאת, לוחות MDF אינם מומלצים להתקנה באזורים עם לחות קבועה וגבוהה, פרט לשינויים עמיד למים שלהם; כוח. יש לוחות MDF עמידות כמעט שווה לעץ גבוה הרבה יותר מאשר את לוח החלקיקים, ולכן מבנים המשמשים בהקמת מטרות פונקציונליות ודקורטיביות; מחיר נמוך. עלות עובי פנל MDF למינציה של 16 מ"מ היא כ -300 רובל. למ 2, שהוא זול יותר מעץ טבעי; חיי שירות ארוכים. פני השטח של הלוחות שומרים על צורתם כאשר הטמפרטורה יורדת, הספגה מיוחדת להגן עליהם מפני פטריות, חרקים ועובש. ציפוי עמיד אינו דורש ציור תקופתי או בלכה, ובכפוף להוראות הפעלה לשרת במשך כמה עשורים; לקצץ דקורטיבי. שיטות קיימות לגימור לוחות MDF, שילוב של מספר שיטות (ציור ולבוד) ליצור הזדמנויות גדולות בפנים בניין; התקנה פשוטה. לוחות MDF קלים להתקנה - היא אינה דורשת כל הכשרה וכלים מיוחדות. במקרה של לוחות MDF גימור בר נזק, הוא פשוט החליף עם חדש, כמו גדלים סטנדרטיים במפעל; טיפול קל. צפיפות גבוהה MDF מאפשר טחינה, עם הקמתה של שטח מגוון. תכונות שליליות: משקל רב יותר. שלא כמו MDF עץ רוחב דומה כבדות משקל; לאבק. במהלך עיבוד וצלחות טחינה מייצר הרבה אבק - תמיד להשתמש במכונת הנשמה; את הצורך בקידוח. מסמר או בורג הבורג לתוך MDF יהיה כמעט בלתי אפשרי, דורש חור קידוח לפני הר; כוח השפעה מספק. אם MDF הזקפים די מתאים, במיוחד עבור אנכיים לא - מדפים ארוכים, למשל, של צלחות כזה עדיף לא לעשות; תוכן של רפי פורמלדהיד. למרות שנטען על ידי חלק מיצרנים הידידותי לסביבה, זה לא כל כך. כן, MDF פליטת המעמד נמוך וכמעט שווה לעץ הטבעי, אבל שחרורו של פורמלדהיד הוא עדיין קיים.

MDF יישום

לוח של חומר זה נעשה שימוש נרחב בעיצוב של פנים - בגמר תקרות ותעלות בניין בייצור של דלתות הפנים. MDF שינוי הדוק יותר, HDF נקרא, משמש כבסיס לריצוף לרבד, כדי ליצור צלחות מחוררות דקורטיביות המשמשות לבנייה של מחיצות משרד ולהסתיר את צינור החימום. לוחות לוחות הם אדני חלונות. MDF יישום בבנייה של T-ברים פופולריים מMDF משמש הליבה של קורות תקרה בבנייה מוצקה. MDF עמיד למים לגג לנדן - ארגזי אלמנטים כאלה צבועים לצבע שמן חיים ארוך. פופולרי במיוחד בחומר זה ביצרני רהיטים. השיטה הנוכחית של כיפוף אלמנטים של MDF מאפשרת את השימוש בם ביצירה של כיסאות. פורניר רבודה וMDF מיוצרים ריהוט מעוצב לבית מגורים ומטבחים למגורים. MDF וHDF, יתר על כן, הם עשו: רגליים של כלי נגינה; מעקות, מדרגות ומעקה מדרגות בתוך בניינים; רמקול דינמי גוף; פנים של תחבורה ציבורית, משאיות וכו '

מפיקי MDF ברוסיה

בניגוד לאמונה פופולרית, כי יצרנים מקומיים של MDF לא קיימים, זה לא. חומר זה מופק JSC "Plitspichprom",, "רבד הרוסי" JSC "Lesplitinvest" JSC, LLC "Kronostar" ואחד מהיצרנים המקומיים הראשונים של MDF, LLC "Sheksninsky KDP". בעת בחירה ברמה המקומית MDF פתק ייצור פליטת פורמלדהיד, שהוכרז על ידי היצרן על האריזה ומסמכים נלווים - לעתים קרובות זה E2, כלומר גבוה יותר מהייצור של ייצור מערבי. עם זאת, המעמד של פליטה צריך להיבדק ללא קשר לארץ המוצא של מוצרים מMDF ... rmnt.ru Abdyuzhanov רוסתם