למה דירות יקרות במוסקבה

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
רק ב 9 החודשים האחרונים של השנה באזורים של מוסקבה, כKrasnosel'skii ומחיר Cheryomushky של 1 מטר מרובע של נכס למגורים עלו בשיעור של יותר מ 34%. מידע זה מסופק על ידי "המדדים של שוק הדיור" אנליטי המרכז והיה הבסיס של אזורי הדירוג של הבירה, את עלות הדירות שגדלו במהירות רבה ביותר.
עלויות הבנייה עלו גידול בביקוש לדיור זמינות של תוכניות הלוואה והלוואה שידור חוזר של המשבר הפיננסי הרחבה זו איסור על הבנייה בתוך הטבעת השלישית וצמצום שטחים לפיתוח באזורים אחרים במוסקבה שער חליפין של דולר ואינפלציה בחירות
דינמיקה של מחירי דירות במוסקבה
Lukyanov ויקטור. רחוב Pjatnitsky. 2003
כמובן, בתחומים אחרים של הגדלת ההון בשווי של הנדל"ן למגורים לא היה משמעותי. לדוגמא, במחיר Mitino למ"ר עלה 3,500-4,500 דולרים, כלומר "רק" 28% מהעלות של 1 לפורטובו כיכר מוגברת 3,700-4700 דולרים, כלומר ל 27%, ודירה כבר לא זולה בארבאט עלו מחיר ב 18% - 7.9-9.3 אלף דולרים למ"ר בשנה זו בלבד. כפי שניתן לראות, מגמת עלייה במחירי הדיור במוסקבה נשמרה, פשוטו כמשמעו, בכל מקום, והעלייה במחירים די מורגש. מה שמוביל לעלייה במחירים עבור הנדל"ן היקר ביותר ברוסיה? לפני שפונים לניתוח של הסיבות לכך שסביר להניח שמומחים מכנים בין הגורמים המשפיעים על העלייה בשווי ההוגן של הנדל"ן במוסקבה, מן ראוי לציין כי גם Muscovites עצמם לא הפתיע את הפיתוח הזה. כך, על פי סקר שנערך בקרב תושבי הבירה, לשאלה: "מה יקרה למחירי נכסים בשנה הנוכחית", את התשובות הבאות היו: 69.3% מMuscovites ביטחון ציינו כי מחירים יעלו בעתיד; 29.7% סבורים כי מחירי הדירות יישארו זהה; ורק 1% מאמינים כי מחירים יקטנו. אבל כדי לענות על השאלה: "מה בדיוק גורם לעלייה כזו בעלות של דיור," Muscovites קשה. התשובות הנפוצות ביותר לשאלה זו היו: "ובכן, יש לנו את כל יקר", "והם לעולם לא ייפלו", "הם גדלים בכוחות עצמם". רק חלק מתושבי הבירה ניסה להקצות יותר מאשר יסוד סביר כי, לדעתם, יש להם את ההשפעה המשמעותית ביותר על הצמיחה של העלות של דירות במוסקבה. עם זאת, כדי לקרוא להם די אובייקטיבי, כמובן, בלתי אפשרי. חלק Muscovites האמין אשם בהגדלת מחירי הנדל"ן "בא במספרים גדולים" של מבקרים שפדו בשדות הנפט וכל מי שרוצה להיות בעלי הבתים באבן לבנה. אחרים בשם חברות בניית עליית מחירי אשמים, בשיתוף פעולה ובכוונה להעלות את המחירים למ"ר, ולתקוע את קצב הבנייה כדי ליצור התרגשות במצוקת הדיור והשוק. "אינדיקטורים לשוק הדיור" מרכז אנליסטים ואנשי מקצוע אחרים הנדל"ן העלו גורמים אחרים המשפיעים על היווצרות של העלות של דירות במוסקבה.

עלויות הבנייה עלו

הסיבה האובייקטיבית ביותר המשפיעה על עליית מחירי דיור בבירה, מומחים שנקראים העלייה במחירים של חומרי בניין וכתוצאה מכך, עלייה במחיר למ"ר של שטח מגורים. מחירי הנדל
Kuzema קונסטנטין. מותג חדש. 2005 מומחים, הכוללים נציגים של המשרד לפיתוח אזורי, הצליחו לזהות ארבע סיבות לעלייה במחירים של חומרי בנייה: עודף ביקוש על היצע, במיוחד באותם אזורים שבם הוא ביצוע פרויקטי הון של משמעות הפדרלית; להגדיל את ערך המכירה של חומרים אינרטיים: שיעורי חול, חצץ, טיט ונשירה התרחב; צמיחה בהובלת מטענים, שגם הוא קשורה לעלייה בעלות של הדלק במדינה שלנו; עליות במחירי אנרגיה. לדברי היצרנים של בטון, את עלות חומרים אינרטיים, שהם מרכיב עיקרי בבטון, בששת החודשים האחרונים עלתה 7 פעמים וסופו של דבר עלתה כמעט 15-20%. יזמים אומרים, כי מאז תחילת השנה, עלויות הבנייה גדלו בממוצע ב 6.8% ועד סוף השנה עשוי להגדיל ב -20%.

גידול בביקוש לדיור

כמובן, "לכתוב את" הגידול בביקוש לדירות במוסקבה רק שמן עולים חדשים ולתעשיית הגז, אשר למעשה מהווה אחוז קטן בלבד מהמספר הכולל של קונים, זה בלתי אפשרי. עם זאת, המומחים פה אחד אומרים כי השנה הביקוש לדיור גדל ב 25% לפחות. הביקוש הגדול ביותר הוא לבנייה חדשה, העלות של 1 מ"ר של דיור שבו אינו עולה על 170 אלף רובל, וכן דירות בבתי לבנים של בניינים הישנים ובנייני מונוליטי "רעננות שנייה", כלומר שנבנתה לפני שנות 3-5. ביקוש יציב לאחד דירות ושני חדרי שינה זולות יחסית במבנים טרומיים ו" odnushki "זעיר, חסכוני בשטח קטן הממוקם באזורים" טובים ", היוקרתיים של העיר הבירה.

זמינות של תוכניות הלוואה והלוואה

גורם זה של הגדלת מחירי דיור בבירה עובד, כמובן, לא באופן ישיר, אלא דרך הגידול בביקוש. לדברי אנליסטים, מספר גדל והולך של רוסים יכול להרשות לעצמו המשכנתא, הריבית על אשר ירדה בשנה שעברה ל11.9%. על פי סקר שנערך על ידי המרכז אנליטי של Penny Lane Realty, הוא נמוך היסטורית לזמן של התבוננות. לשם השוואה, בשנה שעברה שיעורי אחוז הממוצע על הלוואות למשכנתאות הסתכמו 14-15%. ריבית על משכנתות במטבע חוץ, ירד גם כן, אם כי לא באופן משמעותי - מ10.5% ל10.4%. כמובן, בנקים אינם ששים מדי להפחית את הריבית על הלוואות שניתנו לזמן ארוך - 15-20 שנים, ובכל זאת זה בטוח לומר כי מספר הרוסים ששוקלים משכנתא כדרך היחידה לרכישת דיור גדל לאט אך בהתמדה. חברות בנייה רבות למשוך לקוחות את ההזדמנות כדי לרכוש בית בתשלומים, הריבית על שהירד גם בחודשים האחרונים. הממשלה, מצד, מבטיחה כי עד שינה 2030 60% ממשפחות צעירות זקוקים לתנאי דיור טובים יותר, יוכלו לקנות דירה במשכנתא מופחתת, אשר סיפקה את תכנית המדינה. בהקשר זה, אנליסטים מזכירים את המצב בבירה בשנת 2007-2008, כאשר ההקדמה של הלוואות רכות ללא מקדמה ונגרם עלייה חדה בביקוש לדיור הביאה לכך שהעלות של מטר רבוע אחד בממוצע, עלתה ב 2000 דולרים. עם זאת, כמה מומחים אינם מאמינים ששיעור נמוך יותר על משכנתאות והלוואות לכל כך הרבה גורם משמעותי בהגדלת עלות הדיור. לדברי מומחים, גם אם שיעור המשכנתאות הוא אפס, המספר העצום של Muscovites שמקבל שכר מתחת לממוצע, עדיין לא יכול להרשות לעצמם לקנות במוסקבה היקר "מטר המרובע".

שידור חוזר של המשבר הפיננסי

אין זה סוד, כי האחרון הוא לא שוק החדשות אופטימי מדי האיחוד האירופי פיננסי והצמיחה של חוב ציבורי בארצות הברית אילצה את המומחים לדבר על סיבוב חדש אפשרי של משבר שפקד את הכלכלה העולמית ב2008. גידול בביקוש לדיור
לרוי ניימן. בורסה אמריקנית. 1986 משקיעים רבים את האפשרות של חזרה על מצב זכרונות של עלייה חדה בדולר וחוסר היציבות הכללית עדיין טריים מדי ויש לי הובילה חוסר אמון במצב בשווקים, המוסדות בנקאיים ומחירי ניירות ערך צמיחה, להשקיע אותו ברכישת חזקה וצומחים במחיר במהירות הנדל"ן. לכן, אם בזמן המשבר, ב2009, עלות הדיור במוסקבה ירדה מעט, בציפייה לתקופה חדשה של משבר מתחיל שוב לעלות במחיר.

הרחבה זו

מומחים מחכים לעלייה החדה (לפחות 20-25%) מהעלות של הנדל"ן בדרום ודרום המערב מנהלי המחוזי, אשר, לאחר ההתרחבות של הבירה הן מרכזיות. עם זאת, אנליסטים רבים צופים העלייה במחירי הדיור באזורים של הבירה, אשר בעתיד הקרוב יהיה מחולקת ל" ישן "והמרכזיים" חדש ". יתר על כן, העלייה במחירים החלה זמן רב לפני תחילת כל פעילות בנייה הייתה בשטחים שסופחו, ועם תחילת הפיתוח של מוסקבה "החדש", עליית המחירים עלולה להיות משמעותי עוד יותר.

איסור על הבנייה בתוך הטבעת השלישית וצמצום שטחים לפיתוח באזורים אחרים במוסקבה

חזרה בחודש מרץ השנה, ראש העיר סרגיי Sobyanin החדש אמר את האפשרות של איסור על בניית המבנים חדשים בתוך כביש הטבעת השלישית. ולמרות שכעת פקידים אומרים לא איסור מוחלט, וכניסתה של הגבלות, החלטה כזו כבר גרמה לעלייה בביקוש לדירות באזורים המרכזיים של הבירה, כי בעתיד הקרוב תציע כאן עשויים להיות מופחת באופן משמעותי. נכון לעכשיו, ועדת ארץ בינוי הערים היא בדיקת חוזים שכבר נחתמו עם מפתחים והארכה תהיה כפופה רק לחלק מהם, אחרים לא לספק את הרשויות במוסקבה מסיבה זו או אחרת, יופסק. העירייה מדגישה כי הדבר נעשה לנוחיות תושבי הבירה, כדי למנוע התפתחות דחיסה נוספת. בכל מקרה, באזורים שיכולים לשמש כאתר בנייה במוסקבה, יש פחות, כך מצפים לבניית מסה ואת הופעתם של רבים הנפקות חדשות בשוק לא צריך.

שער חליפין של דולר ואינפלציה

עוד שני גורמים אובייקטיביים לחלוטין המשפיעים על עליית ערך הנדל"ן לא רק בבירה, אלא בכל רחבי הארץ. מכיוון שהעלות למ"ר היא נפוץ ביותר ביטוי בדולרים, עם עלייה של המטבע האמריקאי, ומחירי נכסים עולים. עם זאת, זה חל רק על מחירים ברובלים. בארצות הברית בחודש ספטמבר קצב אינפלציה היה .3.9% וכלכלנים כבר מדברים על המצב הכלכלי המחמיר. עלייה בערכו של הנכס בשיעור של אינפלציה כל המומחים שנקראים נורמלי לחלוטין ואפילו התופעה הכרחית. עם זאת, יש לזכור כי אינפלציה רוסית, אשר בשנה הנוכחית יכול לעשות הון תחזית של 5-7% לאירופה ובארצות הברית תיחשב גדולה מאוד. לדוגמא, בארצות הברית בשיעור האינפלציה בספטמבר היה .3.9% וכלכלנים כבר מדברים על המצב הכלכלי המחמיר. ואינפלציה באיחוד האירופי עד סוף אוקטובר הייתה רק 2.1%.

בחירות

מומחים רבים מאמינים כי בריצה עד לבחירות לנשיאות רכוש מתחיל לעלות במחיר מהר יותר מהרגיל. סביר להניח, יחסים אלה מבוססים על הציפייה לשינויים שבטוחים כדי להתעורר עם השינוי של כוח במדינה. מצב דומה נצפה ברוסיה בכל פעם לפני הבחירות לנשיאות, כך שמומחי ביטחון לדבר על המגמות הנוכחיות. מחירי דירות
מיכאל Natarevich. בחירות בכפר. 1975 לדברי מומחים, הקמפיין - "לגלול" הרבה כסף, כמו גם destabilnosti שגורם לעלייה בפעילות בשוק הנדל"ן. כמו כן, רוצה למשוך בוחרים רק בפני רשויות הבחירות מתחילות ליישם תוכניות חברתיות, כוללים מתן הדיור למשפחות צעירות, קטגוריות מיוחסות של אזרחים ורשימת ההמתנה. למרות שהקמפיין הנוכחי לנשיאות כבר איבד התככים העיקריים, אך כמה אנליסטים מאמינים כי השינוי של מנהיגות בארץ יהיה השפעה על עלות הדיור. לפחות בגלל זה הוא הנשיא החדש יצטרך להחליט על מיסוי מקרקעין. כפי שניתן לראות, הגורמים המשפיעים על העלייה בשווי הוגן של הנדל"ן במוסקבה, די הרבה. לא כולם יכול להיחשב אובייקטיבי, רבים המבוסס אך ורק על ציפיות ותחזיות פסימיות. בכל מקרה, מה שלא הייתה השפעה כזאת על היווצרות של מחירי דיור, הממשלה צריכה לקחת בחשבון: בכל מדינה מפותחת אחרת בעלות העולה העולם של מ"ר בעיר הבירה (ובכל עיר אחרת) על ידי יותר מ 5.6% יגרום לפאניקה ופעולה מיידית על ידי הרשויות במוסקבה ובעלייה במחירי דיור על ידי 34% מסיבה כלשהי זה לא מפתיע, והוא נחשב מקובל למדי. אנה גריזלי, rmnt.ru