מחלות ומזיקים של מלפפון - מגן ללא כימיקלים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
חמוץ צעיר פריכה - את השמחה של כל גנן. איזה תענוג להרגיש מסתכל על ירוקים צילינדר חלק, מציץ מתחת לעלווה. למרבה הצער, היום הרבה צרות ואיכר טרחה לספק מזיקים ומחלות של הצמחים שונים, והעימות המתמיד עימם הופך לחלק בלתי נפרד מהעבודה למלפפונים הולך וגדל.
חולה יותר ממלפפונים אבק וטחב פלומתי Fusaria ריקבון לבן להפר שביתה מזיקי מלפפון כנימת מלונים קרדית עכביש כנימות סיבות לצמיחה עניות ומלפפון המר
חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון במאמר הקודם בסדרה זו חקלאות ", אורגנית. הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים, "דיברנו על מה טכניקות ושיטות של מאבק למסיק זמין בארסנל של חקלאות ביולוגית. היום בואו נדבר יותר על מחלות ומזיקים של מלפפון, לשקול את הנושאים של מניעה ושליטה. מלפפונים נחשבים לאחד הירקות הוותיקים, אשר טיפחו במשך כשש אלף שנה. הם הגיעו אלינו מהודו, שם עכשיו אתה יכול למצוא גפנים מלפפונים פראיות קשרים כובלים גזעים חזקים של עצים. תרבות זו היא גחמנית מספיק כדי לגדול, במיוחד לאור התנאים הנוכחיים מזג האוויר, טמפרטורות חריגות שונות ובצורות תכופות, או להיפך, עם גשמים בשפע. לכן, כדי להשיג תשואות גבוהות הוא חשוב ללמוד את מאפייניה של תרבות זו. מלפפונים רגישים מאוד לדיאטה, יכולים לגדול באופן ישיר על זבל הגלם (למעט בשר חזיר). למצב הרגיל של בריאות, הם זקוקים להרבה מים, במיוחד מלפפון מגיב היטב להשקיה מוספגת או אכילה מלמטה. הצללה חלקית מעצים או צמחים גבוהים (תירס, חמניות) מגנה מלפפון מפני שמש הקיץ החמה, יתר על כן, מפעלים אלה ישמשו אותם סבכות טבעיות שהם שמחים להצטרף אליה. כדי להשיג תשואות גבוהות, חשוב ליצירת שיח. יצירת תהיה תלויה בסוג של התרבות. מלפפונים מואבקים וsamoplodnye כלאיים (partenokarpiki) שבו כל הפרחים הנקביים הופכים לפרי בעצמך. מלפפוני Samoplodnye הם מתאימים ביותר לגידול בחממות. יוצר אותם לגזע ראשי יחיד, וכל הענפים בצד לצבוט אחרי 3-4 עלים. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון זני האבקה נוצרים באופן שונה. כל הפרחים הנקביים הם בדרך כלל מסודרים על הסניפים של הסדר השנייה, כלומר, על הענפים הצדדיים והגזע הראשי מכוסה בפרחים זכריים (קליפה ריקה). לכן, שיחים אלה יוצרים כמה ריסים, ולצבוט את הגזע הראשי בדיוק מעל העלה 4-5. למרבה הצער, היום, תנאי מזג אוויר לא יציבים ופעילות שמש מוגברת להשפיע לרעה על הצמיחה של שיחי מלפפון ולתרום להתפתחות של מחלות פטרייתיות מסוכנות שמאוד משפיעות על הכמות ואיכות היבול.

חולה יותר ממלפפונים

מלפפונים הם מאוד רגישים למחלות כגון טחב אבקתי, פלומתי (כשותית), Fusarium, ריקבון לבן ולהפר שביתה. כל מחלות אלה נגרמים על ידי פטריות שונות שתוקפות את העלים, גבעולים ושורשים של הצמח.

אבק וטחב פלומתי

טחב אבקתי משפיע על כל הסוגים של מלונים (קישואים, קישואים, אבטיחים), אך מושפעים במיוחד במקרה זה, מלונים ומלפפונים. זיהוי מחלה זו יכולה להיות בפריחה לבנה או אפרפרה, יוצר על גבעולים ועלים של הצמח, תחילה בצורה של כתמים בודדים ולאחר מכן מופצים על פני השטח. מושפע על ידי עלים פטריות משחימים ולקמול, ואם המחלה מתקדמת, היא עלולה לגווע כל שוט. טחב אבקתי מתרחש כאשר תנודות החדות של טמפרטורות יומיות (יום - לילה חם - קר). לעורר את הלחות מוגברת למחלות וטל קר. פלומתי מתפתח על העלים של מלפפון ככתמי אור צהובים שמנוניים על הקרקע שמאוחר יותר יצרה רובד אפרפר סגול - עלים נגועים לקמול. עם התקדמות המחלה הן ירוקה רק גבעולים של מלפפון. כשותית מתפשטת במהירות במיוחד במזג האוויר גשום ב18-23 מעלות ולחות גבוהה. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון יש לציין כי מחלות פטרייתיות אלה מתרחשים בדרך כלל כאשר גידול מלפפונים בחממות. כיום בשוק חומרי הדברה ייצגו מספר רב של תרופות שונות כדי להילחם במחלות מסוכנות אלה. עם זאת, לכולם יש השפעה שלילית על האיכות של היבול ועל חייהם של התושבים בקרקע. לכן, גננים, לדבוק בעקרונות של חקלאות אורגנית, ביולוגיים פותחו כדי להילחם בסוגים השונים של פטריות. נותן טיהור השפעה טובה של זרעים לפני הזריעה. לצורך כך הם מחוממים במים חמים (טמפרטורת 48-50 מעלות צלזיוס) במשך 20-25 דקות. ואז 2-3 דקות טבלו במים קרים ויבשות. עם גילוי הסימנים הראשונים של טחב, להסיר את כל העלים המושפעים ולרסס את עירוי המפעל של mullein, אשר הוכן על ידי את המתכון הבא. קילו אחד של mullein (פחית טרי) שפכו שלושה ליטרים של מים ועו"ד לשלושה ימים. פתרון מוכן של שיחי מלפפונים שטופלו. במקרה זה, לא צריך לשמור, כגון טיפול כנגד מידה לא רק הורג את הנבגים של טחב אבקתי וכשותית, אבל גם הוא מקור מזון גדול. בהעדר mullein הטהור, יכול להיות מוחלף עם אותה הכמות של עלים רקובים חציר או עץ זה (עירוי הוא גם להיות מוכן.) טיפול צריכה להתבצע בכל שבוע.

Fusaria

Fusaria - התפשטות פטרייתי מחלה, בדרך כלל בחממות, בעיקר באביב, ללא חימום. רוב הצמחים שנפגעו במחלה, לפני הפריחה נראה בריאה. אבל כבר בכניסה לבמת הפרי הם מתחילים לקמול ולהתייבש. הסימן הראשון לנוכחות של Fusarium נשמט מלפפוני צמרות ביום חם. אם המחלה מתקדמת במהירות, הצמחים לנבול לנגד עינינו, השורש העיקרי הופכים חומים ומתים, בסיס הגזע מרכך סדקים ומתייבשים. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון בהתחשב בכך שFusarium לקבוע בוש שלבים המוקדמים בעייתי ריפוי החולה כמעט בלתי אפשרי. לכן, הנשק העיקרי במאבק נגד מחלה זו הוא מניעה. זוהי שיטת חיטוי הזרע שתוארה לעיל, תוך שמירה מתמדת על הטמפרטורה בחממה והלחות. לסייע במניעת מחלת להשקות עם מים חמים (20 מעלות) ולאבק הביולוגי Trichoderma הזרעים, אשר יכולה להיות מיושם גם לבארות או סירי כבול בעת שתילה.

ריקבון לבן

מחלה נפוצה למדי מסוכנת פטרייתי פיתוח בכל חלקי הצמח. עלול להיות מושפע והשורשים וגבעולים, עלים ופירות. ריקבון לבן מאופיין ברובד רירי לבן צפוף ומקדם ייבוש של ריסים לנבול מלפפון. ציפוי זה הוא מסוכן במיוחד, כי זה יכול להיות מועבר באופן מכאני עם חתיכות קרועות של תפטיר (מכשירים וידיים). חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון כמו כל המחלות פטרייתיות אחרות, עובש לבן מופיע ומתפתח בלחות גבוהה וקפיצות טמפרטורה, כמו גם היעדר אוורור טוב בחממות. אתה יכול למנוע את התפתחות המחלה על ידי ריסוס צמחי עירוי של mullein. גם נותן עיבוד השפעה טוב של מוצרי חלב. למטרה זו, פתרון מוכן: מים חלקים 10 חלב ייקח חלק 1 ו 5-10 טיפות של יוד נוספו. מפזרים בזהירות מלפפונים כל 7-10 ימים. במקום זאת, אתה יכול להשתמש בחלב או מי גבינה יוגורט. למניעת סבכת obseivat שימושית לבן ריקבון ומחלות פטרייתיות אחרות עם מלפפונים עם אבקת פחם, גיר או אפר.

להפר שביתה

מחלה פטרייתית המשפיעה על נבטים זרעים ושתילים צעירים. צמח חולה הוא עדיין בשלב של פסיגים צהובים, ואילו השורש של התכווצות הצוואר נוצר, זה הופך חום וכמה. שתילי חולים בדיכאון, בקלות הוציא מן האדמה. התפתחות המחלה תורמת ללחות גבוהה וטמפרטורה נמוכה. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון כדי למנוע ההתפתחות של להפר שביתה, להימנע מלפפוני שתילה צפופים בחממה צריך להיות משודר ביסודיות מקלט קולנוע ומים צמחים עם מים חמים, כדי לשמור על טמפרטורת האוויר ב20 מעלות. בפועל מראה כי השתילים גדלו בעציצי הכבול-קומפוסט, להפר שביתה כמעט חולים. כדי לטהר את הקרקע לפני שתילת בארות מלפפונים חרוטות פתרון של מינון permanganate אשלגן של 5 גרם לכל 10 ליטרים של מים.

מזיקי מלפפון

האויבים העיקריים של מלפפונים בקוטג'ים ובגנים שלנו הם חרקים כגון כנימות, קרדית עכביש וכנימות עש. והנשק העיקרי במאבק נגד מזיקים אלה הוא ליצור איזון אקולוגי באזור, כי היא מושכת חרקים מועילים, ציפורים, לטאות וצפרדעים, כמו גם שימוש בחליטות צמחים שונות וdecoctions. איך להשיג את האיזון אקולוגי שדברנו בפירוט במאמר "הגנה ביולוגית נגד מזיקים ועשבים שוטים."

כנימת מלונים

כנימה היא מזיק נפוץ שמשפיע לא רק מלפפונים, אבל רוב גידולי ירקות אחרים. זה חרק קטן מאוד (מ"מ 1.2-2.1 ארוך), שצבעיו משתנים מצהוב לאפורים כהה, זחלים, בדרך כלל ירוק או לבן. בחוץ מלפפון כנימות מופיעות בסוף יוני, תנאים נוחים לתפקוד שלה נחשבים מזג אוויר חם רטוב. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון מושבות ממוקמות חרקים בחלק התחתון של העלים של מלפפון, וגם יורה ופרחים. כנימות ניזונות צמח SAP מוצצות אותו, מה שתורם לכמישה, מצהיבה וייבוש של ריסי מלפפון. צמיחה מאוחרת של מלפפון, וציבור גדול של מפעל הדברה עלולה למות. כנימת סכנה היא לא רק פגעה בחלקים הירוקים של ירקות, אלא גם שהיא נשאית של המחלות מסוכנות פטרייתי של מלפפון, שדנו בסעיף הקודם. הדברה ביולוגית יעילה של המזיק הזה הוא ריסוס סבכה עם מלפפוני חליטות צמחים שונות. ניתן להכין תמציות אלה משום, שן הארי, tansy, טרגון, קליפות בצל. מרתח של קליפת בצל מכין את המתכון הבא: 400 קליפת גרם שפך 10 ליטר מים רותחים והחדירה ל2-3 ימים. לפני העיבוד הוסיף מדולל במי סבון כביסה (40 גרם לדלי של פתרון). מלפפונים שטופלו מספר פעמים במרווחים של 5-7days. אם כנימות לא מאוד הרבה, אז אתה יכול להתמודד איתם, שוטף את המלפפונים רק מים וסבון או סילון חזק של מים טהורים מצינור השקייה. להגן על מטע מלפפון של כנימות ומזיקים אחרים יכול להיות, נחת סביב בזיליקום, כובע נזיר, שום, ציפורן חתול, נענע, וצמחים אחרים שיהיה להדוף חרקים לריח החזק שלה. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון במאבק נגד כנימות יהיו נחמד לזכות בתמיכה ועזרה של חרקים entomophagous (הארינמלים, hoverflies זבובים). האויב העיקרי לה הוא פרת משה רבנו, דג אחד ליום שיכול להרוס עד 70 חתיכות של כנימות.

קרדית עכביש

מזיקים נפוצים למדי לחממות ותשתית פתוחה לנטיעה. גוף של הטיק עשוי להיות אורך סגלגל או מלבני של 0.3-0.4 מ"מ. חרקים אלה והזנת הזחלים שלהם ולחיות על החלק התחתון של עלים של מלפפון, עם דק אינטרנט חציית שתי וערב. על עלים נגועים מופיע לראשונה נקודות אור, לאחר מכן הוביל לכמישה והתייבשות. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון רגיל ריסוס מים מלפפון במזג האוויר חם יעזור לגרש את המזיקים. דרך יעילה להילחם קרדית היא השימוש בחליטות צמחים שונות וdecoctions. לדוגמא, אתה יכול לרסס את העירוי של שיחי לענה, celandine, שן הארי, וקליפות הדרים שונות. מתעקש דשא זקוק למים במשך כמה ימים (עד לריח האופייני נעלם) ולאחר מכן מדולל בעירוי של מים טהורים ב1:20 יחס - כ 0.5-0.7 ליטר לדלי מים. יש לציין שטיפול כזה, על מנת למנוע כוויות על עלים מלפפון, צריך להתבצע להתייבש לפני השקיית צמחים. ניתן למצוא מתכונים רבים ושונים לחליטות צמחים בספרו של נטליה Zhirmunskaya "גן ללא כימיקלים."

כנימות

המזיק הזה הוא מ"מ חרקים צהבהב 1.5 באורך, יש שני זוגות כנפיים הלבנות אבקתי. כמו כל המזיקים האחרים, כנימות מתיישבת על החלקים התחתונים של העלים של מיץ מלפפון ואוכלת צמחים ממה שהוא גורם לדיכאון, ייבוש, ובמקרים מסוימים למוות. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון כנימות עש יכולים להילחם, שוטפים היטב עם לחץ מים גפנים מלפפון מהצינור. מייד לאחר השטיפה הרדודה חובה המזיקים לשחרר את האדמה ולהפוך את podsypku המיטות של כבול, חול או שכבת חומוס של 1-2 סנטימטר במאבק נגד החרקים האלה עוזר סבכות מלפפון עיבוד וחליטות צמחים שונות אפר עלה מלפפון obseivanie או פחם כתוש.

סיבות לצמיחה עניות ומלפפון המר

גננים רבים לעתים קרובות מתמודדים עם הבעיה כמו מלפפונים ולהטיל, כמו ואין מחלות, ולגדול בצורה גרועה. הסיבות לכך יכולות להיות מספר סיבות: ראשית, הוא חסר כוח - כמו אדמה היטב מופרה מלפפונים, במקרה שלהם לא צריך לפחד להוציא את הזבל או המלטת גלם מיטות הגן (מלבד בשר חזיר), צמח זה יהיה רק ​​לטובה. שנית, חוסר או עודף של לחות יכול להשפיע לרעה על הצמיחה והתפתחות של מלפפון. חשוב לציין, כדי למנוע ההתפתחות של מלפפונים מסוכנים מחלות פטרייתיות מומלצים להשקות עם מים חמים. שלישית - הפרה של תאריכי שתילה עשויה להיות הגורם של צמיחה איטית. מלפפונים - צמח וחום אוהב צריך לשתול אותם כאשר הקרקע מתחממת מספיק כבר. עם זאת, החום כבד יכול להאט את צמיחתה של תרבות זו. בחודשי הקיץ pritenyat טוב יותר את הצמחים. חקלאות אורגנית. מחלות ומזיקים של מלפפון בעיה נוספת חשובה היא המרירות מוגזמות במלפפונים. נושא זה עדיין לא מובן היטב, ולשים קדימה גרסה שונה של תופעה זו. יש סבורים כי המרירות עלולות להיגרם על ידי קפיצות חדות בטמפרטורה והשקיה בלתי מספקת. אחרים אומרים שיש זנים שנוטים להצטבר kukurbitatsina, כלומר חומר הגורם מלפפונים מרים. הסיבה למריירות מוגזמות עשויה להיות מופרה אדמה וחימר, מספר גדול של אור שמש בהירה. במקרה זה, יש מקום להתנסות. כמו שאומרים, על ידי ניסוי וטעייה, אתה יכול לגלות אילו זנים ושיטות טיפוח הם מתאימים ביותר עבור הסביבה שלך היא. בכל מקרה, כדי לקבל יבול טוב לניקוי יש להשתמש בהזדמנויות שהטבע מעניק לנו. ללמוד את המאפיינים של צמחים שונים לגינה למשוך בעלי חיים וחרקים מועילים, ואתה מקבל הזדמנות לפנק את המשפחה שלך מכימית מלפפונים טריים וחמוצים נקיים פריכות. rmnt.ru Turishcheva אולגה