מכשירים לחימום מים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
תארו לעצמכם יום חורף קר, אתה נכנסת לבית יפה, מעוצב בטוב טעם עם חללי פנים מפוארים ומרגיש שאתה ממש לא רוצה להסיר את מעילו, ורק משאלה - לצאת מהבית במהירות, משום שהטמפרטורה בתוך כ11 מעלות של כפור. מה אתה חושב שזה קורה רק בחלום בלהות? אופציונאלי.

במהלך הבנייה של בית במדינה הוא לעתים קרובות הרבה תשומת לב לגימור ועיצוב פנים, ותכנון של כלי עזר שנשאר לאחר מכן, למרות שלמעשה הפנים הוא המרכיב החיצוני בלבד של והנעימות ונוחות. בהתאם לכך, בהערכות, אומדנים של עלויות בנייה, אל תשכחו לקחת על 10-15 אחוזים מסך עלות פרויקט להקמת שירותים ציבוריים, במערכת חימום בפרט.

מערכות חימום במים, אוויר, חשמל, כולל כבל החימום הניח בחדרים מחוממים הרצפה. במאמר זה אנו דנים במכשירים העיקריים המשמשים במערכות חימום מים עצמאיות, כנפוצים ביותר במרכז רוסיה.

מערכת חימום מים מורכבת מציוד דודים (הכולל את דודים, צורב ויחידת שליטת הדוד), תנורי חימום (רדיאטורים, קונווקטורים, חימום תת רצף) וצנרת.

בתור התחלה, כדאי לשקול ציוד דודים המשמש כיום, המרכיב העיקרי שבם הוא הדוד. דודים מודרניים שונים כעיקרון פעולה, והחומר שממנו הם עשויים. דודי ברזל יצוק מתאפיינים בקיבולת תרמית גבוהה, אך בשל העובדה שהמסה שלהם היא פלדה גבוהה באופן משמעותי, יש כמה מגבלות בשטח שבו הם מותקנים.

בפרט, הרצפה חייבת להיות חזקה מאוד, אחרת אתה עשוי להזדקק לקרן נוספת. כמו כן שימו לב שאם התנועה של הדוד הפלדה מספיק 2 - (. הוא שוקל כ -100 פאונדס) 3 אנשים, העבודה עם הרמת דודי ברזל יצוק יכולה להיות בעיה. בנוסף, יש את האפשרות של כמה מים דודים חמים למטרות ביתיות (מעגל סניטרי כביכול).

דוודי עיקרון הפעלה יחולק לנוזל קירור קיבולי מחומם (מים, נוזל לרדיאטור) זורם בתוך המכל ובו נוזל הקירור מחומם בסליל מיוחד (המעוגל להשיג יותר צינור העברת חום דרכו נוזל הקירור עובר.) דודי קיבולי מתאפיינים בפשטות ואמינות, כמו העיקרון שלהם מבוסס על חימום קונבנציונלי מים (כמו בקומקום), במקביל למים מחוממים לצריכה ביתית. אם תבחר סיר עם הרבה יכולת, גם אם צריכה המוגבר של מים חמים (לדוגמא, הגיע לביקור או צריך לשטוף את המכונית), אתה לא תישאר ללא חום. החסרונות של שיטה זו הם בגודל הגדול ואינרציה, כלומר, כדי להשיג את טמפרטורת ההפעלה הנדרשת מספיק זמן. גם בדרך כלל יותר בעיות עם רישום בשירות הגז.

הזרימה דרך דודים קטנים יחסית בגודל ומשקל, האפשרות להתקנה על קיר, וחשוב מכך, הקלות של פורמליזציה (הם יכולים להיות שהונפקו כעמודת גז רגיל). תכונות שליליות הן סליל מהיר וזיהום כתוצאה מהכישלון שלו עקב התחממות יתר, תלות גבוהה בגז בלחץ, וחוסר האפשרות המעשית של מערכת כזו לחימום מים נוספים באזורים גדולים כמו קיבולת חום של הדוד היא קטנה מאוד. לחימום DHW במערכות כאלה משמשים בדרך כלל עבור מכשירים נוספים.

אפשרויות דוודים יש הרבה פחות מאשר הדוד, ולכן יש לבחור אותם קל יותר על רקע סובייקטיבי - יותר יקרים יותר טוב. תמיד יש לי דוודי בידוד באיכות טובה, כלומר מחוץ כאילו הם רכים למגע (יש צורך לשים לב). סלילים בדודים חייבים להיות בקוטר מספיק ולהיות עשויים מחומר מתאים, באופן עקרוני, מהיצרניות המובילות משתמעות מעצמו. יש לזכור כי עבודת ההרמה צריכה להתבצע בעיקר בזהירות כדי למנוע נזק לבידוד.

מבערים לדוודים בדרך כלל לרכוש בנפרד. הם יכולים להיות הזרקה אטמוספרי או מאוורר ויש ההבדלים הבאים - אוהד הזרקה יכול לרוץ על סולר (אחד לא צריך לשכוח שיש צורך למלא את מיכל הדלק רק סולר החורף). היתרון של מבערים אלה הוא היכולת לינוק דלק מעומק, אם נקבר מיכל אחסון, גם עם חימום גז מרכזי, אם לחץ הגז אינו מספיק, צורב מסוג זה יהיה לקזז את הגירעון באמצעות ואקום. כאשר מבערים מוגדרים כהלכה דורשים כמעט שום תחזוקה, הם יכולים להיות שונה מסולר לגז ולהפך. כמו כן, בהשוואה למבערים אטמוספרי, יש להם יעילות גבוהה בהרבה. עם זאת, יש כמה חסרונות. צורך זה לחיבור קבוע למקור הכוח חשמלי הנדרש למערכת האוטומציה, הנוכחות של אחד או יותר במחזור משאבות לסולר, קושי בהתחלה והסתגלות, ולבסוף, המחיר הגבוה.

מבערי האטמוספירה משמשים רק לגז, היתרונות שלהם - מחיר נמוך, חיבור קל, לפעמים אין צורך באספקת החשמל, אך למרבה הצער, הם לא יכולים לשמש בשילוב עם סולר. כמו כן, כאשר יש לחץ גז מספיק, את חיי השירות הוא מאוד מוגבלים.

מערכת ניהול בציוד הדוודים בהתאם ליעד (חימום אחד בלבד בניין, חימום ומים חמים, זמינות מעגלי חימום תת רצפתי) יכולה לנוע בין פשוט, שבוצע על מבוקר תרמוסטטית למורכב מספיק מבוקרת מחשב. הכל תלוי בנכונות של הבעלים (והבעלות) ומיצרן שהעדיף ציוד דודים. בחירה של היצרן וteplosistemy אלגוריתם הבקרה מתרחשת בשלב התכנון.

לכן, במאמר זה בחנו את ציוד מערכת האפשרי לדוודים הבית שלך. הפרסומים הבאים, אנו נמשיך את הסדרה של מאמרים על נושא זה, שיהיה נתון לסקירת רדיאטורים קיימים וצנרת, כמו גם כמה טריקים הקשורים לשימוש שלהם.