מנורות לחיסכון באנרגיה - פרטים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
במאמר זה את ההיסטוריה של הקמתה של נורות פלורסנט קומפקטיות; המבנה שלה ועיקרון עבודה; מגוון רחב של מנורת חיסכון באנרגיה תלויה בהרכב של זרחן; יתרונות וחסרונות של מנורות פלורסנט חיסכון באנרגיה; כיצד לבחור הנורה חיסכון באנרגיה.
היסטוריה של יצירה איך עושה את העבודה ומנורת חיסכון באנרגיה תלות של הספקטרום הנראה של מנורת ניאון זרחן מאפיינים של מנורות לחיסכון באנרגיה איך לבחור מנורות לחיסכון באנרגיה לסיכום
מנורות לחיסכון באנרגיה איסור על המכירה והייצור ברוסיה אנחנו ליבון מוכר הוליד מספר השמועות עקשניות סביב נורות חוסכים אנרגיה. עבור הצרכן הממוצע, כפי שאנחנו איתך ואת תאורת המשימה העיקרית הייתה ועודה באיכות העצומה של תאורה. וגם, כמובן, לא רוצה לממן את העלות נוספת של רכישת המנורות "החדשים מתוחכמים" האלה, כי הם הרבה יותר יקרים "נורות איליץ'". בחשבון את המאפיינים של מנורות לחיסכון באנרגיה במאמר זה.

היסטוריה של יצירה

באופן רשמי, הניאון הראשון או, כפי שהיא מכונית, פלורסנט הוקם בתחילה המאה שעבר מהנדס והממציא האמריקאי פיטר קופר יואיט, קיבלו פטנט על זה 17 ספטמבר 1901. למרות שחלק מחוקרים חולקים הראשונים להמציא אותה, קוראים את "האבא" של פיזיקאי גרמני אלמוני מנורת ניאון מרטין Arons, ניסוי עם מנורות כספית במאה ה XIX מאוחר. יואיט המציא ומנורת ניאון פטנט מכילה אדים כספית אשר מחמם מתבצעים באמצעות החשמל שלה. מנורת יואיט הייתה כדורית בצורה ומעוקלת מעט, זה נתן יותר אור מאשר ליבון Lodygina-אדיסון, אבל זה אחד היה אור כחול, ירוק, נעים לעין. מסיבה זו, המנורות כספית הראשונות משמשות רק צלמים והם לא נפוצים. מנורות לחיסכון באנרגיה
פיטר קופר יואיט. 1861-1921 מנורת ניאון בצורתה המודרנית כמעט שנוצרה על ידי קבוצה של ממציאים הגרמנים בראשותו של אדמונד גרמר, רשמה פטנט על המצאתו 10 דצמבר 1926. זה היה גרמר הרעיון לשים ציפוי ניאון על משטח הזכוכית של המנורה בפנים, אשר ממירה זוהר סגול של מנורת כספית באור לבן בלי לחתוך את העין. אלברט הול, מהנדס «ג'נרל אלקטריק», פיתח את מנורת הניאון עם כיסויים דומים לחלק העליון ב1927, אך החברה נאלצה לרכוש פטנט אדמונד גרמר, איך לקשט אותו בעבר. מאז הרכישה של מהנדסי פטנט «ג'נרל אלקטריק» גרמר להגדיר באופן פעיל בנושא שיפור מנורות הניאון, מנסה להביא אותם לייצור. כדי להקטין את הגודל של הבקבוק נוצרו מנורות עגולות וצורת U, כפי שמודגם על הדוכן «GE» בתערוכה העולמית בניו יורק בשנת 1939, הנורה המנורה עם מהנדס ספירלה קומפקטית שפותח האמר אדוארד «ג'נרל אלקטריק» ב1976. עם זאת, מנורות פלורסנט ספירלה ב80s ולא היו להכניס לתוך ייצור, משום שמנהלי החברה מצאו את העלות של בניית מפעלים חדשים מוגזמים. ב1995, איטיות «ג'נרל אלקטריק» נהנה מיצרנים סיניים, התאמה לנושא חיסכון באנרגיה מנורות עם נורות ספירלה. מנורת פלורסנט
אדוארד האמר עם ההמצאה שלו - מנורה עם נורת ספירלה קומפקטית בורג במנורה עם הנטל מגנטי (SL) נוצר על ידי «פיליפס» ב1980 - זה היה מנורת הניאון הראשונה מסוגה, מסוגל להתחרות עם מנורות ליבון. מנורות חיסכון באנרגיה עם נטל אלקטרוני (CFL) בשינה 1985 סימנו את הפעם הראשונה שהחברה הגרמנית «Osram».

איך עושה את העבודה ומנורת חיסכון באנרגיה

האלמנטים העיקריים המבניים של מנורת פלורסנט - הנורה, נטל ושקע חשמליים. כובע עם חוט להברגה בבית הנורה ואנשי קשר עם ספק הכוח שלו הוא כמעט זהה לשקע מנורת ליבון הרגיל. איך עושה את העבודה ומנורת חיסכון באנרגיה מנורת ניאון הנורה מעוגלת מכוסה בשכבות של זרחן, מלאים בגז אינרטי וכמות קטנה של אד כספית - והיינון שלהם גורם לזוהר של המנורה כאשר החשמל מחובר. תוכן כספית של מנורות ניאון הוא 1-70 מ"ג. בתוך הנורה ממוקם אלקטרודות טונגסטן, מצופה בתערובת של תחמוצות של בריום, סידן, סטרונציום ואבץ. זרחני שהופקד על פני השטח הפנימיים של הנורה הזכוכית מנורות פלורסנט קומפקטית מכילות מתכות ארץ אלקליין, ולכן phosphors היקר יותר 40% בשימוש במנורות ניאון לdownlights מלבני. מתכות האדמה אלקליין בהרכב של זרחן מנורות פלורסנט קומפקטיות לספק עבודה בקרינה בעוצמה גבוהה, זה הפך להיות אפשרי הודות לירידה בקוטר של הנורה המנורה. מנורות ניאון בהומור עקומות צורת הנורה כדי להפחית את אורכה על ידי החלוקה למספר קצר, מתקשר אחד עם סעיפים אחרים. עצמם מנורה מצופה זרחן ומכיל אד כספית כאשר הכוח לא יעבוד - דורש נטל המתנע נבנה לתוך שקע המנורה ונורה שביניהם. צריכת זרם גבוה של סדר 50 kHz, נטל אלקטרוני (CFL) מבטל השפעות מהבהבות של מנורות לחיסכון באנרגיה, תוך הגדלת הייצור של אור. עליות נטל אלקטרוני הנוכחיות בתדירות הגבוהה לעצמו - מכילה במעגל מהפך. גם את הבעיה של נטל כוללת אלקטרודות חימום ושמירה על מנורת ניאון כוח ברמה נומינלית, ללא קשר לכוח אונליין עליות. משנה כמה עשה נטל אלקטרוני טוב, חיי השירות תלויים במנורות לחיסכון באנרגיה. איך עושה את העבודה ומנורת חיסכון באנרגיה איך עושה את מנורת הניאון? אספקת חשמל גורמת לפליטה בין האלקטרודות, הזרם עובר דרך תערובת של גז אינרטי ואד כספית, מהירים אלקטרונים נתקלים באטומי כספית איטיים - מנורה דולקת. עם זאת, תפוקת 98% אור מופקת מנורת חיסכון באנרגיה - אור אולטרה סגול, בלתי נראית לעין האנושית. אור הנראה בא ממנו, ובלבד שכבות זרחן, זורח תחת קרינת UV. צבע אור שנוצר על ידי מנורות ניאון תלוי בהרכב הכימי של זרחן מצופה על בקבוק זכוכית עם צד פנימי.

תלות של הספקטרום הנראה של מנורת ניאון זרחן

אור שנוצר על ידי מנורות זולות לחיסכון באנרגיה, לעתים קרובות לא נעימות לעין - הקשת שלה נשלט על ידי צבעים כחולים וצהובים, כתוצאה מהצבע של חפצים בחדר מואר לא טבעי. סיבות kroyatsya בזרחן הסוג מכיל סידן galofosfat זול. מנורות כאלה, לאחר שפלט אור גבוה, המיועד לתאורה של נכס מסחרי (מחסנים, וכו ') - ככל הנראה לייצר אור לבן, אבל ההשתקפות שלו מהחפצים מגלה ספקטרום חלקי (חוסר אדום וירוק). מנורות לחיסכון באנרגיה נורות חוסכות אנרגיה לתאורה בבית יש להם מחיר גבוה יותר, כי זרחן יוצר אותם 3-5 להקות צבע (לדוגמא אדומה, ירוק וכחול) מהגלוי לספקטרום האנושי עין ומחקה את האפקט של אור טבעי, אך יורד עם פלט האור.

מאפיינים של מנורות לחיסכון באנרגיה

מייד זה שווה להזכיר כי המאפיינים החיוביים הבאים תלויים ביצרן של המנורה - רצונה לשמור על חומרי גלם ורכיבים והרצינות פוגע באיכות חיים של מנורות ניאון. פלוסים של נורות חוסכים אנרגיה: בהשוואה לנורות ליבון, צריכת חשמל היא הרבה יותר קטן תפוקת אור גדולה יותר. אם 100 פלט ליבון ואט המנורה הוא 100-150 לומן, תפוקת האור של מנורת ניאון 20 W היא 1 100-2 000 לום - ההבדל הוא ברור. נורות חוסכות אנרגיית צריכת חשמל נמוכה, בין היתר, מפחיתה באופן משמעותי את העומס על החיווט; חיים ארוכים שירות, 8-10 פעמים יותר מאשר נורות ליבון. כשאתה עובד בממוצע 2.5-3 שעות מנורת ניאון תאיר את החדר 8 000-11 000 שעות ויימשך מספר שנים (בהתאם לדגם ויצרן), על 6-8 פעמים יותר מאשר קונבנציונלי "אור איליץ'"; למשך נורות פלורסנט קומפקטיות עוצמת התאורה אינו משתנה; טמפרטורת הפעלה הגבוהה ביותר לחיסכון באנרגיה מנורה לא תעלה על 60 מעלות. 95% מהאנרגיה בנורות נכנס לחימום, כלומר עם קיבולת של 100 נורת ליבון W מתחממת ל95 מעלות צלזיוס; מיוצר בכמה גווני נורות אור, בסיסי - אור אור יום חם (ליבון תאורת צבע דומה) ואור הקר של היום; בשטף האור המיוצר הוא הבהוב נעדר לחלוטין (אפקט strobe), היציבות הניתנת על ידי מנורות תאורת נטל אלקטרוניות; אחריות מפעל מהיצרן עבור כל הנורה חיסכון באנרגיה. על ערבויות "מנורת איליץ'" מעולם לא היה. נורות חוסכות אנרגיית חסרונות: מחיר גבוה. אם מנורות ליבון הן 10-25 רובל., נורת פלורסנט תעלה 80-400 רובל. חיסכון באנרגיה המנורות סיניות והמקומיים זולות יותר, אירופאיות - יקרות; הקרנה על הבסיס שבו נטל המנורה, לפעמים מונע סטה. לא נראה מנורה עם נטל אלקטרוני והתקנתו בנברשת, כי בסיס בולט מדי; להתחמם למנורות הבהירות פולטות אור מלאים שדורשת 30 שניות עד שתי דקות; פעולה תקינה לטווח של מנורות פלורסנט קומפקטיות תלוי בתדירות לסירוגין - לעתים קרובות יותר זה קורה, מהר יותר את המנורה נכשלה. ניתוק וחיבור מחדש Mezhuyev חייב לעמוד לחכות לפחות 5 דקות; מנורות אלה לא יכולים לשמש עבור אנשים שיש להם מחלות עור ואפילפסיה, כמו גבוה יותר עוצמת אור מנורות חיסכון באנרגיה נורמלית ויכול להוביל לתוצאות שליליות; לא יכול לשבור את מנורות הנורה זכוכית, כמו אדי כספית נכנסים לחדר ויש להם בכל עת של השנה שודרה במשך כמה שעות, ודיירים לכל משך האוורור נדרש לעזוב את המקום של הבית (דירה) - זה חשוב. אם נשבר כמה נורות בבת אחת - צורך להתקשר מומחי משרד החינוך לdemercurization. אל תשברו את מנורות ניאון; לא ברור איך להיפטר של מנורות ניאון פגומות - לזרוק אותם בזבל אסור, ויש לי כל נקודות איסוף מיוחדות ברוב ההתנחלויות.

איך לבחור מנורות לחיסכון באנרגיה

קודם כל, לבדוק את תקינות המנורות הציעו מוכר, שקע הנורה חיבור אמין - יצרנים בדרך כלל לא יציבים מנורת חטא מתחם קטנים סיניים שנאספו באופן ידני. כוח המנורה חדש חשמל נקבע על ידי מרחב הליבון נתון השתמש בעבר עם ירידת 4-5. כלומר אם משתמש בו "נורות איליץ'" 100 W - מנורת ניאון צורך 20-25 W (עדיף לקחת קצת מרווח). מאפיינים של מנורות לחיסכון באנרגיה עוצמת אור של המנורה נקבעה על ידי הטמפרטורה בקלווין, שמצוין על האריזה: 2,700-4,000 SF - אור חם (ליבון אנלוגי), מנורות אלה לתאורת חדר השינה והמטבח; 4000-5000 SF - אור לבן חם, מתאים לחדרי מגורים ואולמות; 6,000-6500 SF - אור לבן קר, הוא משמש לבניית כיתות לימוד ומשרדים. הסוג השני של מנורה לרכישת בתי תאורה הוא לא הכרחי - האור רווי מדי, קשה נסבל. הגודל של המנורה. מנורות ניאון כובע, כאמור לעיל, יש אורך גדול יותר מנורות ליבון בסיס - לתאורה בבית הוא בסיס אופטימלי סטנדרטי E27 (אורך - 105 מ"מ קוטר - 60 מ"מ) ". מנורת איליץ'", שממדיה דומים לכדורים מתחת אחריות ושירות חיים. הם הצביעו על יצרני האריזות: חיים מבצעיים אופטימליים בטווח של 6 000-12 000 שעות; אחריות - על שנה ומעלה. שים לב שלא כל המותגים של מנורות ניאון האמורות תקופה יהיו תקפים - יצרנים סיניים יכולים לציין גבוהים ככל האפשר, אך למעשה המנורה תיכשל הרבה יותר מוקדם. יצרנים ומותגים. בחיסכון באנרגיה מנורות שוק הרוסית מותגים אירופיים - הגרמני «Osram» ו «Wolta», הולנד «פיליפס», הדני «Comtech», הפולני «איקאה», «ג'נרל אלקטריק» האמריקאי; רוסי - «Ecola», «החלל", "אלאדין", "Lisma», «Uniel»; סיני - «Camelion», «Navigator», וכו 'כמובן, הייצור של היצרנים אירופיים הגדולים ביותר של איכות וביצועים גבוהים, אבל זה ראוי לציין כי ייצור המקומי CFLs יש גם איכות סבירה במחיר נמוך יותר.

לסיכום

כפי שניתן לראות ממאמר זה, תאורת ניאון באמת לחסוך באנרגיה ומסופקת כראוי אם הדרישות לשימוש שלהם. עלות גבוהה וחלק מהתכנים של אד כספית, כמובן, להישאר בעיה עבור צרכנים, אבל יצרנים מנסים לפתור אותן - למשל, בדגמים מודרניים של סידן קשור תערובת כספית מנורות חיסכון באנרגיה ומתאדים כפי שנטענו על ידי יצרנים, מנורות פגומות. דרך נוספת לחסוך באנרגיה, והוא מבטיח לחסל את החדירה של אד כספית בדירות יהיה להשתמש במנורות LED, אך נושא זה למאמר נפרד. rmnt.ru Abdyuzhanov רוסתם