משרד שוק - Q1 2011

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
בסיכום הרבעון הראשון של 2011 בנדל"ן המסחרי במטרופולין, יש לציין, כי המגמות העיקריות של פלח שוק זה בתקופה המדווחת, על פי רוב המומחים, היא שיבה טבעית למשק של דיירים פוטנציאליים, כמו גם את חוסר ההולך והגובר של אספקה ​​באיכות.
ביקוש למשרדים במוסקבה לשנה עלה בשיעור של יותר משליש משרד הצעה עד לרמה שלפני משבר חזר הרכישה וההשכרה של משרדים עלו מעט
שוק המשרדים
יעקב לורנס. מקבלי ממשלה. 1946

ביקוש למשרדים במוסקבה לשנה עלה בשיעור של יותר משליש

בהשוואה לתקופה המקבילה של 2010 הביקוש למשרדים בבירה עלה בשיעור ממוצע של 30-40%, שהוא ללא ספק בשל העלייה הכללית בפעילות כלכלית בארץ ולשפר את האקלים העסקי בהשוואה לשנים קודמות. ראה את גידול בפעילות בחכירה של משרדים של חברות זרות ומפעילי בנק גדולים. ראויים לציון הוא העובדה שברגע דיירים פוטנציאליים מוכנים לשקול משרדים הצעות בלי לסיים. בהשוואה לשנה שעברה סוכנות ההון טוענת כי המספר של שטחי משרדים מושכרים במעטפת המדינה & ליבה (קירות ותקרה חשופים) עלה בשיעור של יותר מ 30%. לדברי מקסים נוכלים, מומחה ראשי של פאני סוכנות הנדל"ן במשרד Lane Realty, בשלושת החודשים הראשונים של השנה על ידי rentier גדל באופן משמעותי את הביקוש לרכישת עסק להשכרה מוגמר. הוא גם ציין כי בקרב הקונים הפוטנציאליים, משקיעים פרטיים בעיקר מקומיים. משקיעים זרים, גם אם אתה מוכן לקנות את כל האובייקטים, לעתים קרובות מאוד פשוט אין לי זמן להגיב למצב השוק משתנה במהירות. יותר ויותר התחיל להרגיש את ההשפעות של האיסור על הבנייה של בנייני משרדי הממשלה במוסקבה בתוך TTC. צריך גם לציין, כי בתקופה שבין ינואר עד מרץ 2011 שם והיה די גבוהים ביקוש יציב לרכישת Class "A" ו "B". בדרך כלל, העניין באובייקטים אלה הראה חברות גדולות כדי לארגן את המבנים שלהם כאן. לדוגמא, בחודש פברואר, נמסר כי כדי לקנות מרכז עסקים ורוצה Raifaisen בנק "Rostelecom". דוגמא נוספת - הוא מדבר מנציגים של Alfa-Bank קבוצת אפי-פיתוח של קנייה במרכז העסקים "Aquamarine". מגמה נוספת ברבעון הראשון של השנה היא שיותר ויותר השלכות הורגשו על ידי הרשויות במוסקבה לאסור הקמת מבני משרדים בתוך כביש הטבעת השלישית. מפתחי הנדל"ן של הבירה במציאת אתרי בנייה חדשות החלו להראות עניין פעיל באזורי תעשייה לשעבר במרכז העיר.

ואסילי קנדינסקי. מוסקבה 1. 1916
ביצוע שיפוץ לאחר מכן מאפשר לחברות בנייה רווחיות למכור חפצים אלה. לדוגמא, החברה ממשיכה לחקור באופן פעיל Sminex פלח שוק זה. בקרוב מאוד בשוק ההון יבוא משופצת לחלוטין שטח מפעל לשעבר "הצדעה". לאחרונה יש גם מידע על רכישת אותה חברת הבנייה של אזור התעשייה לשעבר הממוקם בפרוספקט מירה, 102. כמו כן שים לב לעובדה שהביקוש הגדול ביותר ברבעון הראשון של 2011 נצפה עבור שטחי משרדים במרכזי עסקים, הממוקמים במחוז מוסקבה המרכזי. גידול בביקוש לClass "A" המשרדים ו« B + »אושר על ידי העובדה כי, על פי התוצאות של שלושת החודשים הראשונים של השנה, שיעור התפוסה של מרכזי עסקים" "הוא מ90% עד 95%, הקטגוריה« B + »- מ80% עד 90% . כדוגמא למרכזים הפופולריים עסקיים, יכולה להיות: לפני הספירה לפני הספירה "Orlikov" "תיבת נח", BC "מנור", "בית אלכסנדר" לפני הספירה.

משרד הצעה עד לרמה שלפני משבר חזר

ברבעון הראשון של השנה, נכנס לשוק כמה הצעות חדשות בתחום המשרד. קודם כל האזורים המוצעים הגידול נבע מתקנים שנבנו ב2010. אז היצע חדש של שטחי משרדים בשלושה החודשים הראשונים של 2011 עלה ביותר מ 200 000 מ"ר עם זאת, אם נשווה את ההצעה, ברמה שלפני המשבר, יש לציין את הפעילות נמוכה מאוד של מפתחי מוסקבה. בעיקרון, השנה תתקיים להשלמת עבודות הבנייה באתרים שנכתבו ב2008-2010. מפתחי מטרופולין מודרניים הפכו גישה רצינית מאוד להערכת סיכונים וסיכויים לפרויקטים פוטנציאליים חדשים, במיוחד בקטע של נדל"ן מסחרי. לדוגמא, חלק לבנות מרכז עסקים, שהוא עדיין בשלב מוקדם של הבנייה, שיפוץ והייתי במקום שלהם נבנו דירות. השטח הכולל של פרויקטים שיהיה בשל פיתוח מחדש של נדל"ן למגורים כיום, הוא כ 1 מיליון מטרים רבועים. מ '

לסלו מוהולי נאג'. בנייה. 1923
היווצרותה של מגמה זו, ובעיקר השפיעה על ביטול הבנייה של כמה פרויקטים ידועים גדולים, כמו גם בדיקת יישומם של הסכמים ואישורים שהונפקו על ידי ממשל העיר לשעבר. כיום ידוע באופן רשמי על ביטול הבנייה של נדל"ן מסחרי, בשטח כולל של כמעט 900,000 מטרים רבועים. מ ' אם ניקח בחשבון את ההצעה של משרדים בשוק המשני, מומחים רבים אומרים חזרה לרמות טרום משבר מודל טיפוסי של מכירות "וירטואליות". ספקים מציעים למכירה נכסיה רק ​​כדי לגלות איך צברו החפצים שלהם. יש לציין, עם זאת, כי המחירים מבוקשים בהשוואה לשנה שעברה עלו על ידי יותר מ 30%, אבל כל עסקות הנדל"ן מסחריות עכשיו יתקיימו בתוך השוק. באופן כללי, את הכמות המוצעת בעצם לקנות נכסי משרדים בהשוואה ל2008-2010 שנות ירד באופן דרמטי. כאחד מהפרויקטים החדשים הכי המעניינים ומבטיחים נכנס לשוק בתחילת 2011 יכול להיקרא מרכז עסקים "ברקלי פלאזה". זהו קומפלקס עסקים מודרני, השייכים למעמד "B +". שטח קרקע כולל הוא כ 47,000 מטרים רבועים. זה שונה תשתית מספקת (קבלה, מסעדה, חדר אוכל פרטי לעובדים, מרכז קניות, חדר כושר ובריכת שחייה), כמו גם גישה קלה לכל קישורי התחבורה הראשיים של העיר.

הרכישה וההשכרה של משרדים עלו מעט

בהשוואה לתקופה המקבילה של 2010, מחירי שכירות ומחירי מכירה של נדל"ן מסחרי במוסקבה גדלו ב 15-20% בהתאם למיקום וסוג של האובייקט. אם ניקח את העלייה במחירים עבור מאפייני משרד בתקופה מינואר עד מרץ 2011, זה הסתכם לסך של כ 2-3% בהתאם לאובייקטים. עליית המחירים התרחשה מכמה סיבות. על מחירי היד אחת השפיעו על תחזיות לירידה משמעותית בבנייה של נדל"ן מסחרי חדש וקצב איטי מאוד לשווק את המתקנים הודיעו בעבר. על יד ירידה נוספת בשיעור של שטחי משרדים איכותיים בחינם בגימור מלא. תרם לעלייה ניכרת במחירים וכוח קנייה עולה של משקיעים פרטיים. דמי שכירות ממוצעת במשרדי המטרופולין של כיתה "" ברבעון 1 נעו בין $ 700 1,100 דולר למ"ר, ב" B + "משרדים של כיתה ו" B "- בין $ 300 950 דולר למ"ר. צריכה גם לציין שרמת המחירים עבור שטחי מסחר במרכז מוסקבה באופן טבעי קצת יותר גבוה, הנעים בין $ 1000 4000 דולר למ"ר. ב Q1 2011 הרחובות היקרים ביותר במוסקבה היו: Tverskaya Pyatnitska Stoleshnikov ליין, פיטר קו, צ'מברליין ליין, Dmitrovka, גשר קוזנצק, מעבר Bolshaya Ordynka Ostozhenka טרטיאקוב. סיכום כללי של הרבעון 1 2011 ניתן לטעון כי בשוק המסחרי בעתיד הקרוב בנדל"ן, וכוללים משרדים בשוק במוסקבה צופה עלייה נוספת במחירי שכירות ומחירים. בנוסף לכך, ניתן להניח שפעילות, ועלייה בביקוש במגזר זה. כך פופולרי ומבטיח ביותר, צפויים להישאר Class "A" שטחי המשרדים ו« B + ». ניתן גם לומר כי הנטייה ברבעון הראשון של מגמת עלייה ברורה בשוק של מחסור בשטחי משרדים כגון תימשך עד סוף השנה. לפני שנה, במשרדים בקטגוריה במרכזי עסקים ברמה "A" ו "B +", "אפשר היה לציין שוק חופשי התאמה עד 10 הצעות. נכון לעכשיו, מספר המשרדים המוצעים במגזר זה ירד ל 1-2. למרות פעילות גדלה באופן משמעותי בשוק ברבעון ה -1 של השנה, על פי תחזיות, שוק המשרדים במוסקבה כדי לחזור לרמות של ערב המשבר יהיה כנראה רק על ידי 2012-2013. ברבעון 2 של השנה, מומחים רבים צופים עלייה קלה במחירי שכירות ברמה של 2-3%, אשר תהיה בעיקר בשל עלייה עונתית בביקוש וברצונם של קונים ושוכרים פוטנציאליים להשלים את כל העסקות לפני תחילת חופשת הקיץ. כמו כן, מומחים צופים כי בשנת 2011 יקטנו היצע במהירות איכות של שטחי משרדים, ועל ידי גירעון בסוף השנה הון מחכה לחפצים קשים בפלח שוק זה. © אנה בלובה, במיוחד עבור rmnt.ru