מתקני סוצ'י האולימפיים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
עכשיו, כמו לפני אולימפיאדת החורף בסוצ'י, רק למעלה משנים (זוכר שהאולימפיאדה מתחילה 7 פבואר 2014), בירת הספא של רוסיה הפכה לאתר הבנייה העיקרי של המדינה.
מיקום של מקומות אולימפיים אשכול עירוני אשכול החוף האצטדיון האולימפי "Fischt" ארמון קרח גדול "גדול" "דיסקוס" Ice Arena קרלינג המרכז "אייס קיוב" ארמון החורף של הספורט "אייסברג" החלקה על מרכז "אולימפי סגלגל" אשכול הר מורכב עבור תחרות בסקי וביאתלון "לורה" צלב סקי המרכז "רוז Farm" מורכב עבור קופץ "הילס הרוסי" המרכז לוז' "סלדג'" סנובורד הפארק ופריסטייל המרכז "אקסטרים" מתחמי מגורים חדשים סוצ'י מימון בנייה בעיות לאולימפיאדה
מתקני סוצ'י האולימפיים
Ivaschenko גריגורי. גולשים נצחיים. 2010
מתכונן לאירוע גדול שכזה, שייערך בסוצ'י בפעם הראשונה, וברוסיה - רק בפעם השנייה, החלה מייד לאחר ההכרזה על הנצחון של המדינה שלנו בתחרות על הזכות לארח את האולימפיאדה 2014, כלומר, עם ההכרזה על של הוועד האולימפי הבינלאומי 4 ביולי 2007 . עד כה, בניית מתקנים אולימפיים נפרדים בסוצ'י כבר השלימה את הבנייה של חלק מתחיל פשוט, על פי התכנית של הכנה לאולימפיאדה, עד הסוף של 2012 הבנייה של מתקני ספורט חייבת להסתיים.

מיקום של מקומות אולימפיים

האולימפיאדה 2014 תירשם בהיסטוריה כקומפקטית ביותר בהיסטוריה של אירועי ספורט בינלאומיים - כדי לקבל מאובייקט אחד למשנהו ואת הקהל והמשתתפים יוכלו רק כמה דקות. כל המקומות האולימפיים ביציעי מיקום מחולקים לחברי אשכולות החוף והר. רשויות סוצ'י גם להבחין אשכול עירוני, אשר גם ביצע עבודות בנייה על הכנת בירת הספא לאירועים בקנה מידה גדולה. המרחק בין אשכול החוף והר - רק 48 קילומטרים כדי להגיע מאובייקט אחד למשנו יהיה על הרכבת החדשה רק 30 דקות. באולימפיאדת 2014 בסוצ'י ייבנה 235 אובייקטים, שרק 11 - מתקני הספורט החדשים, אולימפיים הנבנים מהתחלה, וכל שאר - תשתית, בפרט 100 של בתי מלון, TES 5, שבנייתו מיועדת לפיתוחה של העיר, כמו אקלים, בים ובאתר סקי.

אשכול עירוני

מתכונן לאולימפיאדת סוצ'י ביותר ישירות כרוך בבנייה של גשר כביש מעל הנהר באזור סוצ'י, מחלפים תחבורת רכב הסדר טבעת קרסנודר "אדלר טבעת", ששופצה בצורך של חלק שיפוץ מבנים, מרפאות למגורים ובתי חולים, בנייה של צומת בשני מפלסים על שמונה ביותר צמתים העמוסים ביותר סוצ'י. מתקני סוצ'י האולימפיים
Sivenkov ניקולס. תחנת רכבת סוצ'י. אחרי הגשם. 2009 כפי שאנו רואים באשכול עירוני יתמקד בבנייה ותיקון של כבישים כלומר בניינים, גם תכנן לבנות ולשחזר 15 נמל מסופי סוצ'י.

אשכול החוף

בעיקר, האובייקט המשמעותי ביותר Cluster החוף הפך מרכזי פרק אולימפי, אשר יאחד את אזור הפרק, כל מתקני הספורט ואשכול תשתיות. בפעם הראשונה בהיסטוריה של אולימפיאדת החורף בכל זירת הקרח שבתחרות תתקיים, תהיה ממוקמת במרחק הליכה אחד מהשני. מתקני סוצ'י האולימפיים
הולין דמיטרי. סוללה בסוצ'י. בוקר על חוף הים השחור. 2007 סוצ'י הפארק האולימפי מיועד ל75,000 מבקרים. המבנה של טענות מתחם גדולות זה אובייקטים יכלול:

האצטדיון האולימפי "Fischt"

קיבולת של מבנים משמעותיים - 40,000 אנשים. זה יהיה כאן פתיחה וסגירה של טקסים של המשחקים האולימפיים, התכונה העיקרית של הבניין תהפוך גג פוליקרבונט שקוף, שייתן לו את התמונה של פסגות מושלגים, לאחר שהאצטדיון נקרא על שם. Fischt - על השפה הצ'רקסית פירושו "ראש לבן" או "Sedoglavy" ההר הזה, נראה בבירור לכל אצטדיון הצופים מתנשא לגובה של 2857 מטר מעל פני ים, והוא אחד הפופולריים ביותר ברוסיה. הקמת האצטדיון תושלם ב2013, אחרי האולימפיאדה, כדי לשמש למשחקי כדורגל של המועדון "פרל-סוצ'י" ואירועי ספורט אחרים. עלות צפויה - 63.5 מיליון דולרים.

ארמון קרח גדול "גדול"

בארמון הקרח יהיו משחקי הוקי, בדצמבר 2012 יהיה השלב של טור הוקי האירו, וב2013 - אליפות העולם לג'וניור. Big Ice Arena הוא 12 אלף מבקרים בעתיד יהיו במרכז העיר ספורט, בידור וקונצרט גדול. ארמון למעלה "גדול" קרח דומה לטיפה של מים קפואים, שהייתה בעיקר בנייה. עלות המשוערת של פרויקט - 300 מיליון דולרים.

"דיסקוס" Ice Arena

קטן, המיועד ל7,000 זירה עסקית לאנשים בתחרויות אולימפיים לסוג מתקפל, אשר לאחר מכן ניתן לפירוק ועבר לעיר אחרת ברוסיה (קרסנודר, ניז'ני נובגורוד או ולדיקווקז) לשימוש כארמון קרח. לפני תחילת האולימפיאדה 2014 תיערך כאן אליפות העולם Junior (2013), הוקי אליפות העולם במזחלת על קרח (מאי 2013), כמו גם בטורניר הוקי בין צוותי נשים (2013 באוקטובר). העלות הראשונית של Ice Arena ליטל - 35.5 מיליון דולרים.

קרלינג המרכז "אייס קיוב"

מתקפל אחר לאולימפיאדה עם האפשרות לעבור למקום אחר לאחר השלמת התחרות, סביר להניח - על האצטדיון החדש במוסקבה למשחק של מסתלסל. עוצב עבור 3000 אנשים ויש לו עיצוב פשוט, מאופק. כאירועי מבחן בשנת 2013 יתקיימו כאן קרלינג גישה מונדיאל.

ארמון החורף של הספורט "אייסברג"

שבו המושבים 12,000 צופה ארמון החורף יהיה תחרויות בהחלקה אמנותית על קרח. כבר בדצמבר 2012 ב" אייסברג "יהיה ההחלקה האמנותית הסופית גרנד פרי אחרי האולימפיאדה 2014 ואולימפיאדת הנכים בשנת 2014 יהיו גם הארמון פורק ועבר לעיר אחרת ברוסיה, ככל הנראה - לסטברופול.

החלקה על מרכז "אולימפי סגלגל"

אצטדיון סגלגל, אשר יארח את מהירות החלקה, המיועדת ל8000 מבקרים. לאחר שסיים את בניית תחרות אולימפית שישמש כמרכז הירידים, שיהיו הגדול ביותר בדרום רוסיה. עלות צפויה - 32.8 מיליון דולרים.

אשכול הר

מתקני סוצ'י האולימפיים
Oleynik ארקדי. Krasnaya פוליאנה. רכבל. 2009 הרכב אשכול ההר, אשר באופן פעיל בהכנות למשחקים האולימפיים ב2014, כולל:

מורכב עבור תחרות בסקי וביאתלון "לורה" צלב

המתחם מורכב משני אצטדיונים נפרדים, עם ההתחלה וסיום, שתי מערכות נפרדות של מסלולי סקי קרוס קאנטרי וביאתלון, ירי, כמו גם באזורים להתכונן לתחרות. "לורה" נועדה לקבל 9,600 צופה, היא 10 קילומטר מKrasnaya פוליאנה. כבר בחודש ינואר 2012, יתקיים כאן תחרויות סקי FIS גביע וגביע אירופה ביאתלון.

סקי המרכז "רוז Farm"

מתקן אולימפי זה - אחד מהמעטים מאוד, שבנייתו הושלם, המורכב הוא מסוגל לקחת את 10,000 בני אדם, לאחר שהמשחקים האולימפיים יהיו חלק מאתר נופש יוקרתי זה סקי, הממוקם על רכס קרוב Aibga Krasnaya פוליאנה. עלות הבנייה הכוללת של כל העקבות של המתחם - יותר מ -300 מיליון דולרים.

מורכב עבור קופץ "הילס הרוסי"

ממוקם ליד כפר Esto-Sadok, בין שני רכסי הרים, מורכב עבור 9,600 אנשים, אחרי האולימפיאדה יהפוך מרכז ההדרכה הארצית לגולשים.

המרכז לוז' "סלדג'"

בפברואר 2013 במרכז, הממוקם באתר הסקי "שירות Alpika" Krasnaya פוליאנה ומשתרע עד לאזור הסיום, שממוקם על שטחה של דרכי "שדה שיפון", יתקיים גביע העולם bobsled ושלד. "סלדג'" יכול לקחת עד 9000 אנשים, לאחר סיום כל השלבים של המשחקים האולימפיים ועל הנכים ייפתח כאן מרכז ההדרכה הארצית. עלות ההקמה המשוערת של 135,700,000 דולרים.

סנובורד הפארק ופריסטייל המרכז "אקסטרים"

אובייקט זה ממוקם ממערב לרמה "רוז Farm", לא יהיו תחרויות בסקי בסגנון חופשי וסנובורד האולימפיאדה 2014. כאירועי מבחן ב2012 יתקיימו בסנובורד בגביע אירופה המורכב והסגנון חופשי. לאחר התחרות האולימפית "אקסטרים" תהיה מקום של ספורטאי אימון מכל רחבי הארץ, יהיו תחרויות של העולם וערכים לאומיים. בנוסף, בסוצ'י יהיה ושני כפר אולימפי - ראשי, מוכן לקבל את האורחים ו3000 הר, שנועדו ל2600 תושבים.

מתחמי מגורים חדשים סוצ'י

בניית מתקנים אולימפיים היא גם מלווה בהתפתחות המהירה של ענף הבנייה בכללותו בסוצ'י. במונחים של הון נופש דיור הבנייה הוא עכשיו במקום השני אחרי מוסקבה. בה בעת את העלות של מתחמי מגורים האליטה באזור הנופש כבר הגיעה (ובמקרים מסוימים חרגה) סטנדרטים מוסקבה. כך, בLCD העילית כגון גורקי Gorod (אשר הבתים במרכז התקשורת של המשחקים האולימפיים בעתיד), "ריביירה הרוסית", "פרמייר", "ארמון החורף», «» הבית האידיאלי ו" Sea Palace "מחירי הדיור להגיע 170-200 רובל למ"ר. כמובן, כל מתחמי הדיור החדשים בתצוגות שונות ויפות סוצ'י וKrasnaya פוליאנה מהחלונות ופיתחו תשתיות הכוללים בריכות שחייה וספא, אבל עדיין לא ראו נהירה להיות בעלים של נדל"ן יקר כזה.

מימון בנייה

על פי התכנית המקורית של בניית מתקנים אולימפיים בסוצ'י, בהשקעה הכוללת הסתכמה 195,300,000,000 רובל, מתוכם התקציב היה 80 מיליון רובל, וצריכים להינתן קבצים מצורפים אחרים על ידי משקיעים פרטיים. מתקני סוצ'י האולימפיים
ניקולאי פבלוב. דרום vzmore.Sochi. 1993 אחר כך הייתה הכנתה של העיר החדשה, יותר "יקרה" התכנית לאולימפיאדה, ולפיה כל ההוצאה חריגה 17.7 מליארד דולרים, כלומר כ -550 מליארד רובל. רק הבנייה של אדלר הכביש החדש - Krasnaya פוליאנה תעלה משקיעים ותקציב המדינה 242,000,000,000 רובל (כ -7.8 מליארד דולרים). לשם השוואה: אולימפיאדת החורף בנאגאנו (1998) תעלה רק -1.1 מליארד דולרים, משחקי החורף בסולט לייק סיטי (2002) - 1.9 מיליארדים אולימפיאדה בטורינו (2006) - 1.7 מיליארדים אולימפיאדה בוונקובר (2010) טופלה מארגני 2.2 מליארד דולרים. נגד עלויות אלה נתונים רוסים נראים פשוט מדהים. רכב המסלול אדלר - יש Krasnaya פוליאנה אורך פשוט 48.2 קילומטר, האתר הוא בהחלט מורכב, הכולל הבנייה של אורך 12 מנהרות 30 ק"מ וכמה עשרות גשרים עיליים וגשרים. עם זאת, העלות של 1 קילומטר של המסלול הזה בסופו של הדבר תהיה 5 מליארד רובל, או כ 161 מיליון, אשר עולה על עלות בניית קילומטר אחד מאיץ ההדרונים גדול בשוויץ, שעבורו היה גם לאגרוף קרקע סלעית. לשם השוואה, העלות של סלילת הכביש בchetyrehpolostnoy הממוצעת בארה"ב - 5.4 מיליון דולרים, כביש מהיר מוביל בגרמניה - 8 מיליון יוריו, ואילו בסין, הבנייה של 1 קילומטר פועלת על ארבעה נתיבים עולה רק 3 מיליון דולרים. לפני זמן לא רב בעיתונות דווח כי החישובים להכנה למשחקים האולימפיים בשנת 2014 ובמהירות עשו לא מדויקים, ולבניית הערכות ריאליות עלתה יותר מ -3 פעמים. בנוסף, רבים משקיעים פרטיים, חישוב עלויות לבנייה, דאגו לכך שכספם בחזרה אחרי האולימפיאדה לא תוכל לפדות את הממשלה והציעו את המתקנים האולימפיים או לספק מצב בנק הלוואות מועדף. לדברי גורמים, הסיבה לחריגה מההערכות הראשוניות ודרישות פלדה של הוועדות המארגנת האולימפית הבינלאומית, מועמד תנאים נוספים לשיפור של מתקני ספורט. מומחים אחרים שהואשמו בעולים על הוצאות החברה "Olimpstroy", אשר אינו מספק למשקיעים את התשתית הדרושה, כתוצאה מכך הם נאלצו להתמודד עם בנייתו של כספים משלו. כמו כן הגדיל את העלות של הכנה לאולימפיאדה צריכה ליישב מחדש את תושבי עמק אמרתי, אשר חזרו ומוחה על הערכת השווי הנמוכה של בתיהם, כמויות מספיקות של פיצויים ודיור באיכות ירודה, ובלבד שהם חוזרים נטושים. באופן כללי, מומחים מסכימים כי העלות הגבוהה של הכנת סוצ'י אולימפיאדת החורף בשל שלושה גורמים עיקריים: שחיתות; בחירה לא נכונה של מקום לאולימפיאדה; יעילות נמוכה של קבלני בניין.

בעיות לאולימפיאדה

המתנגדים הפעילים ביותר של בניית מתקנים אולימפיים בסוצ'י ותחרות החורף היא בקרבת עיירת הנופש הפכו לאיכות סביבה. גם בתקופת המודעות בגואטמלה רוסיה זכו במכרז על הזכות לארח את המשחקים האולימפיים, "ירוק" מחה על ההחלטה, וציין כי הקמת מתקנים מרובים תהיה אסון לסביבה והטבע של האזור. כך, רק במהלך הבנייה של אדלר הכביש - Krasnaya פוליאנה, אשר, על פי איכות סביבה, שנערך ברישול ומהר מדי, נהרסו בתי גידול של עשרות מיני צמחים נדירים. איכות הסביבה גם לציין כי הבנייה אותרו, חלקים רבים משטחי הפארק הלאומי סוצ'י, איימו וחשוב לנהר סוצ'י - Mzimta. באופן כללי, בנייה בקנה מידה גדולה כזה תהיה לכך השלכות הרות אסון עבור הסביבה של האזור - אומרים מומחים. הרשויות להדגיש כי הבנייה עומדת בכל הדרישות של החוקים הסביבתיים הרוסים, כמו גם מפרטים ולתקנות של הוועד האולימפי הבינלאומי, ההצעות והמלצות של ארגונים סביבתיים. בפרט מתקני טיפול ייבנו והמשרפה, נעשתה עשרות אלפי נטיעות חדשות של עצים כדי לקזז את כריתת יערות. "ירוק" הצהרות כאלה עד פקידים לא הצליחו להרגיע. בנייה בקנה מידה גדולה כזה תהיה לכך השלכות הרות אסון לטבע של האזור - אומרים מומחים. בעיה נוספת באזור עד כה היא ירידה בזרימת תיירים הקשורים בפרויקטים של בנייה בקנה מידה גדולה - חופשה באמצע אתר בנייה עצומה של רוסים לא רוצה, ותושבים רבים באזור שעבר את ההודאה של נוסעים סובלים הפסדים משמעותיים כאתרי נופש בסוצ'י ואדלר . בנוסף, הכשרה לאולימפיאדה ב2014, וכרוך בהוראת אנגלית, אך עד כה תהליך זה השקעה לא מתוקצב. בסך הכל, למרות כל הבעיות, בניית מתקנים אולימפיים בסוצ'י ממשיכה, למרות שזה היה קצת בפיגור. סגן ראש ממשלת רוסיה, דמיטרי קוזאק ציין כי בחודשי פברואר ומארס 2012 יהיה מוכן למתקני ספורט אירועי בדיקה, אשר יהיו חזרה גנרל לאולימפיאדה 2014 ויראו כמה מוצלח את הפרויקט שנבחר. תקווה הוא שכל ההשקעה האדירה תבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של אולימפיאדת חורף 2014 ותהיה מסוגל לשלם את, אם לא לגמרי, לפחות באופן חלקי. אנה גריזלי, rmnt.ru