סקירה של שוק הנדל"ן במוסקבה על ידי סוף פברואר 2011

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
בחודש פברואר האחרון הוסיף הרבה תככים במצב מבלבל למדי בשוק הנדל"ן המקומי. מצד אחד יש נסיבות שבהן עלות הדיור צריכה לעלות, ודי במהירות. המשבר הוא נסוג.
המצב בשוק הדיור המשני נשאר יציב למדי שוק ראשוני הזדקף באופן ניכר בחודש פברואר מה יקרה בהמשך
שוק הנדל
מיכאל Brovkin. Kotelnicheskaya. 2005
התחיל להחיות המשכנתאות, אשר מתחילה להיות נגישות יותר. לא ניתן להתעלם מהעלייה במחירי נפט, מחירו של זהב שחור בחודש פברואר הכה את השיא. כל זה על רקע שיעורים נמוכים של דיור חדשות בעיר הבירה, כך נראה, היה לדחוף את מחירי דירות. אבל לא משנה מה המחיר למ"ר הוא לא ממהר לגדול.

המצב בשוק הדיור המשני נשאר יציב למדי

על פי "המדדים של שוק הדיור" אנליטי המרכז, לערך מדד פברואר 2011 של דיור בבירה עלה בכמעט 1% מ4530 דולרים ל4573 דולרים למ"ר, כלומר, העלייה היא מינימאלית והן ברמת אינפלציה. אשר בתורו עשוי להיות גם בשל הפיחות בשער הדולר בחודש פברואר. באשר למחירי הרובל לדירות במוסקווה שהם יישארו במקום. אז בחודש פברואר, המחיר הממוצע למטר רבוע במוסקבה במונחי רובל הסתכם בכ 135 אלף רובל למ"ר. הביקוש הגדול ביותר במוסקבה נהנה מדיור ברמת המשק. אם ניקח בחשבון את השינוי במחירים לפי סוג נכס המצב הוא לא אחיד. עליית המחירים הגדולה ביותר שנצפתה במגזרי המשק: הבתים טרומיים (1.3%), ובכלל זה המניות הישנות דיור, דירת 1 חדרי שינה (.1.2%) ודירת 2 חדרים (1.1%) של הדירה. בתי מונולית לבנים המודרניים היקרים חגגו אפילו מחיר ירידה (-0.9%), ואין כמעט צמיחה במגזר של דירות רב חדרים (0.2). כתוצאה מכך, כמו בינואר, הביקוש הגבוה ביותר במוסקבה נהנה מדיור ברמת המשק. עם השוק שטף דירות זולות והגדיל את צמיחה במחירי דירות בטווח המחירים נמוך יותר. העלות של דירות באזור בבירה בחודש פברואר, מתאפיינת בדינמיקה דומה - הגדול ביותר שנרשם במשק בתוספת אזורים ישנים: הדרום Medvedkovo, צפון Medvedkovo, פרוב, Babushkinskaya Shchukin, Tushinskaja, ZHulebino, Metrogorodok, פוקרובסקי-Streshnevo, Bogorodskoe וכו ' שיעורי צמיחה באזורים אלה בממוצע בין 1.8% ו2.2%. באזורים רבים במרכז המחירים יקרים במוסקבה בחודש פברואר היו גם באדום, למשל, מרקסיסט, פושקינסקאיה, Tverskaya, קורסק, צ'כוב, אלכסנדר הגינה, מיאקובסקי, Frunze, הספרייה לנין, ספורט, סמולנסק, Hamovniki, Taganskaja, צ'קאלוב, ארבאט , בורוביצקאיה (מ -1% ל-0.4%). אם ניקח בחשבון את הדינמיקה של מחירי דירות בחודש פברואר 2011 ידי מחוזות מוסקבה: מחוז מרכז ללא שינוי, מחוז מערבי - מעט למטה (-0.2%). באזורים הגדולים בתוספת הזולה ביותר: כל המחוזות מחוץ למוסקבה (+1.9%), כמו גם במזרח מחוז (1.0%) וצפון מזרח מחוז (1.4%).

שוק ראשוני הזדקף באופן ניכר בחודש פברואר

לאחר ינואר סימן ירידה בפעילות בשוק ההון של בניינים חדשים בחודש פברואר, כפי שאכן צפויה, בסימן התעצמות משמעותית, הן למפתחים וקונים פוטנציאליים. לדברי אנליסטים בחברה "שיכון ABC", בחודש פברואר, 2011 הביקוש הפוטנציאלי לבניינים חדשים, הקובע את מספר השיחות מקונים פוטנציאליים, גם במוסקבה ובאזור מוסקבה גדלה ב 10-15% בהשוואה לחודש ינואר.
דירות במוסקבה
יורי Pimenov. חתונה ברחוב מחר. 1962
לדברי החוקרים, עובדה זו נגרמת על ידי העובדה כי בסוף חודש ינואר, חלק משמעותי מהלקוחות מגיע אליהם פשוט לא הייתה לי זמן לעשות את החלטה על קניית בית, ועברה לעסקה בחודש פברואר. כתוצאה מכך, מספר הדירות שנרכשו בבניינים חדשים בהשוואה לחודש ינואר עלה בחודש פברואר על ידי יותר מ 2 פעמים. גם בחודש פברואר, כמה מפתחים הביאו לשווק את מתקניה החדשים. כתוצאה מכך, הסכום שהוצג בשוק הפתוח במוסקבה שנבנה בנייני מגורים חדשים גדלו ב 1.8% והגיעו כמעט 370 יחידות, מספר הדירות בשוק בהשוואה לינואר, בתורו, עלו ב3.4%. לדברי ארטם Rzhavsky, ראש המחלקה לייעוץ וסוכנות ניתוח "שיכון ABC" במפתחי אזור מוסקבה להיות יותר לקדם באופן פעיל בפרויקטים חדשים. בה בעת את הביקוש למתקנים קיימים המוצעים כאן הוא גבוה בהרבה ממדדי ההון. כך, על פי החברה בחודש פברואר 2011 בשוק הראשוני באזור מוסקבה כמספר מתקנים המוצעים (כ 700) ומספר הדירות למכירה בהשוואה לחודש הקודם עלה ב -2.3%. כמו כן ראוי לציין כי במוסקבה במכירות בפברואר במספר מתחמי מגורים האליטה כבר מחודש. זה הוביל לכך שהמחיר הממוצע למטר רבוע. מ 'בבניינים בבירה עלה בהשוואה לחודש ינואר על ידי 2.5%: בהתחשב בקטגוריות המחיר גבוהות יותר ממחירי הדיור היה בסביבות 211.000 רובל. לדברי מומחים רבים קשר ישיר בין הדינמיקה של מחירי הנפט ומחירי הנדל"ן לא. במוסקבה, מגמות דומות נצפו. באזור מוסקבה עדיין הדיור המבוקש ביותר - דירות ברמת משק זה. כמה חפצים עומדים עברו לשלב גבוה יותר של נכונות. במקביל, השוק הגיע מספר פרויקטים החדשים שקוזזו בקצב של דינמיקת מחיר. בחודש פברואר 2011, המחיר הממוצע למטר רבוע. מ 'בפרברים חדשים היה 63,100 רובל. כתוצאה מכך, המחיר נשאר ללא שינוי ברמה. למה מחירי דירות לא יעלו לאחר העלייה במחירי הנפט והתעוררות ניכרת של המגזר הפיננסי? ראשית, השוק לא הגיב באופן מיידי לגורמים אלה, קיים פער זמן. אם הנפט הוא סוף החודש פברואר עלה לשיאים חדשים (120 $ לסימן חבית ברנט), ואז זה ישפיע על שוק הנדל"ן רק כמה חודשים מאוחר יותר. אבל זה לא כל כך קל. כפי שאתה יודע, נפט החל לעלות במחיר בסוף הקיץ בשנה שעברה, כאשר 70 לחבית עד סוף 2010 עלתה 95 דולרים, המשקף גידול של 35% כבר. באותו הזמן בשוק הנדל"ן בשתי העלאות המחיר מיוחדות חורף הסתיו שנקבע. לדברי מומחים רבים קשר ישיר בין הדינמיקה של מחירי הנפט ומחירי הנדל"ן לא. אין ספק, שהם קשורים זה בmacroeconomy הכולל. עם זאת, הקשר הזה הוא לא ליניארי ולא קל כל כך להיות מסוגל למשוך כל השפעת דפוס מדויקת מחירו של זהב שחור עבור הנדל"ן ברוסיה. אם ננתח את המצב הכללי, כי בשנים האחרונות, הנדל"ן ונפט לעתים קרובות לא הוכיחו את המגמה ההפוכה, וחזרו על עצמם. באשר למציאות הקיימת בבנייני גירעון בהון, וכאן התמונה אינה ברורה. ואכן, היקף הזמנת דיור החדש במוסקבה בשנים האחרונות צמצם באופן משמעותי מ4.8 מ '. מ 'ב2007-1,800,000 מטרים רבועים. מ 'ב2010. עם זאת, ראוי לציין כי מתוך 4.5-4,800,000 מ"ר, שנבנה לפני המשבר הוא זמין למכירה על תשואת השוק של רק כ -1.5 מ'מ"ר 70 הנותרים - 80% היו לדיור סוציאלי, נבנה על חשבון כספי תקציב. כתוצאה מכך, היקף האספקה ​​של בתים חדשים בשוק נשאר בערך באותו הרמה כמו לפני המשבר. מה יש לנו כתוצאה מכך? זה היה נראה שיש סיבות רבות לצמיחה במחירים, אבל כשאנחנו מסתכלים על ההשפעה האובייקטיבית שלהם על שוק הנדל"ן הרוסי היא מאוד שנוי במחלוקת.

מה יקרה בהמשך

מהאמור לעיל ניתן להסיק כי בחודשים הקרובים, מצפה לעלייה חדה במחירים למ"ר במוסקבה וברחבי רוסיה הוא לא הכרחי. יתכן כי הנוכחי יקויימו שיעורי צמיחה ממוצע של כ 1-2% לחודש. שים לב שהשינוי בשער החליפין יהיה לעשות כמה שינויים ברמת המחירים. אם המשיכו היחלשותו של הדולר, הרובל במהלך הצמיחה של מחירי הבתים בבירה ב -1%, העלייה במחירים במונחים דולריים עשויה להיות - 2-3%, או אפילו יותר. במחצית השנייה של 2011, על פי כמה מומחים, אתה יכול לצפות עליית מחירים חזקה יותר, שבעצם יש לדיור ברמת המשק. ראשית, היא עשויה להיות קשורה עם הבחירות, כי זה מחיר ההתנהגות נצפתה במהלך הבחירות של 2004 ו2008. שנית, ניתן להשפיע על האינפלציה בעולם שוק הנדל"ן המקומית צוברת תאוצה בשל כסף לא מבוססים דפוס מוצדק. בנסיבות כאלה, ונדל"ן יכול להתחיל להחזיר לעצמו במהירות רבה יותר. במקרה זה, את הדינמיקה של מחירי הרובל תשקף את המצב באופן אובייקטיבי יותר, במחיר של דולר. באופן כללי, עליות במחירי הנדל"ן בבירה לאורך כל השנה צריכה להיות צפויות. © אנה בלובה, במיוחד עבור rmnt.ru