עץ בחירה לבנייה

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
ברוסיה, כבר זמן רב המשמשים לבניית עץ. זה מושלם עבור אזורים עם כל אקלים. וכיום חומר מסורתי זו משמש לעתים קרובות בבנייה של בתים יפים וחמים. התכונות המיוחדות שלו יכולות להגיע לרמה גבוהה של נוחות מקורה.אבותינו טופלו בחירה בזהירות רבה ובהכנת עצים ליומן. בניית עץ שנקטפו בדרך כלל בחורף או בתחילת האביב, "עד לעץ ישן, ועודפי מים שנותר באדמה"

בשנים האחרונות, שוק דיור בפרברים, חומרים רבים וטכנולוגיות חדשים. עם זאת, בתי העץ יישארו הפופולריים ביותר בקרב מפתחים בודדים. חלק גדול מהפופולריות הזו הוא בשל העובדה כי במדינה שלנו, היער הוא חומר הבנייה הזול ביותר. יתר על כן, זה יכול להיות מיושם בתכונות עץ אדריכליות ודימויים אמנותיים מוכתבים על ידי מסורות לאומית של אדריכלות רוסית. בהחלט בעל חשיבות רבה ממקור טבעי, הקובע את טוהר האקולוגי של מבני עץ, חדירות אוויר טובות. לבסוף, העץ - מבודד תרמית גדולה. זה מאפשר לך להיכנס לבית בתוך היחס האופטימלי של טמפרטורה ולחות. בבית עץ קל לנשום, נחמד ונוח בכל מזג אוויר.

אבותינו טופלו בחירה בזהירות רבה ובהכנת עצים ליומן. נבחר רק עץ הבשל, בריא, רקוב וחורי תולעת, בערך באותו העובי, עם משטח חלק. בניית עץ שנקטפו בדרך כלל בחורף או בתחילת האביב, "עד לעץ ישן, ועודפי מים שנותר באדמה."

עץ מיוצא מן היער וירד לחוף באופן מיידי. זה ידוע כי עץ svezherublennaya בחורף יש תכולת לחות של 30%. אבל מתאים לייצור העץ המיובש ביומן (לחות 18-20 אחוזים). כדי לקבל עץ כזה, זה היה כל הזמן תחת כיסוי. היומנים נערמים על הכרית כדי לספק אוורור צולב. קליפת עץ, נסורת ופסולת אחרת שרפו כדי להגן על יומנים שנקטפו מן drevoeda חיפושית.

היום היער שנקטפו על אותו הדבר על כל הכללים של בניית עץ מסורתית.

לייצור של בתי יומן משמשים בדרך כלל חומרי עץ אורן עץ רך, אשוחית, ארזית, אשוח וארז. כוח קרשים עץ רך עולה על פרקט הנפוץ ביותר ופחות נוטה להירקב. יש גזעים של עצי מחט צורה קבועה יותר, המאפשרת ניצול טוב יותר של הנפח שלהם.

יש אורן היושר הגדול ביותר של החבית, המספר המינימאלי של קשרים ותכונות מכאניות טובות. עם עמידות גבוהה לריקבון בכל זאת נוטה "כחלון" (לחות גבוהה, בעיקר בחודשי יולי ואוגוסט). כחלון עצמו אינו משנה את התכונות פיזיות ומכאניות של עץ, אבל מקלקל את המראה. האורן הוא החומר הנפוץ ביותר לבניית בתי עץ, כפי שאנו עושים, ובאירופה.

אשוח המשמש לבנייה רק ​​לעתים נדירות. בכוח עץ אשוח יבש כמעט כמו עץ ​​אורן. האשוח הוא רגיש יותר לריקבון, אבל הרבה פחות כחול. זה גרוע מכל מיני עצים אחרים מתנגד לחות, ולכן עדיף להשתמש עבור עיצוב פנים. יש ספרוס מבנה מעט רופף יותר, אבל על חשבון מעט חם יותר מאורן. למרות שהמאפיינים מעט יותר גרוע המתאימים לייצור קירות קצוצים בגלל הצפיפות והזפת הנמוכה שלה נמוכות יותר לצרכן, לעומת זאת, יער אשוח יכול להיות מומלץ לייצור לוחות ועליו אלמנטים (קורות, שבלול). על אורן אשוחית השוק העולמי שצוטט לעיל. לחלוף אשוח מחטניים - רק לעתים נדירות גדל יותר מ -200 שנים.

ארץ' חזק יותר, צפוף יותר ועמיד יותר מפני ריקבון מאשר אורן, אבל קשה להתמודד ומחולק בקלות. זה מושלם כחומר קיר משמש כחומר לבנייה (קורות, עמקים, קורות, מומנט, וכו '). ארץ' הוא עמיד יותר בפני לחות, מוערך מאוד, גבוה 2-3 פעמים מאשר אורן. ארץ' - עץ בודד, לא נרקב במי ים. הגיש בקשה לייצור בקוטר יומן עץ מ26 סנטימטר ל40 סנטימטר, ולפעמים יותר. בחירת הקוטר של היומן תלוי בנכונות ויכולותיו הפיננסיות של הלקוח, תנאי האקלים ותפעול עונתי של הבית; כמו גם הדרישות לאסתטיקה החיצונית קצוצות בית. פרט לעובי של יומני מחוון אסתטי חשוב להשתמש הוא היומנים המסוקסים שלה. באורן בתחתית החבית כמעט ולא קשרים, ולכן האיכות הכי יקרה, אבל טובה יותר, הוא spil חלק הפנימי שנקרא - תא מטען 6-8 מטרים נמוך יותר. ברוסיה, הנפוץ ביותר הוא עגול יומני פרופיל, עץ עגול מה שנקרא, בנוסף, ניתן להשתמש בעץ עגול עם פרוטסטנטי, כלומר protesannoe קצה אחד לחלק הפנימי של העץ. אבל יש לזכור שזה עבודת זמן רב מאוד, מה שמוביל לעלויות גבוהות יותר למסגרת. בסקנדינביה, נמצא בשימוש נרחב יומנים, נוסרו לשני קצוות. הקירות ישרים בעצם, שניהם בחוץ ובפנים, אבל זה לא לאבד את האסתטיקה של הבית עשוי בולי עץ. הפעולה הראשונה להכין את היומנים לייצור יומן - הנביחות ומאחזיו. יומני טיהור מקליפה, בדרך כלל מבוצעים ללא שימוש בכלי העבודה חשמלי. מעוז, להיפך, נעשה באמצעות עיבוי חשמלי. כרגע בשלבי פיתוח יומנים הם ירדו בטכנולוגיה מבלי לפגוע sapwood וללא מאחזים נוספים. Sapwood - העליון, השכבה הצפופה ביותר מעץ, שבו יש תפקיד הגנתי. חיסכון בשכבה זו מפחיתה את היווצרותם של סדקים ופגמים אחרים, כדי למנוע מעץ. לרוב במהלך רדתם מספינה על הקורה הם אזורים קטנים של עץ מגג לפציעות קלות. לאחר ייבוש חומר טווי מכהה והופך להיות מאפיין של הקרן הוא לא מהוקצע צביעת פינטו יומנים. חלק מהלקוחות מסרבים יומני ostrozhki לצבע המאפיין הזה וכדי להימנע מניזק למבנה הסיבים של העץ. עם זאת, זכור כי הריקבון ביותר הפקק, ולכן ברוב המקרים להיכנס ostrugivayut. כדי להגן על העץ מיומנים נרקבים מעובד את כל פני השטח בשכבה דקה של חומר חיטוי. והקצוות של יומנים, כוסות, לשון, חתכים, Stroebe ומקום ספוג proteski ביותר בזהירות, כמו שיש שבורים מבנה סיבים של העץ. שימוש ביומני חיטוי ניתן לתת גוון על ידי הלקוח.