עץ בלכה

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
מוצרי עץ מצופים בחומרי חיפוי חסרי צבע, לשמור, או מביא את היופי של מרקם וצבע של העץ. זו מושגת על ידי שימוש בשעווה, ליטוש וציפוי בלכה.

עם זאת, יש לזכור כי רק משטח במכונה בצורה מושלמת יכול לעמוד במבחן של לכה או שעווה, כי גימור שקוף לא מסתיר, אלא רק מדגיש גימור מושלם חזק: סיכונים, סריטות, שקעים.

דונגי

מהצורות מסורתיות הישנות של גימורים שקופים כרגע מתראיין מסטיק שעוות גמר. מומלץ לפריטים גדולים יותר (לוחות קיר, מסגרות, פסלים).

כדי להכין את השימוש במסטיק או תחליף שעוות דבורים, מרקור כבלי 67.

לאחר המסת שעווה או אמבט מים מרקור כבלים נוסף שהוכנסו בו, הממס (טרפנטין או בנזין) ביחס של 1:2 לפי משקל.

לאחר החלת מברשת ומסטיק חם ויבש ל1.5-2 שעות פני המוצר הוא שפשף לברק עם מברשת זיפים רכה או בד מחוספס.

פעולה חוזרת על עצמו כל הלילה.

מסטיק שעווה מילא היטב את הנקבוביות של העץ, נותן את פני השטח ברק משיי ורך. ציפוי שעווה כדי להגן מפני נזק מכאני ומוצרי לחות מצופה לכה רוח. Nitrovarnishes למטרות אלה לא ניתן להשתמש בשל חוסר ההידבקות לשעווה.

ציור

קישוטים מסורתיים לכה לכה אלכוהוליים מיושמים בעבודות יד בפועל, איבדו ביצירות ניטרוצלולוזה לסיים במקום הרגע.

לכה ניטרוצלולוזה (nitrovarnish) ואחריו ליטוש מזכרות לקצץ nitropolituroy מעוטרות בגילופים.לפני מוצר בלכה דרוך.

תעשיית הצבע מייצרת ניסוחים מוכנים לשימוש ליחול. דרוך תחת לכה או לכה יכול להיות לכה עבה. קרקעות אלה נמצאים בשימוש בצורה טהורה או מדוללת עם חומר מדלל והוסיפו כאבקה ספוג צורך, גיר, טלק, קאולין, טריפולי, עמילן, קמח עץ ופיגמנטים, אם אתה רוצה לשנות את הצבע של האדמה לצבע של העץ עצמו.

לאחר תחול לפעול porozapolnenie.

בעץ עיבוד חיתוך כלי חיתוך מתרחש אלמנטים חלולים אנטומיים (כלי שיט) ונוצרים על חספוס משטח עץ. במינים אלה, כגון אלון, אפר, אגוז כמות גדולה של אי סדרים מבניים. לכן, לפני הלכה או ליטוש סלעים אלה יש צורך להפחית את הגודל של אי סדרים אלה. מהסיבה זו ולייצר פעולה מיוחדת הנקראת porozapolneniem.

חומרי מילוי המכונה ניסוחים המיועדים לשפשוף לתוך הנקבוביות העץ כדי לסגור אותם לפני יישום הציפוי ברור, ויוצרים, כמו גם צבעי יסוד, צבע השכבה התחתון.

בהתאם למאפיינים של אוטם מוחל על פני השטח דרוכים או unprimed. שכבה של אוטם מסייעת להפחית את הצריכה של צבעים וציפויים לצמצם נקבוביות נפול במהלך מוצרי מבצע.

אוטם מורכב מחלק נוזלי (פתרון יוצרי סרט, desiccants וplasticizers בתערובת של ממסים נדיפים) ומילוי. החלק הנוזלי של אוטם המיועד למחייב מילוי וגילויי חומרי מילוי בצבע עץ להקנות גמישות וליצור שכבה דקה של לכה על פני השטח.

המילוי חייב להיות dispersibility מסוימת לא תהיה גסה כדי לשפשף אותו מונע נקבוביות קטן, והמילוי הוא פרטנית מדי וגרוע ממלאת את הנקבוביות מספקת הצטמקות נפח גדולה.

אוטם מוחל על העץ ביד הקלון או המרית.

יש לזכור שמרקם עץ צעיף porozapolniteli, ולכן הם צריכים לקחת את העודף ולנגב את פני השטח.

Porozapolniteli מגיע בדרך כלל בצורה של שני מרכיבים - פתרון יוצרי סרט ומילוי.

רכיבים מעורבבים לפני השימוש כהשעיה יציבה תופסי במהלך האחסון, משקע צפוף במשורה (כלומר אוטם מרובדת).

Porozapolniteli עשוי להיות דהוי או מוכתם. השימוש הגדול ביותר מורכב porozapolniteli KF-1 ו-SF-2, PM-11, LC.

בעל חשיבות רבה בהפעלת כוח ציפוי צבע הידבקות למשטח העץ, שנקרא הידבקות. זה בגלל צבעים בעיקר באיכות, תנאי ציפוי וייבוש של הציפוי. הידבקות גבוהה יכולה להיות מושגת רק עם היישום של הרכב אחיד בגימור: לכה ניטרו אבל nitrogruntu, לכה שמן אבל אדמה שמנונית, וכו 'אחרת, שכבת הגמר לפצח במהירות, ולאחר מכן התקלפה.

נכון לעכשיו, הדרך העיקרית להשגה שקופה. גימור הוא לכה.

לקות לאופי יצירת סרט מחולקת לשתי קבוצות יוצרות סרט רק על ידי volatilizing ממסים (למשל, אלכוהול, nitrotsellyuloznys) ויוצרים סרט על ידי תגובות פילמור וpolycondensation כימיות, לפיה הם הופכים insolubilized (למשל, נפט, פוליאסטר, פוליאוריטן, אוריאה).

במשך זמן רב היו בשימוש נרחב והיו הכרחיים לגימור של רוח עץ לכה - פתרונות שרף (לכה, iditol, וכו ') אלכוהול vysokogradusnom. בפועל מודרניים, הנפוץ ביותר לכה ניטרוצלולוזה. הם נותנים סרט חזק, גמיש, עמיד מספיק, ייבוש מהיר. Nitrovarnishes לחלק לשתי קבוצות: יישום דבק חם (טמפרטורת 70-75 מעלות צלזיוס) - SC-223, SC-225 ולכות יישום קר (בטמפרטורה של 18-23 ° C) - SC-216, SC-218, SC- 221, SC-222, SC-224, SC-296 (לשעבר NC-316). SC-49 המזל, SC-243 לתת סרט חלבי.

לצמיגות nitrovarnishes ממס יותאם מספר 646, למעט SC-223 לכה, המשמש לRML-315 ממס. יכול להיות מיושם על כל nitrovarnishes מופיע על פני השטח על ידי מברשת, ספוגית או ספריי, ניתן ליישם לכה SC-243 ובכמויות גדולות.

לכות בשמן בצורה חזקה, גמיש, עמידה, אבל סרט לא מספיק דקורטיבי עם ברק קשה חזק. בהרכב הם פתרונות מוצקים של שרפים טבעיים וסינטטיים בייבוש שמנים עם התוספת של מייבשים (תרכובות המאיצות שמני ייבוש) ותערובת של ממסים אורגניים נדיפות (טרפנטין, ספירט, וכו '). שרפים הטבעיים בקלות Kopal מסיס, ענבר, רוזין מעובד. לכה גופאל הוא נחשב לאחד לקים הטובה ביותר. הרכיבים העיקריים המשמשים שמני ייבוש - פשתן, קנבוס, טונג.

ווד גמר לפני משמש שרף שמן לכות 4C, 5C, 7C - לגזעי אור; 4T, 5T, 7T - לעץ כהה (ייבוש ל48 שעות), וכעת להשתמש pentaftalevye לכות PF-231, PF-283 (לשעבר 4C).

לכה PF-231 - אור, ויצרו ייבוש מתמשך מבריק גימור ל72 שעות בטמפרטורה של 18-23 ° C. ובכן מיושם על ידי מברשת וספריי.

על ידי אינדיקטורים רבים, צבעי שמן משרפים טבעיים וסינטטיים הם קרובים זה לזה וניתן להשתמש בם לסירוגין.

מים טוב, אווירה ועמידות יש לכה פוליאוריטן, שמיושם על ידי ריסוס ולשפוך otverdetsiem הקר או מחומם ל 45-50 ° C. על פי המאפיינים שהם קרובים ללכות פוליאסטר, ובחלק מהפרמטרים לעלות אותם. מותגים לכה פוליאוריטן מבריקים ידועים כי 1,653,031, 1.641.0231 ו17642.0230 להתמודד בכמויות גדולות ולרסס לכה מט 1.653.0300 שני ציפויים ספריי מרכיב מרכיב מאט אחת.

גלפי חובב משמשים לכה מט UR-277M עמיד למים עם המקשה "Supersek 3240" ועם RL-227 ממס בשיעור של: 100 גרם 82.5% מחזק ציפורניים וממס - לצמיגות הרצויה.

לקות מוחלת על פני השטח היבש של העץ,, שכבות הדקיקות אחידות ללא אבק ללא פסים כ 3-5 פעמים. כל שכבה חייבת להיות יבשה. לפני ציפוי השכבה הבאה בתהליך הקודם לנייר זכוכית בילה חצץ. להשיג יישור זה של כל שכבה והידבקות טובה יותר בין השכבות.

מוצרים מוגמרים יכולים להיות כמה פעמים בשמן או פשתן צמחי טבעי חם לספוג או מתייבש semidrying. לחמם שמן או לכה צריך להיות באמבט מים (בkleevarke) ויחול על מוצר עם מברשת רחבה או ספוגית המצורפת לידית העץ.

כאשר השכבה הראשונה של לכה או שמן נספגת ויבש, לשים השני ומיובש, ולאחר מכן שלישי. בעת השימוש בשמן צריך לזכור שזה לוקח ייבוש ארוך מאוד. להאצת ייבוש מאמרים קטנים יכולה להיות כל הזמן בתנור לתנור חשמלי או גז ל10-12 שעות בטמפרטורה של 90-100 ° C.

תכונות מוצרי גמר למזון.

לאמנויות שקופות מגן כיסוי ומוצרי מלאכת יד לאוכל (ממתקים, מלחיות, קערות, מגשים, פחי לחם) יש להחיל אלכוהול מסטיק שעווה או לכה ניטרוצלולוזה, פשתן, קנבוס, camelina, סויה, פרג או שמן חמניות. שמן טונג בvysyhaemosti הוא שלישי (לפשתן - התקבל כסטנדרט - והקנבוס), אבל זה לא יכול לשמש בגלל הרעילות. לכות לכה או שמן מיושמות גם לא רצויות, שכן הם מכילים תוספים מיוחדים - מייבשים, מאיצי ייבוש, אשר כפי שמשמש בדרך כלל תחמוצות, תחמוצות ומלחים של עופרת, קובלט, מנגן.

מרוט

כדי להפוך את ליטוש שימוש בר קיימא הקטיפה מבריק משטח עץ. זה הסוג הטוב ביותר של סופו, שבו על פני השטח מתגלים והעמיק את כל הגוונים של צבע ומרקם של העץ. משטח מלוטש יפה במיוחד של הקרנל, ליבנה קרילית, עץ מהגוני. באופן טבעי, על פני השטח צריך להיות מוכן על ידי הליטוש ללא רבב. שיטה זו כבר זמן רב ייחודית ודי נפוץ, אבל בגלל עוצמת העבודה הגבוהה (150-200 מיושם שכבות דקות עם ייבוש ביניים) ומשך זמן (זה נמשך יותר מחודש), זה מוחלף כעת על ידי יותר פרודוקטיביים.

מוצרי גמר חייבים לציית לשימושם המיועד. לדוגמא, מצופה שעוות בדים שלא נלקחים או לקחת קצת; ריהוט צריך להיות סיום, שהוא ניקה היטב,

גימור מבריק או מט?

במוצרי עץ עמדות מגוונות מאוד ברור לעין של אמנים ובעלי מלאכה כדי לסיים את פני השטח. אחר מלוטש שלה כדי לסיים את מראה, גימור לכה ומסטיק, אבל הוא איתר והרצון לשמר את היופי הטבעי של העץ שנותר מוצר לא צבוע ובלי כחל ושרק. אבל מוצרי greige במהירות לאבדן ראייה. מאסטרס שואף למצוא גימור שיאפשר, תוך שמירה על המראה המקורי של המוצר, החדשנות שלה, לעזוב את תחושה של יופי טבעי החי של עץ. לכן, יותר ויותר עבור גמר איטום ההורים נהנים שעווה או לכה מט מיוחד, לא נותן מבט בהיר משטח מבריק, (מבריק) שמשאיר אותו רך וקטיפתי.

יכול להיות חלבית לכה. אם אתה לא מצליח לרכוש לכה מט, אל תדאגו.

זה יכול להיות עשוי משמן לכה המבריק כרגיל, והוסיף עד סבון 0.5% ורוחות מינרליים 10%.

תמיסת סבון מוכנה כדלקמן:

סבון (40%), שבבי חתך היו מומסים בכמות קטנה של מים חמים (בטמפרטורה של 70-80 מעלות צלזיוס).

הפתרון שהתקבל היה מעורבב עם ספירט והוא הציג תוך ערבוב לתוך לכה מבריק נפט. בעת הוספת סרט צבע כוח הסבון מצטמצם במידה מה, כך שאי אפשר לשטוף ולנגב עם מטלית לחה. לטהר את ההברשה היבשה המוצר או שאיבת אבק