פקק

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
פקק Suberified נקרא פקק. (אנציקלופדיה הסובייטית גדולה).

היום הוא הגדרה "מושלמת מבחינה לוגית" של פקק, בTSB מהדרים שנים בלתי נשכחות זה נראה מצחיק לפחות. למרבה הצער, עד לאחרונה, חומר ייחודי זה עבור רובנו היה קשור באופן בלעדי עם הייצור של תעשיית היין והמשקאות. ובמקרה זה, התכונות פיזיות שלו הקדישו תשומת לב רק בהיעדרו של ספין, שבו "איסור פרסום" עקשן פקק הייתי צריך לדחוף לתוך האמצעים בהישג היד. מה באמת הם חומרי הפקק ומדוע מעצבים אדישים אליהם לא רק ייננים אלא גם פנים היום?

ראשית לתת לעצמנו מעט להשלים ניסוח תמציתי Encyclopaedists המועצות. כמחצית מהעתודות בעולם של פקק - אלון עבה נקבובי השעם (Quercus suber) - היוותה פורטוגל. שאר מטעי עץ ייחודיים זה פזורים במדינות הים התיכון החוף - אלג'יריה, תוניסיה, מרוקו וספרד. לאיטום אמפורות תקע בשימוש ברומא העתיקה, אבל "הקריירה של הבנייה" שלה החלה רק במאה שמונה עשרה, כאשר הפורטוגזים בשימוש לראשונה קליפת אלון השעם כחומר קירוי.

טכנולוגיית ייצור היא התוספת פשוטה וידידותי לסביבה "ללא כאבים": במובנים מסוימים זה מזכיר לי גז כבשים. לאחר שהגיע לגיל 25 אלונים במטעים במיוחד גדלו שוחררו ידני מהקרום על כל פני השטח של תא המטען. באופן פרדוקסלי, זה אין כל השפעה על החיים שלהם, ויתרה מזאת - עצים בן 9 לשחזר לחלוטין פגז אבוד פקק, תמים וכולם, אבל הליך מייגע למדי חוזר על עצמו.

מהו כוח המשיכה של פקק ליצרני חומרים דקורטיביים מודרניים ומעצבים? במילותיו של הפרסום הידוע, "כל העניין בבועות קסמים". תכונות של המבנה המולקולרי של פקק (יותר מ 85 אחוזים מנכבשו על ידי תאים מלאים בגז על נפחו - חנקן וחמצן) קובע איכות בעלי הערך שלה - הנינוחה, גמישות, אלסטיות, עמידות, ותכונות בידוד תרמית וצליל גבוהות. הם עושים את החומר הזה הכרחי לעיצוב פנים של בתים ומשרדים.

היום פקק מייצר מגוון רחב של כיסויי קיר ורצפה, שהם ספק עיקרי של השוק הרוסי של פורטוגל הוא החברה Wicanders. יש לי מינים והיישומים שלהם במטרה. אנחנו מתחילים, כמו שצריך להיות בכל בניין, בקומה.

כיסויי רצפה מיוצרים עם פקק על העיקרון של לערום ניתן לחלק לשתי קטגוריות רחבות - דבק רגיל ומה שנקרא "רצפות צפות", שאותן נסקור בהמשך. רצפות דביקות הן אריחים מרובעים 300x300 כריכי מ"מ, המבוססים על צינור שחול המצופה בצד הקדמי של הציפוי דקורטיבי במראה ושכבת המגן של פוליוויניל השקוף (MASTER CORC). יש פורניר פנים צבע טבעי או צבוע עם גרניט, שיש וחומרים טבעיים אחרים. ניתן להשיג באריזות של 11 אריחים, המחיר שנקבע על פי הצבע של טווחי פורניר 25-37 דולרים. בשל העובי זהה (3.2 מ"מ) וריבוי הגדלים הם משולבים באופן מושלם עם סוג אחר של רצפות דביקות - 900h150 צלחות גודל, הצד הקדמי של אשר, בניגוד אריחים לקשט פורניר עץ יקר - דובדבן, אגוז, עץ אלון ועוד ורוד . (WOOD-O-CORC). אריזת עלות 10 צלחות החל 55-68 דולרים. בשילובים שונים של שני סוגים אלה של פקק לאפשר, למרות התקינה השולית של חלקים כדי ליצור עיצוב הרצפה הייחודי משלך.

גם מראה אטרקטיבי - צינור תמונה המקורי מדגיש לא רק את היופי הטבעי של החומר, אלא גם כמקביל אפשרי לדרישה של היום עבור פנים נימה תמציתיים, מופשטים - קומות פקק יש גם מספר עצמאי אחרים של גוף אופנה לשינוי. הראשון הוא כוח ייחודי וחוסן המבדילים אותם ממשטחים טבעיים וסינטטיים אחרים. קומות איכויות אלה נותנת שכבת פקק נלחצה שיש, כפי שכבר ציין, את המבנה "אוויר" הספציפי. בכל עומס, בין אם עקבי סיכות "זין" לטווח קצר או חשיפה ממושכת לרהיטים כבדים על גלגלים, שהוא סופג את לחץ ואת צורתו המקורית. זוהי תכונה זו של העיצוב מאפשרת לחברה לספק אחריות לעשר שנות הלקוחות Wicanders - פנטסטית עבור תקופת ריצוף.

יחד עם פחת, ליבת פקק נותנת את הרצפה היא עוד מאפיין יוצא דופן. מיליון פעולה גמישה של תאי השעם להפוך את המהלכים שלך שקטים כמעט. הדבר באו לידי הביטוי בקלות על ידי זריקת מטבע או צרור מפתחות על פרקט ראשון רגיל, ולאחר מכן - על ריצוף פקק. ההבדל יעלה על כל הציפיות שלך.

בהשוואה לחומרי קישוט ריצוף פקק טבעי אחרים הם יתרון יותר במונחים של אקולוגיה. ציפוי האנטי סטטי השקוף של פוליוויניל (ברפואה הוא משמש לייצור של שסתומי לב מלאכותיים) להפוך את הפקק אינו מזיק לסובלים מאלרגיה וחולי אסטמה. דרך הפקק הזה יש רצפות ריחות מעצבנים הגלומים בחומרים אחרים, קלים לניקוי ואינו צובר אבק. רוב כתמי נוזלים, כוללים שמן מנוע ודיו נשפכו על רצפה, זה לא להשאיר עקבות. אם אתם סובלים ממחלות של מערכת השלד והשרירים, עיצוב זה יהיה מאוד להקל את החיים שלך: ליבת פקק הליכה מרככת את הלחץ על עמוד השדרה וגורמת לצעדים רכים יותר וגמישים יותר.

האיכות האחרונה היא האופייני ביותר של רצפות צפות, תופסת מקום מיוחד בקרב שאר הטווח "הפקק" בשל הטכנולוגיה הייחודית של תערום אותו. תארו לעצמכם רצפה כי בעת המעבר למקום חדש, אתה יכול פשוט להפוך את היד ולקחת איתך כמו שטיח או שטיח! וזו רק אחת מההמונים של יתרונות של רצפות צפות (WOOD-O-רצפה) על כיסויי רצפה אחרים. מלכתחילה: את הרעיון של "צף" אין שום קשר עם "את הקרקע מתחת לרגליו לצוף משם" ולא גלים נפוחים רצפה חורקת ישנה. לעומת זאת, את האפקט של רתיעה אלסטית אילמת על כל צעד ומזכיר גם הליכה על שכבה עבה של גומי ושטיח הפרסי ארוך שיער. "צף" בסוג זה של ריצוף שנקרא משום כריכי 9 מ"מ עובי צלחת (900h185), שלה היא עשויה, לא מודבק על הבסיס שלה הוא עדיין מין, והולך על "קוץ-Groove" עם מפרקי שינוי גודל מיוחדים PVA דבק עמיד למים . אריחי רצפת פקק דבק דומים צלחות מבנה: עם בסיס של פקק נלחץ ופורניר עץ או פקק דקורטיבי מצופה בשכבת מגן של כלוריד. רצפות צפות זמינות בחבילות של 6 צלחות, הערך נקבע בהתאם לסוג של פורניר הוא 44-49.5 דולרים.

יש ריצוף קטן, לערום שיהיה פשוט קל ומהיר כמו במקרה של רצפות צפות כ. אתה לא צריך מעט או ללא עיבוד נוסף של ריצוף הישן או לינוליאום, שעבורו הם יותקנו. הנחת תהליך אינו דורשת כלים מיוחדים, ומזכיר את פסיפסי קרטון ציור של הילדים "חידה". הודות לקומה זו בחדר של חיים הגונים עם אדם אחד יכול להוציא ליום. היותו חומר טבעי, "צף" כיסוי עשוי מעט להתרחב עם שינויים בטמפרטורה ובלחות. כאשר הנחת הרצפה זה צריך להילקח בחשבון לאורך הקירות והשאיר פער של לפחות 10 מ"מ (זה סוגר את המסד). מאותה הסיבה לא צריכים להיות מונח רצפות צפות בחדרי אמבטיה ובמקומות אחרים עם הרבה מים - עם כל פקק היתרונות שלה, אפילו למינות, זה מאוד רגיש. סקס במשרד יכול להיות מונח בהדרגה, עובר מחדר לחדר, כך שהעבודה בסביבה לא תופרע. אם הסרת את המשרד, על פקיעת החכירה תוכל לתרגם את זה לתוך שטח רצפה חדש עם ציוד אחר, טרום לנתח אותו "אחורה".

עכשיו מהקומות שקטות ללכת לאותו קירות שותקים. קיר קורק כיסויים הם גיליונות (600h300h3 מ"מ) של sintered פקק, פקק (אבקה הדחוס) מכוסים בציפוי דקורטיבי. הם זמינים בשתי גרסאות: מלוטש וספוג בשעווה טבעית נוספת (זמין אחרון שאנחנו יכולים לראות את קצות אצבעות גיליון מעט שרוטות - מתחת לציפורניים תישאר שכבה דקה של שעווה). בניגוד לריצוף, פוליוויניל אינו חל כאן - על הקירות של ברקו אינו מוצדק מסיבות אסתטיות בלבד, וכמעט שום פעילות גופנית. פורניר פקק מגוון, כמו גם את השימוש של צבעים יצר מגוון רחב של כיסויי קיר - יותר מ -20 מינים. כולם זמינים בחבילות של 11 גיליונות יעלו 21-40 דולרים.

תודה לכל אותו המבנה הייחודי, פורניר פקק הוא כמעט חסין מפני הזדקנות, אינו דורש טיפול מיוחד ולא יספוג ריחות, כמו עשן סיגריות.

קירות מכוסים בסדינים של פקק, מגובב, יש חום טוב ואיכויות בידוד קול (כמו במקרה של רצפת הפקק), אלא גם מאפייני אקוסטיים מצוינים לא רק. זה מסיבה זו שקיר פקק כיסויים משמשים לעתים קרובות באולפני הקלטה בעיצוב פנים ואולמות קונצרטים. הם לחסל הדים ושאין כמותו חומר אחר, להפחית את הרעש בין קומות וחדרי אמבטיה. פנלי פקק מיוחדים יכולים להפחית אותו ל17-20 דציבלים. בנוסף, על פי מומחים, יש ציפוי כזה תכונות חיוביות וBioenergy, הגנה על הגוף מפני ההשפעות המזיקות של אזורי geopathic ורמות קרינה חריגות ונחלשת.

כל קומות פקק פנים יוסיפו מראה מסוגנן, יוצא דופן. יופי טבעי מוערך ושימש בעיצובים ומעצביהם של מבנים מפורסמים כמו שדה התעופה בגטבורג והספרייה הלאומית בניו יורק. פקק שוודי סיים חברות ייצוג IBM, אריקסון וולוו, כמו גם את כל משרדי אייבס Rosher בגרמניה. כדרכו, את חלקה של גרמניה ובהולנד החשבון בכל שנה לכ -40 אחוזים מכל חומרי הגמר בעולם על הבסיס של פקקי תנועה. ברוסיה, ציפוי כזה עדיין לא הצליח לזכות בפופולריות כל כך מרשימה. עם זאת, אם לשפוט לפי הביקוש הגובר עבורם, ארצנו הייתה בראש של קסם פקק unbanal מזכיר ימי קדם, ונראה עדיין לעל אש של הים התיכון.