צבע תחליב

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
במאמר זה: היסטוריה של צבע לטקס; הרכב של צבעי מסיסות מים; טכנולוגיית ייצור; סוגים ומאפיינים של הפולימרים המשמשים בייצור צבעים על בסיס מים; צבעי דיו HP ביצועים; איך לבחור צבע מים פיזור; המלצות לשימוש.
לאטקס לצייר - ההיסטוריה הקומפוזיציה של צבע לטקס טכנולוגיה של ייצור של צבע על בסיס מים תלות של המאפיינים של פולימר קלסר צבע לטקס בהרכב שלהם מאפיינים של צבעי מסיסות מים איך לבחור צבע על בסיס מים לסיכום - המלצות על עבודת צבע
צבע תחליב בכל עת האדם רוצה ביתו להיראות מסודר ואטרקטיבי. כדי לעשות זאת, קוסמטי ושיפוץ רגילים שבמהלכו התקרה והקירות בהכרח מיושמים שכבה של צבע טרי. ובין כל הסוגים הקיימים של צבעים למנהיג בית לטקס פנים וחוץ, שהוא פשוט לתפעול ואשר משאיר את העבודות לא מעשני ריח אופייניים בצבעי אחר.

לאטקס לצייר - ההיסטוריה

כמו במקרה עם מספר רב של חומרי בנייה מודרניים, את המראה של צבעים המועברות במים תרם שלא מדעת לשתי מלחמות הגדולות של המאה שעברה - העיר ההרוסה הייתי צריכה להיות משוחזרת, וחומרי הבניין הרגילים לא היו מספיק, והם היו יקרים. ההיסטוריה של צבעים על בסיס מים החלה עם פתיחתו של הכימאי הגרמני פריץ Klatt ב1912, אצטט פוליוויניל, ידועה יותר לנו כדבק PVA. פיזור PVA הפך לבסיס הבסיסי של צבעי דוחי המים הראשונים, הופיע ב20-ies של המאה העשרים. כימאי גרמני פריץ Klatt
כימאי גרמני פריץ Klatt ב30-ies המאוחר של המאה שעברה בגרמניה נוצר גומי סינטטי או ניטריל-סטירן, הפך לסוג השני של פיזור לצבעים על בסיס מים. הסוף של תפוצות קיימות - אקריליק - וצבעים המבוססים עליה פותחו במקור ליצירות אמנות. צבעים על בסיס מים אקריליק הראשונים יצרו בשנים 1946-1949 והתאימו את הייצור שלהם בתחילת שנתי ה -50 תחת «צבע Magna» שם אמנים האמריקאים סם ולאונרד גולדן בוק. עם זאת, המותג הזה של צבע המיועד אך ורק לאמנים, ארוז בשפופרות קטנות ולא מומס במים וטרפנטין או רוח לבנה. מלא בוק צבע אקרילי מסיס במים שנוצר ושוחרר ב1960. הקומפוזיציה של צבע לטקס בפוסט סובייטי מדינות שווקי בניית צבעים על בסיס מים ניטריל-סטירן ואקריליק עשו בשנתי ה -90 חו"ל - ברית המועצות הופקו צבעים רק על בסיס אצטט פוליוויניל, ורק למטרות תעשייתיות.

הקומפוזיציה של צבע לטקס

כמבנה הבסיסי נוצר על ידי חלקיקים זעירים של פולימר התלוי במדיום מימית. בנוסף, צבע מים פיזור, תלוי ביצרן המותג, ועשוי להכיל כ - 10-15 תוספים שונים, כולל: נוזל לרדיאטור נגד הקפאה; מכבי קצף, הנמכת קצף; חיטוי (ביוצידים); מעכבי קורוזיה; סוכני עיבוי; תוספים המגבירים את הצמיגות של הגוש; חומרים משמרים; פיזור; plasticizers, וכו ' אחוז לפי משקל של הרכב של צבע על בסיס מים הוא כדלקמן: 50% - סרט לשעבר, מומס במים (50-60% פיזור מימיים); 37% - חומרי מילוי ופיגמנטים; 7% - plasticizer; 6% - תוספים אחרים. קחו למשל את הרכיבים ביתר פירוט. בהתאם ליישום של סרט צבע לשעבר (קופולימר) בהרכבו הוא אצטט פוליוויניל, ניטריל סטירן, acrylate סטירן, acrylate או פיזור versatatovaya. לבצע את התפקיד של דו תחמוצת הלבנה פיגמנט טיטניום, תחמוצת אבץ, במקרה של צבעים על בסיס מים טווח גיר מחיר נמוך יותר. פילר - גיר, קלציט, barite, טלק, נציץ, המשמש לעתים קרובות כחומר מילוי במספר מינרלים שונים בו זמנית. ממס בצבעי דוחי מים הוא demineralized (מטוהרים ממינרלים מלחים) מים. אני רוצה לציין את אחד המרכיבים של צבעים כגון - מעבה, המבצע את התפקיד לעתים קרובות גליקולית, זה - דבק CMC.

טכנולוגיה של ייצור של צבע על בסיס מים

התהליך של יצירת דיו דוחי מים מורכב מהשלבים הבאים: ערבוב המתחם ופיזור שרף מימיים של חומרי מילוי ופיגמנטים; דבק פיזור פיגמנט וכתוצאה מכך; טווח קלט של תוספים שהכניסו את הרכב הדיו למפרט סטנדרטי; סינון ואריזה של המוצר המוגמר. פיזור - התהליך שבו המוצקים או נוזלים הם micronization. פיזור שיטה הכין תרחיפים, אבקות, תרסיסים ותחליבים. טכנולוגיה של ייצור של צבע על בסיס מים רכיבי ערבוב ופיזור של צבעים על בסיס מים עשויים מטחנות חרוז וכדור (פיזור). כרסום מתרחש בתא טחנת עבודה אופקי או אנכי, אשר מותקן בתוך הפיר עם הדיסקים מאיץ חרוזי מתכת (קוטר - 4 מ"מ) או כדורים (קוטר: 30 מ"מ) עשוי מתחמוצות פלדה, אלומיניום וזירקוניום. הפיזור עובר יותר אינטנסיבי את הקשיות וכדורי מתכת משקל סגולי גבוהות יותר. הפיזור של דבק פיגמנט וכתוצאה מכך ממוקם בdissolver. במסגרת תפקידה, שיש את הצורה של טורוס, מסגרת רכוב תועמלן, אשר מונע סיבוב של הרכיבים סמיכים ודביקים שהופקדו על הקירות ותחתית dissolver, ואת ההרכב של צבע לטקס הוא הביא לי התכונות סטנדרטיות. תנאים של ערבוב צבעי מסיסות מים תלויים בנפח של התערובת, המאפיינים בסיסיים של הרכיבים המשועבדים וdissolver כוח הפיזור - בדרך כלל מספיק עבור 20-30 דקות בכל אחת מהפעולות. בשלב הסופי סיים צבע עובר דרך מסננות ובקבוקים במכולות. מחזור השלם של ייצור של צבע חייב לעבור בטמפרטורה לא נמוך מ +5 ° C.

תלות של המאפיינים של פולימר קלסר צבע לטקס בהרכב שלהם

צבעים על בסיס מים היום הופק מכילים אחד מחמשת הסוגים של קלסר, אשר נותנים את צבעי דוחי מים כתכונות חיוביות וחסרונות: אצטט פוליוויניל, סימון צבע "WA-VA". על האיכות של צבע עם קלסר האיכותי לפחות זה הפולימר - להפוך צהוב לאורך זמן, על פני השטח של סרט צפוף, אטום הופקד שכבה של צבע אינה עמידים במים. מאפיינים חלשים לא מצדיקים מחיר נמוך יותר, צבעים כאלה רק צרים התמקדו יישום; ניטריל-סטירן, סימון צבע "WA-CN". עם, צבעים טובים עמידות למים ומחיר הנמוך על בסיס מים בעניין זה, כמו PVA וליצור סרט פני השטח יותר מדי צפוף ועמיד לאור שמש. סימן צבע "WD-QP" יכול לשמש אך ורק לפעולות פנימיות; סטירן acrylate, צבע סימון "VD-AK." מאפייני איכות של צבע על הפולימר הזה הוא הרבה יותר טוב שתואר לעיל ניתן להחיל שני משטחים חיצוניים ופנימיים. הם יוצרים ציפוי נקבובי וכתוצאה מכך, חדירות אדי מים, התנגדות לאור שמש ובליה. גדליו הקטנים של חלקיקי פולימר שאינו עולה 0.15 מ"מ, מספק הידבקות איכותית לכמעט כל חדירת משטח למשטח הנקבובי, דבר המגדיל את הכוח; acrylate, סימון צבע "VD-AK." פולימר זה יש סטירן acrylate היקר יותר תכונות באיכות גבוהות מכל הבחינות - ציפוי קשה נותן עמידות גבוהה לקרינת שמש UV. צבעים אלה נמצאים בשימוש נרחב ביצירות חזית וליישום על משטחי עץ; versatate סימון צבע "VD-AK." פולימר Versatate משמש בהרכב של צבעים על בסיס מים לא כל כך מזמן, איכות הסיקור בהקשר זה אינו נחות לצבע אקריליק, והמחיר שלהם הוא נמוך יותר ושווה בערך העלות של צבעים על קלסר סטירן acrylate. מאפיינים של צבעי מסיסות מים

מאפיינים של צבעי מסיסות מים

בהתאם לסוג והכמות של קלסר פולימריים, יש צבעים אלה התכונות החיוביות הבאות: אינם מכיל רכיבים רעילים, חסרי ריח כמעט; בקלות מיושם על פני השטח, מדולל במים; מסוגל לכסות את הסדקים עד 1 מ"מ; ; שאינו דליק עמיד בפני רטיבות (התנגדות לכישלון); גמיש ועמיד, לא chalking; עמיד UV ועמיד; עמיד בפני שחיקה; פשוט להיות כהה לכל שחקנים בצבע; כתמים של צבע אקראיים להסיר בקלות בעזרת מטלית לחה; חדירות אדים, ולכן - אינן מופיעות מושבות של עובש וטחב; עמיד אלקליות; יש הדבקה גבוהה (התאמה הדוקה) לבסיס; לשמור על הצבע, הברק שלהם והם עמידים בפני מצהיבים; מתייבש במהירות, בדרך כלל בתוך 40 דקות; שכבה של צבע לטקס על גבי משטחים צבועים הם יימשכו כ 10-15 שנים. צבעים באיכות שלילית על בסיס מים, לעומת צבעי אלקיד ושמן: עבודת אחסון והצבע יכולה להיעשות רק בטמפרטורה מעל 5 ° C. טמפרטורות לצייר נמוכות יובילו לחלוקת דיו לא אחידה, זה יהיה ייבוש ארוך. אם צבע במהלך האחסון עבר מחזור של הקפאה והפשרה - מאפייניו יאבדו לחלוטין; לצביעת המשטחים החיצוניים ואזורים רטובים יכול להשתמש רק בצבעי דוחי מים יקרים בacrylate וקלסר verstatovom; עלות גבוהה העולה על מחירו של ציפוי אורגנו dilutable ידי 10-15% - יצרנים להסביר קומפוזיציה מורכבת זה של צבע. מצד השני, לאחר ציור חדר VD AK הרבה יותר קל לנקות בגלל לא צריך לשפשף כתמים מממס ריח לא נעים בד; לפני הצביעה עם משטחי עץ צבע לטקס דורש הכנה שלהם זהירה - היישום של השכבה הראשונה, שהוא יבש לחלוטין, ולאחר מכן מלטש בזהירות ומעיל חדש של צבע, מחדש שחיקה. העובדה שהמתח של שכבת פיזור מים של צבע פני השטח הוא הרבה יותר גבוה מזה של ציפויים אחרים - יועלה ערמת עצים.

איך לבחור צבע על בסיס מים

. היקף צבעי דוחי מים לדרישות מיוחדות למשטח המצויר - לעבודות פנימיות וחיצוניות לאזורים יבשים ורטובים. בהתאם לכך, לצייר לעבודה פנימית על פני השטח החיצוניים או הצבע להתייבש אזורים על פני השטח יכול להיות מיושמת ברטוב, אבל זה להתקלף אחרי כמה חודשים, כי זה כולל מספר קטן יותר של תוספי יוצרי סרט ומגן. איך לבחור צבע על בסיס מים מראה. הופק צבעים על בסיס מים, נותן מט, מבריק וגימור משיי מט. צייר, ויצר משטח מט והמשיי מט, הם אידיאליים עבור תקרות ולצביעת טפטים, אבל, בניגוד למשטחים המבריק, הם פחות עמידים בפני שחיקה - שלא ניתן לכבס בתדירות גבוהה. . צבע צבעי דוחי מים בתדירות הגבוהה ביותר הם לבנים - כדי לייצר את ערכת הצבעים הרצויה מחייבת אותם להיות צבועה. צנצנות עם קולר וטבלאות צבע נוצרו צבע זה צבע ערכה, קיים בכל חנות לחומרי בניין. אינדיקטורים לאיכות במראה: chromaticity. פתח את הצבע יכול חזותי להעריך את מידת הלובן - אם היצרן השתמש בתחמוצת טיטניום איכותית ויקרה, הצבע יהיה לבן בלבד, ללא גוונים; כיסוי. זה משפיע על כמות הצבע ומספר השכבות כדי להיות מיושמות על פני השטח כדי להביא אותם לצורה נכונה. מדד זה תלוי באחוז של פיגמנט ואיכות, צפיפות ועובי של הצבע. ישנן שתי דרכים כדי להפחית את עלות ייצור של צבעים על בסיס מים, פופולריים בקרב יצרנים קטנים - 1) לשפוך מים, הפחתת הצפיפות של התחליב, 2) להציג את המילוי יקר יותר, ויגדיל את הצפיפות. להעריך את כיסוי בדיקות ללא כתמים יכולים לשקול אם צנצנת 10 ליטר עם צבעי דוחי מים - הצפיפות הממוצעת שלה היא 1.5 קילוגרם / ליטר, כלומר צבע באיכות במכל 10 ליטר ישקול -15 קילוגרם ("+" או "-" 1 קילוגרם). סימונים על פחיות צבע. אטקס לצייר מסומנים באותיות "וושינגטון", שפירושו, ולאחר מכן את המכתב של הפולימר, למשל, או ניטריל סטירן "פיזור מים" "CN". לאחר מכן בצע את הדמויות - האמצעי הראשון של היישום של אזור הצבע, אם זה הוא "1", "העבודה החיצונית" אם "2" הוא "פנימי". המספרים הבאים מספר הקטלוג הראשון אומר - אנחנו לא צריכים. ודא שיש כתובת של קונפורמיות 28,196-89 תנאי GOST, אם, במקום זאת, מספק מפרטים - צבע באיכות יכול להיות נמוך. יצרן. בשוק המקומי תוכל למצוא מגוון גדול של צבעים על בסיס מים, הן מקומי והן יצרנים זרים. לשפוט את האיכות של מותג יכולה להיות מבוססת על דירוגים שאתה יודע שזה כבר נמצא בשימוש בתיקון וגיל חברת היצרנית - אם צעיר מ 3 שנים, עם המוצרים שלה לא מתעסק. העובדה שהייצור של צבעי פיזור מים אינו דורש כל ייצור בקנה מידה גדולה במיוחד - על פי רוב דורשת רק פיזור וdissolver. לכן ניתן לייצר אותם בכל "עסקים קטנים" אינטליגנטיים פחות או יותר, בדרך כלל מהווה את הצבע "לפי העין" ולא שיש כל מעבדה או טכנולוג במדינה שלו. היצרן גדול יותר, רחב יותר מגוון של מוצרים - יותר טוב יהיה המוצר עצמו. . מחיר זה לא יכול להיות פחות מ1 $ (ארה"ב) לליטר - אם אתה מציע צבע במחיר נמוך יותר, זה הוא באיכות ירודה. עלות צבע לטקס אינה מגדירה את המיקום הגיאוגרפי של מפעלי ייצור ועלויות עבודה, ומרכיבי המחיר הנוכחיים, אשר הוכנסו למבנה שלה. כמעט כל היצרנים בעולם של פיגמנטים באיכות גבוהה ופולימרים הם באירופה, ולכן העלות של צבע פיזור מים טוב תהיה כמעט אותו הדבר באירופה וברוסיה - ליבוא מחו"ל של חומרי גלם לייצור צבעים על בסיס מים, מפיקים רוסים משלמים מכס גבוה יחסית. אבל הסיבות אמיתי למחיר הנמוך - חומרי גלם זולים וטכנולוגיה בייצור של הפרה.

לסיכום - המלצות על עבודת צבע

לפני שמתחיל לעבוד על הציור עם משטח צבע לטקס אתה צריך להכין: צייר בעבר נקי מלכלוך ואבק, לאחר שרחץ ברציפות במים עם חומר ניקוי ומים נקיים; גיר בצבע וסיד ניקה משכבות של צבע ישן; אי סדרים המיושרים באמצעות שפכטל, שלאחר ייבוש וליטוש המשטח נקי מאבק. המלצות לעבודת צבע אם העבודה של ציור שנעשתה בעונה הקרה, הצבע יכול להשרות במשך לא פחות מ -24 שעות, ולאחר מכן פתוח, להסיר את כל תכלילים וסרטים גלויים, ומערבב היטב ומוסיף, כאשר מנוהל באמצעות תרסיס, 10% מים. Paint הצריכה צוינה על ידי היצרן על המכל, זה יהיה ממוצע של 150-250 גר '/ מ 2 ליישום דו שכבתי. לחשב את הזרימה המשוערת, בצע את צבע tinting - כהים צריכים 10% יותר נפח מאשר החיים שנועד לדלק ממוצע אתה מצייר. גורם: הדלק יהיה גבוה בכל מקרה, ו" לקבל בצבע "כאשר אתה מנסה קבוצה חדשה של צבע כהים להיכשל - גוון הצבע יהיה קצת, אבל שונה. להפחית את הצריכה של צבע על בסיס מים תהיה צבועה ביישום המוקדם של שכבת פריימר - זה צבע הרבה יותר זול. rmnt.ru Abdyuzhanov רוסתם