קסם של מסורות: קלאסיקה באדריכלות

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
ארכיטקטורה (מיוונית -, נגר בכיר ראשי או קבלן) - אמנות עיצוב ולבנות מגוון רחב של מבנים ובניינים. ארכיטקטורה המכונות לעתים קרובות רק מראה של הבניין, כמו גם באופן קולקטיבי - כל בניינים ובתים.
קלאסי נצחי ההבדלים העיקריים בארכיטקטורה של קלאסיקה
קסם של מסורות: קלאסיקה באדריכלות
ברנרדו בלוטו. Schloss חוף, בצד של גן. 1758
סגנונות אדריכליים, בתורו, הוא הסט של מאפיינים ותכונות ייחודיות של כיוון מסוים של אדריכלות. תכונות כגון ומאפיינים ייחודיים יכולים להיגרם על ידי גורמים, תרבותיים, טכניים ואפילו אקלים דתי. סגנונות אדריכליים יש כל כך הרבה, אבל המפורסם ביותר, הפך לאב הקדמון של היעדים האחרים בתכנון והבנייה של בניינים, אנחנו יכולים בביטחון קוראים לקלאסיציזם.

קלאסי נצחי

קלאסיציזם, כסגנון של אדריכלות שמקורו במאה 16th, בסוף תקופת הרנסנס המפורסם. מייסד של כיוון חדש בעיצוב של בניינים נחשב האמן הוונציאני פלאדיו, וכל תקופה הקדומה נקראה קלאסיקה רומאית. עם זאת, רוסיה היא שם מערבי (בניגוד לרוב סגנון ארכיטקטוני) וזה לא מקל על הכיוון של אדריכלות במדינה שלנו ושם - קלאסיציזם הקדום. AndreaPalladio נקרא האדריכל המשפיע ביותר וידוע בהיסטוריה, אבל זה ראוי לציין כי פלאדיו ותלמידו הקרוב ביותר שלו וחסידיו של VinchentsoSkamotstsi לא "להמציא את הגלגל", ואת הרעיונות המרכזיים שהושאלו מהיוונים, מקדשים שהם כנראה דוגמאות הראשונות של קלאסיקה אדריכלות. אבל כדי להמעיט בהשפעתו של פלאדיו, בהחלט לא שווה את זה. וילות שהוקמו ליד ונציה ויצ'נזה, מצוין עדיין להישאר והם אדריכל אמנות edevrami sh האמיתי, יתר על כן, העקרונות של ארכיטקטורת המקדש העתיקה של פלאדיו פיתחו והוסיפו אלמנטים וטכניקות חדשים.
וילה רוטונדה, ויצ'נזה, אדריכל - אנדראה פלדיו
וילה רוטונדה, ויצ'נזה, אדריכל - אנדראה פלדיו
קלאסיציזם התקבל בהתלהבות על ידי אינטלקטואלים ביבשת אירופה ובאנגליה, שהיו לו זמן לכל מי שנמאס לו חריגות יומרניות מדי של הבארוק המאוחר, עד אז הידרדר לרוקוקו. כבר תחת לואי החמישה עשר בפריז הופיעו מקום המרכזי דה לה קונקורד, שהוא עדיין דוגמא ומופת של קלאסיקה באדריכלות, תכנון ועיצוב של חללים גדולים עירוניים.
צפה בכנסיית סנט מדלן קונקורד
צפה בכנסיית סנט מדלן קונקורד
הנציג הגדול ביותר של קלאסיקה בבריטניה הפך לסקוטי רוברט האדם, שיצר אותו, יותר האור, אוורירי והגרסה רגועה של קלאסיקה המוקדמת שלו, והיה הראשון לעיצוב החלל הפנימי בסגנון הזה. אגב, היה לאדם השפעה על יצרני רהיטים, בפרט, ריהוט TomasaChippendeyla אמן האנגלי הנודע. ניתן למצוא מספר רב של בניינים שנבנו בסגנון הקלאסי לא רק בפריז (דוגמא בולטת - הכנסייה לשעבר של אדריכל סנט ז'נבייב ז'אק ZhermenaSufflo), אבל באימפריה הרוסית.
הפנתיאון, מקום קבורתם של הדמויות הבולטות של צרפת, מוקדם יותר - כנסיית סנט ז'נבייב
הפנתיאון, מקום קבורתם של הדמויות הבולטות של צרפת, מוקדם יותר - כנסיית סנט ז'נבייב
בקלאסיקה רוסית מוקדמת במיוחד באו לידי ביטוי באופן ברור בעידן של "האבסולוטיזם נאור" - בתקופת שלטונו של קתרינה השנייה. זה היה אז, בסנט פטרסבורג הופיע ארמון רוזן Razumovsky על פרויקט Moika רציף אשר פותח על ידי ג'יי Vallin דה לה Mothe ובניית AF Kokorinov של האקדמיה הקיסרית לאמנויות בVasilevsky איילנד, עבודתם של אותם המאסטרים של הסגנון הקלאסי , יוסופוב ארמון, בית הנזיר הקטן ומבנים מפוארים אחרים המעטרים את הבירה הצפונית עד עצם היום הזה.
אימפריאל אקדמיה לאמנות
אימפריאל אקדמיה לאמנויות יפות, עכשיו מכון רפין
במוסקבה יש בניינים רבים בסגנון הקלאסי קפדן, כמו בסנט פטרסבורג, אבל יש גם נציגיה המבריקים של סגנון זה, כגון Matvei קזקוב, אדריכל, טיוטה ששמשה בבנייתו של הסנאט הארמון, אשר החברה "עובד מגוריו של נשיא הפדרציה הרוסית ".
הסנאט ארמון הקרמלין
הסנאט ארמון הקרמלין
מטביי קזקוב היה אחד ממייסדיה של קלאסיקה רוסית, הוקם מבנים רבים עם צורות גיאומטריות נוקשות ומאופק קישוט חזיתות במוסקבה, טבר, קולומנה, פרם וסמולנסק. דוגמאות משמעותיות ביותר של עבודתו וכתוצאה מכך, בסגנון הקלאסי של אבן הלבנה הפכה פטרובסקי הארמון וGolitsyn בית חולים.
פטרובסקי ארמון במוסקבה
פטרובסקי הארמון במוסקבה, עכשיו הוא מנוהל על ידי העירייה, ב2009, שוחזר
Golitsyn בית חולים
Golitsyn בית חולים, עכשיו בית החולים בעיר הקלינית № 1 על שמו של NI Pirogov
נציג נוסף של קלאסיקה במוסקבה - האדריכל וסילי Bazhenov, שהפך לחברו של אחד מהמבנים הקלאסיים המפורסמים ביותר בבירה - בית Pashkov הבנוי על Vozdvizhenka ב1786.
בית Pashkov במוסקבה
בית Pashkov במוסקבה
בקלאסיקה של המאה -18 באדריכלות הוא חווה ימי השיא שלה, ובתחילת המאה ה -19, במהלך מלחמות נפוליאון בקלאסיציזם מאוחר מפתחת או סגנון קיסרי, ידוע יותר בכינויו אימפריה. להעריך את גדולתו של קלאסיציזם הקיסרי ופיתוח (בבריטניה, שבו היו קיסרים, שנקרא בסגנון ריג'נסי), מספיק כדי לראות את האנדרטה בכיכר והעמודה Karruzel נדום.
קשת בכיכר בפריז Karruzel
קשת בכיכר בפריז Karruzel
טור ונדום, פריז
טור ונדום, פריז
מונומנטים אלה סימנו את הנצחון של צבאו של נפוליאון, וברור שהוכיחו כי קלאסיציזם מאוחר יצא באופן משמעותי מהצורות הקלאסיות הקפדניות והפך ליותר שופע וחגיגי. ברוסיה בתחילת המאה ה -19 הקלאסית, קלסי ולא מאוחר או האימפריה, גם נשארה בסגנון הנפוץ ביותר של אדריכלות, האדריכלים המפורסמים ביותר, כדי ליצור בכיוון זה הפך קרלו רוסי, ואנדריי זכרוב Andreian Voronikhin. קרלו רוסי, בפרט, ידוע שעבד בהרכב של הארמון וכיכר הסנאט בסנט פטרסבורג והייתה לו השפעה רבה על היווצרות של הבירה הצפונית.
המטה כללי בניין בכיכר ארמון, סנט פטרסבורג
המטה כללי בניין בכיכר ארמון, סנט פטרסבורג
מומחים גם להדגיש את "האימפריה כפרית או מחוזי" - כמה ניסיונות מגושמים לשכפל את הטכניקות הבסיסיות של האימפריה, ששימשו בבניית אחוזות טיפוסיות. למרות היציאה מהתותחים הקלאסיים של ממש "אימפריה כפרית" כזה עזר לעצב את דמותו של מחוזי מקסים, שקט רוסי, חיים בהרמוניה עם הטבע. באמצע המאה ה -19, קלאסיציזם מאוחר השתנה צבעוני רומנטי אקלקטית, שהוא שילוב אמיתי של סגנונות - הניאו רנסנס, ניאו רוקוקו, ניאו גותי, סגנון מורה, סגנון פסאודו רוסים, בסגנון ניאו ביזנטי וסגנון הודו סרצני. מקלאסיקות נשמרו אקלקטי שימוש של סדר ארכיטקטוני, אבל הוא איבד את תפקידה הדומיננטי שלה. בתחילת המאה ה -20, הארכיטקטורה הניאו הקלסית שנקרא יכולה לעקור מארט נובו אז הפופולרי. כך, בארצות הברית באותן השנים היו רנסנס אמריקאי ותחייה קולוניאלית, וברוסיה לאחר פרסום המאמר של אלכסנדר Benois, האדיר את יפיה הצנוע של רחובות סנט פטרסבורג, האדריכלים פנו פעם נוספת לטכניקות הבסיסיות של ארכיטקטורה עתיקה. Neoclassicism ניסתה לחזור למסורות של המאסטרים איטלקים ויצרה אשליה של העת העתיקה, אבל בדרך כלל היה משודרגת, גרסה במידה רבה מפושטת של קלאסיציזם. בין אדריכלים רוסים שעבדו בכיוון זה ניתן לציין פדור Levinal בשורה ב1900s, מבנים רבים של סנט פטרסבורג, כמו גם איבן פומין, אוהד רוסי ואדריכלות בסגנון הניאה קלסית, נחשב לאחד ממייסדי האימפריה של סטלין.
בניין של הקומיסרים העממיים של SSR האוקראיני
בניין של הקומיסרים העממיים של האוקראיני SSR, קייב, אדריכל IA פומין, 1935
קלאסיציזם המאה B20 בברית המועצות היה סיבוב של פופולריות נוספת, לאחר שקיבל את שם סטאלין האימפריה או קלאסיציזם מונומנטלי המועצות. כיוון זה נוצר ב 1930s מאוחר ובסגנון זה בשנים הבאות 20 נבנו מספר רב של ארמונות קונגרסים היכל תרבות ובית החלוצים בכל הערים הסובייטיות הגדולות. ארכיטקטורה סטליניסטית השפיעה על פיתוח עירוני והרפובליקות של מזרח אירופה, אבל בקומוניסטי בסין ובצפון קוריאה נותרו סגנון הדומיננטי במשך כמה עשורים לאחר מותו של המנהיג.
הבניין הראשי של אוניברסיטה הממלכתית של מוסקבה
הבניין הראשי של אוניברסיטה הממלכתית של מוסקבה
ארמונו של העם בבייג'ין
ארמונו של העם בבייג'ין
למרות העובדה שהיום היא קלאסיקה לא היעד הפופולרי ביותר באדריכלות, אדריכלים רבים עדיין פונים לקלאסיקות צורות סימטריות קפדניות. ואפילו בין בנייני מוסקבה אתה יכול למצוא את הבניין, חריגים בין מתחמי מגורים רגילים. דוגמאות בולטות, ואלצו את המומחים לדבר על תחייתה של המסורת הקלסית, הפכו בית לרחוב הדואר הגדול ואחד מהבניינים "טופולב פלאזה" בטופולב החוף, אדריכל דמיטרי Barkhin ו" בית רומי "מתחם מגורים בקוזאק ליין 2 תוכנן על ידי מיכאיל Filippov.
בית גדול על מוצב הרחוב
בית גדול על מוצב הרחוב
טופולב פלאזה
אחד ממרכז עסקי בניינים "טופולב פלאזה"
בית רומי
מתחם "בית רומי", קוזאק ליין 2 למגורים
עם זאת, בעוד אלה נדירים, יוצא דופן עבור בניינים במוסקבה מודרניים יישארו מקרים בודדים פנייה למסורות קלאסיות, מניב בטון, חזיתות, קופסות מעוטרות שרק מזגנים ומבנים מונוליטי סטנדרטיים.

ההבדלים העיקריים בארכיטקטורה של קלאסיקה

ההיכר העיקרי של אדריכלות הקלסית היה ערעור לצורות של ארכיטקטורה עתיקה, אדריכלים האמינו שרמת של פשטות, הרמוניה, צנע, מונומנטלי ובהירות הגיונית. אדריכלות קלאסית - היא בהירות וצורה בתפזורת geometrizm, כמו גם הסדירות והעקביות של פריסה. הבסיס של השפה האדריכלית של קלאסיציזם הוא צו בצורות והממדים קרובים לימי קדם שלהם. בנוסף, קומפוזיציה סימטרית צירית הגלום קלאסיציזם קפדן, מערכת רגילה של תכנון עירוני וקישוט האיפוק. שלא במפתיע, המרכיב העיקרי של צו בניין קלאסי נשאר (מלטיני - מערכת הזמנה). שיטה זו אדריכלית, שהופיעה במאה ה -6 לפנה"ס, הפכה פופולרית מאוד, והוא נמצא בסוגים השונים שלה בכל הבניינים הקלאסיים.
סוגים שונים של הזמנות אדריכליות
סוגים שונים של הזמנות אדריכליות
סדר מלא כולל antamblement, עמודה וכן, ולעתים קרובות נשאר רק הקישוט של בניין קלאסי שאינו דורש אלמנטים אחרים של עיצוב. קלאסיקה בעיצוב הפנים - מינימום של פרטים מיותרים, קווים נקיים, מאופק צבעים (שמנת, גוונים בז', מושתקים של ירוק), ושימוש בחומרים טבעיים יקרים.
פנים בסגנון קלאסי
פנים בסגנון קלאסי
עכשיו בונים בסגנון קלאסי קפדן היו נדיר מאוד ותמיד למשוך תשומת לב, הערצה קפדנית, צורות ברורות, סימטריה ואלגנטיות של עמודות החזית. מדברים על תחייתה של קלאסיקה באדריכלות, כמובן, זה לא הכרחי, אבל עד עכשיו יש מגמה זו אוהדים הנאמנים שלה. למרבה הצער, רוב מצורף כזה בא לידי ביטוי בעיצוב פנים ולא את המראה החיצוני של הבניינים, שלעתים קרובות גורם לחוסר התאמה של החזית והמילוי הפנימי. חוץ מזה, עדיין יש לי אדריכלים מודרניים יש משהו ללמוד מהקלאסיקות, כגון פינוי של שטחים גדולים ובשכונות של ערים שלמות, כמו תכנון עירוני על העקרונות של קלאסיציזם היה פירט טוב, הגישה רציונלית ועקבי ליצור נוף ייחודי, אטרקטיבי של העיר. אנה גריזלי, rmnt.ru