ריתוך למתחילים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
המאמר עוסק בארגון של ריתוך, בחירת האלקטרודה, תהליך ריתוך מתכת, הבחירה של מכונת הריתוך האופטימלית לשימוש ביתי. גם נותן עצות למי שנתקל בבעיות ריתוך ראשונה.
מודל רתכים: איך לבחור. טיפים וטריקים שינוי גודל של האלקטרודה הריתוך, ריתוך הנוכחי, אורך הקשת סוגים של אלקטרודות לריתוך סוגים שונים של מתכות ריתוך של קוטביות שונה DC תפרי ריתוך מתכת במיקום נמוך ריתוך מפרקים אנכיים תפרי ריתוך בכמה מעברים ריתוכי עיבוד בטיחות בעבודה עם רתך
ריתוך למתחילים פעולות ריתוך הן שירות פופולרי, ובכך יישארו כמעט הכי יקר בהתקנת השוק. בהתאם למורכבות של היחיד תפר יכול לעלות עד 5 $, עם הצורך לביצוע משימות אלה הוא נפוצים מאוד.

מודל רתכים: איך לבחור. טיפים וטריקים

בשנים האחרונות, הרבה מכונות ריתוך הגונים ובמחיר סבירים, שבה ניתן לבצע כמעט את כל העבודה המקומית הקשורים לריתוך ידני. קנה את זה בקלות, אבל לפני שאתה קונה חייב לקבוע במדויק את הסוג של מכונת ריתוך והיכולות שלה. בבית, אין כמעט צורך בריתוך או מתכות גבוהות ברזליות, פלדות עקשן לעתים קרובות יש צורך לעשות עיצובים שונים של סגסוגת נמוכה, פלדה רגילה בעוביים שונים. לכן, בעת רכישת ציוד יכולה לתת עדיפות לשנאי או מכונות ריתוך מהפך, ייצור ריתוך MMA או MMA מה שנקרא באמצעות אלקטרודות מקל עם ציפוי מיוחד. תכונה של אלקטרודות אלה היא מה שנקרא "הציפוי", אשר נשרף בריתוך ובנקודת התכת המתכת המותכת מבטלת מגע עם חמצן. יש לי רתכים מהפך ושנאי מודרניים בעלות נמוכה וגודל קטן. ריתוך הנוכחי של מכשירים אלה יכולים להיות עד 200-250, וזה מספיק כדי לעבוד עם אלקטרודות בקוטר של 5 מ"מ. ריתוך למתחילים מודלים Svarochnik נעשו על הבסיס של שנאים, יש מודלים מהפך הרבה יותר כבדים צעד קטן ששולט בתפוקת החשמל, יעילות נמוכה, אך כמעט אינם רגיש למתח יורד ברשת יכול בקלות להפעיל מגנרטור נייד. מודלים מהפך הם ניידים, יש להם יכולת הסתגלות חלקה, באמצעות השימוש בממיר בקרה אוטומטי יכולים להשיג תפר חלק מפשט את התהליך של שריפת קשת ומסופק עם הגנה מלאה יותר של רכיבים פנימיים מאשר דגם השנאי. ריתוך למתחילים לכל מי שרוצה להפוך את רתכים מודל נתונים תיקון גוף מכונית לא יכול לספק נוחות ויעילות, עדיף לבחור דגמי ציוד ריתוך אוטומטיים למחצה. טכניקה זו היא מה שנקרא ריתוך MIG-MAG. טכנולוגיה זו מבוססת על השימוש בגז אינרטי באזור ריתוך, תהליך ריתוך משמש לרשת המסופק במצב אוטומטי. מכשיר כזה הוא אידיאלי לריתוך רכב מתכת דק אינו גורם לצריבה דרך, ונבארו, ובמהלך תהליך הריתוך בסביבת anoxic, כמעט ללא סיג נוצר, החוט הדק המשמש כאלקטרודה ללא ציפוי שטף מיושם בתהליך הבעירה מחמם רק אזור קטן לחיבור מתכת. בניגוד לדגמים קודמים, את הצורך בבלון חצי מלא בדחוס פחמן דו חמצני או גז אינרטי, אשר משפיע לרעה על ציוד הניידות. יתר על כן, רתך זה יכול לפעול ללא בקבוק גז, אבל אתה צריך להשתמש בחוט cored שטף מיוחד, המכיל בשטף ההרכב הרצוי שלה כאשר ריתוך על פני השטח של פיקדונות סיגים נוצרו מתכת ריתוך, ואת עלות העבודה תהיה גבוהה בהרבה למכונות ריתוך MMA . השוואה של רתכים ביתיים שונים:
מכונת ריתוך סוג עיבוד מתכות, 0.5 מ"מ עובי העלות של מכונת הריתוך מתכלה מחיר תפוקה נוכחית מרבי לתפעול רשת חשמל 220 שרות רתך משקל סוג של ריתוך
שנאי - דקות. דקות. 100-240 דקות. עניין. MMA
מהפך - עניין. דקות. 100-250 עניין. דקות. MMA
מכשיר חצי אוטומטי + מקסימום. מקסימום. 80-150 מקסימום. מקסימום. MIG / MAG
הרתכים הפופולריים ביותר לאחרונה הפכו מכונות נעשו על ידי טכנולוגית מהפך. למרות המורכבות שלה (שהוא מכיל כמה שנאים, שני מיישר ומהפך), עם ירידה במחירי הרכיבים המוליכים למחצה ערך של ציוד זה הגיע לרמה מקובלת, אשר, בשילוב עם הפשטות של העבודה הובילה לדומיננטיות של הטכנולוגיה הזו בחיי היומיום. לעבוד כמהפך ומכונת שנאי ריתוך, כללים לבחירת אלקטרודות העבודה ועבודות בטכניקת ריתוך. בואו נסתכל על כללים אלה.

שינוי גודל של האלקטרודה הריתוך, ריתוך הנוכחי, אורך הקשת

הבחירה של הקוטר של האלקטרודה המדויקת היא המפתח לאיכות העבודה בגלל פרמטר זה תלוי באופן ישיר על הרוחב והעומק של התפר, כמו גם את הכוח הנדרש לתפקיד. עבור פלדה הרגילה ביותר יכול לעשות טבלה המציגה את אלקטרודות קוטר המשוערת ותלויה בערכי פרמטר זה:
קוטר אלקטרודה, מ"מ 1 1,5-2 3 3-4 4 4-5 6-8
העובי האופטימלי של בסיס המתכת, מ"מ 0.5 1-2 3 4-5 6-8 9-12 13-16
הנדרש לריתוך הנוכחי, 10-20 30-50 65-100 100-160 120-200 150-200 200-350
אורך קשת בוער, מ"מ 0.6 2.4 3.5 4 4.5 5 6.5
אי עמידה בפרמטרים הנומינליים יובילו להתחממות יתר של המתכת בריתוך, עייף מיום עבודה, פוגע, חוסר האיחוי, איחוי לא שלם, נפול וסוגים אחרים של מפרק לרתך נישואים.

סוגים של אלקטרודות לריתוך סוגים שונים של מתכות

יש מתכת מבנה והרכב מסובכים, אז החיבור האיכותי שלה באמצעות ריתוך עשוי לדרוש את השימוש לא רק בקוטר שונה, אלא גם על המבנה של האלקטרודות. ריתוך למתחילים המרכיב העיקרי המשפיע על המאפיינים של האלקטרודה, בנוסף להרכב המתכת, הוא "מנתר." תערובת זו בנקודה של הקשת הוא גם נחשף לבעירה, התהליך שמסיר חמצן מהחלל הקשת שמסביב, מספק את התנאים להיתוך מתכת יציב. כיום משמשים לריתוך MMA ארבעה סוגים עיקריים של ציפוי: חומצה - ציפוי מכיל תחמוצת הברזל, סיליקון, מנגן, אלקטרודה ריתוך מציפוי כזה עלולה להיסדק במקומות של הכנה הלקויה של המתכת על ידי הריתוך (הנוכחות של קנה מידה וחלודה על פני השטח כדי להיות מרותכת). הכללי - B. הציפוי מורכב מתרכובות פלואור ופחם שהושגו תפר הוא רקיע מאוד והשפעה עמידה, אבל יכול להפריע לתהליך הריתוך או הנוכחות של לחות על פני השטח הריתוך של שמן, חלודה או הספגה בקנה מידה. רוטיל - ציפוי להתרכז ר 'מכיל תחמוצת טיטניום - רוטיל, הציפוי מספק קשתי חזקה על איכות הנוכחות המשותפת הריתוך המוגמרת של לחות, יש חלודה אין כמעט השפעה. תהליך ריתוך הסיגים וכתוצאה מכך ניתן להסיר בקלות ממשטח המתכת. צלולוזה - ג הציפוי עשוי לכלול תאית עד 50%, או חומרים אורגניים אחרים המשמשים ליישומי ריתוך בפרט. ישנם מספר גדול של ציפוי אלקטרודות המכיל רכיבים אלה בצירופים שונים, אבל אלקטרודות תכליתי ורוטיל ביותר הן בסיסיות, הם מתאימים ביותר למתחילים.

ריתוך של קוטביות שונה DC

כאשר ריתוך DC חייבת לשקול את העובדה שהקוטביות של הזרם לאלקטרודה תלויה בכמות שהוקצתה בתהליך של ריתוך חום, הקוטב החיובי הוא תמיד חזק יותר מתחמם בהשוואה לשלילית. ריתוך למתחילים מאפיין זה משמש כדי לייעל את תהליך הריתוך להצטרפות חלקי מתכת דקים שסופקו על "מינוס" ואת האלקטרודה "פלוס", אשר תואם את הקוטביות ההפוכה הקונבנציונלית. קוטביות הפוכה משמשת לחיבור פלדות גבוהה או מוקשים, המאפשרת להם שלא לחמם יותר מדי. במידת צורך, החום המקסימאלי במהלך הריתוך עבה מתכת, שהיא מתחברת אל "פלוס" לבין "מינוס" אלקטרודה, אשר תואם את קוטביות ישרה.

תפרי ריתוך מתכת במיקום נמוך

קל ביותר ללמוד ריתוך מתכות כשהם נמצאים מתחת לאלקטרודה הריתוך, במקביל לקרקע. על מנת להמשיך בחסר חיבור המתכת, עליך לבצע את הפעולות הבאות: התאם את הסוג וקוטר של האלקטרודה. התאם מכונת ריתוך לכמות הנדרשת של נוכחית. התקן את derzhak האלקטרודה. פיק ריתוך קוטביות ובהתאם לזה לתקן את כבל החשמל. קשת קינדל. בצורה חלקה להוביל מקום צימוד מקביל אלקטרודה, ניטור המצב של הקשת. ברור מסיגי ריתוך ואם יש צורך לחזור על את השכבה לרתך. ריתוך למתחילים הצתה קשת ניתן לעשות זאת בשתי דרכים. השיטה הראשונה דומה לתהליך של התאמות שריפה - אלקטרודה ממוקמת בזווית לחומר ומהירות שבוצעה עליו, לאחר שהניצוצות עולים באיטיות על פני המתכת, והשריפה מבוקרת של הקשת. הדרך השנייה - שבוצעה מגע בעיטה למתכת האלקטרודה, אלקטרודה מועברת אל פני השטח הריתוך במהירות, ומושכת בחזרה באיטיות.

ריתוך מפרקים אנכיים

מאז נוזל כובד מתכת יכולה לזרום מתוך האמבטיה מרותכת, על מנת שזה לא יקרה, תפר עשוי מהחלק התחתון של הנקודות שלו עם עלייה חלקה במעלה השביל העקיף של תנועה, למשל - סהר. ריתוך למתחילים

תפרי ריתוך בכמה מעברים

מתחם מתכת איכותי יותר מעובי שמונה מילימטרים מתבצע בשני מעברים, ראשון מצד אחד של ריק ולאחר מכן לאחר הפעלת - בצד השני. זה חשוב כדי לשלוט בהעדר ההיתוך, שדורש לבחור את ההפעלה הנוכחית וקוטר האלקטרודה באופן מדויק ביותר. ריתוך למתחילים לתרכובות של workpieces מתכת העבה להיות מרותכות מתבצע קצות זמירה לחומר בזווית של 30 מעלות, חומר מתכת להיות מרותך מוקף פלדה עקשן או גיליון נחושת, לאחר שחופף את האלקטרודה מילימטר שורש תפר 4. כל המעברים אחרים יכולים למלא במהירות רבה יותר כדי להפוך אלקטרודות עבות יותר. ריתוך למתחילים

ריתוכי עיבוד

בתהליך של ריתוך מלבד הצורך נוסף מתכת ריתוך נוצר הסיגים מה שנקרא, הכוללים נשרפו ניתזים מנתר מפני האלקטרודה וחומר. כל האלמנטים האלה לאחר החלת לרתך סיר עם פטיש ומברשת מתכת. אם יש צורך ליישם כמה שכבות של מתכת ריתוך על פני השטח, הניקוי מתבצע לאחר כל אלקטרודה לעבור. ריתוך למתחילים לאחר השלמת הקרנת הריתוך מחוץ לחלק הריק של ריתוך מוסר באמצעות גלגלי השחזה, קבצים ועיבוד אחר כלי.

בטיחות בעבודה עם רתך

כאשר ריתוך, תשומת לב מיוחדת צריכה להיות משולם על בטיחות. הדבר הראשון שצריך להיות מבוקרים הוא חשמלי. מתח היציאה של מכונת הריתוך הוא רשת נמוכה באופן משמעותי, אבל בתנאים מסוימים זה מספיק כדי להרוס את ההלם אנושי. כדי להגן מפני התחשמלות מיושם בידוד כפפות, הנשלטות על ידי חוטי חיבור הפעילים לרשת השנייה ממכונת הריתוך לחומר. הנושא השני של בטיחות בריתוך, שחייב כל הזמן לפקח מתייחס למניעת שריפות. במהלך תהליך הריתוך, כמות גדולה של חם תרסיס, המתכת עצמה היא מחוממת לטמפרטורת בעירה של חומרים דליקים שונים, ולכן בתהליך של ריתוך יש צורך לשלוט בכיבוי אש או אחר אמצעים דרוש כדי לכבות שריפה פוטנציאלית, לערוך הכנה מוקדמת של מקום העבודה. שלישית, השאלה החשובה ביותר הבטיחות מתייחסת לצורך בשמירה על בריאותם של ריתוך מאסטר. בעת השריפה ולשטוף פלדת בישול לאוויר, כמות גדולה של חומרים מזיקים, ולכן יש צורך לפקח על נוכחותם של אוורור בעבודת הריתוך וההסתפקות שלו. נתזי מתכת לוהטת הוא נמס בקלות בגדים העשויים מבדים סינטטיים לעבוד עם רתך עדיף להשתמש בבגדים מיוחדים, עמידים לחום. ריתוך למתחילים אחת הסוגיות העיקריות בריתוך זרם חשמלי הוא להגן על העיניים מפני זוהר הבוהק של הקשת. לצורך כך, צלחות מיוחדות עם חלונות הוכנסה ההאפלה, אבל גם הגנה זו ומסייעת למזער השפעות מזיקות על הרשתית, אבל לא עוזרות לגמרי. מסכות מראה "זיקית", שינוי מאפייני ההאפלה, בהתאם לבהירות של מקור האור, מאפשרת לנו להפחית את "ארנבות" דיג עד למינימום. rmnt.ru ואד Taranenko