שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
מאז ימי קדם, פטריות ברוסיה היו לעזר רב בחווה, התיקים והחביות של יערות מתנות מלוחים מיובשים מיוצאים לאירופה על ידי נתיבי ים וביבשה, סחר זה היה סביר מאוד, והביא את ההכנסות ניכרות. עד כה, מדענים מצאו שסוגים רבים של פטריות יש לא רק טעם מצוין וערך תזונתי, אבל יש גם אפקט טיפולי במחלות רבות מסוכנות, מזיהומי ההצטננות ומחל ממאירות המסתיימים.
טיפוח של שיטאקה טכנולוגיה אינטנסיבית טכנולוגיה נרחבת כנבגים להדביק שיטאקה עץ שיטאקי פרי טיפוח agarics הדבש גידול דבש פטרייה בפסולת עץ גידול דבש פטרייה על גדמים
שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש למרבה הצער, ביער אין סכום כזה של גיוון קציר ומינים, מה שלכד את הסבא והסבתא שלנו - ההידרדרות של מצב האקולוגי של כדור הארץ בכללותו היא השפעה שלילית ביותר על מצבם של כל שוכני היער. אבל אל ייאוש, כמה מינים של פטריות ניתן לגדל על המגרש. בגידולי פטריות צדפות ואנחנו כבר דיברנו איתך במאמרים קודמים: "פטריות צדפת גידול. רווחים נוספים באתר "וטכנולוגיית גידול פטריות". עסקים קטנים בארץ ". היום אני רוצה להעלות את הנושא של טיפוח המלאכותי של שיטאקה וArmillaria. בימינו, מספיק הוא נושא של גידול מזון אורגני. במרדף אחר רווח, יצרנים רבים ממולאים בירקות ופירות, בשר ומוצרי חלב שונים חומרים משמרים ומייצבים כדי לשפר את הטעם ולהגדיל את משך הזמן של אחסון. "מעדנים" מסוג זה, במקרים רבים, לגרום לאלרגיות ומחל מסוכנות אחרות. גידול פטריות בארץ יעזור לכם למלא את הדיאטה של ​​מזון אורגני המכיל מספיק חלבונים, ויטמינים שונים ומינרלים חיוניים לגוף micronutrients המשפחה.

טיפוח של שיטאקה

שיטאקה נחשבת הפטריארך של פטריות מעובדים. מין זה הוא טיפח יותר מ -2,000 שנה במדינות דרום מזרח אסיה. כבר באותו הזמן מרפא לרפואה מזרחית אמרה כי שיטאקה נותנת אומץ אדם ואנרגיה, מגנה מפני שבץ ומחלות לב וכלי דם אחרות. ברופא הסיני מהמאה הארבעה עשר וו רוי הפנה את תשומת לב ליעילותו בטיפול של מחלות ממאירות. מחקר מודרני אישר באופן מלא את תכונות ריפוי של שיטאקה, ובמדינות אסיה, פטרייה זו נקראת "ג'ינסנג הפטריות." מדענים יפניים וסינים מאמינים כי סגולות ריפוי של שיטאקה העדיפה בהרבה בגלל עשבי תיבול שונים. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש בשיטאקה הטבע גדל על עץ מת של עצים רחבי עלים כגון אלון, בוק, ערמון, אשור. תחום ההפצה של פטרייה זו מכסה יפן, סין, המזרח הרחוק ובמדינות אחרות בדרום מזרח אסיה. יש פטריות ארומה נעים מאוד, והטעם שלה הוא לא פטריות נחותות. היקפי ייצור שיטאקה במקום שני בעולם אחרי הפטרייה, וכיום מספר החוות מסוג זה של פטריות גדל בהתמדה. מוביל בתחום הייצור של שיטאקה נחשבת יפן, ואחריה סין וקוריאה. עם זאת, פטריות אקזוטיות אלה גדלו היום לא רק במזרח, חוות, מגדלים של מין זה נמצאים באוסטרליה, איטליה, גרמניה, ארה"ב. ניתן למצוא מטעים קטנים בחוות gribovodcheskih שיטאקה בבלארוס, רוסיה ואוקראינה. כיום שיטאקה גדל על טכנולוגיה אינטנסיבית ונרחבת. עם זאת, עיבוד אינטנסיבי דורש עמידה בתנאים סטריליים המחמירים ביותר, כפי שזה סוג של פטרייה הוא מאוד נוטה למחלות שונות.

טכנולוגיה אינטנסיבית

להכנת מצע משמש במקרה נסורת וקליפות של עצים נשירים והנכללו ותערובת סובין גבוה זה מזין. לפעמים משתמש בקשית. מצע מחורץ, לח, מעורב היטב הושם בשקיות פוליאתילן או פוליפרופילן מיוחדים של קיבולת קטנה שיכול לעמוד בטמפרטורה גבוהה יותר (עד 135 מעלות). לאחר מכן, הם חשופים לעיקור יסודי במשך כמה שעות בחיטוי עם קיטור בלחץ. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש חיסון (זריעת תפטיר) גם דורש עמידה בתנאים סטריליים. לצורך כך, קופסות מיוחדות וזרימת ברדסים למינרית. נדבקו בעבר על ידי נבגי שיטאקה שקיות ממוקמות בחדר שהוכן במיוחד, שבו יש צורך למייקרו אקלים הדגירה ופרי נצפה כאן נדרש גם כדי לשמור על סטריליות נדרשת לשימוש במסננים מיוחדים לאוורור והתקנים אחרים. טכנולוגיית עיבוד אינטנסיבית מאפשרת לך לגדול פטריות שיטאקה כל ימות שנה, עם זאת, בהתחשב במורכבות של כל (ציוד מיוחד, הנחוץ כדי לשמור על תנאים סטריליים) לעיל, שיטה זו היא כמעט לא מתאימה לשימוש בגינה. דאצ'ה שימוש טוב יותר של שיטות טיפוח נרחבות.

טכנולוגיה נרחבת

נכון לעכשיו, יש בטכנולוגיה נרחבת 2/3 מהמגדלים כל gribovodcheskih משקי הבית של מין זה. מתאים לגידול עצי מעץ קשה כגון שיטאקה כגון אלון, אשור, אשור, ערמונים. ניתן גם להשתמש באלמון, מייפל, ליבנה, צפצפה, ערבה וצפצפה. הספציפיות של הפטרייה היא, מצד אחד, אינו מתגוררים בעץ החיים, ומצד שני - לא יגדלו בתכולת מים נמוכה. לכן נכנס לגידול שנקטפו בתחילת האביב או בסוף הסתיו, כפי שהיה בתקופה זו בעץ מכיל את רוב הלחות. יתר על כן, בשלב זה את הקרום מחובר היטב עם עץ, שמפחית את סיכון לזיהום עם פטריות ומיקרואורגניזמים מזיקים. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש צריך לגידול נרחב לקציר נובע 10-20 סנטימטר קוטר, עם בצק דק, שדרכו אור יכול לחדור. לנורמלי פיתוח ושיטאקה הפרי צריכים תאורה בגופי הפרי הכהים או אינם מופיעים או לגדול פטריות ברגליים דקות וארוכות. עצים חייבים להיות בריאים, לא שדוף. גזעים עם כתמים ופסים בצבעים שונים לא יכולים לשמש לגידול שיטאקה. עץ שנקטפו בתקופה שלאחר עלים בסתיו ולפני זרימת המוהל. עצים כרותים נשארו ביער ל1-2 חודשים, ולאחר מכן מועברים לאתר של מטע העתיד. כאן הם נחתכים לאורך 1-1.5 מ '.

כנבגים להדביק שיטאקה עץ

גזעי חיסון יכולים לייצר שתי דרכים. הראשון הוא להשתמש בקוטר טריזי תפטיר נגוע מעוקר של 1.5-2 סנטימטר. טריזים שהוחדרו לתוך חורים שנקדחו ביומנים. משמש לרוב כדי לחסן תפטיר גדל על נסורת. ביומנים לבצע חתכים בחצי הקוטר שלהם, חורי 15-20 הם קדחו או 2 סנטימטר בקוטר ו -5 סנטימטרים. הנה מה שהופך את הנסורת נגועה ומחוץ לפתיחה מעורפלת שעווה, שרף או נאטם בנייר דבק. הצריכה של תפטיר במקרה זה היא 1 ק"ג לכל 1 מטר מעוקב של עץ. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש לאחר הדבקה, היומנים ממוקמים בנקי, מוגן מפני הרוח. צריכים להיות מוכנים ברים גיבוב ללא מגע עם הקרקע על מנת למנוע חדירה של פתוגנים תפטיר. יומנים ממוקמים במקום מוצל, מכסה עליון עם פוליאתילן, זה יעזור לשמר את הלחות הדרושה. במזג האוויר חם ויבש תצטרך השקיה נוספת. הטמפרטורה המתאימה ביותר במהלך רצה ריצה היא 24-28 מעלות. במקרה של תנודות בצמיחת תפטיר מפלגות הקטנות יותר וגדולה יותר מאיטה, ובטמפרטורה מעל 35 מעלות נבגי שיטאקה עלולים למות. יומני overgrowing משך תלוי בצפיפות ותכולת לחות של עץ ותנאי הסביבה (הטמפרטורה ולחות). ניסיון מלמד כי תפטיר עץ רך מתפתח מהר יותר. תקופת ההתפתחות של תפטיר יומנים ממוצע של 6-18 חודשים. עץ נחשב בוגר, אם זה לא לפוצץ טבעות, ואם יש אזורים לבנים שרצים בחתכים.

שיטאקי פרי

סתיו בקביעת הטמפרטורה היומית הממוצעת ב12-20 מעלות יומנים נגועים ממוקמות באזורים מוצלים או אנכי לתוך vkapyvaya האדמה או מוערמות בצורת «X», שמירה על סככת תצורה. בתנאים טבעיים, היווצרות של גופי פרי מגורה גשמים. אבל לא לחסדי הטבע, כדי להאיץ את היומנים שולטים תפטיר פרי או ספוג במים ל2-3 ימים, או לבלות השקיה בהתאם לצורך. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש פטריות הראשונות מתחילות להופיע בטמפרטורה של 12-18 מעלות, תוכל להבחין גופי פרי הסינגל הראשונים, ולאחר מכן הם מתחילים לגדול כבר בקבוצות של 25-30 חתיכות בקרן אחת. פרי שיטאקי באביב ובסתיו. יבול באביב, בדרך כלל, אבל בסתיו הפטריות לקבל יותר את האיכות הטובה ביותר. משך זמן של פטרייה זו גדלה על יומנים נגועים הוא 3-6 שנים, התשואה של פטריות - 15-20% ממשקלו של העץ. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש עם תחילתה של מחצלות lapnikom הקר מזג אוויר מקלט המטע היטב או קש. מקלט להסיר את האביב, כאשר טמפרטורת האוויר מגיעה לממוצע של 8-10 מעלות.

טיפוח agarics הדבש

בנוסף לפטריות צדפה ושיטאקה כמה גננים בחצר האחורית שלהם גדלו בהצלחה סוגים שונים של דבש פטרייה. בטבע, יש כמה זנים של פטריות מאכל הזה - הערכות לשנה של מיקום, דבש פטריית חורף, סתיו ואחו. עם קצת מאמץ, ניתן לגדל את כל פטריות אלה בקוטג'ים ובגנים. דרכים לגדול במקרה זה תשתנה, תלוי איזה סוג של זרע יש לך זמין, כמו גם של משטרי הטמפרטורה השונים (כפי שמעידים מאוד שמות - הקיץ, סתיו, החורף).

גידול דבש פטרייה בפסולת עץ

שיטה זו נקראת מומחים אינטנסיביים, כפי שהוכנה על ידי מצע עץ מפתחת הערכות של מיקום ונושא פרי הרבה יותר מהר מאשר על הגדמים של עצים או מגזרים. המצע יכול להיות עץ רך פסולת עץ אחר או עץ - נסורת, שבבים. בדרך כלל, התרבות בינונית לגידול של התערובת מוכנה מן הפסולת, כגון נסורת לוקחת שני חלקים, חלק אחד של שבב אחד וחלק השבב. חשוב לציין, לפני בישול מצע פסולות עץ חייב להיות יבש היטב. כאשר פטריות מיובשות נהרגו מתחרים רבים, ומשיגה את העץ הדרוש לגידול הקיבולת מחזיק מים. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש המצע מוכן כדלקמן. השיעור של ליטר אחד של מים נוספו 15 גרם של כל ריבה, ו15 גרם של שיבולת שועל או קמח תירס (ניתן להחליף עמילן). מים שהורתחו במשך 20-30 דקות, במהלך האידוי מורכב לנפחו המקורי. פסולת עץ ממוקמת בפחיות של חמשת ליטרים שלושה ליטר או מבושלת ויוצקים פתרון רותח, כתרים בחוזקה וטופחו במשך 8-10 שעות. שיעור הצריכה בבקבוק שלושה ליטר יהיה 1.5 ליטרים של פתרון לחמישה ליטר - 3 ליטר. לאחר מכן, פחיות נפתחות ומים מנוקזים דרך מסנן הגזה nevpitavshuyusya. כאשר טיפות המים ישוחררו כבר, אתה יכול להתחיל החדרת תפטיר. תפטיר למטרות אלה צריכים לקנות מאנשים שעוסקים באופן מקצועי בדבש גידול פטרייה. תפטיר יער פראי לשיטה אינטנסיבית לא יעבוד. לפני הזריעה לנעור מהבקבוק לתוך מחצית קערה נקייה של המצע. לאחר מכן לפזר מעל את המחצית הנותרת של התפטיר ומעורב ממש בתוך הבנקים. החצי השני היה מעורב עם התפטיר במכל, ואז שפכו בחזרה לבקבוק. הצריכה של תפטיר במקרה הזה תהיה: חייב בצנצנת 3 ליטר לשפוך 50 גרמו, על 5 ליטר - 100 גרם. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש לאחר זריעת כובע בקבוק פוליאתילן האטום שבו עושה את גודל חלון של 2 סנטימטר על ידי 1.5 חור זה סגור עם קצף על מנת להימנע מיצירת סדקים בכל מקום. בנקים מבושלים מסודרים בחדר עם לחות גבוהה וטמפרטורות 22-24 מעלות. אור בovergrowing אין צורך. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש יסודות של גופי פרי מתחילים להופיע בתוך 1.5-2 חודשים, מכסים בפחיות יש להסיר בשלב זה. חשוב לאוורר את האזור, מידה כעודף של פחמן דו חמצני יכולה להוביל לחוסר התפתחותו של דבש פטרייה. אחרי כבר לא ניתן להשתמש בם בסוף מצע פרי מחדש טיפוח. להביא לגן שלו, שבו הוא יבצע דשן אורגני גדול. גם מצע של פסולת עץ יכול לשמש כקש. זה יגביר את הפריון ולשפר את מבנה קרקע על הנכס שלך. לקבלת מידע נוסף על חיפוי שתארנו במאמר בסדרה של חקלאות אורגנית "הפיכת ארץ טובה".

גידול דבש פטרייה על גדמים

הערכות בקיץ, בסתיו ובחורף של מיקום ניתן לגדל על הגדמים. קרקע המתאימה שבו יש גדמים של צפצפה, ליבנה, אורן או אשוח. חשוב לציין כי המצב של גדמים לפני הצבת תפטיר חייב לעמוד בפרמטרי ביצועים מסוימים. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש לא צריכים להיות נגועים גדמי פטריות trutovyh, עץ חייב להיות צפוף מספיק. גדמי לחות במקרה זה משחק תפקיד חשוב, שכן חוסר תפטיר לחות לא לנבוט. נתון זה נקבע על ידי הצורה (לצבע כהה) והמגע. אתה יכול להגדיל את הלחות על ידי ריסוס הגדמים ליום או ימים לפני השתילה. ניתן למצוא לגידול agarics דבש על זרע גדמים ביער. זה יהיה גופי הפרי של תפטיר Armillaria או חלק מהעץ שנפגע. אם בחר בגופי הפרי, הטכניקה של זריעה תהיה הבאה. יש לבחור בקוטר כובע הבשל 8-12 סנטימטר. דלי של מים שהם צריכים 20-25 חתיכות. משרים את הכובע במים (רצוי מי גשמים או נהר) ולהשאיר בלילה. לאחר שתוכן חית של ידי הדלי כדי ליצור מסה דביק, לערבב היטב ולסנן דרך גזה. זה הפתרון המסונן ושפך גדמי קצותיו. לחדירה טובה יותר מזוויות שונות ניתן לעשות על מנת להעמיק וnadpily, אשר ממוקמות במסה שנותרה לאחר סינון, ולאחר מכן בזהירות, יוצק את מחית של מחלוקת וכתוצאה מכך. בגדם אחד צריך להיות שפך 20 סנטימטר מ0.5 1 ליטר של פתרון. העמקה ומסתיים גדמים לאחר ביצוע שינה טובה שרצים נסורת כדי לשמור על הלחות הדרושה. בשיטה זו, הנבגים לנבוט Armillaria ותשואה המתקבלת באיטיות, בדרך כלל לאחר 2 שנים. שיטאקי ודבש פטרייה על המגרש למסוק מהר יותר (בשנה) הוא אפשרי, אם חתיכות עץ גדמים להדביק כבר מגודל עם תפטיר. הם נמצאים באזורי היער של agarics שפע הדבש גדל וכלי מיוחד שבבים - אתה יכול להשתמש באזמל או גרזן עבודה בצורה מסודרת. בגדמים מוכנים עושים גודל רצוי העמקה לסתום עץ צפוף שורץ. מעל כל זאת צריכה להיות מלאה גם בנסורת. פטריות פרי בזמן שבו היא מתרחשת בטבע, כלומר, קיץ, סתיו ו, בתנאים מתאימים בחורף. הכל תלוי בזן. בקור חמור, כדי להימנע מהקפאה, גדמים עבים מכוסים בענפי אורן. מטעים עם סניפי Openkov קיץ שנקטפו בתחילת יוני, ועם הסתיו והחורף - בסוף יולי. כפי שאנו רואים בטכנולוגיית העיבוד הנרחבת ושיטאקה דבר Armillaria מורכב במיוחד. יש את הרצון וקצת מאמץ, אתה יכול לספק את המשפחה שלך עם נקי מזין, אשר חשוב במיוחד היום. ואתה יכול להרוויח קצת, כי הביקוש לפטריות גדל כל הזמן. rmnt.ru Turishcheva אולגה