תכונות פעילות של מזגנים בחורף

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
יצרני מזגנים עם מחזור הפוך בתיעוד הטכני עבור המוצרים נוטים לציין את טווח הטמפרטורות שבו ניתן להפעיל את המזגן. הגבול התחתון של טווח זה לטמפרטורה לעתים רחוקות יורד מתחת -5 ° C מצב "חום" מצב C "קר" ו0 °. מה קורה למיזוג אוויר, אם אנו מזניחים הגבלה זו? מה צריך לעשות כדי מיזוג אוויר יכול להיות מופעל בטמפרטורות נמוכות ללא הסיכון של נזק זה? נושאים אלה הם רלוונטיים במיוחד בחורף הרוסי, ולכן צריכים להיות ענה.

אם אתה מבין את המלצות היצרן, השיטה הטובה ביותר של הפעלת המזגן בעונה הקרה בטמפרטורות סביבה שליליות - זה השימור שלו.

מזגן שימורים לחורף כולל את הפעילויות הבאות:
- עיבוי של הקרר ביחידה החיצונית, המספקת את הפעולות הבאות: - חבר מד סעפת ליציאת השירות; - מיזוג אוויר הוא ב; - נעילת שסתום נוזל עיבוי יחידת מיזוג אוויר; - נעילת שסתום גז בלחץ יניקה מתחת בלחץ אטמוספרי; - כבה את סעפת מד.זה יהיה למנוע אובדן של דליפת נוזל קירור דרך הקו החיצוני של הקירור.
השבתה או לנעול מעגלים מתחילים המדחס, ומבטל את ההפעלה השגויה של המדחס. גידור עיבוי מזגן יחידה כדי לחסל הנזק שלה על ידי נטיפי קרח או קרח נופלים (במידת צורך).

מה אתה עושה אם אין מיזוג אוויר בחורף לא יכול לעשות, ומה שאנו עלולים להזניח את המגבלה שהוטלה על ידי היצרן? כיצד להפחית את הסיכון למזגן נזק חמור? גלו מה קורה בתוך המזגן בטמפרטורות סביבה נמוכה. זה ידוע כי מזגנים לא מייצרים חום או קור, הם רק "נשאב" חום מבודד תרמית מכרך אחד למשנו, כלומר, עיקרון הפעולה - "משאבת חום". העברת חום באמצעות חומרים מיוחדים - קירור. החלפת חום בין הקרר והאוויר שמסביב מתרחשת דרך מחליפי חום אוויר. באופן סכמטי זה נראה כך:
- החום מהאוויר בכמות מבודדת תרמית נספגה על ידי הקירור באמצעות מחליף החום; - נוזל הקירור נשאב על ידי מדחס למחליף חום אחר; - מחממים מאוחסנים קירור באמצעות מחליף החום משתחררים לאוויר.

מחליף ביצועי אוויר חום או חום, אשר יכול לתת או לקבל קירור הדרך מחליף חום תלוי בעיצוב ובטמפרטורה של האוויר עובר דרך מחליף החום. לכן, מהות הבעיות העיקריות המגבילות את השימוש במזגנים עם מחזור הפוך בחורף - כדי לשנות את הביצועים של מחליף חום עיבוי יחידה עם ירידה בטמפרטורת הסביבה. ותוך כדי העבודה על מחליף חום "קר" היא גדולה הוא (יותר מדי), וכאשר עובד על "חום" - nedorazmerennym (קטן מדי).

כאשר פועלים ב" הקר "ויש גם בעיות נוספות:
- הפחתה ביכולת ילר;
- גידול במשך ילר החולף (מזגן);
- דליפה של נוזל קירור בבית הגל הארכובה;
- בעיה הפעלת מדחסים בטמפרטורות סביבה נמוכה;
- הבעיה של ניקוז המים.


להתעכב על ההשלכות השליליות של בעיות אלה. כלומר
- לקירור מיזוג אוויר;
- הקפאת vnurennego יחידת מזגן וכתוצאה מכך, ירידה גדולה עוד יותר בביצועי מיזוג אוויר, ואת הסיכון לניזק פטיש מים למדחס;
- תקלה של העיבוי (התעבות על תזרים קר עבר אוהד האמבטיה ניקוז מחליף חום, שוחררה בשטח);
- הידרדרות של מנוע קירור המדחס, לחתוך תרמית תקופתית, הסיכון של התמוטטות בידוד חום;
- עלייה מוגזמת בטמפרטורה של המדחס, את הסיכון לניזק לחלקי הפלסטיק של ארבעה שסתומים;
- הסיכון של פטיש מים במהלך המדחס הזנק בשל natekshego מדחס הקירור הרותח;
- הקפאה של קו הניקוז.

למרבה המזל, בעיות אלה שעולים כאשר המזגן על "קר", יש פתרון. פתרון זה - שימוש בסט של חורף אוויר.

ההרכב של ערכת החורף כולל:
1. מהירות מאוורר retarder. זה פותר את הבעיה של ביצועים איטיים של מחליף חום עיבוי יחידה על ידי הפחתת הזרימה של האוויר עובר דרך מחליף החום. האלמנט רגיש של המנחה הוא החשות את הטמפרטורה של מפעיל עיבוי - מחליף חום מפוח בקרת מהירות. Retarder מבין את הפונקציה של שמירה על עיבוי הטמפרטורה הרצויה. לאורך הדרך, פתר את הבעיה של הפחתת ביצועי המזגן, זיגוג ויחידה פנימית אחרת הקשור במחליף החום היא יחידת עיבוי גדולה
2. דוד קרטר של מדחס. זה פותר את הבעיה של מדחס להתחיל קר, מניעת נזק. מנגנון הגנה הוא כדלקמן: כאשר המדחס מפסיק, מחמם אגן השמן רכוב על מדחס. אפילו הבדל קטן בטמפרטורה של המדחס וחלקים אחרים של גוף חימום אגן שמן שנוצר יחידה החיצונית מבטל דליפה של נוזל קירור לתוך בית הגל הארכובה. שמן אינו לעבות, רותח תחילת מדחס קירור לא קורה.
3. מסננים תנור. היא מבצעת את עיבוי הבעיה מהמזגן, אם הניקוז הוא הביא החוצה. נכון לעכשיו להשתמש במספר סוגים של מחממי ניקוז. בדרך של להתקין אותם ניתן לחלק ל 2 קבוצות:
- מחממי ניקוז מותקנים בתוך קו הניקוז;
- מחממי ניקוז מותקנים מחוץ לקו הניקוז.

מהן הבעיות שמתעוררות בעבודה עם מזגן הפוך מחזור "חום" בטמפרטורות שמתחת לאפס?

שים לב שיש שני מקורות חום ש AC בחדר. ראשית, הוא החום שנלקח מהאוויר החוצה. שנית, זה החום של דחיסה של המדחס והחום המשתחרר על ידי מנוע המדחס. המרכיב הראשון הוא תלוי מאוד על temperaturynaruzhnogo אוויר ו, למעשה, מגדיר את כל הדברים השליליים שקורים במזגן בטמפרטורות חיצוניות נמוכות. כדי לחמם את האוויר שבחוץ זרם בכיוון הנכון, טמפרטורת מעבר השלב של הקירור (אידוי) חייבת להתאים לערך מסוים, שהוא אופייני למחליף החום והוא נקרא הבדל מוחלט.

מה קורה במזגן פועל על "חום" בטמפרטורות קרובה ל -0 מעלות צלזיוס? טמפרטורת מעבר השלב בתהליך הרגיל של העברת חום מוגדרת מתחת לטמפרטורת הסביבה על שווי ההפרש מלא, שבו ליחידות חיצוניות של מזגנים היא 5-15 ° C. כלומר, גם בטמפרטורת סביבה של C ° +5 טמפרטורה של שלב המעבר (אידוי), ולו למחליף חום טוב עם פער שלילי קטן. זה מוביל למחליף החום מכוסה בכפור מתחיל להתדרדר החלפת חום עם אוויר, הפרש הטמפרטורה מגדיל את טיפות טמפרטורת אידוי מלאה. מאז את הפרודוקטיביות היא כמעט פרופורציונלית למזגן תלוי בלחץ (טמפרטורה) אידוי, זה גם נופל. כוח מחליף "מגודלים" כפור מספיק כדי לאדות קירור נוזלי נכנסים בזה, וזה מתחיל לזרום לצד היניקה.

מה השלכות האם זה יכול לגרום למזגן?
1. יחידה חיצונית מערכת פשרה מעת לעת עם עבודה מביאה להיווצרות הקרח בתוך יחידת העיבוי והמזגן, בתורו, לחסום את להבי מאוורר או ההרס שלהם.
2. קירור נוזלי מתאדה במחליף החום נכנס לקו היניקה, ולאחר מכן במפריד הנוזלים, נוסף למדחס, גורם לפטיש מים.
3. התחממות יתר ולאחר מכן (אם קירור נוזל בתוך דיור המדחס) הקפאת מדחס. הסיבה לממצאים אלה - ביצועים איטיים מדי של מחליף חום עיבוי מזגן יחידה בטמפרטורות חיצוניות נמוכות יותר. שיטות יעילות כדי לשפר את ביצועים זה, למרבה הצער, לא. תוצאות הן בדרך כלל הרסניות. לפיכך כולל את המזגן על "חום" על אפס טמפרטורות, אתה לא צריך.

בסיכום, ניתן לומר:
1. הדרך הטובה ביותר להפעלת המזגן בחורף - השימור.
2. לחלופין, תוכל להפעיל את מיזוג אוויר, אבל רק ב ובכפוף לערכת ציוד החורף שלה.