תערובות יבשים לבניית יישומים

חשוב לדעת, המאמר לקריאה בלבד! המאמר יכול להכיל טעויות, הנהלת אתר אינה אחראית לתוכן המאמר.
מספר היבש מוצעים כיום מערבב את מאות, ומספר פרטי זיכוי עליהם, ואולי אלפים. עם זאת, מידע אובייקטיבי על איכות תערובות יבשות הוא לא קל למצוא.
מנהיגים באיכות ויוקרה מיובאים תערובת. הם - המנהיגים על התפתחויות וטכנולוגיות. עם זאת, בקרב היצרנים הזרים יש הבדלים משמעותיים: האיכות הסקנדינבית וגרמנית היא שאין, למשל, הטורקית ובולגרי.
עבור מוצרים מיובאים להיות תערובות של יצרנים מקומיים מקצועיים קיבלו, בדרך כלל תוך השימוש בציוד וטכנולוגיה מיובאים. עם זאת, על פי היצרנים שלנו, תרכובות אלו "בשום אופן לא נחות, ולפי מאפיינים שנבחרו אף לעלות" זרות, כמו בייצור מיובא תוספים בשימוש, טכנולוגיה מתקדמת, בקרת איכות, וכו 'אין ספק בעובדה שתערובת של מקומי זול. אבל - אבוי קבלנים רבים טוענים כי האיכות של תערובות רוסיות עדיין לא יציבים, ולמעשה תלויה במפלגה.

אז, שלא נטעה כתערובת יבשה צריכים להיות טוב ללכת ל-- ריצה גדולה, ארוכה ומכובד - חנות לחומרי בניין. זה היה שם כי המוצרים עוברים "ברירה טבעית": ארגון עסקי מוצק שאכפת לו התמונה שלו, לא יציע את המוצרים שבה יש ללקוחות בעיות.

בין אם המעשנים לחסום פרקט, קרמיקה או קרש לינוליאום - בכל מקרה הם דורשים בסיס חלק. זה הוא היסוד הניתן על ידי קומות עצמי פילוס. עיקרון של קומה זו הוא ברור מהסרט: פתרון עבה מתפשט בגבולות ומתקשים מקובלים, ויצר משטח שטוח.
עבור רצפות להשתמש תערובת יבשה על בסיס בטון עם תוספים המספקים את הכוח הדרוש, צמיגות, ריפוי זמן. חיזוק סיבי אלה יכולים להיות, לשיפור כוח משטח ושבר מתיחה.
לפעמים יצרנים מציעים התקנים עבור מערכת ריצוף פילוס עצמי של כמה סוגים של תערובות. תערובת זו היא יישור גס: מילוי פערים, חללים וכדומה, ושפכו לתוך כבר יצרה קומפוזיציה לסיים את פני השטח קשוח, נוטה להיות יותר עדין ויקר. אפשרות נוספת שילובי תערובות - להשתמש באחד מהם לאיטום ידני של חללים וסדקים לסיים לפני יציקת התערובת. אירועים מיוחדים - יצירות לתיקון מדרגות וסדקי איטום, צ'יפס, חספוס, אביזרים חשופים. בדרך כלל תערובות כאלה משמשים בכמויות קטנות, הם כוח מכובד, התנגדות ללבוש, רמה גבוהה של הידבקות למשטח לתיקון.
באופן כללי, השימוש בתערובות יבשות לאותו מין: הכנת שטח, הכנת תערובת, הביקבוק והתקשות. כל ההמלצות והדרישות - כמה למים, לאחר הזמן את התערובת מוכנה לשימוש, וכן הלאה - נקבעו בהוראות מהיצרן. סך הכל, כל ההוראות שלהלן. המשטח צריך להיות חופשי של אבק, השכבה נפרד. לפעמים שטחי אימונים למילוי מומלץ ליישם פריימר (פריימר), אשר מפחית את בסיס קליטת המים שמגביר את האחיזה עם פתרון. עם אותה המטרה, הבסיס מומלץ להרטיב במים. אם בסיס שימוש ברצפת העץ הישנה, ​​זה יכול להיות מיושם חיזוק רשת.

מקבלות ההוראות ופרמטרים כגון עובי המומלץ סרט, טמפרטורה וזמן של שימוש בהתאמתו של הפתרון. המלצות אלה לא צריכים לזלזל. לדוגמא, אם נועד לשימוש על ידי שכבה דקה של התערובת נמזג בשכבה עבה, המשטח עשוי להקפיא לפני השכבות הפנימיות וישבור כשאתה מנסה להפעיל את העלילה לכאורה מוצקה. לא מומלץ קומפוזיציות שכבה דקות "עבות": הוא מתייבש מהר מדי, שאינו תורם לכוח. חשוב כמו הטמפרטורה שבה ניתן להשתמש בתערובת: ככלל, זה טמפרטורת חדר, אבל באזורים מוסקים יכול להיות בעיות. אין צורך בטיוטות, אור שמש וגורמים נוספים שעלולות להוביל לייבוש אחיד של התערובת, וכתוצאה מכך, סדקים על פני השטח. ולא יכול לחמם יותר מדי את המים המשמשים לערבוב; כך בתערובת מים חמה יהיה לתפוס במהירות, מבלי להיות כהתפשט על הרצפה.
אחת תערובות הטובות ביותר לשוויון - תערובת של ABS גרוסו, חברת ההפקה "Optiroc" (פינלנד). התערובת הייתה בשימוש כשכבת יישור למכשיר ציפוי הגמר הבא של כל סוג. יתרון חשוב של תערובת - ההגדרה מהירה המאפשרת לך ללכת על פני השטח אחרי 2-4 שעות. ABS גרוסו ישירות מתאים כבסיס להנחת גמר, כמו גם underlayment לABS התערובת הסופי Pronto. בין מוצרים פינים וScanfloor רצפת תערובות ("Skanmiks"), בעזרתם ניתן לארגן את הרצפות בחדרים עם דרישות שונות - הם יהיו חזקים, עמידים בפני שחיקה.
קומות פילוס עצמי מקומיות הציגו מספר המותגים, "GLIMS", "Plitonit", "Petromiks" וכו 'תערובות לתיקון של מדרגות מייצרת ASTC העסק פטרבורג "עלית".
היפטר "הגבס" "הרטוב" עזרה טיח - הגבס. אבל טיח טכנולוגיה קונבנציונלי לא נעלם. אולי הרבה ממנו נבע מפיתוח תערובות טיח ייצור. היתרונות שלהם הם טיח עובדה שאין להכחיש: ניתן להתאים את הצמיגות והגדרת זמן, ליצור משטח מחוספס, וכו '

ביצוע קפדני של הוראות הוא הכרחי כאשר עובדים עם תערובות יבשות לטיח. עלי להוסיף כי לאיכות תיקון באמצעות טייחים דקורטיביים צריכים כלים מיוחדים ליישום פשוט של הפתרון, היישור. טיח בסיס צריך להיות יבש, מוצק ונקי מלכלוך, אבק, שמן, גריז, וכו 'משטח חלק לפני מריחת ציפוי הטיח מסופק עם "ברמה גבוהה". להניח את שכבת טיח איכותית, לפעמים בסיס המלץ להרטיב או דרוך.
טיח יכול להיות מיושם כמרית, וספריי מיוחדים (זה בהחלט נקבע בהוראות). השכבה הראשונה בדרך כלל מיושמת בעובי של 5.4 מ"מ, הבא - עד 7 מ"מ. אם יש לו את משטח הקיר אי סדרים משמעותיים, יכול לגרום לחלק מהשכבות (כל שכבה הבאה מיושמת לאחר מיצוק מראש). לטיפול מלא של משטחים המשמשים שליט פלדה, עם העזרה של בו פני השטח מפולסים. כדי להפוך את המשטח חלק יותר, שכבה מעט התייבשה ניתן לנגב עם ספוג לח.
אחת דוגמאות למוצרים באיכות גבוהה בשוק הרוסי - טיח Rotband, ייצור "TIGI Knauf". החומר הוא טיח דבק שכבה אחת המבוסס על גבס, המתאימה ביותר לקירות ותקרות גבס ביד. תערובת נועדה להיות מיושם על בסיס קונבנציונלי נוקשה (לבנים, בטון, וכו ') בתוך השטח הבנוי. הצריכה שלה היא 8.0 kg/m2 בעובי שכבה של 10 מ"מ. שקית אחת של אבקה (30 קילוגרם) תהיה על 38 ליטרים של פתרון מוגמר.
חברה מעניינת וייצור "אטלס" (פולין): מבנה גבס - בסיס טוב ליישום של גימורי גבס, מינרלים או טיח אקרילי. פתרון של כפור ועמיד במים, כך שהוא יכול לשמש לקישוט בחדרים מוסקים. תעשיינים ממליצים לקבוע את כמות המים המבוססת על המרקם הרצוי של הפתרון. עם חבילה אחת יכול לבצע על 1.6-1.7 m2 טיח. פתרון מתאים לשימוש במשך 4 שעות

מקום חשוב בגימור הסופי באמצעות טיח דקורטיבי, שבה אתה יכול לקבל משטחים בעלי מרקם שונים. יצירות אלה מוחלות על שכבות טיח מוכנות, ולאחר מכן נכתשו עם כלים מיוחדים: בהתאם לשיטה של ​​שחיקה ופלגנות יכולה להשיג משטח שונה - "koroednaya", "כפרי", מחוספס, וכו '
מרק בשימוש נרחב בעבודות בנייה ותיקון. זו מסה עבה צמיגה, נועדה למלא ולהחליק את חספוס פני השטח. בדרך כלל, כמו בקלסר גבס המילוי הכיל, לכה, דבק או מלט. תערובות מרק בדרך כלל ארוזות בכמויות קטנות יותר מאשר טיח ונאומים משעממים: בחבילות של 3 או 5 קילוגרם.
תערובת מרק מוחלת עם מרית ניצבים זה לזה. מרק עודף מוסר ולאחר מכן שימוש חוזר. אם ברצונך ליישר במספר שכבות, לפני יישום השכבה הבאה, ודא שהשכבה הקודמת יבשה לחלוטין.
דוגמא מרק טיח - Ceresit CT 29, ממשפחה מכובדת של ייצור הגרמני תערובות יבשות Ceresit דאגה "הנקל", גרמניה. איטום מוצג בחבילות של 5 ו 25 קילוגרם. צריכת 1.8 kg/m2 עובי קיר ב1 מ"מ. מרק מאפשר תיקון טיח מלט, סיד, מילוי סדקים וחריצים בקירות ותקרות.

כדי ליישר את הקירות ותקרות בחדרים יבשים, לחים ורטובים ויישומים חיצוניים יכול לשמש מלט מרק Plitonit-K מבוסס. זה יכול להיות בשימוש בבטון, בטון סודה, בנייה או בטיח הסיד צמנט. הופק תערובת של לבן, "סופר לבן" ואפור.
חומרי מילוי מיוחדים משפחה הופק עבור גבס (Gyproc, Knauf): אלה מאפשרים את התערובת לאטום סדקים ועקבות של מחברים ב" טיח יבש ", לספק משטח אידיאלי.
באופן כללי, תערובות יבשות - יקרות מאוד, ולכן השימוש בעשרות קילוגרמים של מוצרים באיכות גבוהה עבור טיח או של פילוס רצפות אינן זמינות לכל. תמהיל חסכוני יותר - פתרונות דבקים יבשים להנחת חומרי ציפוי.
תערובות יבשות של אריחים הן שני "משפחות" עיקריות - לעיצוב ולדיס בין מוצרי קרמיקה.

הפרמטר החשוב ביותר הוא התערובת היבשה להנחה - נושאת קיבולת. העובדה שכעת מול חומרים המשמשים להשתנות במשקל מכמה קילוגרמים לעשרות קילוגרמים, ותערובת שמחזיקה את האריח בהצלחה, זה עשויה להיות חסר אונים מול לוח גרניט 25 מ"מ עובי. צריך לשים לב לקיר מרגמה בפרמטר זה כהגדרת זמן. עוד דבר חשוב - אם התערובת המשמשת לקיר ואריחי רצפה, או "מיוחדת" רק אחד מהכיוונים האלה.
עבודה עם אריחים שיש או גס סלעים אחרים, עליך להשתמש בתערובת מיוחדת, בפרט, ניתן למצוא את זה בקרב Ceresit התערובות הגרמני שהוזכר לעיל. שימוש בתערובות קונבנציונליות עשויה לשנות את הצבע ומראה של צבע על פני סלע.
כאשר הנחת אריחים על קיר הבסיס צריכה להיות חזק וחלק, ללא שאריות אבק, לכלוך, סיד וצבע. אי סדרים גדולים יש לתקן עם מרק. אם פני השטח יש לו את הרכוש של קליטת מים, רצוי ליישם את תחליב פריימר.
פני השטח מוכנים, דרוך עם שפכטל מיושמים פתרון דבק, אם אפשר בכיוון אחד. האם לא חל יותר מדי פתרון על פני השטח, שכן הוא שומר על התכונות הדבקה שלה, בממוצע, במשך חצי שעה. האריח גדול יותר, הגדלים גדולים יותר צריכים להיות "שיניים" במרית.

להנחת מרצפות פתרון דבק מוחל על פני השטח מוכנים של הבסיס. לאחר מכן, בעזרת מרית חלקה לבצע שכבה דקה של קשר טוב עם הבסיס. הפתרון יושם על שכבה טרי מגע המתאים מרית מחורצת, שבו סכום כזה שבתוך 30 דקות ניתן לשים האריחים; היא ממוקמת על המדוכה ונלחצה בקלות נגד המצע. רצפת ניואנס חשובה הנחת - "בועות" אין אוויר בתערובת הדבקה: לאחר ייבוש חללים מתחת לאריחים עצמם יינתנו הפסקה בקיר עצמו. לכן, ככלל, את הפתרונות להנחת מרצפות גידלו אלסטי יותר. בחלק העליון של הגמישות הם דבקים לאריחים, המאפשרים להניח אריח על גבי שכבת שכבת חיפוי הישנה. תרכובות אלו הידבקות גבוהה מאוד ולספק אחיזה אפילו מרוצפת במשטחים מבריקים.
תערובות יבשים לאריחים מיוצגים כמעט בכל היצרניות המובילות - בין "Vetonitov" ו "Tserezitah" ו "אטלס" ויצרנים אחרים.
יש לציין תערובות יבשות Plitonit משפחת סנט פטרסבורג, שם שמרמזות על "ההתמחות" העיקרית של תערובות אלה. כחלק Plitonitov למעט פילוס תרכובות והרכבים למין, הם גם הציגו: Plitonit תערובת - לעבודה פנימית באזורים יבשים ורטובים; בPlitonit המתאים לשימוש חיצוני, כמו גם בריכות שחייה רעפים; Plitonit C מאפשר לך להניח את אריחי אבן טבעיים אריחי קרמיקה ולצבועים עם משטח צבע עמיד למים.
היבט חשוב של עבודת ריצוף - משטחי גימור שהטמפרטורה שלה משתנים כל הזמן (קמינים, תנורים, וכו '). בלי להתעמק בדקויות של הבדלים מאריחי אריחים פשוט, מומלץ להתייעץ עם מומחים. מידע לצרכנים: תערובת יבשה של תנורי אבן חימר ואח במשפחה הוצגה Vetonitov.

יישום לדיס (fugovok) למפרקים בין האריחים יכולים לשפר את תכונות האיטום שלו, לשפר את המראה. זה חשוב לדעת בעת הבחירה לדיס: עובי תפר שבו הם יכולים לכסות, אני יכול להשתמש בם במקומות שבם איטום מאובטח.
דיוס מבוצע לאחר התקשות של הפתרון, שהניח אריח, כלומר 1-3 ימים לאחר הריצוף, או עלול להיווצר microcracks. כאשר מיישמים את פתרון תפרים חייבים להיות נקיים. לאחר הייבוש לדיס וכתוצאה מכך ניתן שייף משטח עם מטלית כותנה.
אחד המאפיינים החשובים של תערובות לדיס - צבע, מיזוג עם הצבע לאחר התקנה. מערכת Sopro ("שטרן", גרמניה) הציג מספר תערובות שונות למילוי מפרקי אריח. תערובת Sopro שטאזי מאפשרת לך למלא רוחב תפרים של 5 מ"מ, הוא זמין ב25 צבעים. התערובת Sopro ב שטאזי + יכול לעבוד עם תפרים 3-20 מ"מ רחב, זה מיוצג ב10 צבעים.
בעת שימוש באריחים על יסודות אלסטיות מומלץ לדיס גמיש. jointing כגון טופל תפרים על מצעי עיוותים, כגון מחיצות גמישות ", רצפות צפות" מחוממות, וכו ', כגון דיס Ceresit CE 37, אשר מאפשר לך לרקום תפרים ברוחב 4-15 מ"מ.

באשר לעבודת תקרה, תערובות המיוחדות עבורם, שם היא כנראה לא. כדי לעבוד עם תקרות יחולו קיר יצירות שמופיעות בדרך כלל בהוראותיהם.
תערובות המשמשות לעבודת תקרה חייבת תערוכת הידבקות טובה ועקביות עבה. בעזרתם, יכול להיות עשוי ממרק: לתקן את תקרת פגמים קטנה לפני צביעה או הדבקה, טיח עבודה, הדבקה וחומרי גמר. אחת הבעיות האופייניות למרק - סדקים איטום במפרק בין הקורות התקרה.
יש להשתמש בעבודות גבס על התקרה עם תערובות יבשות טיח מהיר הגדרה. אחד מהם - תערובת יבשה של M-150 ("Knauf"), שניתן להשתמש בם לעבודה באזורים מחוממים ומוסקים. תערובת Rotband מאותו היצרן היא טיח דבק שכבה אחת המבוסס על גבס, מתאים לסיוד קירות ותקרות יד, מיועד ליישום לקרן הרגילה מוצקה (לבנים, בטון, וכו ') בתוך בית המגורים.
מתי כדאי להשתמש בתערובות דבק לשים לב "כושר הנשיאה" שלהם במדינה מחדש. כשזה מגיע להדבקת אריחי תקרת קלקר, "יעילות" של תערובת קלה לאמת באופן אמפירי; אם התקרה היא להיות הדבקת טפטים, אז זה צריך לחול רק דבק, אשר כולל הוראות לשימוש בעבודה מעל לראש.